ITALSKÉ ALPY 2020

Italské Alpy v odpovědích na vaše otázky

 /  / Centrum otázek a odpovědí / Itálie / Italské Alpy 2020

Italské Alpy představují vysokohorský oblouk na severu Itálie, který se táhne od hranic s Francií na západě, kolem kranic se Švýcarskem a Rakouskem na severu až k hranicím se Slovinskem na východě. Nejvyšším vrcholem je Mont Blanc (4807 m). Nejvýznamnější jezera jsou Lago di Garda, Lago Maggiore a Lago di Como. Nejvýznamnějším řekami jsou Adige, Pád a Brenta. Na území Italských Alp jsou tři národní parky - Parco Nazionale Stelvio, Parco Nazionale del Gran Paradiso a Parco Nazionale delle Dolomiti Bellunesi. V půvabných údolích pod velkolepými masivy se prohánějí lišky, divoké kočky, kamzíci, kozorožci a typické hvízdavé zvuky vydávají svišti. Nad štíty se vznášejí orli královští a skalní. V létě se stávají Italské Alpy rájem turistů, v zimě rájem lyžařů. Oficiální měnou je €, úředním jazykem Italština. Pokud jsou Italské Alpy cílem vaší cesty, najdete zde mnoho užitečných informací a také zodpovězené otázky našich čtenářů. Pokud se chcete také na něco zeptat, přejděte na formulář.

Než začnete: pokyny, podmínky, soukromí
Zadat otázku: přes formulář,
Informace: reportáže, výlety, blog, vyhledávání

Vybavení: mapy, průvodci, slovníky, adaptér
Nástroje: mapa, překladač
Aktuálně: informace z MZV

# 16.01.2020, 23:17.
Poprvé jedeme za 2 dny z Prahy do Passo del Tonale. Zapomněli jsme na sněhové řetězy. Dá se tam dojet bez sněhových řetězů? Děkuji moc za odpověď. Irena.

Přístupová silnice na Passo del Tonale je opatřena dopravním značením ukládající povinnost mít sněhové řetězy. Pokud tedy nastanou podmínky, které sněhové řetězy vyžadují, neobejdete se bez nich. I když je předpověď počasí pro danou lokalitu v tomto období příznivá, bez sněhových řetězů bychom se tam nevydávali. Cestou tam může být vše bez problémů, za týden se může vše změnit.