ČERNÁ HORA 2019

Černá Hora v odpovědích na vaše otázky

 /  / Centrum otázek a odpovědí / Černá Hora 2019

Na Balkánském poloostrově, v Dinárských horách, se rozkládá Černá Hora. Na jejím území sídlili původně Ilyrové, později Slované. Postupně byla malým slovanským knížectvím, samostatným královstvím, jednou z republik Jugoslávie, společentvím Srbska a Černé Hory a od roku 2006 samostatným státem. Rozsáhlé horské masivy tvořené vápencovými a dolomitovými rozeklanými vrcholy, kaňony řek, horskými pastvinami, krasovými poli a jeskyněmi jsou často chráněny jako národní parky. Nejvýznamnějšími řekami jsou Morača a Zeta, největší vodní plochou Skadarské jezero s jednou z největších ptačích rezervací v Evropě. Hlavní městem je Podgorica, nejvyšším vrcholem Zla Kolata (2534 m). Černá Hora je rozdělena na 23 samosprávných měst a obcí. Oficiální měnou je €, úředním jazykem černohorština. Pokud je Černá Hora cílem vaší cesty, najdete zde mnoho užitečných informací a také zodpovězené otázky našich čtenářů. Pokud se chcete také na něco zeptat, přejděte na formulář.

Než začnete: pokyny, podmínky, soukromí
Zadat otázku: přes formulář,
Informace: reportáže, výlety, blog, vyhledávání

Vybavení: mapy, průvodci, slovníky, adaptér
Nástroje: mapa, překladač
Aktuálně: informace z MZV

# 13.05.2019, 19:51.
V létě jedeme do Černé Hory, Buljarica, od stéjné cestovní kanceláře jako vy. Jaké výlety jste prosím v daném místě pořádané cestovní kanceláří využili? Doporučili byste přímo nějaký výlet vhodný pro rodinu se dvěma dětma do 10. let? Potom jsem se chtěla zeptat ohledně letu. Chtěli bychom, aby děti seděly u okýnek, tj dvě místa za sebou. V cestovní kanceláři mi bylo sděleno, že buď si musím sedadla zarezervovat za přibližně 4000,- Kč nebo dojít na letiště dříve. Jakou máte prosím zkušenost vy? Ještě jeden dotaz - kolik byste tak doporučili mít k dispozici € na pobyt? Děkuji za odpověď. Eva.

Informace o tom, jaké výlety jsme absolvovali a informace z jejich průběhu najdete v reportáži Černá Hora 2018. Doporučit výlet se dvěma dětma do 10. let je velmi těžké. Nevíme, co Vaše děti zajímá, co zvládnou a jak to zvládnou. Něco jiného je, když děti chodí pravidelně po výletech a něco jiného je, když mají zájmy směrované jinam - např. kulturně. Určitě by pro ně byly náročné celodenní výlety, např. Kaňony trvaly déle než 12 hodin. Sedadla jsme si v letadle nevybírali. Byla nám přidělena. Bez problému však automaticky přidělovali sedadla tak, aby spolucestující seděli vedle sebe. Pokud jste 2x 1+1, tak Vás s největší pravděpodobností posadí po dvou za sebe nebo vedle sebe. CK má pravdu v tom, že když budete při odbavení mezi prvními, tak Vám s největší pravděpodobností vyhoví v obsazení sedadel. S hotovostí pro pobyt je to hodně individuální. Záleží na tom, jaký je Váš standard během dovolené, jak moc plánujete chodit do restaurací, kupovat suvenýry, výlety atd. My jsme si dopředu vybrali výlety, které bychom chtěli absolvovat a na ty jsme si s sebou vzali hotovost v Kč. Pro pobyt jsme měli samozřejmě hotovost a platební kartu k € účtu. Tu jsme využili v jediném místním supermarketu.