ČESKO 2020

Česko v odpovědích na vaše otázky

 /  / Centrum otázek a odpovědí / Česko 2020

V samém srdci Evropy leží ve vnitrozemí Česká republika, zkráceně Česko. Česká republika vznikla 1. ledna 1993, historicky však navazuje na Velkou Moravu, České knížectví, České království a Československo. Česko se rozkládá na rozhraní České vysočiny a Západních Karpat. Nejvýznamnějšími pohořími jsou Českomoravská vrchovina, Šumava, Krušné hory, Jizerské hory, Krkonoše, Orlické hory, Kralický Sněžník, Jeseníky, Moravskoslezské Beskydy, Javorníky a Bílé Karpaty. Nejvyšším vrcholem je Sněžka (1603 m), nejvýznamnějšími řekami Labe, Vltava, Morava, Dyje, Odra a Opava. Největším jezerem je Černé jezero na Šumavě. V Česku je hodně rybníků, největší soustava se nachází v Třeboňské pánvi. Česká republika se dělí na 14 krajů a více jak 6000 obcí. Mimopražské území se dělí na 76 okresů. Hlavním městem je Praha, oficiální měnou je koruna, úředním jazykem čeština. Pokud je Česko cílem vaší cesty, najdete zde mnoho užitečných informací a také zodpovězené otázky našich čtenářů. Pokud se chcete také na něco zeptat, přejděte na formulář.

Než začnete: pokyny, podmínky, soukromí
Zadat otázku: přes formulář,
Informace: reportáže, výlety, blog, vyhledávání

Vybavení: mapy, průvodci, slovníky, adaptér
Nástroje: mapa, překladač
Aktuálně: informace z MZV

# 22.06.2020, 23:45.
Pane Řehůřku, chtěla bych v červenci 2020 podniknout cyklistický výlet s rodinou do Babiččina údolí v Ratibořicích. Samozřejmostí je i návštěva zámku. Můžete mi poradit, kde bychom si mohli uschovat kola? Předem děkuji za odpověď. Naděžda.

V tomto případě Vám bohužel neporadíme. Už Studie rozvoje šetrného cestovního ruchu v NPP a NKP Babiččino údolí z roku 2010 řešila vybudování vhodných služeb u hlídaných parkovišť, zmiňované jsou také půjčovny a úschovny kol. Zda se tak stalo ale nevíme. V areálu Ratibořického zámku jsou instalované stojany na kola.