AUTEM NA GARGANO

Gargano v odpovědích na vaše otázky

 /  / Centrum otázek a odpovědí / Itálie / Gargano / Autem na Gargano

Než začnete: pokyny, podmínky, soukromí
Zadat otázku: přes formulář,
Informace: reportáže, výlety, blog, vyhledávání

Vybavení: mapy, průvodci, slovníky, adaptér
Nástroje: mapa, překladač
Aktuálně: informace z MZV

 31.05.2005, 19:55.

Vážení Řehůřkovi. Ani nevím jak jsem se vlastně dostal na vaše stránky, ale každopádně jsem hledal opět nezbytné informace ohledně letošní dovolené. Předně bych Vám chtěl moc poděkovat za Vaše stránky, do kterých jsem se opravdu začetl. I když už jsem sice na Gargánu byl. Letos se tam po 6. letech opět vracím a to moc rád, protože je to opravdu moc krásná část Itálie. Už jsme projeli také kus světa a také samozřejmě autem, protože já bych ani jinak nejel. Jednak mě baví jezdit a jednak se 3. dětma se nebudu ani jinak dopravovat. Moje rodina není také jen na 14 dní u moře, ale chceme se podívat i na jiné krásné části země, kam jezdíme. No pravda je, že jsme přes 2x Chorvatsko, 2x Itálii, 2x Španělsko a také kus naší a Slovenské země opět naplánovali To přenádherné Gargáno. Četl jsem pozorně a jedeme sice na severní stranu Gargána, ale na to je auto, abychom se mrknuli i na jih. Po tom, co jsem četl na Vašich stánkách, se už moc těším. Když jsme byli poprvé na Gargánu, tak jsme tam moc autem nejezdili, jelikož jsme jeli ještě Favoritem a po výměně brzdových deštiček kousek za Bolognou a jiných drobných závad, jsem už na ježdění moc chutí neměl, tak si to letos snad užijeme více.

Pokud bych Vás mohl požádat ještě o nějaká zajímavá místa, která jste tam viděli, tak bych byl moc rád, kdybyste mi to napsali. Hledal jsem na internetu i pro děti nějaké zábavní parky, ale asi tam nic moc není. Jedeme k Lido del Sole a zatím jsem tam objevil jen asi 3 aquaparky, ale zřejmě to bude něco menšího. Ve Fasanolandii jsme už byli také, když jsme byli ve Specchiolle a také tam bylo co vidět, ale jednou to stačí. Jsem rád, že jsem narazil na Vaše stránky a opravdu jsou super. Pokud najdete chvilku a budete mi mít co ještě napsat o Gargánu, tak předem děkuji. Mějte se krásně. Michal

Také připojuji naše postřehy odjinud. Také jsme byli u Ravenny a tam je nejen pro děti, ale i pro dospělé zábavní park Mirabilandia, mohu opravdu doporučit. V Riccione je skvělý aquapark. U známého jezera Lago di Garda je také překrásný zábavní park Gardaland. No a to je ze zábavy pro děti asi v Itálii to nejdůležitější, kde jsme byli a stálo to opravdu za to.

Pak ještě něco málo o Španělsku. Tam jsme byli v Blanes a tam je kolem k vidění opravdu spoustu. Už jsme tam na Costa Brávě byli také 2x a pravda je, že se tam dá jezdit do nekonečna. Ostatně to jsem i čet u vás, ale ještě tam stojí opravdu za návštěvu zábavní park v Salou a je to Port Aventura. Je to sice ještě asi 100 km pod Barcelonou, ale opravdu to stojí za tu cestu a to vstupné. Pro děti to je zážitek na celý život, no a pro dospělé také. Costa Bráva je protkaná zábavou a vodním světem a dalo by se psát snad hodiny. No a co cen potravin se týče, je to jen o něco málo dražší než u nás, ale základem je nakupovat mimo letoviska. Pak se dá hodně ušetřit. Kdyby měl někdo zájem, tak mohu dát reference čerstvé z roku 2004.

K Chorvatsku tedy nemám nic, jelikož tam snad ani nic není. Byli jsme tam sice také 2x, ale řekl bych, že to byla dovolená z nouze. Tam prostě už nejedeme. No už se opravdu loučím a pokud o mé informace stojíte, tak je můžete na své stránky dát. S pozdravem Michal.