MAURICIUS 2024

Mauricius v odpovědích na vaše otázky

 /  / Centrum otázek a odpovědí / Mauricius 2024

Mauricius je ostrovní země v Indickém oceánu. Leží u východního pobřeží Afriky, přibližně 800 km od Madagaskaru. Je součástí Maskarénských ostrovů a skládá se z hlavního ostrovu Mauricius, ostrovů Rodrigues a Saint Brandon a Agalegských ostrovů. Hlavní ostrov je vulkanického původu a téměř celý je obklopený korálovými útesy. Severní část tvoří rovina, která se zvedá do centrální plošiny v nadmořské výšce 270 až 730 m. Tato plošina je ohraničená malými horami. Nejvyšším vrcholem je Piton de la Petite Riviere Noire (828 m). Hlavními řekami jsou Grand River South East a Black River, které jsou s jezerm Vacoas hlavními zdroji vody. Na ostrově žil pták dodo, který byl vyhubený v roce 1681. Mauricius objevili kolem roku 975 arabští námořníci, potvrzený objev je z roku 1507 portugalskými námořníky. V roce 1598 se ho zmnocnili Nizozemci, v roce 1715 převzala nad ostrovem kontrolu Francie a v roce 1810 Velká Británie. Od roku 1968 je Mauricius bezávislý. Hlavním městem je Port Louis, úředním jazykem francouzština, angličtina a mauricijská kreolština, oficiální měnou mauricijská rupie. Pokud se chcete také na něco zeptat, přejděte na formulář.

Než začnete: pokyny, podmínky, soukromí
Zadat otázku: přes formulář,
Informace: reportáže, výlety, blog, vyhledávání

Vybavení: mapy, průvodci, slovníky, adaptér
Nástroje: mapa, překladač
Aktuálně: informace z MZV

# 13.01.2024, 22:28.
Měla bych na Vás dotaz ohledně dovolené na Mauriciu. Letíme v únoru. Co byste doporučil vidět a četla jsem, že nejlépe je volit jako dopravu taxi. Kdybychom si objednali taxi na celodenní výlet, kolik se tak pohybuje cena? Moc děkuji. Jana.

Toho, co vidět, je hodně a záleží na tom, co preferujete. Určitě se podívejte do hlavního města Port-Louis s pevností, navštivte trh a projděte se historickými dlážděnými uličkami z francouzského období. Určitě budete poznávat mnohé pláže. Na severu doporučujeme pláže Péreybere a Mont Choisy. Pláže na jihu moc ke koupání nejsou, najdete tam však nádherné čedičové útesy. Na východě jsou dlouhé písčité pláže. Nejoblíbenější a nejdelší je Belle Mare. Počítejte ale, že tam bude foukat. Na západě jsou pláže příhodné pro vodní aktivity. Navštívit můžete botanickou zahradu Pamplemousses, jedno z nejnavštěvovanějších míst na ostrově. Další z klíčových atrakcí je tajemná sedmibarevná země ve výšinách Chamarel. Těch míst je daleko víc. Doporučujeme si pořídit nějakého průvodce, nebo si aktivity naplánovat např. podle Get Your Guide, kde si můžete objednat konkrétní výlety nebo i pronajmout celodenní taxi. Volit dopravu taxi se doporučuje z toho důvodu, že jsou tam silnice ve špatném stavu a také že se tam jezdí vlevo. Půjčení auta by pro Vás bylo spíše nevýhodou než výhodou. Průměrně zaplatíte za nástupní taxu do € 4,00 a za kilometr něco málo přes € 2,00. Pokud na Vás bude taxi čekat, zaplatíte něco málo přes € 10,00 za hodinu.