BENÁTKY 2009 / 3

Rady na cestu do Benátek

 /  / Centrum otázek a odpovědí / Itálie / Benátky 2009 / 3

Pokud jsou Benátky cílem vaší cesty, najdete zde mnoho užitečných informací a také zodpovězené otázky našich čtenářů z roku 2009. Pokud se chcete také na něco zeptat, přejděte na formulář. V těchto zodpovězených otázkách se dočtete o dopravě z letiště do hotelu, o jízdenkách městské hromadné dopravy, o ubytování, o vstupenách do muzeí, o výletech na ostrovy Murano, Burano a Torcello, o jízdě gondolou, o stravování v Benátkách, o dopravě do Benátek z přímořských letovisek a najdete zde také mnoho dalších informací o Benátkách, na které se nás naši čtenáři dotázali. Právě čtete třetí část, ta první je na stránce Benátky 2009.

Než začnete: pokyny, podmínky, soukromí
Zadat otázku: přes formulář,
Informace: reportáže, výlety, blog, vyhledávání

Vybavení: mapy, průvodci, slovníky, adaptér
Nástroje: mapa, překladač
Aktuálně: informace z MZV

# 11.06.2009, 11:11.
Rádi bychom jeli v přibližně 2. týdnu v červenci na pár dnů do Benátek. Je nutné si ubytování (někde na pobřeží - například Lido di Jesolo) zajistit dopředu nebo můžeme risknout, že na místě něco seženeme? Děkuji za odpověď, s pozdravem Olga.

V tomto období začíná už sezóna, zvláště v přímořských střediscích bude plno. Doporučujeme si ubytování dopředu zarezervovat. Najít ubytování bude stíženo i tím, že ubytovatelé většinou požadují v tomto období už ubytování od So do So. Větší šanci najít ubytování budete mít v hotelech nebo ponzionech a spíše dále od pobřeží. Doporučujeme hledat na Booking.

# 09.06.2009, 19:07.
Příští týden se chystáme na dovolenou do Itálie a rádi bychom navštívili i Benátky. Pročítali jsme všechny příspěvky, zvláště kvůli parkování. Měli bychom na vás otázku ohledně vzdálenosti z parkoviště k náměstí sv. Marka. Jsme s manželem invalidní a dlouhé chození je pro nás obtížné. Rádi bychom věděli, jaké možnosti máme, abychom si mohli prohlédnout náměstí i třeba Most vzdechů. Děkuji za radu. Hana.

Z parkoviště Tronchetto je to vzdušnou čarou přibližně 2,5 km. Doporučujeme však si zakoupit jednorázový nebo časový lístek společnosti ACTV a využívat lodní veřejnou dopravu. Přímo z Tronchetta na náměstí S. Marco jezdí linka č. 2. Most vzdechů (Ponte dei Sospiri) je od náměstí S. Marco už jen kousek - za Bazilikou.

# 08.06.2009, 13:30.
V létě jedu na Korsiku s autem a přívěsem (caravan), ale cestou bych se chtěl podívat do Benátek. Je možno někde před Benátkami zaparkovat a pak přes most přejet autobusem nebo vlakem? Děkuji za odpověď. David.

Před mostem je Parco San Giuliano, kde je velké parkoviště. Odtud se do Benátek dostanete autobusy ACTV č. 5 a 12.

# 07.06.2009, 23:28.
Pane Řehůřku, prosím Vás pěkně, podařily se mi sehnat levné letenky do Benátek a ubytování v Mestre - Club Hotel a chtěl bych vás poprosit, zda nevíte, jak se dostat z letiště na hotel a další informace ohledně dopravy a výletů do Benátek. Děkuji Vám mnohokrát a přeji pěkný den. Radek.

Nepíšete, na které letiště přiletíte, zda do Trevisa (Aeroporto Canova di Treviso) nebo Marco Polo (Aeroporto Marco Polo di Venezia). V obou případech můžete využít jednu z linek společnosti ATVO, obě zastavují v Mestre u vlakového nádraží (Stazione FS). V případě Marco Polo je výhodnější jet linkou společnosti ACTV č. 15 na vlakové nádraží (z důvodu nákupu časových jízdenek atd.). Váš Club Hotel je na Via Villafranca 1 (pokud je to on). K němu se pak dostanete linkou společnosti ACTV č. H2, vystoupit musíte na Via Terraglio / Sottopasso. Odtud je to ale bohužel ještě přibližně 600 m po Via Terraglio ve směru jízdy autobusu. Další zastávka je až u nemocnice, odtud zpět proti směru jízdy autobusu je to ještě dál. Není však vyloučeno, že jsou mezi nimi další zastávky. Z letiště Treviso můžete využít výhodný nákup Venice Card v balíčku s ATVO, z letiště Marco Polo Venice Card. Informace o dopravě a výletech najdete v těchto našich otázkách a odpovědích.

# 05.06.2009, 14:40.
Rádi využijeme nabídky se zeptat. Dokážete nám poradit, jak funguje parkování při návštěvě Benátek vlastním autem, případně jak vybrat a zarezervovat hotel tak na 2 noci v prvním týdnu v červenci? Děkujeme za odpověď a rady. Renda a Vlaďka.

Je několik parkovišť, ve kterých můžete zaparkovat a jít na návštěvu Benátek. Asi nejznámější je Tronchetto, které je v Benátkách hned za mostem vpravo. Cena je € 3,00 za hodinu (do 2. hodin), € 4,00 za hodinu (od 3. hodin) a € 21,00 za 6 až 24 hodin a za každých dalších započatých 24 hodin. Funguje to podobně jako ve všech podobných parkovištích. Při vjezdu vyzvedáváte lístek, na základě kterého platíte v automatu. Při dlohodobém parkování (od 3. dnů) se poskytuje sleva 20%, při dlouhodobém parkování (od 7. dnů) a při současném odjezdu trajektem se poskytuje sleva 50%, majitelům Venice Card se poskytuje sleva 20%. Ve všech těchto slevových případech je třeba zaplatit dopředu na pokladně. Vás se týká pravděpodobně toto dlouhodobé parkování, proto bude zřejmě Tronchetto pro Vás nejvýhodnější. Levněji zaparkujete v Mestre, viz naše otázky a odpovědi, je to však z ruky. Přímo z Tronchetta se dostanete lodními linkami ACTV dál do Benátek. Přímo v Tronchettu si můžete u informačního kiosku vybrat a zarezervovat hotel. Pokud preferujete rezervaci hotelu dopředu ještě před odjezdem, doporučujeme k tomu použít Booking.

# 03.06.2009, 13:55.
Chystáme se s rodinou na víkendovou návštěvu Benátek v termínu od 10. do 12.7. Nevíte o možnosti ubytování na tyto dvě noci v nějaké cenově přijatelné chatce, studiu či bungalowu v tomto termínu do 50. až 80. km od Benátek poblíž moře? Jednalo by se o 6 dospělých a 3 děti. Děkuji za odpověď. Karel.

Najít ubytování v červenci v chatce nebo bungalowu na dvě noci v blízkosti moře bude obtížné. Většina ubytovatelů v takovém typu zařízení požaduje v sezóně obsazenost od So do So. Zkuste se podívat na portál Camping, kde je seznam italských kempů setříděných podle oblastí. Většina z nich nabízí i ubytování v karavanech, mobilhomech, bungalowech, chatkách atd. Pokud se Vám podaří najít nějaký cenově přijatelný kemp, který už přímo v ceníku nemá tento požadavek (So - So) uveden, doporučujeme ho kontaktovat a pokud bude mít volno, tak si ubytování dopředu zarezervovat. Větší šanci však budete mít najít ubytování v hotelech nebo penzionech mimo pobřeží. Zkuste například kempy přímo v Mestre - tipy najdete v těchto našich otázkách a odpovědích. Doporučujeme také hledat na Booking.

28.05.2009, 10:58.
Chystám se přítelkyní do Benátek a mám pár otázek. Pokud byste mi je zodpověděli, byl bych vám zavázaný. Nejprve k cestě, jedem autem z Chorvatska z Puly. 1.) Kolik stojí parkoviště na začátku Benátek, dočetl jsem se někde, že je tam veliké parkoviště jako záchytné? 2.) Kolik stojí výlet gondolou, jak je dlouhý a stojí to za to? 3.) Kam se stojí za to podívat, jelikož tam s přítelkyní budeme jen jednu noc, první den bychom chtěli něco stihnout a pak druhý den nějaký zbytek, protože nás čeká daleká cesta do Prahy? 4.) Kolik stojí případně nějaká normální večeře v nějaké útulné restauraci pro dvě osoby? 5.) Kterou restauraci byste k tomuto romantickému činu doporučili? 6.) Nemáte nějaký plánek Benátek který byste mi mohli třeba naskenovat? 7.) Čemu se vyhnout, aby se člověk nedostal do problému? Slyšel jsem od lidí, že občané Benátek nejsou někdy moc příjemní a rádi turisty okrádájí ... Hotel jsme již sehnali za € 60,00 na noc, je to hotel Atlantide s adresou Calle della Misericordia 375/A, máte s ním nějaké zkušenosti? Je to tam odtud daleko na místa zajímavá? Děkuji Vám za odpovědi, kdyby mě ještě něco napadlo, kontaktoval bych Vás. Důležité jsou pro mě otázky, cena za parkování, gondolu, večeři, která restaurace? Tomáš.

Při vjezdu do Benátek je parkoviště Tronchetto. Cena je tam € 3,00 až € 4,00 za hodinu, od 6. do 24. hodin stojí paušálně € 21,00, stejně tak za každý další započatý den. Oficiální ceny za gondolu pro maximálně 6 osob jsou následující: € 80,00 za prvních 40 minut, € 20,00 za každých dalších započatých 20 minut. Od 19:00 do 8:00 jsou ceny o něco vyšší - € 100,00 / € 50,00. Jízda gondolou patří určitě mezi ty nezapomenutelné zážitky z Benátek. Při návštěvě určitě nevynechejte Basilica dei Frari a Basilica S. Marco, Rialtský most a most Vzdechů, Kampanilu, Dóžecí palác, Hodinovou věž, Prokuracii, aj. Pokud se dostanete na ostrov Murano, můžete navštívit některou z tradičních skláren, na ostrově Burano pak můžete obdivovat barevné domy nebo krajky, kterými je tento ostrov proslulý. Těch míst, které navštívit je hodně. Můžete se však také procházet jen tak benátskými uličkami, což má také své kouzlo. Váš Atlantide Hotel se nachází kousek za mostem Ponte della Liberta, vlevo od vlakového nádraží. Je to trochu stranou centra Benátek, vzdálenosti nejsou však nijak dramatické. Určitě si však zakoupíte nějaký lístek na lodní dopravu ACTV. 12. hodinový stojí € 16,00, 24 hodinový € 18,00 a 36 hodinový € 23,00. Ceny v restauracích mají velký rozptyl. Nejdražší jsou samozřejmě luxusní restaurace a restaurace na lukrativních místech, jako je například náměstí sv. Marka atd. V těch levnějších restauracích se můžete najíst za cenu přibližně kolem € 15,00 až € 20,00 za jednodušší menu, počítejte však s tím, že většina restaurací je dražších. Tip na restauraci z vlastní zkušenosti bohužel nemáme. Velice nám vyhovuje Mapa Benátek. Nepříjemnostem předcházejte stejným způsobem jako v každém větším městě, kde je více turistů. Tzn. doklady a peníze noste na bezpečném místě, hlídejte si osobní zavazadla, atd.

# 18.05.2009, 14:03.
Prosíme o radu týkající se levného ubytování s možnosti vaření (není však 100% nutné), ale hlavně s možností plavání v blízkosti Benátek. Jsme s manželkou důchodci a sehnali jsme levné letenky do Trevisa koncem června. Budeme poprvé u moře a protože rádi plaveme, uvažujeme o Punta Sabbioni v kempu. Při týdenním pobytu uvažujeme si dvakrát zajet do Benátek na prohlídku. Nemůžete doporučit levný a klidný kemp, popř. hotel, hostel či jednoduchý apartmán v blízkosti moře (tak do maximálně 1 km)? Je nutné si koncem června pronajmout malou a zřejmě neizolovanou chatičku s klimatizací? Dle vašich rad bychom jeli autobusem z letiště do Benátek a pak lodí do Punta Sabbioni. Děkujeme za radu. Jiří.

V Cavallino - Treporti, v oblasti mezi Jesolo a Punta Sabbioni, je asi 30 kempů, takže je z čeho vybírat. Jejich seznam najdete na portále Camping. Přímo v Punta Sabbioni jsou dva - Marina di Venezia a Village Miramare. Ten druhý je levnější, lze tam bungalow zakoupit už od € 36,00 za den. Pláže jsou v dosahu procházkou nebo kyvadlovou autobusovou dopravou. Lze však najít i ubytování za ceny kolem € 25,00 za dvojlůžkový pokoj - například Village Camping Joker. Prohlédněte si kompetní nabídku kempů v této oblasti a určitě si vyberete tu pro Vás nejvýhodnější. Další obrovskou nabídku najdete na Booking. Doporučujeme vše dopředu zarezervovat. Klimatizace podle našeho názoru není ještě v tomto období potřeba, průměrné nejvyšší teploty se v této oblasti pohybují kolem 26. stupňů, večer klesají pod dvacet (loni byly teploty nadprůměrné, pohybovaly se kolem třiceti stupňů a v noci klesaly k 20. - 23. stupňům). Do Punta Sabbioni se Vám vyplatí jet přímo z letiště v Trevisu linkou společnosti ATVO za € 8,50.

# 17.05.2009, 11:30.
Jedeme v létě s přítelem do kempu Fusina. Jakou dopravu byste nám doporučil do Benátek? Vím, že se dá jet autobusem s přestupem nebo lodí, která však nespadá do benátské dopravy. Jaká cesta je výhodnější, poměr čas a peníze? Oba jsme mladí a studujeme, máme si zakoupit Rolling Venice Card? A ještě poslední otázka: nevíte, zda je u kempu Fusina vstup do moře - pláž? Děkuji za informace. M.

Nejkratší cesta do Benátek z Camping Fusina je lodí. Tato linka je však skutečně vyčleněna z dopravy, na kterou se vztahují časové jízdenky ACTV nebo Venice Card a její různé varianty. Linka Fusina - Zattere jezdí každou celou hodinu od 8:00 do 22:00 a zpět každou hodinu od 9:30 do 23:30. Zpáteční lístek stojí € 12,00. V rámci dopravy ACTV (a tedy i s Venice Card) se dostanete do Benátek autobusovou linkou č. 11 s přestupem na linku č. 2 u vlakového nádraží v Mestre. Ta vás zaveze až na Piazzale Roma v Benátkách. Rolling Venice Card stojí € 4,00 a je platná do konce roku. Můžete s ní získat slevu na více jak 200 místech. Například 72 hodinový lístek na ACTV s ní zakoupíte za € 18,00 místo € 33,00. Co se pláže týče, tak je tam spíše zpevněný břeh velkými kameny, ke koupání doporučujeme pláže v Lido di Venezia.

# 13.05.2009, 14:41.
Potřebuji vědět, zda například celodenní lístek (24 hodin) na vodní dopravu v Benátkách platí i pro dopravu na ostrovy Burano, Murano a Lido. Děkuji za odpověď. J.

Ano platí. Turistické časové jízdenky na 12, 24, 36, 48 nebo 72 hodin platí na veškeré lodní (Benátky, Murano, Burano, Treporti, Punta Sabbioni, Torcello, ...) a autobusové (Mestre, Lido) linky hromadné dopravy ACTV. Neplatí na lodní linky Alilaguna (A, B, O, R), Clodia (C) a Fusina (F). Lístky platí po uvedenou dobu od okamžiku označení na libovolný počet jízd. V ceně je přeprava zavazadla, u něhož součet všech tří rozměrů nepřesáhne 150 cm. Mapu lodních linek najdete na výše uvedených stránkách.

# 12.05.2009, 16:31.
V červnu letošního roku máme v plánu dovolenou v Itálii. Plánujeme se ubytovat v Caorle a rádi bychom také navštivili Benátky. Zamýšleli jsme, že bychom dojeli autem do San Dona di Piave nebo Meolo a odtud pokračovali vlakem. Chtěl jsem se Vás tedy zaptat, jak vidíte tuto možnost, a zda nevíte, zda v Itálii existují zpáteční jízdenky nebo jíné slevy pro dva. Děkuji za odpověď. S pozdravem Karel.

Určitě je to jedna z možností. Jízdní řády najdete na Trenitalia, stejné jsou i na našem Idos. Ze San Dona di Piave pojedete do Venezia S. Lucia. Cena jízdenky pro dospělého je € 3,40 v osobním vlaku a 2. třídě, stejně tak zpět. Děti od 4. do 12. let platí poloviční jízdné. Slev je několik, bohužel se do žádné z kategorií asi nedostanete. Většinou se vztahují na Intercity, Eurostar nebo vysokorychlostní vlaky (různé slevy za nákup dopředu nebo za návrat ve stejný den). I tak jsou omezeny cenou lístku minimálně € 10,00. Rodinný lístek platí pro skupiny od 3. do 5. osob (ve skupině musí být dospělá osoba i dítě do 12. let). Opět ale limitováno cenou minimálně € 10,00. Otázkou je, zda se vyplatí vlakem cestovat. Pokud si zajedete autem až do Benátek, zaplatíte za celodenní parkování na parkovišti Tronchetto € 21,00 a máte to bez problému.

# 27.04.2009, 19:36.
Pane Řehůřku, než Vás budu žádat o radu, tak velká chvála za informace, které poskytujete na Vašem webu, je to úplně super. A teď k mé žádosti. Záčátkem června jedeme na plavbu po Středozemním moři a vyplouváme z Benátek. Poraďte mi, co se dá za dva až tři dny v Benátkách a okolí vidět a neopomenout (určitě gondola, San Marco). Budu rád i za cenové informace (vstupné atd.). Možná ještě nějaké vychytávky na cestu, parking, přenocování atd. Vyjíždíme od Uherského Hradiště. Zdraví Pavel.

Doporučujeme si zakoupit třídenní Venice Card Transport & Culture, která stojí € 73,00. V ceně budete mít veškerou dopravu ACTV, vstup do 12. muzeí, 16. kostelů a dalších 8. budov. Určitě neopomeňte navštívit ostrovy Burano (ostrov krajek) a Murano (s vyhlášenou sklárnou), v centrálních Benátkách pak Basilica dei Frari a Basilica S. Marco, Rialtský most a most Vzdechů, Kampanilu, Dóžecí palác, Hodinovou věž, Prokuracii, aj. Z Uherského Hradiště to zvládnete během jednoho dne, takže problémy s přenocováním a parkováním mít nebudete. Ubytování a parkování v Benátkách už zřejmě máte vyřešeno. Pokud ne, tipy najdete v těchto našich otázkách a odpovědích.

# 27.04.2009, 14:19.
Měla bych dotaz k aktivaci Venice Card. Je karta aktivní hned po nákupu a nebo je třeba někde označit začátek používání a pak běží platnost od tohoto času? Předem děkuji za odpověď a přeji hezký den. Z.

Platnost Venice Card začíná od jejího potvrzení ve strojku, který se nachází na každé zastávce lodní linky ACTV nebo uvnitř autobusu.

# 21.04.2009, 14:23.
Nejprve poděkování za Vaše stránky. V pátek letíme na víkend do Benátek. Prosím o radu ohledně Venice Card. Lze ji použít již pro cestu z/na letiště Marco Polo autobusem, případně lodí? Ubytování máme ve čtvrti Canneregio. Děkuji za odpověď, srdečně zdraví B.

Venice Card lze použít s příplatkem na autobusovou linku veřejné dopravy ACTV č. 5, která spojuje letiště Marco Polo s Piazzale Roma v Benátkách. Odtud pak navazují další linky ACTV. Lodní linky Alilaguna nelze využít, nejsou v rámci ACTV.

# 20.04.2009, 20:27.
Tisíceré díky, musím říct, že mě to celkem nadchlo. Pokud můžu mít ještě dotaz, zajímalo by mě, zda máte nějaké zkušenosti s kempem Fusina. Děkuji. P.

Camping Fusina patří k nejznámějším kempům v této oblasti s výhledem na panorama Benátek. Ubytování v buňkách je jednodušší ale také levnější (od € 30,00 za dvojlůžko). Komfortnější ubytování je v karavnu, stojí ale téměř € 100,00. Pro dlouhodobější pobyt je nevýhodou to, že na lodní dopravu - viz. Terminal Fusina, která odtud směřuje do Benátek, neplatí časové jízdenky ACTV.

20.04.2009, 16:16.
Mockrát děkuji za odpověď. Bohužel hotel, který jste nám doporučil už je obsazen. Našli jsme nakonec docela levný a hezký hotel Palladio, Via Malcontenta 40, Marghera, Venice, ale chceme se zeptat jakým autobusem (za kolik) se tam dostaneme z Trevisa - letiště, popřípadě jak je to daleko? Také prý existují nějaké týdenní jízdenky, něco jako u nás na MHD, které můžete využívat na všechny lodě v Benátkách a ostrovech. Nevíte, kde a za kolik se dají sehnat? Mockrát děkuji za Vaši rychlou odpověď. Hezký den. Kateřina.

Z Trevisa (Canova Airport) jezdí do Mestre a Benátek linka společnosti ATVO. Jízdní řády najdete na výše uvedených stránkách (Aeroporto Treviso). Jízdenka stojí € 6,00, zpáteční (s platností 7 dnů) stojí € 10,00. Musíte vystoupit v Mestre na železniční stanici FS. Odtud to máte k Hotel Palladio ještě 8 km. Přesednete na linku ACTV č. 11 (směr Fusina), která Vás dovoze až k hotelu - zastávka Malcontenta. Jízdní řády najdete na výše uvedených stránkách (Automobilistico/Orario). Jednosměrná jízdenka na autobus omezená na 75 minut stojí € 1,10. Výhodnější je však si zakoupit časovou jízdenku, která platí na veškerou veřejnou dopravu (autobusová a lodní) v Benátkách (včetně Mestre). Jednodenní stojí € 16,00, dvoudenní € 18,00 a třídenní € 23,00. Pokud budete navštěvovat v Benátkách muzea a kostely, vyplatí se Vám nákup Venice Card - doprava a kultura. Třídenní stojí € 73,00 a kromě veřejné autobusové a lodní dopravy obsahuje vstupy do muzeí, kostelů a na toalety. Pro Vás může být zajímavá její kombinace s dopravou ATVO, která stojí na tři dny € 80,00. Jízdenky a Venice Card lze zakoupit u stánků s označením Hello Venezia. Kombinací existuje daleko více, najdete je na výše uvedených stránkách. Do Benátek se z hotelu můžete dostat několika způsoby. Nejrychlejší je nastoupit na linku ACTV č. 11 a jet až na konečnou - Fusina a odtud lodní dopravou. Linka Fusina - Benátky však není začleněna do dopravy ACTV, takže na ni neplatí časové jízdenky ACTV a Venice Card. Pokud budete mít výše uvedené jízdenky, musíte jet do Benátek autobusem a dále pak lodní dopravou. Přímo do Benátek jezdí z Malcontenta linka č. 56.

# 20.04.2009, 08:43.
Chtěla jsem se zeptat, zda byste nám mohli doporučit nějaké víkendové ubytování v Benátkách. Chtěli bychom do nějakých kempů (bungalovů) a za rozumnou cenu. Děkuji. P.

Náš tip je Camping Venezia Village, kde se v bungalovu ubytujete od € 28,00 za osobu a noc. O víkendu bývá cena ubytování v Benátkách nejvyšší. Toto ubytování je v Mestre, v dosahu ACTV.

# 09.04.2009, 08:52.
Vaše stránky jsou opravdu perfektní a díky za ně. Můj dotaz je následující: pořádáme jako střední škola zájezd do Benátek s ubytováním v Lido di Jesolo. Nemohu nikde najít současné ceny pro celodenní parkování autobusu na Piazzale Roma a ceny za osobu za zpáteční lístek lodí z Punta Sabbioni do Benátek. Poradili byste mi, prosím, která z uvedených možností je pro 45. členný kolektiv z ekonomického hlediska výhodnější? Případně by samozřejmě stačil odkaz na webové stránky. Děkuji. Ivan.

Autobusy mohou parkovat v Benátkách na parkovišti Tronchetto. Do 30. minut zaplatíte € 3,00, do 12 hodin zaplatíte € 21,00 a za každých dalších započatých 12 hodin zaplatíte € 16,00. Vjezd do zón ZTL v Benátkách je také zpoplatněn - podrobnější informace a ceny získáte na asmvenezia.it. Z Punta Sabbioni můžete cestovat do Benátek v rámci dopravy ACTV. Jízdní řády linek a ceny lístků najdete na výše uvedených stránkách. Skupiny od 14. studentů z EU mají slevy. Takový zpáteční lístek stojí € 4,00. Při tak početné skupině se Vám zřejmě vyplatí zajet na parkoviště (pokud nebudete využívat lodní linky).

# 08.04.2009, 16:21.
Chystáme se s manželem na konci května na víkend do Benátek. Sehnali jsme super levné letenky, ale zato jen super drahé hotely. Nejlevnější hotel na noc je okolo 2000,- Kč. Nemohli byste nám poradit nějaké levné hotely, penziony či apartmány tak do € 60,00 na noc za pokoj? Díky moc. Katka.

O víkendu bývají ceny v Benátkách jedny z nejvyšších. Doporučujeme se ubytovat mimo Benátky a do Benátek dojíždět ACTV. Řešením může být ubytování v bungalovu v Camping Venezia Village za € 56,00 pro dvě osoby. Pokud chcete bydlet přímo v Benátkách, tak tipem na levnější ubytování je například Hotel Marte, kde dvojlůžkový pokoj s WC a sprchou na patře koupíte za € 40,00 až € 60,00.

# 01.04.2009, 11:11.
Moc děkuji za Vaše stránky - mám prosbu. Chystáme se letět do Benátek - Treviso a nemám zdání -:) jak se nejlépe dostat z letiště do Benátek, popř. někam na ubytování. Někde jsem se dočetla, že z tohoto letiště jezdí autobus - nevím kde najít nějaký jízdní řád, popř. kolik stojí taxi - asi hodně -:) Poprosím o tip na nějaké ubytování - levné, do 29 let věku se už bohužel nevejdeme, popř. jak se dopravovat do Benátek z ubytování - předpokládám, že na okraj jezdí nějaké autobusy - nemáme žádnou představu v jaké části ubytování hledat - nejlépe Mestre? Děkuji moc. Jana.

Pravidelnou linku mezi letištěm Canova v Trevisu a Benátkami provozuje společnost ATVO. Jízdní řády najdete na výše uvedených stránkách. Po cestě ještě autobus zastavuje dvakrát v Mestre. Tipy na ubytování najdete v těchto našich odpovědích. Jedním z dalších levných tipů může být Camping Venezia Village, kde je možné se ubytovat v ceně do € 20,00 za osobu (při obsazení jednotky pro 4 osoby), do € 23,00 za osobu (3 osoby) nebo do € 28,00 za osobu (2 osoby). Nachází se na Via Orlanda v Mestre a v blízkosti je zastávka autobusu. Jízdní řády všech linek najdete na ACTV.

# 18.03.2009, 13:26.
V sobotu 28.3. chceme z manželkou vyrazit autem do Itále a zde navštívit Benátky. Potřebuji poradit s levným ubytováním na jednu noc v Itálii ve směru na Benátky. Děkuji. Pavel.

Těch ubytovacích možností je hodně. Například ve městečku Portogruaro je několik jednohvězdičkových hotelů - Romanito, Italia, Sport, Trieste, kde se lze ubytovat na jednu noc ve dvoulůžkovém pokoji už od € 55,00. V mnoha podobných městech v okolí A4 je to podobné. Náš konkrétní tip: A Casa di Paola. Nachází se ve městečku Chiarano. Z dálnice sjedete na sjezdu Cessalto, přejedete dálnici a na SP54 se dáte doprava. SP54 se bude stáčet doprava zpět přes dálnici. Přejedete první kruhový objezd a na druhém se dáte doleva (stále po SP54). Hned po vjezdu do městečka Chiarano, na začátku pravotočivé zatáčky, je po pravé straně hotel - na Via Baldizza. Cena za standardní dvojlůžkový pokoj je € 60,00 včetně snídaně. Ubytovat se můžete v době od 16.00 do 21.00, ráno pak můžete odjet už v 7:00, v tuto dobu se můžete už i nasnídat. Přijímají běžné platební karty. Do Benátek to máte už kousek, přibližně 55 km, do Mestre o 10 km méně. Po dálnici tedy přibližně půl hodiny. Pokud se budete orientovat jen na toto jedno ubytování, doporučujeme rezervaci (z důvodu 100% jistoty).

# 15.03.2009, 12:53.
Zajímalo by mě, zda-li je někde k dispozici jízdní řád vlaků z Mestre do Benátek a zda jezdí i po dvanácté hodině. Děkuji. K.

Jízdní řády najdete na Trenitalia, stačí zadat Venezia Mestre a Venezia S. Lucia. Mezi půlnocí a ránem vlaky nejezdí. Možnosti dopravy v tuto dobu najdete v naší odpovědi ze dne 17.08.2008, 11:20.

# 18.02.2009, 15:39.
Někdy kolem Velikonoc bychom chtěli na pár dnů do Benátek. Můžete poradit nejlevnější ubytování? Pojedeme autem, jak se dá / nedá po Benátkách cestovat autem? Děkuji Šárka.

Nejlevnější ubytování najdete v hostelech. Konkrétní tipy najdete v odpovědi ze dne 24.08.2008, 13:22. S autem se dostanete jen přes most, za kterým ho musíte zaparkovat na některém z placených parkovišť.

# 12.02.2009, 23:30.
Chceme se letos cestou na Palmovou riviéru stavit v Benátkách. Poradíte, prosím, jak nejlépe využít místní dopravu? Chtěl bych využít hlavně autobusu, nechat auto někde v Mestre a jet autobusem přímo na Piazalle Roma. Nechce se mi v předraženém parkovišti svěřovat auto cizímu člověku. Nebo popř. odkaz na stránky, kde najdu v Mestre autobusovou zastávku, popř. jízdní řád. Nic jsem na netu nenašel, děkuji moc za případnou odpověď. K.

Předpokládáme, že se bude jednat o jednorázový půl až jednodenní výlet s tím, že pojedete autobusem a minimálně jednou i po vodě. Pak je pro Vás nejvýhodnější si zakoupit 12-ti hodinový lístek v ceně € 16,00. Pokud se chcete jen dopravit na místo a zpět, pak je výhodnější zakoupit hodinový lístek za € 6,50 a zpět to samé. Z Mestre na Piazzale Roma jezdí okružní autobusová linka: Piazzale Roma - San Guliano - Viale San Marco - Pizza XXVII Ottobre - Via Poerio - Piazzale Donatori Sangue - Via Piave - Ferrovia - Vempa - Fincantieri - Piazzale Roma. Druhá linka jezdí v opačném směru. Jízdní řády a mapu linek najdete na ACTV.

# 22.01.2009, 09:55.
Moc děkuji za odpověď a užitečné rady. Ještě jeden dotaz, na kemp Fusina se doprava z Venice Card již nevztahuje? Magda.

Venice Card je použitelná na městskou hromadnou dopravu v Benátkách v rozsahu standardních časových jízdenek ACTV. Na okružní linku č. 16 Fusina - Zattere - Fusina neplatí tarify této dopravy včetně časových jízdenek, proto tady nelze použít Venice Card. Pokud ale pojedete autobusem, pak ano.

# 18.01.2009, 01:49.
Mám dva dotazy - 1, ad ubytování: chceme jet v první polovině května do Benátek, přílet do Trevisa. Ubytovat bychom se chtěli buď v kempu - Fusina, Jolly, Alba d' Oro - a nebo v hostelu v oblasti Cannaregio. Který kemp je z hlediska přístupu do centra nejlepší? Je rozumné jet v květnu pod stan? Nemám moc představu, jak chladné je tam počasí. A co otázka bezpečnosti - když si ve stanu necháme věci, máme se o ně bát? 2, ad výhodnost Junior Card / Rolling Card. Je nám do 29 let, jednou ISIC, jednou ITIC. Jsem trochu zmatená z otázky Junior Venice Card a Rolling Card. Určitě budeme chtít navštívit nějaké památky, takže jsem zvažovala Junior s kulturou, ale nevím, zda pomocí Rolling Card nezískáme stejné slevy. Jak je to u Rolling Card se vstupným? Moc děkuji. Magda.

Z hlediska využití Venice Card doporučujeme Camping Village Jolly. Nachází se v centru Mestre, nedaleko autostrády ve čtvrti Marghera. Spojení odtud do Benátek je bezproblémové. Každých 20 minut mezi 6:00 a 0:30 kousek odtud jezdí autobusová linka č. 6 na Piazalle Roma. S počasím hodně záleží na konkrétní situaci. My jsme například spali pod stanem v polovině května 2002 nedaleko Ancony při naší cestě do Kalábrie a nebyla nám zima. Počítejte však s teplotami v noci kolem 12 stupňů, přes den kolem 21 stupňů (dlouhodobé průměry v Mestre v polovině května). Z hlediska bezpečnosti - cenné věci a doklady samozřejmě vezměte s sebou. Jinak je málo pravděpodobné, že Vám oblečení, spacáky, atd. někdo ze stanu ukradne. Podrobnosti o obou kartách najdete na stránkách hellovenezia.com. Základní rozdíl je v tom, že Venice Card je karta paušální, tzn. že po jejím zakoupení máte v ceně dopravu, vstup do muzeí, kostelů, atd. (podle její konfigurace). Dále máte slevu na výstavy a kulturní akce aj. Cenu karty si můžete nakonfigurovat na výše uvedených stránkách a platí po dobu zakoupených dnů (3 nebo 7). Úspora je oproti standardním cenám přibližně 25%. Nic moc, ale je to hlavně pohodlné. Rolling Venice Card je karta slevová a po jejím předložení obdržíte slevy na dopravu, muzea, kostely, výstavy, kulturní akce, ve vybraných obchodech a restauracích atd. Karta stojí € 4,00 a platí po celý rok, tj. do 31.12.