KALÁBRIE 2019

Kalábrie v odpovědích na vaše otázky

 /  / Centrum otázek a odpovědí / Itálie / Kalábrie 2019

Kalábrie se nachází na jihu Apeninského poloostrova a je jedním z italských regionů. Ze západu ji omývá Tyrhénské moře a z východu Jónské moře. Kalábrie je převážně hornatá, její pohoří jsou součástí Apenin. Od severu k jihu to jsou Massicio del Pollino, Catena Costiera, náhorní plošina Sila, Serre Calabresi a Aspromonte. Nejvyšším vrcholem je Serra Dolcedorme (2267 m). Kalábrie je rodělena na 5 provincií - Catanzaro, Cosenza, Crotone, Reggio Calabria a Vibo Valentia. Hlavním městem regionu je Catanzaro, oficiální měnou € a úředním jazykem italština. Kalábrie je jedním z nejchudších italských regionů. Kalábrie má jedno z nejčistších moří v Evropě a jedny z nejkrásnějších pláží. Přečtěte si reportáž Kalábrie 2002 a reportáž Kalábrie 2006. Podívejte se na místa, která byste měli vidět v Kalábrii. Pokud je Kalábrie cílem vaší cesty, najdete zde mnoho užitečných informací a také zodpovězené otázky našich čtenářů. Pokud se chcete také na něco zeptat, přejděte na formulář.

Než začnete: pokyny, podmínky, soukromí
Zadat otázku: přes formulář,
Informace: reportáže, výlety, blog, vyhledávání

Vybavení: mapy, průvodci, slovníky, adaptér
Nástroje: mapa, překladač
Aktuálně: informace z MZV

# 14.01.2019, 17:19.
Děkuji za vaše užitečné a výborné rady. Rádi bychom o jednu též požádali. Jedeme v září na čtrnáct dní do Kalábrie autem. Cíl cesty je Tropea. Poradíte prosím nějaké ubytování na jednu noc někde na půl cesty za rozumnou cenu? Moc děkuji za odpověď. Ivana.

Viz naše odpověď ze dne 10.08.2017, 17:12.


# 09.01.2019, 22:51.
Můžete nám prosím doporučit vhodné ubytování s auaparkem nebo alespoň bazénem s tobogánem pro čtyřčlennou rodinu se dvěma dospělými a dvěma dětma ve věku 10 a 12 let u pláže nebo poblíž? Předem mnohokrát děkuji za odpověď. Martina.

V Kalábrii jsou dva aquaparky přímo u moře. První je na pobřeží Jónského moře a jmenuje se Acquapark Odissea 2000. Vhodné ubytování v těsné blízkosti je Residence Afrodite. V sezóně tam čtyřčlenná rodina zaplatí za apartmán na týden do 15000,- Kč. Hosté mají slevy v aquaparku, k plážím je to odtud 500 metrů, k aquaparku 50 metrů. Druhý je na pobřeží Tyrhénského moře a jmenuje se Aquafans. Ubytování v této lokalitě je už dražší. Relativně blízko pláže i aquaparku a za dobrou cenu je Sporting Club Resort. V sezóně tam čtyřčlenná rodina zaplatí za apartmán na týden do 17000,- Kč. Doporučujeme ale spíše hledat ubytování, které je podle Vašich představ na ubytování, služby a pláž, v lokalitách v dojezdové vzdálenosti od některého aquaparku.