BELGIE 2019

Belgie v odpovědích na vaše otázky

 /  / Centrum otázek a odpovědí / Belgie 2019

Od Severního moře směrem k Ardenám se rozkládá Belgie. Je tvořena převážně nížinami, na jihovýchodě Ardenami pokrytými pahorky s hustými lesy. Původně žil na území dnešní Belgie v době železné keltský kmen Belgů. Po porážce Caesarem zde vytvořili Římané provincii Belgium. V 15. století byla Belgie součástí Nizozemí, od kterého se v roce 1830 definitivně odtrhla. Hlavní městem je Brusel, který je současně hlavním městem Evropské unie. Nejvyšším vrcholem je Signal de Botrange (694 m). Významýni řekami jsou Šelda, Máza a Yser. Belgie je rozdělena na deset provincií, polovina z nich je ve Vlámsku a polovina ve Valonsku. Oficiální měnou je €, úředním jazykem nizozemština, francouzština a němčina. Pokud je Belgie cílem vaší cesty, najdete zde mnoho užitečných informací a také zodpovězené otázky našich čtenářů. Pokud se chcete také na něco zeptat, přejděte na formulář.

Než začnete: pokyny, podmínky, soukromí
Zadat otázku: přes formulář,
Informace: reportáže, výlety, blog, vyhledávání

Vybavení: mapy, průvodci, slovníky, adaptér
Nástroje: mapa, překladač
Aktuálně: informace z MZV

# 29.05.2019, 07:48.
Jsme čtyři studentky a chtěly bychom jet o prázdninách do Belgie. Nejdříve pojedeme do Bruselu a potom bychom chtěly navštívit i další města, např. Ypres, Ellezelles a Bruggy. Chtěla bych se zeptat, jak a čím se co nejlevněji po Belgii pohybovat. Zda neexistují nějaké univerzální jízdenky, které se dají použít kdykoliv a kdekoliv. Předem děkuji za vaši odpověď. Lenka.

Doporučujeme si přečíst články Levně Belgií I, Levně Belgií II, případně i Levně Belgií III. Dále článek Doprava v Belgii. Najdete tam informace, které potřebujete.