FRANCIE 2019

Francie v odpovědích na vaše otázky

 /  / Centrum otázek a odpovědí / Francie 2019

Francie se nachází v západní Evropě. Ze severu ji omývá Biskajský záliv a Lamanšský průliv, ze západu Atlanstký oceán a z jihovýchodu Středozemní moře. Z pohoří je významná pahorkatina Massif Central ve vnitrozemí, na jihozápadě Pyreneje a na jihovýchodě Alpy. Nejvyšším vrcholem je Mont Blanc (4810 m). Francie se skládá z 18. regionů, které jsou děleny na 101 departmentů. Z toho jeden region tvoří ostrov Korsika a 5 regionů je v zámoří - Réunion, Mayotte, Francouzská Guyana, Martinik a Guadeloupe. Pod francouzskou suverenitu spadá ještě Nová Kaledonie, Wallis a Futuna, Francouzská Polynésie, Clippertonův ostrov, Saint-Pierre a Miquelon, Svatý Bartoloměj, Svatý Martin a Francouzská jižní a antarktická území. Hlavním městem je Paříž, oficiální měnou €, zámořská území používají frank a úředním jazykem francouzština. Podívejte se na místa, která byste měli vidět ve Francii. Pokud je Francie cílem vaší cesty, najdete zde mnoho užitečných informací a také zodpovězené otázky našich čtenářů. Pokud se chcete také na něco zeptat, přejděte na formulář.

Než začnete: pokyny, podmínky, soukromí
Zadat otázku: přes formulář,
Informace: reportáže, výlety, blog, vyhledávání

Vybavení: mapy, průvodci, slovníky, adaptér
Nástroje: mapa, překladač
Aktuálně: informace z MZV

# 13.01.2019, 13:58.
Od 22.6.2019 do 29.6.2019 se chystáme na dovolenou do města Bandol. Řeším, jak se tam dopravit a následně se pohybovat. Projet okolí, podívat se na klášter Sénanque atd. Zda letecky nebo autem. Budeme cestovat z Ostravy. Můžete prosím popsat ideální trasu a poplatky? A zda někde v polovině trasy přespat - hotel. Děkuji. Jiří.

Vaše optimální trasa je následující: Ostrava - Brno - Vídeň - Graz - Villach - Tarvisio - Udine - Padova - Verona - Brescia - Cremona - Piacenza - Tortona - Savona - Imperia - Sanremo - Nice - Toulon - sjezd 12 Bandol - Bandol. V Rakousku potřebujete desetidenní dálniční známku v ceně € 9,20, na mýtném v Itálii zaplatíte € 66,90 a na mýtném ve Francii € 19,40. To samé při cestě zpět. Je to něco přes 1600 km, na přespání to tedy je. Doporučujeme hledat ubytování přes Booking podle Vašich preferencí. Záleží také na tom kdy vyjedete, jak často budete zastavovat atd. Levnější na poplatcích, ale o 200 km v jednom směru delší, je trasa přes Rozvadov - Norimberk - Karlsruhe - Mulhouse - Lyon - Aix-en-Provence. V Německu se mýtné neplatí a ve Francii zaplatíte € 66,70, to samé při cestě zpět. Uvedene trasy jsou definované hlavními směry.