VÍDEŇ 2018

Vídeň v odpovědích na vaše otázky

 /  / Centrum otázek a odpovědí / Rakousko / Vídeň 2018

Na západním okraji Panonské pánve, na severovýchodě Rakouska, leží jeho hlavní město Vídeň. Je známé jako město Valčíků. Poloha na řece Dunaji a v alpském podhůří byla příhodná pro vznik osad. V roce 500 př. n.l. bylo území Vídně osídleno Kelty, od kterých získala Vídeň své jméno - Vedunia. Římané zde vybudovali vojenský tábor a nazvali ho Vindobona. Po nich přišli Slované, Avaři, Frankové, Maďaři, Babenbergové a Habsburkové. V roce 1526 se stala Vídeň hlavním městem Habsburské monarchie. Během napoleonských válek se stala hlavním městem Rakouského císařství, v roce 1867 Rakouska - Uherska, v roce 1918 Německo - rakouské republiky a v roce 1919 První rakouské republiky. Symboly města jsou Stephansdom, Schönbrunn a Museums Quartier. Historické centrum bylo v roce 2001 zapsáno na Seznam světového dědictví UNESCO. Oficiální měnou je €, úředním jazykem němčina. Pokud je Vídeň cílem vaší cesty, najdete zde mnoho užitečných informací a také zodpovězené otázky našich čtenářů. Pokud se chcete také na něco zeptat, přejděte na formulář.

Než začnete: pokyny, podmínky, soukromí
Zadat otázku: přes formulář,
Informace: reportáže, výlety, blog, vyhledávání

Vybavení: mapy, průvodci, slovníky, adaptér
Nástroje: mapa, překladač
Aktuálně: informace z MZV

# 08.03.2018, 14:01.
Chtěl bych se zeptat, zda jsou nějaké aktuální informace o průběhu oprav dálničního průtahu Vídní na jih, protože loni byla situace zoufalá. Chystáme se s rodinou na začátku července do Chorvatska a proto se zajímám. Děkuji za odpověď. Martin.

V roce 2017 jsme tuto trasu také absolvovali a tak zoufalé nám to nepřipadalo. Zdržení bylo, ale nejednalo se o totální dopravní zácpy. Každopádně vždy to je o termínu, ve kterém jedete. V současné době probíhají práce za Dunajem na A23. Během Vaší cesty probíhat budou. Ve směru na Vösendorf do 1.8.2018 a ve směru Kagran do 30.12.2018. Podrobné informace najdete na Asfinag - Verkehr / Verkehrsmeldungen. Co se dálnice A5 od hranice k Vídni týče, v prosinci 2017 byla otevřena další část, 25 km mezi Poysbrunn a Shrick. V dubnu začne výstavba obchvatu Drasenhofenu, dokončení se plánuje na polovinu roku 2019. Pokud chcete minimalizovat riziko zdržení v této části, můžete jet po D2 do Břeclavi a odtud přes Reinthal a Grosskrut k dálnici A5. My tudy jezdíme hodně často, silnice jsou tady prázdné.