BENÁTKY 2009 / 2

Benátky v odpovědích na vaše otázky

 /  / Centrum otázek a odpovědí / Itálie / Benátky 2009 / 2

Pokud jsou Benátky cílem vaší cesty, najdete zde mnoho užitečných informací a také zodpovězené otázky našich čtenářů z roku 2009. Pokud se chcete také na něco zeptat, přejděte na formulář. V těchto zodpovězených otázkách se dočtete o dopravě z letiště do hotelu, o jízdenkách městské hromadné dopravy, o ubytování, o vstupenách do muzeí, o výletech na ostrovy Murano, Burano a Torcello, o jízdě gondolou, o stravování v Benátkách, o dopravě do Benátek z přímořských letovisek a najdete zde také mnoho dalších informací o Benátkách, na které se nás naši čtenáři dotázali. Právě čtete druhou část, ta první je na stránce Benátky 2009.

Než začnete: pokyny, podmínky, soukromí
Zadat otázku: přes formulář,
Informace: reportáže, výlety, blog, vyhledávání

Vybavení: mapy, průvodci, slovníky, adaptér
Nástroje: mapa, překladač
Aktuálně: informace z MZV

# 27.08.2009, 21:19.
Začátkem září budu na dovolené v Lignanu, chceme navštívit Benátky. Poraďte mi, prosím, první parkování při příjezdu do Benátek. Děkuji. Pavel.

Za mostem se dejte hned doprava, je tam parkoviště Tronchetto. Odtud jezdí lodní doprava ACTV do centra Benátek. Cena parkování je € 3,00 až € 4,00 za hodinu, od 6. hodiny pak € 21,00 za den.

# 27.08.2009, 21:02.
Vážení Řehůřkovi, chtěli bychom se na cestě do Abruzza stavit na dva dny v Benátkách. Prosím, existují zde nějaké výhody - slevy pro invalidy, co se parkování a veřejné dopravy týká? Děkuji za odpověď. Jana.

ACTV podporuje projekt Easy Bus v autobusech v Mestre a na ostrově Lido. Autobusy jsou vybaveny speciální opěrkou nohou a uvnitř autobusu je vyhrazené místo pro invalidní vozík. Jedná se o linky 2, 4, 5, 6 a 15, které jsou přístupné pro invalidní vozíky. Na ostrově Lido se jedná o všechny autobusy. Linky lodní dopravy jsou všechny přístupné. Na lince 17 se můžete setkat s výtahy pro osoby se zdravotním postižením. Pro invalidy existuje lístek za € 1,10 - podmínky a další informace. Co se parkování týče, například parkoviště Tronchetto je bezbariérové. O tarifních úlevách nevíme. V případě velké parkovací budovy na Piazzale Roma - Autorimessa comunale - je pro občany s tělesným postižením umožněno parkování prvních šest hodin zdarma, potom do zbytku dne za € 15,74. Za každý další den se pak platí běžná cena € 24,00. Je potřeba mít odpovídající italské doklady, zda uznávají český ZTP průkaz si nejsme jisti. Je potřeba si toto ověřit na místě.

# 25.08.2009, 18:49.
Plánujeme v září jednodenní výlet do Benátek, pojedeme s malým dítětem v kočárku. Chtěla bych se zeptat, jak je možné se dopravovat ve vnitřních Benátkách, Venice kartu bychom asi nekupovali. Po přečtení vašich rad, bychom parkovali v Tranchetto. Je lodní nebo autobusová doprava pro kočárky uzpůsobena? Platí se za kočárek a malé dítě? Nemůžu se to nikde dočíst. Současně mě napadá otázka, zda jsou v Benátkách rozcestníky na největší zajímavosti, abychom zbytečně nebloudili. Děkuji. Petra.

V Benátkách se můžete dopravovat lodní dopravou ACTV nebo pěšky. Děti se přepravují do 4 let zdarma. Kočárky je možné přepravovat a také zdarma. Pokud pojedete více jak dvě jednotlivé jízdy (1 jízda za € 6,50), pak se Vám vyplatí si zakoupit časovou jízdenku (12 hodin za € 16,00, 24 hodin za € 18,00). Všude v Benátkách jsou orientační tabule, které Vás nasměrují k významným památkám, náměstím, nádraží, hotelům atd. Doporučujeme však nějakou mapu (lze samozřejmě pořídit i na místě).

# 19.08.2009, 10:37.
Chtěl bych se zeptat, zda se z přístavu v Terstu dostanu do Benátek. Neznáte nějakou adresu, kde jsou jízdní řády trajektů z Terstu? Díky. D.

O trajektu z Terstu do Benátek nemáme žádné informace. O nejbližším víme ze 35 km vzdáleného slovinského Piranu, který provozuje společnost Venezia Lines - viz Trajekty. V srpnu odjíždí každou středu v 8:30 a z Benátek pak v 17:00. Zpáteční lístek však vyjde na € 89,00 + € 32,00 na dalších taxách. K tomu je třeba připočítat € 15,00 týdenní slovinskou dálniční známku. V tomto případě je výhodnější jet do Benátek autem. Je to sice přes 150 km v jednom směru, na mýtném zaplatíte v jednom směru € 7,00 a za denní parkování na Tronchettu € 21,00. Náklady na pohonné hmoty jsou při naftě do € 20,00 a při benzínu do € 30,00. Při jedné osobě je to tedy výrazně levnější než trajektem, při více osobách jste pořád na stejné ceně. Časově je to výrazně rychlejší.

# 17.08.2009, 18:50.
Můžete mi doporučit, kde zaparkovat v Benátkách za rozumnou cenu a jak se dostat do centra? Děkuji. S pozdravem Vladimír.

Přímo v Benátkách doporučujeme parkoviště Tronchetto, kde zaparkujete za cenu € 21,00 na celý den (kratší časové úseky do 7 hodin jsou levnější). V ostatních parkovištích v Benátkách jsou ceny podobné nebo vyšší. Z Tronchetta se do centra (náměstí S. Marco) dostanete lodní dopravou ACTV. Levnější parkování je v Mestre. Seznam parkovišť i s cenami, provozní dobou najdete na portále asmvenezia.it. Spojení do Benátek je autobusovou dopravou ACTV a pak lodní dopravou. Je to vždy o kompromisu mezi vzdáleností, bezpečností a cenou. My bychom volili Tronchetto.

# 16.08.2009, 20:42.
Prosím o radu - chystáme se s manželem vlastním autem na 3 až 4 dny do Benátek, prosím o radu, kde je výhodný a blízký kemp u Benátek a jaká je cena za jednu noc - 2 dospělí, stan a auto. Děkuji. Katka.

Můžete využít například Camping Venezia Village. Cena za místo s autem a stanem je € 14,00 a za dospělého € 9,00. Celkem tedy za noc € 32,00. Další Camping Fusina se nachází na druhé straně Mestre. Je stejně drahý - auto € 5,00, stan € 8,50 a dospělý € 9,50. Celkem tedy € 32,50. Třetí kemp, Camping Village Jolly se nachází v blízkosti dálnice, přijde Vás na € 13,50 za místo a € 8,50 za dospělého. Celkem tedy na € 30,50. Všechny kempy mají spojení do Benátek autobusovými linkami ACTV. Kemp Fusina má navíc spojení lodní dopravou, která ale není v rámci ACTV (neplatí tedy časové jízdenky nebo Venice Card). Jako nejideálnější vidíme Camping Village Venezia.

# 09.08.2009, 16:20.
Při cestě na jih Itálie máme v plánu navštívit Benátky a následně chvilku odpočívat. Chci se zeptat, zda například na parkovišti Tronchetto, kde za parkovné na 24 hodin zaplatíme € 21,00, můžeme spát v autě. Děkuji Anna.

Nikdy jsme to nezkoušeli a informace o tom, že by měl někdo jiný s tím zkušenosti nemáme. Na každém patře parkoviště je zřízenec, který má službu, je možné, že by Vás upozornil na to, že to není možné. Doporučujeme po prohlídce Benátek pokračovat v cestě na jih Itálie a na dálnici můžete u libovolného Autogrillu, kde jsou i zastřešená stání, zastavit a v autě se prospat. My to takhle praktikujeme už několik let (a s námi spousta dalších cestovatelů) a nikdy nebyl žádný problém.

09.08.2009, 13:23.
Prosím Vás o radu. Jedeme za dcerou do Perugie - je tam na jazykovém kurzu a po cestě chceme navštívít Benátky. Uvažujeme o ubytování v blízkosti Benátek (Treviso) a následné cestě vlakem do Benátek, chceme se vyhnout problémům s parkováním. Prosím Vás o tip na ubytování a radu, jak vlakem resp. jinak než autem do Benátek. Děkuji. Jiří.

Ideální polohu má přímo v Mestre Camping Venezia Village, kde si je možné pronajmout pokoj pro dva za € 56,00. Odtud je pak spojení autobusem č. 5 a 19 společnosti ACTV do Benátek. Cena lístku je € 1,10. Výhodnější je však si zakoupit časovou jízdenku na 12 nebo 24 hodin v ceně € 16,00 resp. € 18,00, která platí i na lodní dopravu ACTV v Benátkách. Nevíme, kdy přesně odjíždíte. Každopádně doporučujeme on-line rezervaci. Pokud neuspějete, pak musíte hledat ubytování někde jinde. V Trevisu se lze například ubytovat za € 55,00 pro dvě osoby v B+B Canziane. K vlaku do Benátek je to odtud přibližně 30 minut. Lístek stojí € 2,35. Jízdní řády najdete na Trenitalia. Běžná cena v hotelech mimo turistické oblasti je přibližně € 80,00 za dvojlůžkový pokoj. Doporučujeme hledat na Booking.

# 02.08.2009, 18:09.
Dá se třídenní Venice Card Transport & Culture za 73,- Euro koupit přímo na parkovišti Tronchetto? Je možné ji zakoupit i na jiný počet dnů? Díky předem. Daniel.

Venice Card lze zakoupit i na parkovišti Tronchetto, prodává ji konkrétně Agenzia Tronchetto. Otevřeno mají od 7:00 do 20:00. Karta existuje ještě ve stejné konfiguraci ve verzi na 7 dnů za € 96,00 - viz hellovenezia.com. S Venice Card máte nárok na slevu za parkování v Trochetto ve výší 20 %. Je třeba platit v pokladně na 0NP, sektor E.

# 02.08.2009, 08:43.
Prosím Vás o radu. Chci navštívit Benátky na 1 den a potřebuji poradit, jak mám postupovat při prohlídce (kam první a co si nechat třeba na odpoledne). Cestovat budu autem a parkovat v Tronchetto. Plánovaný příjezd kol 6. hodiny ráno a odjezd kolem 17. hodiny. A ještě se chci zeptat na možnost zastavení u moře při cestě domů (směr Graz). Mockrát děkuji. S pozdravem Martin.

Doporučujeme se z Tronchetta přepravit do čtvrti San Marco, kde je koncentrace památek největší. To Vám zabere zřejmě celé dopoledne. Pak bychom doporučovali se plavit po Canale Grande, popř. s nějakými zastávkami, například u mostu Rialto. Podle zbývajícího času se můžete vypravit například na ostrovy Murano (sklárny) nebo Burano (krajky, barevné domy). Pravděpodobně bude pro Vás výhodné si zakoupit některou z časových jízdenek. Více informací najdete v našich otázkách a odpovědích. Pokud odjíždíte v 17:00 hodin, pak už z té zastávky u moře moc mít nebudete. Pokud se chcete koupat, můžete i přímo v Benátkách, pláže jsou na ostrově Lido. Na pevnině je hodně možností mezi Mestre a Grado: Cavallino - Lido di Jesolo - Caorle - Lignano - Grado (to už je ale trochu z ruky).

# 26.07.2009, 07:53.
Chystáme se do Itálie, ubytování zajištěno v Cavallino, hodláme 2 až 3 dny věnovat výletům lodí po okolí včetně návštěvy Benátek. Z Vašich stránek víme, že Cavallino spadá do městské dopravy - prosíme o tip, co navšívit: 1.) jaké jízdenky by pro nás byly výhodné - 2 dospělí, 2 děti ve věku dvou let - platí se i za ně - existuje hromadná časová jízdenka? 2.) Kde se dá zaparkovat auto v přístavu (Treporti) nebo alespoň co nejblíže a za kolik. Předem moc děkuji za Vaši odpověď. Zdraví Alena.

Tip na zajímavá místa v Benátkách najdete v naší odpovědi ze dne 28.05.2009, 10:58. Do Benátek můžete cestovat lodí z Punta Sabbioni. Jakou jízdenku zvolit, záleží na tom, kolikrát do Benátek chcete cestovat. Výhodné jsou časové jízdenky na 12, 24, 36, 48, 72 hodin a 7 dnů. Ceny jsou € 16, € 18, € 23, € 28, € 33 a € 50,00. Tyto časové jízdenky platí i na autobusy v Mestre a na ostrově Lido (ACTV). Skupinové slevy jsou až od 20. osob. Po okolí je možné cestovat z Cavallino autobusy ATVO - i do Benátek. Děti do čtyř let včetně cestují zdarma (ACTV i ATVO). Auto můžete zaparkovat v přístavu Punta Sabbioni. Cena by měla být € 7,00 za den.

# 21.07.2009, 17:13.
Ráda bych se zeptala, které letiště je vhodnější pro dopravu do centra Benátek, zda Treviso nebo Marco Polo a jak se z letiště hladce dostat do centra - zda je nutné taxi, případně jaké jsou možnosti. Předem moc děkuji. Andrea.

Doporučujeme volit letiště podle toho, kam budete mít výhodnější letenku. To je rozhodující. Několik ušetřených Euro na dopravě z letiště v tomto případě pak nehraje roli. Z letiště Treviso se dostanete do Benátek autobusem společnosti ATVO. Cena lístku je € 6,00, zpáteční (platný 7 dnů) stojí € 10,00. Autobusy jezdí od sedmi hodin ráno do půl jedenácté večer. Pokud plánujete nákup Venice Card, pak existuje zvýhodněná sada s ATVO - třídenní za € 80,00 a sedmidenní za € 104,00. Z letiště Marco Polo se dostanete do Benátek také autobusem společnosti ATVO. Cena lístku je € 3,00, zpáteční € 5,50. Autobusy jezdí od půl deváté ráno do půl jedné v noci. Jízdní řády a podrobnosti najdete na výše uvedených stránkách. Z letiště Marco Polo můžete cestovat do Benátek také městskou dopravou ACTV. Linka č. 5 jezdí od čtyř hodin ráno do jedné hodiny v noci. Cena lístku je € 2,50. Můžete však využít časovou jízdenku ACTV, kterou si zakoupíte na celý pobyt v Benátkách nebo Venice Card. Autobusy přijíždějí do Benátek na Piazzale Roma.

# 14.07.2009, 22:54.
Prečítala som si Vaše odpovede ohladne parkovania v Benátkach a zarazila ma jedna vec a sice, že bysme mali v aute nechat kľúčiky. To takto funguje na všetkých parkoviskach v Benátkach? Planujeme cestovat po Taliansku, to znamená, že v aute budeme mať všetky veci, preto mám obavy nechávať kľúče v aute. Eště jedna vec by ma zaujímala, kde by bolo najlepšie zaprkovať, ak sa po obhliadke Benátok chystáme do Trieste? Ďakujem. Anna.

Volba vhodného parkování je vždy otázkou kompromisu mezi cenou, požadovanou bezpečností a vzdáleností od centra. Podle našeho názoru i zkušeností jiných cestovatelů je parkování na Autorimessa Comunale i v případě odevzdaných klíčků relativně bezpečné. Nesmíte samozřejmě nechat v autě cenné věci na palubní desce, sedadle atd. jako všude jinde. Takto to nefunguje na všech parkovištích, jen tam, kde se parkuje ve více řadách a je třeba, aby obsluha občas s nějakým autem popojela, což je případ Autorimessa Comunale. Více o tomto problému a možných doporučeních se dočtete v odpovědích ze dne 29.06.2009 10:00 a 06.07.2009 22:37. Z hlediska dostupnosti dálnice do Terstu je prakticky jedno na kterém parkovišti zaparkujete, napojení na Tangenciálu a následně A4 je dobré a také velice dobře značené.

# 13.07.2009, 22:30.
O dva týždne sa chystam do Talianska autom a chcela by som prejsť niekolko miest. Na začiatku výletu sme si našli cenovo prístupné ubytovanie v Padove. Chceli bysme odtial vyraziť do Verony a Benátok. Vraj z Padovy chodí pomerne často vlak do Benátok, tak sme uvažovali využiť tuto možnosť. Neviem sa však dopátrať, koľko može stať spiatočny lístok Padova - Benátky a ako často spomínaný vlak premáva. Vedeli byste mi pomocť? Ďakujem pekne. S pozdravom Anna.

Vlaky z Padova do Venezia jezdí skutečně velice často, ve všední den i čtyřikrát nebo pětkrát do hodiny. Jízdní řády pro Vaše konkrétní datum a čas najdete na Trenitalia. Nejlevnější lístek pro regionální vlak ve druhé třídě stojí € 2,90 v jednom směru, jízda trvá 35 až 50 minut.

06.07.2009, 22:37.
Prosím vás o radu, kde by som mohol bezpečne, za dobrú cenu, v Benátkach odparkovať auto. V dnoch 19. až 27.7. Prípadne poprosím o kontakt či adresu. Ďakujem. S.

Přímo v Benátkách se Vám to asi za dobrou cenu nepodaří. Otázkou ale je, co je to dobrá cena. Ta vždy souvisí s komfortem, bezpečností a s blízkostí centra. Například na parkovišti Tronchetto zaplatíte za těch devět dnů celkem € 151,00 (včetně slevy 20%). Pokud odjíždíte lodí z přístavu v Benátkách, pak je cena € 95,00. Pokud by pro Vás bylo schůdné parkovat v Mestre, pak nedaleko letiště Marco Polo je Alipark, kde za těch 9 dnů zaplatíte přibližně € 40,00 na venkovním parkovišti, na zastřešeném parkovišti pak o přibližně € 18,00 až € 27,00 více. Na parkovišti Fusina zaplatíte za devět dnů € 117,00. Těch parkovišť je hodně. Seznam včetně cen najdete na asmvenezia.it.

# 02.07.2009, 20:34.
Měl bych následující dotaz. Chystám se navštívit Benátky, na parkování jsem našel Garage San Marco, kde si mohu parkovací místo zajistit předem přes internet. Máte s tím nějakou zkušenost? Nevybral jsem špatně? Děkuji za odpověď. Petr.

Garage San Marco je komfortní parkoviště, tomu však odpovídá i cena - € 30,00 za den. Za stejnou cenu si můžete koupit na parkovišti Tronchetto VIP místo, jinak běžná denní taxa tam je € 21,00. Podle našeho názoru je rezervace parkovacího místa v Benátkách dopředu zbytečná (mělo by to snad význam v termínu kolem karnevalu apod.). Parkovacích ploch je dostatek. Například více jak 2000 parkovacích míst je na parkovišti Autorimessa comunale na Piazzale Roma, kde se také s cenou dostanete na € 24,00 za den. Výše jmenované Tronchetto disponuje přibližně 3500 místy.

# 02.07.2009, 18:38.
Znovu se na Vás obracím s prosbou o radu. Plánujeme jet na pár dní do Itálie asi tak na 5 dní a chtěli bychom přespat někde kolem Benátek v kempu ve vlastním stanu, ale neumíme anglicky, ani jinou cizí řeč, tak prosím, zda existuje nějaká možnost dozvědět se o kempech v této lokalitě česky, prosím o radu nebo odkaz. Děkuji a jsem s pozdravem a přáním pěkného dne Jaroslava.

O žádných takových stránkách bohužel nevíme. Doporučujeme navštívit stránku translate.google.com, zvolit způsob překladu Italsky - Česky a do pole pro text vložit postupně následující odkazy na kempy v Benátkách a kliknout na Přeložit. Překlad stránek bude sice krkolomný, ale základní informaci o uvedených kempech získáte. Nepřekládá to však texty, které jsou formou obrázků. Musíte zvolit odpovídající jazykovou mutaci - italštinu. Jedná se o kempy: Venezia Camping Village, Camping Fusina, Camping Jolly, Camping Villages Alba d´Oro. Řadu kempů i v širším okolí najdete na portále Camping.

# 30.06.2009, 21:24.
Poprosila bych Vás o jednu radu ohledně vaporetti. Ve Vašich odpovědích jsem se dočetla, že doporučujete koupání na plážích Lido. Ať jsem hledala, jak jsem hledala, tak jsem nedohledala cenu za loď (ani na ostrov Murano, Burano). Nevíte, prosím, o dobrém odkazu? Chtěli bychom se vydat na jižnější část, abychom nemuseli zbytečně platit vstupné na pláž. Předem děkuji za odpověď a přeji hezký zbytek večera. S pozdravem Jana.

Ostrov Lido, Murano i Burano jsou dostupné v rámci veřejné dopravy ACTV. Platí tam tedy jak časové jízdenky, tak i jednorázové jízdenky. Ceníky těchto jízdenek najdete na výše uvedených stránkách. Mapu lodních linek najdete tamtéž. Na Lido můžete využít také zvýhodněný lístek Traghetto Turista v ceně € 2,00. Platí ze zastávky S. Elena. Tento lístek si můžete zakoupit také ze zastávky Fondamente Nove na ostrov Murano (Colona). Pro Vás bude ale zřejmě výhodnější časová jízdenka. Na tu můžete cestovat i autobusem na ostrově Lido.

29.06.2009, 10:00.
Mám dotaz. Plánuji výlet do Benátek a překvapil mě způsob parkování. Prý se v těch parkovacích domech musí nechávat odemčená auta a klíčky v zapalování? Ptám se na to, protože něco takového jsem slyšel poprvé a za druhé, auto budu mít půjčené a navíc je čtvrt roku staré, tak mám pochopitelné obavy, jak je toto vyřešeno, aby s mým autem neodjel pryč někdo cizí. Děkuji za zodpovězení mého dotazu. Tomáš.

Ano, je to pravda. Na Autorimessa Comunale musíte ponechat klíčky v zapalování. Je to z toho důvodu, že se parkuje až ve třech řadách za sebou. Na každém patře hlídá zřízenec, který v případě potřeby auto přeparkuje. Nemáme žádnou zprávu o tom, že by byl někdy nějaký problém nebo se auto ztratilo. V případě, že je to pro Vás nepřípustné, existuje tady možnost VIP místa (viz. Tronchetto). Za toto zaplatíte za každých započatých 24 hodin € 30,00. Parkovací místo je za pevným plotem a trvale pod dohledem kamery. Na tento způsob parkování nelze uplatnit slevu - například Venice Card. Dalším řešením je parkování v Mestre - buďto parkoviště Fusina nebo parkoviště San Giulliano (viz. další odpovědi).

# 28.06.2009, 16:25.
Chtěla jsem se zeptat, zda je možné se dostat z kempu Village Venezia do Benátek také lodí? Jak často jezdí? Je možné mít v Campingu Fusina také svůj stan? Je nutno se do kempů s vlastním stanem předem rezervovat? Děkuji za odpovědi. Kristýna.

Podle našich informací veřejnou dopravou to možné není. Z pevniny jsou čtyři vodní cesty a to z Punta Sabbioni, z Chioggia, z Fusina a z Aeroporto Marco Polo. Z Camping Venezia Village doporučujeme využít autobusovou linku č. 5 nebo č. 19, které jsou v rámci veřejné dopravy ACTV. Lze na ně využít výhodné časové jízdenky nebo Venice Card. Linka č. 5 jezdí od přibližně 4. hodin do půlnoci, přes den i třikrát do hodiny. Linka č. 19 přibližně od 6. hodin do 21. hodin v podobných intervalech. V Camping Fusina je možné mít vlastní stan. Odtud je možné jet do Benátek lodí, linka je však vyčleněna z veřejné dopravy ACTV, takže nelze využít časové jízdenky ani Venice Card. V rámci ACTV se dostanete do Benátek autobusovou linkou č. 11 s přestupem na linku č. 2 u vlakového nádraží v Mestre. V kempu Fusina není nutná rezervace místa pro stan. Doporučujeme však si pro jistotu vytipovat i jiné kempy v okolí - seznam najdete na portále Camping.

# 27.06.2009, 00:16.
Chtěla bych vás poprosit o informaci. Jedeme i s 3. dětmi na dovolenou do Itálie a cestou chceme navštívit Benátky. Přijedeme hned ráno a na prohlídku budeme mít asi tak 5 až 6 hodin (nevíme co děti, nejsou příliš staré). Je pro nás výhodné parkovat v Mestre nebo až na parkovišti Tranchetto. To je až v Benátkách? Chtěli bychom také pěšky projít Benátky a vrátit se lodí z náměstí sv. Marka zpět na parkoviště po Kanálu Grande. Jakým spojem bychom měli jet a musíme mít také nějaké časové jízdenky, nebo se dá zaplatit pouze jedna jízda? Mnohokrát děkuji za odpověď. Jana.

Vzhledem ke ktrátkému času, který na návštěvu Benátek máte, doporučujeme zaparkovat až na Tronchetto, které se nachází až v Benátkách, vpravo za mostem. Za parkování zaplatíte € 21,00 (6 - 24 hodin). Ušetříte však čas a rozdíl ceny se Vám vrátí na ušetřeném jízdném. Ze San Marco na Tronchetto přes Canal Grande se dostanete linkou č. 2. Cena šedesátiminutového lístku v jednom směru je € 6,50.

# 22.06.2009, 17:29.
Chválím Vaše stránky, pro cesty do Itálie opravdu velký pomocník. Mám na Vás otázku - jedu autem na jeden den do Benátek a zaparkuji v Mestre asi na terminále Fusina. Mimochodem, nevíte, zda je toto parkoviště značené?. Jak dále do centra Benátek, platí z Mestre 12. hodinový lístek, nebo si dokupuji další? Díky za odpověď. K.

Je to značeno dobře. Na Terminal Fusina je dokonce malé video s navigací. Z Tangenciály (bezplatná část A4 vedoucí přes Mestre) sjedete na sjezdu Marghera. Sjezd prakticky navazuje na kruhový objezd. Podjedete Tangenciálu a sjedete doprava. Na dalším kruhovém objezdu jedete opticky rovně, asi 700 m za ním musíte odbočit doleva. Odtud se musíte dostat na Via Molranzani. Podle mapy tu cestu bez problému najdete, je to ale dobře značeno. Parkovné stojí € 8,00 na 12 hodin a € 13,00 na 24 hodin. Časové jízdenky z Fusiny do Benátek lodní dopravou (Linea Zattere) neplatí. Zpáteční lístek stojí € 12,00. Tato kombinace (parkování + lodní doprava) je ale stejně finančně náročná jako parkování na parkovišti Tronchetto přímo v Benátkách. Tam za 24 hodin zaplatíte € 21,00. S časovou jízdenkou ACTV můžete jet z Fusiny autobusem č. 11 na vlakové nádraží FS a odtud autobusem č. 2 do Benátek. Možné je také zaparkovat na parkovišti Giulliano, které je před mostem do Benátek.

# 17.06.2009, 21:15.
Předem bych Vám chtěla pochválit Vaše webovky a jsem ráda, že jsem je objevila. Radá bych se zeptala, jak se dostaneme z letiště Treviso do Mestre? Nejspíš budeme bydlet v Camping Fusina a nebo Camping Della Serenissima. Děkuji za odpověď. Jana.

Můžete využít linku společnosti ATVO, která zastavuje v Mestre u vlakového nádraží (Stazione FS). Jízdenka stojí € 6,00, zpáteční platná 7 dní pak € 10,00. Jízdní řád najdete na výše uvedených stránkách. Zajímavý může být nákup Venice Card s dopravou ATVO z letiště. Odtud pak můžete cestovat městskou dopravou ACTV. Do Camping Fusina se dostanete linkou č. 11, do Camping Serenissima linkou č. 25.

# 16.06.2009, 07:54.
Hezký den. Budeme letos trávit dovolenou na Istrii. Doprava vlastním autem. Tak bychom rovnou rádi navštívili Benátky. Jaké jsou, prosím, možnosti parkování v Benátkách? Moc děkuji. Oldřich.

Odpověď na Vaši otázku najdete v otázkách a odpovědích Benátky 2008, konkrétně ze dne 10.07.2008, 23:55. Ceny se zvedly jen minimálně - Tronchetto € 3,00 - € 4,00 za hodinu, od 6. hodin na celý den za € 21,00.

# 14.06.2009, 21:33.
Pane Řehůřku, mnohokrát Vám děkuji za odpověď, budeme přistávat na letišti Marco Polo, a ten hotel je přesně ten, co jste uváděl, jen ta zastávka mi leží v hlavě, protože na stránkách toho hotelu uvádějí, že zastávka je přímo před ním. Uvidíme, až tam budeme a potom se Vám ozvu. Ještě jednou mnohokrát děkuji a jste velmi laskav. S pozdravem Š.

Je to možné, popis linek uvedený na ACTV má jen hlavní zastávky. Pokud se podíváte na Google Earth, tak ta zastávka v protisměru je kousek od hotelu, je tedy velká pravděpodobnost, že poblíž bude i ve Vašem směru. Možné spojení k Club Hotel z letiště Marco Polo je také linkou č. 15. Pokud se podíváte na mapu Mestre, zjistíte, že nejbližší bod od hotelu, kterým tato linka projíždí, je vzdálen něco přes kilometr. Můžete vystoupit přibližně o dvě zastávky dříve než je FS, na Via Circonvallazione, přestoupit na H2 a jet jednu zastávku. Jistější je ale vystoupit na FS, kterou nelze zaměnit.

# 14.06.2009, 01:01.
Moc prosím o radu nějakého levného ubytování v Benátkách nebo u Benátek. Už jsem koukala na stránky a nejlépe mi z toho vychází ten Joker. Jedu s dcerou na cvičící dámskou rekreaci do kempu Mediterano (?) a manžel za námi přijede na víkend a chtěli bychom se podívat do Benátek, budeme mobilní, takže malá vzdálenost není problém, spíš se mi nechce platit předražené ubytování, když mi ke štěstí stačí postel a sprcha, chápete. Pokud bychom se rozhodli třeba pro ten Joker, myslíte, že je nutná rezervace předem nebo se v tomto regionu vždy něco najde? Jedná se o víkend od 26. do 28.6. Předem moc moc děkuji, Řehůřkovi, zdáte se jako prima rodina! Míša.

Tu nejnižší cenu najdete zřejmě skutečně v kempu. Většinou doporučujeme dva kempy v Mestre: Camping Fusina, Camping Venezia Village a někdy Camping Jolly. Pokud neuspějete ve Villagge Camping Joker, zkuste to v těch v Mestre. V termínu od 26.6. už doporučujeme dopředu rezervovat.

# 12.06.2009, 21:00.
Na přelomu června a července budeme v počtu 14. lidí týden u jezera Lago di Garda a na zpáteční cestě se chceme zastavit na dvě noci u Benátek. Potřebovali bychom poradit nějaké klidné a levné ubytování u moře, ze kterého by byl jednoduchý příjezd do Benátek (autem, lodí, autobusem). Na typu nezáleží (hotel, apartmán, chatka). Co se nám zatím líbilo, tak Italové požadují v sezóně minimálně tři noci. Můžete nám poradit? Druhý krátký dotaz zní, kolik stojí půl hodinová projížďka gondolou po benátských kanálech? Nikde se mi nepodařilo tuto informaci zjistit. Děkuji za odpověď a závěrem vyjadřuji obdiv k vašemu snažení, které předčí i mnohé profesionální turistické agentury. S pozdravem Vladimír.

Na přelomu června a července je už skutečně požadováno ubytování minimálně na tři noci, většinou však už na týden od So do So. Několik tipů na ubytování najdete v těchto našich otázkách a odpovědích. Větší šanci však budete mít, pokud slevíte z požadavků na moře a ubytujete se více ve vnitrozemí. Pěkné ubytování je například v A Casa di Paola v ceně € 30,00 za osobu a noc včetně snídaně. Dojez po dálnici je přibližně půl hodiny. Oficiální ceny za gondolu pro maximálně 6 osob jsou následující: € 80,00 za prvních 40 minut, € 20,00 za každých dalších započatých 20 minut. Od 19:00 do 8:00 jsou ceny o něco vyšší - € 100,00 / € 50,00. Jízda gondolou patří určitě mezi ty nezapomenutelné zážitky z Benátek.