KALÁBRIE 2018

Kalábrie v odpovědích na vaše otázky

 /  / Centrum otázek a odpovědí / Itálie / Kalábrie 2018

Kalábrie se nachází na jihu Apeninského poloostrova a je jedním z italských regionů. Ze západu ji omývá Tyrhénské moře a z východu Jónské moře. Kalábrie je převážně hornatá, její pohoří jsou součástí Apenin. Od severu k jihu to jsou Massicio del Pollino, Catena Costiera, náhorní plošina Sila, Serre Calabresi a Aspromonte. Nejvyšším vrcholem je Serra Dolcedorme (2267 m). Kalábrie je rodělena na 5 provincií - Catanzaro, Cosenza, Crotone, Reggio Calabria a Vibo Valentia. Hlavním městem regionu je Catanzaro, oficiální měnou € a úředním jazykem italština. Kalábrie je jedním z nejchudších italských regionů. Kalábrie má jedno z nejčistších moří v Evropě a jedny z nejkrásnějších pláží. Přečtěte si reportáž Kalábrie 2002 a reportáž Kalábrie 2006. Podívejte se na místa, která byste měli vidět v Kalábrii. Pokud je Kalábrie cílem vaší cesty, najdete zde mnoho užitečných informací a také zodpovězené otázky našich čtenářů. Pokud se chcete také na něco zeptat, přejděte na formulář.

Než začnete: pokyny, podmínky, soukromí
Zadat otázku můžete: přes formulář,
Informace: reportáže, výlety, blog, vyhledávání

# 20.02.2018, 18:28.
Máme na vás prosbu. 8.9. budeme z Prahy odlétat do Kalábrie. Na letišti Lamezia Terme budeme přistávat v 16:55 hodin. Potřebujeme se dostat do železniční stanice Ricadi. Je jedno zda autobusem nebo vlakem. Prosíme o informaci, jaká doprava je z letiště možná, v jaké hodiny, jak dlouho cesta trvá a za jakou cenu? To stejné potřebujeme zjistit obráceně, na cestě zpět do Prahy. Z Lamezia Terme odlétáme v 7:15 hodin. Jede nějaký vlak nebo autobus z Ricadi brzy ráno abychom stihli odlet? Děkujeme. Pavlína.

Na letišti Lamezia Terme funguje kyvadlová autobusová doprava společnosti Lamezia Multiservizi mezi letištěm a hlavním vlakovým nádražím. Konkrétně se jedná o linku č. 90. Funguje mezi 5:45 a 23:15. Ve Vašem čase jede autobus v 17:15 a 19:15, na místě je za 5 minut. Jízdenka stojí € 1,50 při nákupu na pokladně a € 2,50 při nákupu u řidiče. Vlak Trenitalia odjíždí z Lamezia Terme Centrale v 17:48 a 18:55. Jízdenka stojí € 4,20 a v Ricadi je vlak přibližně za hodinu. Toto jsou spoje samozřejmě na ten první autobus. S největší pravděpodobností stihnete až ten druhý. V tomto případě musíte jet vlakem v 19:42 do Rosarno, kde je ve 20:15, do Ricadi potom odjíždí vlak z Rosarno ve 20:26, na místě je ve 20:52. Jízdenka stojí € 7,40. První vlak z Ricadi jede na Lamezia Terme Centrale v 6:20. Musíte tedy volit taxi. Jízdní řády v září mohou být změněné.