ISTRALANDIA

Aquapark na Istrii

 /  / Reporáže z cest / Chorvatsko 2015 / Istralandia

Jedno odpoledne jsme se rozhodli strávit v aquaparku Istralandia. Ten se nachází v katastru obce Brtonigla mezi Buje a Novigrad u sjezdu z dálnice A9 Nova Vas. Ze Sol Polynesia jsme jeli po Savudrijska, Jadranska a Kolodvorska ulica do Umagu, kde jsme odbočili na silnici D300, která nás přes Finida, Petrovija, Juricani a Materada dovedla k Istarska Autostrada, k dálnici A9. Tu jsme podjeli a pokračovali ještě kousek po silnici, nyní již D200, směrem k Buje. V lokalitě Ponte de Grando jsme odbočili na silnici 5070, která nás vedla mezi vinicemi do obce Brtonigla. Tady jsme odbočili na místní komunikaci, která nás dovedla do obce Nova Vas. Za ní jsme se napojili na silnici D44 spojující Buzet a Novigrad, podjeli jsme dálnici A9 a hned odbočili k Aquaparku Istrandia. Zaparkovali jsme na velkém parkovišti a vydali se k pokladnám. Půldenní vstupenka platná od 14:00 do 19:00 nás vyšla na HRK 120,00.

Aquapark Istralandia byl otevřený jako první aquapark v Chorvatsku v červnu 2014. Rozkládá se na ploše 81000 m2 a má největší bazén s vlnami ve Středomoří o rozloze 2500 m2. Délka dvaceti tobogánů dosahuje 1,2 km. V roce 2014 získal prestižní ocenění udělované časopisem Parksmania za podnikatelský projekt roku v kategorii nových evropských parků. Hned na začátku parku byly soustředěné základní služby: pokladna, směnárna, bankomat, informace, odkládací skříňky, první pomoc, bazar a chovatelská služba. K dispozici byly kabinky a koutek pro přebalování nemluvňat. V úvodní části byly také dva bary - Vista Bar a Amfora Bar. V celém areálu byly toalety, další kabinky, slunečníky a lehátka a mnoho možností se občerstvit v Dolce Vita, Self Service, Onda Bar, Pizza Snack Bar, Bar La Piazza, Fish&More a Wurst Bar.

Istralandia
Istralandia
Wave Pool a Kamikaza
Wave Pool a Kamikaza
Crazy Hills
Crazy Hills
Top Gun
Top Gun

První část areálu byla věnovaná dětem. Ke koupání sloužily bazény Pirate Lagoon s Pirate Castle, Family Pool a Kids Jumping Pool. Tobogány se jmenovaly Mini Surf, 127 m dlouhá Bunga Hole a 81 m dlouhá Sea Hole. Pro hry byla určená Spray Kids Arena. V dětské zóně byl i Relax Pool. Následoval pás služeb s obchůdky, občerstvením, toaletami a Wifi zónou. Vedle byla dvě hřiště pro plážový volejbal a plážový fotbal. Za touto zónou už byly hlavní atrakce 6x 70 m dlouhá Crazy Hills, Wave Pool s vlnami vysokými až 1,8 m, 135 m dlouhá Flying Boats a 115 m dlouhá Black Kamikaza. Za nimi potom 13 m dlouhé dvě uzavřené dráhy Top Gun, 157 m dlouhá Fantasy Hole, 157 m dlouhá Sky River a 142 m dlouhý Family Rafting. Na konci aquaparku byla atrakce Space Rocket. Tři a půl hodiny trávené v Istralandii stačily. Zpět jsme se vrátili stejnou cestou.

Fotogalerie: Istralandia