VELKÁ BRITÁNIE 2018

Velká Británie v odpovědích na vaše otázky

 /  / Centrum otázek a odpovědí / Velká Británie / Velká Británie 2018

Velká Británie nebo také Spojené království je zkrácený název pro Spojené království Velké Británie a Severního Irska. Jedná se o ostrovní stát na severozápadě Evropy. Leží v Atlantském oceánu a omývají ho Severní moře, Lamančský průliv, Keltské moře, Průliv svatého Jiří a Irské moře. Hlavní městem je Londýn. Nejvyšším vrcholem je Ben Nevis (1343 m). Významýni řekami jsou Temže, Severn a Clyde. Velkou Británii tvoří čtyři země - Anglie, Skotsko, Wales a Severní Irsko. Za součást Velké Británie nejsou považovány dependence Ostrov Man, Jersey a Guernsey, stejně tak čtrnáct zámořských teritorií. Oficiální měnou je £, úředním jazykem angličtina. Pokud je Velká Británie cílem vaší cesty, najdete zde mnoho užitečných informací a také zodpovězené otázky našich čtenářů. Pokud se chcete také na něco zeptat, přejděte na formulář.

Než začnete: pokyny, podmínky, soukromí
Zadat otázku: přes formulář,
Informace: reportáže, výlety, blog, vyhledávání

Vybavení: mapy, průvodci, slovníky, adaptér
Nástroje: mapa, překladač
Aktuálně: informace z MZV

# 17.09.2017, 07:19.
Chtěla bych se vás zeptat, zda nevíte o nějaké aplikaci na hledání spojů. Potřebuji se dostat z Victoria Green Lion Station do Snettishamu. Předem děkuji za odpověď. Jana.

Spojení mezi Londýnem a Snettishamem je s několika s přestupy. Univerzální vyhledávač je například na Rome2Rio.com nebo Goeuro.com. Asi nejlepší spojení je vlakem. Z Victoria se musíte dostat metrem na Kings Cross, odkud jezdí vlaky do Kings Lynn. Jízdenka na metro stojí £ 2,40 nebo £ 4,90 podle způsobu platby a jízdní řády najdete na tfl.gov.uk. Jízdenka na vlak stojí £ 36,40 a jízdní řády najdete na nationalrail.co.uk. Z Kings Lynn do Snettishamu musíte jet autobusem č. 34. Jízdní řády najdete na lynxbus.co.uk. Jízdenka stojí £ 3,30.