SPOJENÉ ARABSKÉ EMIRÁTY 2022

SAE v odpovědích na vaše otázky

 /  / Centrum otázek a odpovědí / Spojené arabské emiráty 2022

V jihovýchodní části Arabského poloostrova leží země pokrytá převážně pouští, na západě omývaná vodami Perského zálivu a na východě vodami Ománského zálivu. Nejstarší osídlení spadá do 6. tisíciletí př.n.l. Kvetl zde obchod a mořeplavectví, oblast byla důležitou základnou mezi Asií a středomořím. Rychlý nástup Islámu v polovině 7. století změnil náboženskou strukturu obyvatelstva. Vznikly samostatné emiráty. Od 16. do 19. století zde měli vliv portugalské království, Osmanská říše a Britské impérium, vzhledem k vzdálenosti však ne silný. Pobřeží ovládli piráti ve spolupráci s místními šejky. Pirátské nájezdy ukončila v roce 1892 dohoda šejků s Velkou Británií. V první polovině 20. století se obchodovalo především s perlami, v 60. letech se začala v Perském zálivu těžit ropa. 30. listopadu 1971 opustila zemi britská vojska a 2. prosince 1971 vznikly Spojené arabské emiráty jako sdružení šesti států. Sedmý se do federace připojil o rok později. Autonomní emiráty jsou Abú Zabí, Adžmán, Dubaj, Fudžajra, Rás-al-Chajma, Umm al-Kuvajn a Šárdžá. Pobřeží je většinou nížinné s nízkými horami na východě. Nejvyšším vrcholem je pahorek v západní části masivu hory Džabal Bil Ajs (1910 m). Hlavním městem je Abú Dhabí, úředním jazykem arabština, oficiální měnou dirham (AED). Pokud jsou Spojené arabské emiráty cílem vaší cesty, najdete zde mnoho užitečných informací a také zodpovězené otázky našich čtenářů. Pokud se chcete také na něco zeptat, přejděte na formulář.

Než začnete: pokyny, podmínky, soukromí
Zadat otázku: přes formulář,
Informace: reportáže, výlety, blog, vyhledávání

Vybavení: mapy, průvodci, slovníky, adaptér
Nástroje: mapa, překladač
Aktuálně: informace z MZV

# 21.01.2022, 19:23.
Pane Řehůřku, už poněkolikáté se na vás obracím s prosbou o radu. Vždy jste mi dobře poradil. Chystáme se začátkem března do Dubaje asi na 7 dní, z nichž minimálně jeden chceme vyhradit na Expo. Na internetu se dá najít spousta balíčků karet pasů. Máte prosím s tímto zkušenosti? Vyplatí se to, nebo je lépe si na danou atrakci nebo zajímavost koupit vstupenku jednotlivě? Ještě bych se chtěla zeptat, zda nemáte náhodou odkaz na nějaký rozumný hotel. Budete moc hodný, pokud mi odpovíte. Vím, že toho máte hodně. V evropských destinacích si celkem poradím, ale tady se moc nevyznám. Děkuji a přeji hezký víkend. Snad se ještě zeptám, zda při kupování jednotlivých vstupenek online se zohledňuje věk návštěvníka, to znamená senior? S.

Pokud chcete na Expo strávit jeden den, vystačíte s největší pravděpodobností jen se základní vstupenkou. Tu lze získat i zdarma od leteckých společností - viz např. Pelikan. Senioři nad 60 let mají vstup zdarma, je třeba si zarezervovat volnou vstupenku, např. na oficiálních stránkách Expo 2020 Dubai. Ubytování doporučujeme hledat přes Booking.