FLORENCIE 2018

Florencie v odpovědích na vaše otázky

 /  / Centrum otázek a odpovědí / Itálie / Florencie 2018

Florencie je kolébkou renesance. Rozprostírá se v údolí řeky Arno a je obklopená pahorky. Ve vrcholném období renesance tvořila ve Florencii řada umělců, jako Alighieri, Boccacio, Botticelli, Da Vinci, Michelangelo, Petrarca aj. Zanechali zde mnoho děl, která přitahují obrovské množství turistů. Město je muzeem samo o sobě. Historie jde cítit na každém koutku města a umění zde sálá z každého místa. Florencie je hlavním městem regionu Toskánsko a metropolitním městem. Skládá se z pěti čtvrtí: Centro Storico, Campo di Marte, Gavinana - Galluzzo, Isolotto - Legnaia a Rifredi. Oficiální měnou je €, úředním jazykem Italština. Pokud je Florencie cílem vaší cesty, najdete zde mnoho užitečných informací a také zodpovězené otázky našich čtenářů. Pokud se chcete také na něco zeptat, přejděte na formulář.

Než začnete: pokyny, podmínky, soukromí
Zadat otázku můžete: přes formulář,
Informace: reportáže, výlety, blog, vyhledávání

# 28.01.2018, 22:03.
Jaké spojení byste doporučoval z letiště Bologna do Florencie? Jde o dvě etapy: letiště - město a Bologna - Florencie autobusem. Vlakové spojení si dokážu najít. Děkuji. Libuše.

Viz naše odpověď ze dne 04.01.2018, 11:35. Autobusové spojení mezi Bologna a Florencií zajišťuje např. Flixbus. Cena začíná na € 7,90. Dalším dopravcem je Marino Autolinee. Zaveze Vás tam za € 9,00.

# 17.01.2018, 16:37.
Rád bych měl na plánovanou cestu do Toskánska předem zajitěné vstupenky do galerií, ale hlavně jednodenní vyjížďku na koních. Tuto si sice zobrazím na internetu, ale jazykově nevybaven již nedotáhnu do finále. A mám tedy dotaz, zda nemáte někoho, kdo by uměl tyto služby případně zajistit. Děkuji předem za případný tip. Zdeněk.

Bohužel o nikom takovém nevíme. Vstupenky do galerií, vyjížďky na koních apod. je možné zakoupit přes Get Your Guide. Do vyhledávacího pole stačí zadat Florence, Tuscany, Tuscany horse apod. Jedná se o velice jednoduchý a spolehlivý rezervační systém.

# 04.01.2018, 11:35.
Ráda bych Vás požádala o radu. Ve čtvrtek 25.1.2018 letíme z Prahy do Bologne a odtud se potřebujeme dopravit do Florencie, kde budeme ubytovaní první část dovolené. Do Bologne přiletíme v 10:00 hodin dopoledne. Ráda bych se zeptala, jaká je nejlepší a nejrychlejší doprava do Florencie z letiště, případně zda víte, kolik doprava stojí? A ještě jeden dotaz. Konec dovolené budeme právě v Bologna, zpáteční let máme opět ve čtvrtek, ale brzy ráno v 6:40 hodin. Dá se dostat na letiště místní dopravou takto brzy ráno, přibližně kolem 4. hodiny ranní? Moc předem děkuji za Vaši odpověď. Hezký den. Ivana.

Nejjednodušší je doprava přímo z letiště v Bologna do Florencie autobusem. Zajišťuje ji Appennino Shuttle. Jede deset spojů denně cesta trvá přibližně 1,5 hodiny. Jízdenka stojí € 20,00, u řidiče € 25,00. Ve Vašem čase odjíždí autobus z letiště v 11:50 a ve Florencii je ve 13:20. Druhou možností je jet Aerobusem společnosti TPER. Jedná se o kyvadlovou dopravu, zastávky má v centru města a konečnou na hlavním vlakovém nádraží Bologna Centrale. Cesta trvá přibližně 20 minut. Jízdenka stojí € 6,00. Z Bologna Centrale potom jezdí vlak Trenitalia do Florencie za cenu od € 13,50. Při cestě na letiště jede první autobus TPER v 5:00, na letišti je v 5:18. Dříve se tam dostanete taxi za € 18,00 + € 0,50 za zavazadlo. Přes den je cena o € 3,00 nižší.

# 03.01.2018, 19:10.
V létě se chystáme na dovolenou se 4. dětmi autem z Příbrami do Florencie. Rádi bychom si cestu tam i zpět rozdělili na polovinu. Někde přenocovali a dětem něco zajímavého ukázali. Jsou ve věku 7 a 11 let. Pokud Vás to příliš nezatěžuje, můžete nám doporučit nějaká zajímavá místa, případně ubytování? Pokud máte nějaký tip. Jaká by byla nejvhodnější trasa? Moc děkuji. Andrea.

Vaše optimální trasa je Příbram - Písek - České Budějovice - Linz - Salzburg - Innsbruck - Brenner - Verona - Bologna - Florencie. Polovina cesty je v Innsbrucku. Severně nad Innsbruckem je Nordpark, kam můžete vyjet zubačkou a následně lanovkou a odkud máte Innsbruck jako na dlani. Jedna stanice zubačky je u Alpenzoo, kterou můžete také navštívit. Podívejte se na fotogalerii Innsbruck. Ubytování hledejte na Booking / Innsbruck.