DACHSTEIN 2017

Dachstein v odpovědích na vaše otázky

 /  / Centrum otázek a odpovědí / Dachstein 2017

Dachstein je horský masiv v Severních vápencových Alpách. Rozprostírá se v Rakousku, na hranici tří spolkových zemí - Horního Rakouska, Štýrska a Salcburska. Poprvé ho zdolal v roce 1832 Peter Gappmayr. Převážnou část masivu tvoří zvlněná náhorní plošina. Nejvyšším vrcholem je Hoher Dachstein (2995 m), který je současně nejvyšší horou Horního Rakouska a Štýrska. Dachsteinský masiv je nejsevernějším a nejvýchodnějším zaledněním v Alpách. Jsou zde ledovce Jižní a Severní Torstein, Velký a Malý Gosauský, Schladmingerský, Edelgriesský, Schneeloch a Hallstattský. V masivu jsou ledovcové jeskyně. Dopravu zajišťují dvě lanovky. Oficiální měnou je €, úředním jazykem němčina. Pokud je Dachstein cílem vaší cesty, najdete zde mnoho užitečných informací a také zodpovězené otázky našich čtenářů. Pokud se chcete také na něco zeptat, přejděte na formulář.

Než začnete: pokyny, podmínky, soukromí
Zadat otázku: přes formulář,
Informace: reportáže, výlety, blog, vyhledávání

Vybavení: mapy, průvodci, slovníky, adaptér
Nástroje: mapa, překladač
Aktuálně: informace z MZV

# 09.08.2017, 20:38.
Dovoluji si Vás opět požádat o radu. Pojedeme koncem srpna do Rakouska, do Ramsau am Dachstein. Jedeme na čtyři dny a v hotelu dostaneme Sommer Card. Prosím, jak zjistíme, na jaké slevy se karta vztahuje? Dále bych Vás požádala o nejlepší trasu ze Strážného a jaké poplatky budeme platit? Ještě bych Vás požádala o nějaké tipy na výlety v okolí. Chtěli bychom na Dachstein, ale prý se musí lanovka zamluvit dopředu a platí se nějaký poplatek za průjezd? Děkuji za odpověď. Jana.

Veškeré informace o tom, co je zdarma a na co je sleva, najdete na Sommer Card. Po levé straně je kvalitní filtr. Ze Strážného jeďte do Passau, kde se napojte na dálnici A3. Z té sjeďte hned na sjezdu Pocking a po silnici č. 12 a následně č. 20 do Salzburgu. Odtud pokračujte po č. 150, 159 a 99 do Eben im Pongau. Odtud po Filzmooserstrasse do Ramsau am Dachstein. Nemá význam kupovat rakouskou dálniční známku a jet ten kousek po dálnici. Tipy na výlety najdete v naší fotogalerii Ramsau a Filzmoos. Vzhledem k velké poptávce po lanovce na Dachstein zejména v letním období, je nutné provést rezervaci. K lanovce je silnice zpoplatněna. Mýtné je € 14,00. Máte ho však v ceně Sommer Card a také v ceně jízdenky na lanovku. Tu však máte v Sommer Card také.