Úvod / Reportáže / Centrum otázek a odpovědí

FLORENCIE 2017 - OTÁZKY A ODPOVĚDI  

 

Florencie v odpovědích na vaše otázky  

Otaznik Pokud se chystáte na cestu do Florencie a chcete se na něco zeptat, rádi vám zodpovíme Vaši otázku, pokud na ni budeme znát odpověď. Stačí, když nám nebo vyplníte formulář, a my Vám na Vaši otázku odpovíme.
 Užitečné odkazy týkající se oblasti FLORENCIE
 Dříve než začnete: pokyny, právní podmínky, ochrana soukromí.
 Zadat otázku můžete: vyplníte formulář, .
 Reportáže:  Florencie 2011, více reportáží.
 Otázky a odpovědi:  Florencie,  Itálie, více otázek a odpovědí.
 Pro pobyt: dovolená, ubytování, cestovní pojištění, vstupenky a výlety.
 Pro dopravu tam: letenky, jízdenky, trajekty.
 Pro dopravu na místě: doprava z letiště, pronájem aut.
 Vybavení cestovatele: mapy, průvodci, slovníky, cestovní adaptér.

Booking.com- 2017 - 2016 - 2015 - 2014 - 2009 - 2008 -
- Předchozí - Následující -

# 12.09.2017, 08:04.
Milí Řehurkovi, obdržela jsem výborné reference a dovoluji si Vás požádat o zkušenost a tip jak nejlépe si zajistit lístky do galerie Uffizi. Děkuji za odpověď. S přáním krásných dnů. Miloslava z Českých Budějovic.

Doporučujeme si vstupenky zakoupit přes Get Your Guide. Získáte přednostní vstup a možnost jednoduché správy rezervace včetně možnosti zrušení ještě den před vstupem. Oficiální stránky najdete na Beni Culturali včetně odkazu na oficiální online rezervaci přes B-ticket.

# 03.09.2017, 00:32.
V úterý odjíždím do Itálie. Ve Florencii budeme v sobotu. Potřebovala bych vědět, kterým autobusem se dostanu ráno z nádraží u Santa Maria Novella k San Miniato al Monte. Nepamatuji si to už přesně. Děkuji. Miloslava. Chtěla jsem poslat dotaz přes formulář, ale na součet 40 + 50 mi hlásil 90 jako chybný výsledek.

Jedná se o linku ATAF č. 12. Malými písmeny bez diakritiky je součet čísel 40 a 50 devadesat, ne 90.

# 07.05.2017, 17:29.
Chci se zeptat na prohlídku katedrály. Naposledy jsme si ji chtěli prohlédnout, ale odradila nás obrovská fronta lidí, která se táhla okolo celé katedrály. Vypadalo to tak na 3 až 4 hodiny čekání. Je nějaká možnost si prohlédnout katedrálu bez čekání? Děkuji za odpověď. Zdeněk.

Do katedrály je vstup zdarma. Frontám se vyhnete při prohlídce s průvodcem - např. Duomo Guided Tour & Reserved Cupola Access nebo Florence Cathedral and Terraces Guided Tour nebo Duomo Monumental Tour.

# 01.05.2017, 16:50.
Na začátku července pojededeme autem do Italie - Toskánsko. Chci se zeptat na parkování ve Florencii. Zda je možné zaparkovat někde poblíž centra zdarma? Pokud pouze na placeném parkovišti, tak které doporučujete, že je cenově přijatelné? Jednalo by se o parkování přes den asi na 8 až 9 hodin. Pokud se podaří zaparkovat někde zdarma, zda hrozí vykradení auta? Ještě mě zajímá, zda je možné se domluvit pouze anglicky v oblati Toskánka. Děkuji za odpověď a přeji hezý den. S pozdravem Jana.

Informace o parkování ve Florencii najdete v odpovědi ze dne 11.09.2014, 12:01. Určité riziko vykradení automobilu je vždy a všude. Snižuje se kvalitou parkoviště se souvisejícími bezpečnostními službami (hlídané, kamerový systém, uzavřené apod.). Pravděpodobnost domluvy anglicky v Toskánsku je větší než někde na jihu. Anglicky se domluvíte spíše v turistických informačních centrech, v hotelech a lepších restauracích než na ulici, tržištích nebo v obchodech. Několik italských slovíček a základních frází je samozřejmě vhodné se naučit.

# 04.04.2017, 07:42.
Chystáme se v létě s přítelem do Florencie a rádi bychom věděli, kde můžeme nejlevněji zaparkovat auto na tři dny. Našli jsme si apartmán asi dvě zastávky od hlavního nádraží. Předem děkuji. Tereza.

Parkovací možnosti s odkazy na jednotlivá parkoviště, provozní dobou a ceníky najdete na Firenze Parcheggi.

# 27.03.2017, 14:56.
Ideme do Florencie v máji osemmiestnym autom. Chcem sa opýtať, keďže ste ponúkli taku možnosť, kde by ste nam odporučili sa ubytovať? V ktorej časti? Chceme sa dostať bez problémov autom a zaparkovať. Potom už auto používať nebudeme a budeme chodiť ideálne pešo alebo nejakou dopravou. Ďakujem za odpoveď. Zuzana.

Florencie má tzv. ZTL zóny, které jsou střeženy kamerovým systémem a do kterých bez povolení v určitých časech vjet vůbec nemůžete. Mapu najdete na SaS - Services / ZTL / Limited Trafic Zones / Map. Tyto zóny A, B, F, G a O jsou soustředěny kolem historického centra. Mimo tyto zóny, kde se doporučujeme ubytovat, je řízené parkování. Jedná se o zóny ZCS. Je jich 5 a mapu najdete na Services / ZTL / Controlled Parging Zone. Parkovací místa podél komunikací jsou označena klasicky - bílá pro rezidenty, žlutá pro vyhrazené parkování, modrá pro placené parkování. Většinou toto parkování bývá zpoplatněno od 8:00 do 20:00 a pohybuje se od € 1,00 do € 2,00 za hodinu. Ubytování doporučujeme hledat na Booking / Florencie. Po zadání termínů a počtu osob doporučujeme v levém sloupci zatrhnout Zařízení / Parkoviště. Ubytovat se můžete také na předměstí a do centra dojíždět vlakem.

# 31.01.2017, 11:20.
Chtěl bych prosím vědět číslo autobusu, případně i časy, zajišťující dopravu mezi letištěm ve Florencii a nádražím na S.M. Novella. Děkuji. S pozdravem Karel.

Z letiště ve Florencii můžete jet autobusem Busitalia Nord - Vola in Bus. Autobus jezdí od 5:30 do 20:30 po půl hodině. Přijíždí na autobusové nádraží na Via Santa Caterina da Siena. Další spoje ve 21:30, 22:30, 23:45 a 00:30 přijíždějí na Piazza Stazione. Obě stanoviště jsou u nádraží S.M. Novella. Jízdenka stojí € 6,00, zpáteční € 10,00.

- Předchozí - Následující -
- 2017 - 2016 - 2015 - 2014 - 2009 - 2008 -