SLOVENSKO 2008

Slovensko v odpovědích na vaše otázky

 /  / Centrum otázek a odpovědí / Slovensko 2008

Nádherné hrady, výjimečné jeskyně, lidová architektura, horská divočina a mnoho dalšího. To vše nabízí Slovensko, země ve středu Evropy, jejíž páteř tvoří Západní Karpaty. Na jeho území sídlili Keltové, Germáni i Římané. Prvním státním útvarem bylo Vanniovo království na začátku 1. století. Od 5. století zde byli Slované. Od roku 568 zemi ovládli Avaři. Ty v roce 791 porazil Karel Veliký. Vzniklo Moravské a Nitranské knížectví, které se později stalo sučástí Velkomoravské říše. Po jejím zániku patřilo území až do roku 1918 Uherskému státu. Potom bylo Slovensko součástí Československa s malou výjimkou v době druhé světové války. Od roku 1993 je samostatným státem. Významnými řekami jsou Váh a Dunaj. Hlavní městem je Bratislava, nejvyšším vrcholem Gerlachovský štít (2655 m). Slovensko se dělí na osm krajů a ty na 79 okresů. Oficiální měnou je €, úředním jazykem slovenština. Pokud je Slovensko cílem vaší cesty, najdete zde mnoho užitečných informací a také zodpovězené otázky našich čtenářů. Pokud se chcete také na něco zeptat, přejděte na formulář.

Než začnete: pokyny, podmínky, soukromí
Zadat otázku: přes formulář,
Informace: reportáže, výlety, blog, vyhledávání

Vybavení: mapy, průvodci, slovníky, adaptér
Nástroje: mapa, překladač
Aktuálně: informace z MZV

# 22.07.2008, 21:52.
V sobotu cestujeme na Slovensko do Vysokých Tater. Naše ubytování se nachází v penzionu ve Staré Lesné. Chtěla bych se zeptat, zda nemáte pár větiček k tomuto městečku? Děkuji. V.

Základní informace o obci najdete na stránkách obce Stará Lesná. Určitě tam jedete kvůli turistice, takže veškeré informace a tipy na výlety máte už pravděpodobně k dispozici. Z mimoturistických aktivit můžeme doporučit v okolí alespoň tyto dvě: aquapark Aquacity Poprad a letní bobovou dráhu Tatrabob v Tatranské Lomnici.