MALTA 2018

Malta v odpovědích na vaše otázky

 /  / Centrum otázek a odpovědí / Malta 2018

Necelých 100 km jižně od Sicílie leží ve Středozemním moři Maltské souostroví. Rozkládá se na něm nejmenší stát Evropské unie - Malta. Už před 5000. lety př. n.l. tam přišli ze Sicílie první obyvatelé, kteří o 1. až 2. tisíce let později tady postavili megalitické chrámy. Pozděli Maltu ovládli Féničané, Řekové, Kartagici, Římané, Arabové a Normani. V roce 1530 postoupil Karel V. Maltu Řádu sv. Jana z Jeruzaléma. Od roku 1566 se pět let stavěla Valletta, její hlavní město. Největšího rozkvětu dosáhla Malta v 17. století. Od roku 1800 se stala Malta britskou kolonií. V roce 1964 získala nezávislost a o deset let později se stala republikou. Obydlenými ostrovy jsou Malta, Gozo a Comino. Další tři ostrůvky jsou neobydlené. Hlavním městem je Valletta, nejvyšším vrcholem Ta' Dmejrek (253 m). Malta se dělí na 68 lokálních výborů. Oficiální měnou je €, úředním jazykem maltština a angličtina. Pokud je Malta cílem vaší cesty, najdete zde mnoho užitečných informací a také zodpovězené otázky našich čtenářů. Pokud se chcete také na něco zeptat, přejděte na formulář.

Než začnete: pokyny, podmínky, soukromí
Zadat otázku: přes formulář,
Informace: reportáže, výlety, blog, vyhledávání

Vybavení: mapy, průvodci, slovníky, adaptér
Nástroje: mapa, překladač
Aktuálně: informace z MZV

# 08.08.2018, 07:31.
Děkuji za odpověď. Ráda bych se ještě zeptala, zda nemáte tip na nějaké pěkné cenově dostupné ubytování. Může být i se snídaní. Děkuji. Pavla.

Podívejte se na Booking / Malta. Zadejte svůj termín, počet osob a případně i další požadované parametry. Určitě najdete ubytování vyhovující Vašim požadavkům.

# 06.08.2018, 15:39.
Chi se zeptat, zda na Maltě funguje dobře místní doprava? Zda se dá v pohodě s ní cestovat po ostrově, nebo zda je lepší si půjčit auto. Děkuji. Pavla.

Podívejte se na Malta Public Transport. Najdete tam veškeré informace o veřejné dopravě na Maltě. Tou je ostrov dobře pokrytý. Základní letní jízdenka stojí € 2,00, noční jízdenka stojí € 3,00. Můžete také využít různé typy Tallinja Card. Pokud se rozhodnete pro zapůjčení automobilu, doporučujeme přes Rentalcars.

# 08.02.2018, 07:51.
Ve druhé polovině června 2018 budeme pobývat ve městě Modica. Nevíte, jestli je možné absolvovat jednodenní výlet lodí na ostrov Malta, na koho se obrátit, kde se dá takový výlet objednat? Děkuji za vaši odpověď. Jana.

Bohužel o takovém organizovaném výletu nevíme, většinou se pořádají výlety v opačném směru (Malta - Sicílie). Je to možné absolvovat po vlastní ose. Z Modica do Pozzallo jezdí autobus společnosti AST. Z Pozzallo potom trajekty na Maltu. Tady je potom možné zajistit organizované výlety - viz Get Your Guide nebo Excursion in Malta. Je to samozřejmě výlet s přespáním. Ubytování viz Booking.