LICHTENŠTEJNSKO 2024

Lichtenštejnsko v odpovědích na vaše otázky

 /  / Centrum otázek a odpovědí / Lichtenštejnsko 2024

Na svazích alpského pohoří Rätikon, v údolí Rýna, leží jeden z nejmenších evropských států Lichtenštejnsko, přesněji Lichtenštejnské knížectví. Jeho dějiny jsou provázané s historií Rakouska, od roku 1919 se politicky orientuje na Švýcarsko. Hlavní městem je Vaduz, nejvyšším vrcholem Grauspitz (2599 m). Lichtenštejnsko je rozdělené na 11 samosprávných oblastí, jedenáct obcí, ve dvou volebních okresech Unterland a Oberland. Oficiální měnou je švýcarský frank, úředním jazykem němčina. Pokud je Lichtenštejnsko cílem vaší cesty, najdete zde mnoho užitečných informací a také zodpovězené otázky našich čtenářů. Pokud se chcete také na něco zeptat, přejděte na formulář.

Než začnete: pokyny, podmínky, soukromí
Zadat otázku: přes formulář,
Informace: reportáže, výlety, blog, vyhledávání

Vybavení: mapy, průvodci, slovníky, adaptér
Nástroje: mapa, překladač
Aktuálně: informace z MZV

# 22.05.2024, 07:40.
Pane Řehůřku, předem se velice omlouvám, že opět zneužívám Vaší laskavosti. Bohužel se mi nikde na internetu nepodařily dohledat informace, proto se obracím na Vás, třeba mi budete umět poradit. V červenci při naší cestě do Itálie plánuji zastávku v Lichtenštejnsku. Ráda bych se vydala na túru na vrchol Naafkopf. Rádi bychom vyšli z rakouské strany z vesnice Nenzinger Himmel. Nemohu nikde najít, zda je možné zajet autem až do této vesnice nebo musíme auto nechat dole v Nenzingu. Našla jsem, že tam jezdí kyvadlová doprava, ale raději bychom jeli vlastním vozem, abychom nebyli časově omezovaní. Moc děkuji za pomoc. S přáním pěkného dne Lenka.

Dojet autem můžete pouze ke Kapelle Mauthäuschen nad Nenzingem. Následně už je zákaz vjezdu. Do Nenzinger Himmel je to odtud ještě 12 km, což samozřejmě není řešení. Přepravu z Nenzingu zajišťuje Lisi & Friedl Touristik za € 13,00.