FLORENCIE 2008

Florencie v odpovědích na vaše otázky

 /  / Centrum otázek a odpovědí / Itálie / Florencie 2008

Pokud je Florencie cílem vaší cesty, najdete zde mnoho užitečných informací a také zodpovězené otázky našich čtenářů z roku 2008. Pokud se chcete také na něco zeptat, přejděte na formulář. V těchto zodpovězených otázkách se dočtete o dopravě autem do Florencie a poplatcích na dálnicích, o dopravě z letiště do centra, o cestě vlakem z Florencie a do Florencie, o ubytování, o vstupenkách, o parkování, o městské dopravě, o Firenze Card, o pronájmu auta, o kempech, o Galeria Uffizi, o vyhlídce a najdete zde také mnoho dalších informací o Florencii, na které se nás naši čtenáři dotázali.

Než začnete: pokyny, podmínky, soukromí
Zadat otázku: přes formulář,
Informace: reportáže, výlety, blog, vyhledávání

Vybavení: mapy, průvodci, slovníky, adaptér
Nástroje: mapa, překladač
Aktuálně: informace z MZV

# 05.08.2008, 21:26.
Podařilo se mi při brouzdání po internetu narazit na Vaše stránky a vzhledem k tomu, že se mi zdají skutečně Vaše odpovědi fundované, rozhodl jsem se Vám napsat. Chtěli bychom s manželkou vyrazit na dvoudenní až třídenní výlet do Itálie - Řím, Florencie. Cestujeme vlakem. Obracím se tedy na Vás s žádostí, zda víte, kde bychom mohli v Římě, případně ve Florencii levně a dobře přespat tak, aby ubytovna nebyla daleko od železničního nádraží. Za jakoukoliv odpověď předem děkuji. S pozdravem Martin z Havlíčkova Brodu.

Z Florencie odjíždějí vlaky do Říma z nádraží SMN (Santa Maria Novella), do Říma přijíždějí na nádraží Termini. V dosahu 100 až 1000 m je několik ubytoven, hostelů a levnějších hotelů. Podívejte se na následující odkazy, snad Vám bude některý vyhovovat: Nádraží Termini (Řím) - Two Ducks Hostel (Via Calatafimi), Freedom Traveller (Via Gaeta), M&J Place Hostel (Via Solferino), Hotel Rubino (Via Milazzo). Nádraží SMN (Florencie) - Hostel Archi Rossi (Via Faenza), Hotel Etrusca (Via Nazionale), Locanda Daniel (Via Nazionale), Locanda di Firenze (Via Faenza), Locanda Pitti (Via S. Zanobi), Locanda Gallo (Via S. Gallo).