POLSKO 2024

Polsko v odpovědích na vaše otázky

 /  / Centrum otázek a odpovědí / Polsko 2024

Za horským pásmem Sudet a Karpat se rozkládá v rozsáhlých nížinách devátá největší země Evropy - Polsko. Samostatný polský stát existoval už v desátém století. Polsko umývá ze severu Baltské moře, jehož pobřeží tvoří úctyhodných 770 km. Do něj se vlévá většina husté říční sítě. Největší řeky jsou Visla a Odra. Z jihu chrání Polsko horské pásmo - Jizerské hory, Krkonoše, Soví hory, Stolové hory, Bystřické hory, Kralický Sněžník, Rychlebské hory, Zlatohorská vrchovina, Vysoké Beskydy, Nízké Beskydy, Vysoké Tatry a Bukovské vrchy. Nejvyšším vrcholem jsou Rysy (2499 m). Hlavním městem je Varšava. Polsko je rozděleno na 16 vojvodství, která se dále dělí na okresy a obce. Oficiální měnou je złoty, úředním jazykem polština. Pokud je Polsko cílem vaší cesty, najdete zde mnoho užitečných informací a také zodpovězené otázky našich čtenářů. Pokud se chcete také na něco zeptat, přejděte na formulář.

Než začnete: pokyny, podmínky, soukromí
Zadat otázku: přes formulář,
Informace: reportáže, výlety, blog, vyhledávání

Vybavení: mapy, průvodci, slovníky, adaptér
Nástroje: mapa, překladač
Aktuálně: informace z MZV

# 25.04.2024, 16:22.
Dobrý den pane Řehůřku, chtěla bych Vás poprosit o radu. Přála bych si vidět Krakov. Jela bych s manželem přímou vlakovou linkou, v Krakově bych se ubytovala na 3 dny, a potom bychom si město náležitě užili. Problém je v tom, že nevím, jaký hotel si najít. Přála bych si ho blízko vlakového nádraží a také současně blízko středu města a cenově přijatelné. Nemusí být nejlevnější, ale také ne nejdražší, zlatá střední cesta. Mohlo by to být již v květnu. Mohl byste mi poradit, eventuálně na koho se obrátit? Děkuji Vám za odpověď. Pěkný den. Jitka.

Pokud si ubytování zajišťujeme sami, v naprosté většině případů si ho kupujeme přes Booking. Vlakové nádraží Krakow Glowny je v pěší dostupnosti historického města. V blízkosti obou jsou části Piasek, Kleparz a Wesola. Na výše uvedených stránkách stačí zadat jen Váš termín, počet osob a zatrhnout minimální parametry, které na ubytování máte, např. snídaně, lednice apod. Potom si jen výsledky nechte seřadit podle preferovaného parametru. Např. cena. Doporučujeme vybírat ubytování z hodnocení Fantastické a Velmi dobré. Přečtěte si také reference jiných cestovatelů. Každé ubytování si můžete nechat zobrazit na mapě, nebo si také můžete nechat zobrazit mapu všech filtrovaných hotelů. Umístěním kurzoru nad ubytování potom zobrazíte cenu. Nebáli bychom se i vzdálenějších ubytování, pokud Vám bude informovat. V Krakově je fungující městská doprava.