AQUAVISION

Loď na Istrii

 /  / Reporáže z cest / Chorvatsko 2015 / Aquavision

U Katoro Beach jsme na útesech pozorovali podmořský život. Hodně jsme toho viděli také při šnorchlování na volném moři. Ještě více proniknout do tajů podmořského světa jsme se rozhodli během výpravy Aquavision. Jízdenky jsme si zakoupili na stánku Istria Experience. Cena byla HRK 100,00. Ze Sol Polynesia jsme se autem vydali do Umagu, kde jsme zaparkovali u Kauflandu. Pěšky jsme potom došli do historického centra, které jsme si prošli. Potom jsme už nastoupili na loď Sveti Peligrin, která zážitkovou plavbu Aquavision provozuje. Sveti Pelegrin je katamarán s proskleným dnem, který umožňuje prohlídku podmořské scenérie během plavby. Na palubě jsou další místa k sezení, zastíněná i nezastíněná, pro pozorování pobřeží i volného moře. Během plavby jsme dostali i malé občerstvení.

Vypluli jsme z nábřeží Nova obala. Kolem parku Luciana Delbianca, náměstí Trg slobode, kterému dominoval kostel Nanebevzetí Panny Marie a sv. Pelegrina se samostatně stojící zvonicí a hotelu Kristal jsme podél přístavního vlnolamu vyjeli z přístavu. Ještě jsme si prohlédli plachetnice zakotvené v Marina Umag a už byla před námi dvouhodinová panoramatická plavba podél Umažské riviéry. Opustili jsme město Umag, istrijskou turistickou perlu, a vychutnávali jsme si krásný výhled na turistická střediska Punta, Stella Maris s areálem Croatia Open Umag a Katoro. Sledovali jsme archeologický park Sepomania a dopluli jsme až k římské ruině Sipar. Bohužel jsme nedopluli k mysu Savudrija, na kterém stojí nejstarší aktivní maják v Jaderském moři. Ten jsme však viděli během návštěvy Savudrije.

Loď Sveti Pelegrin
Loď Sveti Pelegrin
Mořské dno
Mořské dno
Sipar
Sipar
Krab
Krab

Další zážitky jsme si vychutnávali na atraktivních místech, kde loď zastavila. Přes podvodní okna jsme sledovali podmořské mělčiny, rybí hejna, zbytky potopeného města Sipar, podmořské sladkovodní prameny a další zajímavá místa. Na programu byla kromě prohlídky také atraktivní potápěčská show s profesionálním potápěčem, který předvedl své dovednosti. Ukázal nám také své úlovky. Obdivovali jsme sumýše a kraba, lastury i ulity podmořského ježka. S veselou posádkou jsme se rozloučili opět v Umagu a pěšky jsme se vrátili k autu zaparkovanému u Kauflandu. Nakoupili jsme si zásoby na cestu domů a vrátili jsme se do Sol Polynesia, kde jsme strávili zbytek dne koupáním a sluněním.

Fotogalerie: Aquavision