ROSOLINA MARE 2023

Rosolina Mare v odpovědích na vaše otázky

 /  / Centrum otázek a odpovědí / Itálie / Rosolina Mare 2023

Pokud je Rosolina Mare cílem vaší cesty, najdete zde mnoho užitečných informací a také zodpovězené otázky našich čtenářů z roku 2023. Pokud se chcete také na něco zeptat, přejděte na formulář. V těchto zodpovězených otázkách se dočtete o cestě autem do Rosolina Mare, o poplatcích na dálnicích, o ubytování, o výletech k deltě Pádu, o výletu do Chioggia a Benátek, o nakupování, o trzích, o restauracích a najdete zde také mnoho dalších informací o Rosolina Mare, na které se nás naši čtenáři dotázali.

Než začnete: pokyny, podmínky, soukromí
Zadat otázku: přes formulář,
Informace: reportáže, výlety, blog, vyhledávání

Vybavení: mapy, průvodci, slovníky, adaptér
Nástroje: mapa, překladač
Aktuálně: informace z MZV

# 16.08.2023, 15:56.
Jak se dostaneme z Benátek - Mestre nebo přímo z letiště Marco Polo do Rosolina Mare? Děkujo za informace. Bohuslav.

Z letiště Marco Polo jeďte Express Bus do Mestre na vlakové nádraží. Jízdenka stojí € 10,00. Odtud pokračujte vlakem Trenitalia do Rovigo. Jízdenka stojí € 7,50. Z Rovigo potom jeďte autobusem FS Bus Italia č. E601 / E680 do Rosolina Mare. Přestupuje se v Adria. Jízdenka stojí € 6,10. Nejjednodušší spojení je taxi. Vyjde Vás ale na přibližně € 180,00.

# 23.07.2023, 00:23.
Ráda bych se zeptala, jak se nejlépe dostaneme do Benátek z Rosolina Mare v pátek 4.8.2023? Existuje i nějaká cesta lodí? A také se chci zeptat, zda by bylo lepší jet do Benátek případně ve čtvrtek kvůli návštěvnosti. Děkuji za odpověď. Natálie.

Z Rosolina Mare se v sezóně do Benátek můžete dostat s nějakou agenturou, která pořádá lodní výlety do Benátek. V minulosti to byla např. Agenzia Pineta. Veřejnou dopravou se do Benátek dostanete s přestupem. Nejdříve autobusem FS Bus Italia Veneto do Rovigo a odtud vlakem Trenitalia do Benátek. Pokud máte automobil, můžete přejet do Chioggia a odtud pokračovat už lodní linkou ACTV č. 11 do Benátek. Jedná se o kombinovanou linku, která kombinuje vaporetto a autobusy na ostrovech Pellestrina a Lido, kde končí. Z Lido jezdí další vaporetta do Benátek. Čtvrtek je lepší než pátek.

# 07.06.2023, 18:29.
Chystáme se letos o prázdninách autem do Itálie, konkrétně z Kladna ve Středočeském kraji do Rosolina Mare. Chtěl bych Vás požádat o radu, kudy zvolit optimální trasu a na co si dát na cestě pozor. Mnohokrát děkuji za radu. Hezký den. Tomáš.

Vaše optimální trasa je následující: Kladno - Rudná - Plzeň - Rozvadov - Regensburg - Mnichov - Rosenheim - Salzburg - Villach - Tarvisio - Udine - Mestre - SS309 - Chioggia - Rosolina Mare. V Rakousku potřebujete desetidenní dálniční známku v ceně € 9,90, za průjezd tauernskými tunely zaplatíte € 13,50 a na mýtném v Itálii € 18,30. Celkem tedy za oba směry € 73,50. Pokud chcete ušetřit, můžete sjet stejně jako my v Tarvisio z dálnice a pokračovat po SS13 až do Gemona, kde se na dálnici připojte. Mýtném v tomto případě je € 12,10 v jednom směru. Přibližně o 100 km kratší a lehce dražší je trasa přes Mnichov, Innsbruck, Brenner, Verona a Padova. Kromě rakouské desetidenní dálniční známky zaplatíte za průjezd Brennerem € 11,00 a na mýtném v Itálii po Padova / Zona Industriale € 22,50. Celkem za oba směry € 76,90. Nenabízí ale smysluplnou úsporu. V obou variantách je možné jet také přes České Budějovice a Linz. Rozhodovali bychom se podle termínu a dopravní situace. Pokud jedete na více jak 10 dnů, kupte si na cestu zpět druhou desetidenní rakouskou dálniční známku. Je to levnější než jedna dvouměsíční. Doporučujeme si přečíst naši reportáž Rosolina Mare 2013.