MALÉ KARPATY 2007

Malé Karpaty v odpovědích na vaše otázky

 /  / Centrum otázek a odpovědí / Slovensko / Malé Karpaty 2007

Nedaleko od místa, kde Morava předává své vody Dunaji, od Hainburských vrchů, se začíná táhnout hřeben Malých Karpat. Jeho délka je necelých 100 km a končí u Nového Mesta nad Váhom. Strategický význam měly Malé Karpaty v době středověkých Uher, kdy bylo vybudováno mnoho strážných hradů. Ty sloužily také k ochraně České cesty, kterou proudilo zboží z Uher na Moravu a z Moravy do Uher. Nejznámější jsou Děvín, Plavecký hrad a Čachtický hrad. Malé Karpaty tvoří přirozenou hranici mezi Podunajsou nížinou a Záhorskou nížinou. Nejvyšším vrcholem jsou Záruby (768 m), dalšími významnými vrcholy jsou Vysoká (754 m), Vápenná (752 m), Čertův kopec (752 m), Havranica (737 m) a Veterlín (724 m). Malé Karpaty jsou bohaté na krasové jevy. Oficiální měnou je €, úředním jazykem slovenština. Pokud jsou Malé Karpaty cílem vaší cesty, najdete zde mnoho užitečných informací a také zodpovězené otázky našich čtenářů. Pokud se chcete také na něco zeptat, přejděte na formulář.

Než začnete: pokyny, podmínky, soukromí
Zadat otázku: přes formulář,
Informace: reportáže, výlety, blog, vyhledávání

Vybavení: mapy, průvodci, slovníky, adaptér
Nástroje: mapa, překladač
Aktuálně: informace z MZV

# 04.01.2007, 10:15.
Můžete mi, prosím, napsat, jaké hrady v Malých Karpatech jsou volně přístupné? Kontakt na vás mám z vašich webových stránek o vašem rodinném cestování. Moc se mi líbily. Předem moc děkuji. Věra z Řícmanic u Brna.
V Malých Karpatech můžete navštívit tyto hrady: Bílý Kámen, Čachtický hrad, Červený Kameň, Děvín, Dobrá voda, Korlátka, Ostrý Kámen, Pajštún, Plavecký hrad. Většina z nich jsou volně přístupné zříceniny, vstup je na vlastní nebezpečí. Vstupné se vybíra na Děvíně a Červeném Kameňu.