SOL POLYNESIA

Ubytování na Istrii

 /  / Reporáže z cest / Chorvatsko 2015 / Sol Polynesia

Sol Polynesia je součástí turistického střediska Katoro, které se rozkládá nad Katoro Beach na severozápadním okraji chorvatského poloostrova Istria, jen 3 km severně od historického centra Umagu. V borovém háji je rozmístěno celkem 450 apartmánů a 66 bungalovů. Po našem příjezdu autem ze zážitkové cesty Směr Instrie jsme zaparkovali před recepcí a vypravili jsme se vyřídit si ubytování. Nástup jsme měli od 14:00 do 24:00, takže načasování cesty bylo téměř dokonalé. Jazykově dobře vybavený (chorvatština, slovinština, italština, angličtina, němčina) personál byl velmi ochotný a vstřícný. Formality a úhrada platební kartou proběhly rychle. Obdrželi jsme plánek resortu s umístěním našeho apartmánu a mohli jsme se vypravit ubytovat. Bydleli jsme kousek od recepce. Parkovací místa byla ve stínu borovic.

Náš apartmán stál v řadě čtyř buněk, z nichž každá byla tvořena dvěma apartmány. Jeden v přízemí, druhý na patře. Každý apartmán měl vlastní vchod. My jsme měli k dispozici přízemní apartmán s terasou. V hlavní místnosti, ze které se vcházelo na terasu, do koupelny a do kuchyňky, bylo dvojlůžko a rozkládací pohovka. K dispozici byl stůl se židlemi, noční stolky, křeslo, televizor a telefon. Kuchyňka byla vybavena lednicí, elektrickým vařičem se dvěma plotýnkami, dřezem, úložnými skříňkami a základním nádobím. V kuchyňce byla také skříň s úložným prostorem. Koupelna měla vanu se sprchou, umyvadlo a WC. Samozřejmostí byly ručníky a osušky. Na terase jsme měli k dispozici plastový stůl, židle a sušák na prádlo. Hlavní vchod byl z kuchyňky, dalo se vejít i z terasy.

Recepce Sol Polynesia
Recepce Sol Polynesia
Bazén
Bazén
Pláž u bazénu
Pláž u bazénu
Apartmány
Apartmány

Součástí areálu byly základní služby: nonstop recepce, první pomoc, parkoviště pro autobusy a osobní automobily, obchod, menší market, restaurace, kiosky s občerstvením, pizzérie, stánek s pečivem, informační kiosek, půjčovna kol, bazén, amfiteátr, mnoho tenisových kurtů, hřiště pro míčové sporty, místnost s videohrami a další. V restauraci bylo možné si zakoupit snídaně, obědy i večeře, popř. polopenzi nebo plnou penzi. Pod recepcí byla zóna se stánky podejců suvenýrů a spotřebního zboží, s kavárnami a restauracemi. Ceny v marketech byly vysoké, vyplatilo se jezdit do města do Kauflandu. Areál byl dobře udržovaný. O úklid apartmánů, bungalovů a také o údržbu zeleně se starali početní zaměstnanci. Internet byl na recepci nebo v kavárnách a restauracích. Na recepci byl také automat na kávu.

Na sportovištích probíhal každý den sportovní a animační program podle časového rozpisu. K dispozici byla yoga, pilates, aqua areobic, střelba z pušky a pistole, lukostřelba, vodní pólo, kopaná, plážový i klasický volejbal. Večer potom probíhala před amfiteátrem mini diskotéka a po ní kulturní program: Magic show, Show Fantasia, Show Lion King, Show Mamma Mia, Karaoke a Dance Show Escape, Band Teddy Lion a Band Goran Griff, The Campions a Sweet Home Band + Elvis. Byli jsme se podívat na Show Mamma Mia a vystoupení bylo nádherné a profesionálně odehrané. V kiosku nebo na recepci bylo možné si zakoupit výlety. Např. na ostrovy Brijuni za HRK 470,00, do Benátek za HRK 550,00, k Plitvickým jezerům za HRK 680,00 nebo výlet džípem za HRK 690,00.

Fotogalerie: Sol Polynesia, Katoro Beach