ROSOLINA MARE 2020

Rosolina Mare v odpovědích na vaše otázky

 /  / Centrum otázek a odpovědí / Itálie / Rosolina Mare 2020

Severoitalské letovisko Rosolina Mare bylo založeno v roce 1949. Rozprostírá se v přírodním parku Delty Pádu na poloostrově dlouhém 8 km a širokém 1 km. Z východu ho omývá Jaderské moře a ze západu rybářské laguny. Na severu se vlévá do moře řeka Adiže, na jihu řeka Pád. Poloostrov je skrytý ve stínu borových lesů a hájů. Borovice chrání poloostrov před erozí písečných mělčin. V severní polovině poloostrova je zástavba s hlavními centry Viale dei Pini a Piazza San Giorgio. Spojuje je Strada Sud. Jižní část poloostrova zabírá Botanická zahrada. Pobřeží pokrývají písečné pláže s pozvolným vstupem do moře. Oficiální měnou je € a úředním jazykem italština. Pokud je Rosolina Mare cílem vaší cesty, najdete zde mnoho užitečných informací a také zodpovězené otázky našich čtenářů. Pokud se chcete také na něco zeptat, přejděte na formulář.

Než začnete: pokyny, podmínky, soukromí
Zadat otázku: přes formulář,
Informace: reportáže, výlety, blog, vyhledávání

Vybavení: mapy, průvodci, slovníky, adaptér
Nástroje: mapa, překladač
Aktuálně: informace z MZV

# 11.02.2020, 18:58.
Pane Řehůřku, obracím se na Vás vzhledem k tomu, že jsem Vás v minulosti kontaktovala přes vaše rodinné cestovatelské stránky. Mám v plánu v tomto roce navštívit Itálii a oblast okolo Rosolina Mare. K tomuto místu jsem již loni čerpala informace z vašich uvedených stránek. Zaregistrovala jsem informaci, že v Rosolina Mare nedaleko městečka, nikoliv u přímořského střediska Rosolina Mare, je přírodní rezervace, do které jezdí vláček. Ráda bych takový výlet absolvovala, ale nepodařilo se mi najít použitelné informace. Prosím, pokud máte tyto informace a budete tak laskav, sdělíte mi je, případně pomůžete mi najít bližší informace? Předem moc děkuji. Omlouvám se, že obtěžuji a jsem s pozdravem. Hana z Plzně.

Jedná se o Parco Regionale Veneto del Delta del Po. Informace o turistickém silničním vláčku najdete na Trenino del Delta