ČESKO 2010

Česko v odpovědích na vaše otázky

 /  / Centrum otázek a odpovědí / Česko 2010

V samém srdci Evropy leží ve vnitrozemí Česká republika, zkráceně Česko. Česká republika vznikla 1. ledna 1993, historicky však navazuje na Velkou Moravu, České knížectví, České království a Československo. Česko se rozkládá na rozhraní České vysočiny a Západních Karpat. Nejvýznamnějšími pohořími jsou Českomoravská vrchovina, Šumava, Krušné hory, Jizerské hory, Krkonoše, Orlické hory, Kralický Sněžník, Jeseníky, Moravskoslezské Beskydy, Javorníky a Bílé Karpaty. Nejvyšším vrcholem je Sněžka (1603 m), nejvýznamnějšími řekami Labe, Vltava, Morava, Dyje, Odra a Opava. Největším jezerem je Černé jezero na Šumavě. V Česku je hodně rybníků, největší soustava se nachází v Třeboňské pánvi. Česká republika se dělí na 14 krajů a více jak 6000 obcí. Mimopražské území se dělí na 76 okresů. Hlavním městem je Praha, oficiální měnou je koruna, úředním jazykem čeština. Pokud je Česko cílem vaší cesty, najdete zde mnoho užitečných informací a také zodpovězené otázky našich čtenářů. Pokud se chcete také na něco zeptat, přejděte na formulář.

Než začnete: pokyny, podmínky, soukromí
Zadat otázku: přes formulář,
Informace: reportáže, výlety, blog, vyhledávání

Vybavení: mapy, průvodci, slovníky, adaptér
Nástroje: mapa, překladač
Aktuálně: informace z MZV

# 29.05.2014, 21:49.
Vážený pane Řehůřku, upřímně děkuji za doporučenou trasu. Bohužel se nám zkomplikovala situace, protože se domlouvalo několik členů rodiny na jednom termínu a nakonec to musíme odložit na jindy. Nicméně pro 12. letou vnučku, která přijede ze zahraničí, bychom rádi s babičkou našli náhradní variantu v Čechách, kde bychom chtěli na 7 až 10 dní někam vyrazit. Velice prosím, něměl byste nějaký tip? S pozdravem a velikým uznáním nad vaším cestovatelským webem zdraví Ota.

Těch tipů pro Českou republiku je strašně moc. Hodně záleží na tom, co od takové dovolené očekáváte. Moc krásně je na Šumavě. My jsme byli např. v Zadově, kde je skvělé lanové centrum, kousek odtud je pěkná stezka kolem řeky s restaurací, kde mají ve výběhu vydry. Podívejte se na naši reportáž Šumava 2011. Pěkně je ale všude. Chce to specifikovat požadavky :-)