BENÁTKY 2019

Benátky v odpovědích na vaše otázky

 /  / Centrum otázek a odpovědí / Itálie / Benátky 2019

Na pobřeží Jaderského moře v severní Itálii se nachází na mělké laguně ostrovní město Benátky. Tuto oblast obývali už v desátém století před naším letopočtem lidé Veneti, po kterých získalo město název. Benátky byly už dávno centrem Benátské republiky, střediskem sklářství a světového obchodu. V současnosti jsou historickou, kulturní a společenskou metropolí. Často jsou nazývány Královnou Jadranu, Městem masek, Městem mostů a nebo také Městem kanálů. Ročně je navštíví více jak deset miliónů turistů. Benátky se svými částmi jsou bohaté na muzea a historické budovy velké umělecké a kulturní hodnoty. V současnosti jsou Benátky hlavním městem oblasti Benátsko a provincie Venezia. Hlavní ostrov je rozdělen na 6 čtvrtí - Cannaregio, Castello, Dorsoduro a Giudecca, San Marco, San Polo, Santa Croce. Oficiální měnou je €, úředním jazykem Italština. Pokud jsou Benátky cílem vaší cesty, najdete zde mnoho užitečných informací a také zodpovězené otázky našich čtenářů. Pokud se chcete také na něco zeptat, přejděte na formulář.

Než začnete: pokyny, podmínky, soukromí
Zadat otázku: přes formulář,
Informace: reportáže, výlety, blog, vyhledávání

Vybavení: mapy, průvodci, slovníky, adaptér
Nástroje: mapa, překladač
Aktuálně: informace z MZV

# 12.01.2019, 14:28.
Chtěla bych se zeptat. Jedu s přítelem do Benátek autem na dva dny a nevím, zda je lepší si nechat auto na Tronchetto nebo si zaplatit hotel s parkováním a využívat hromadnou dopravu. Co nás výjde levněji a lépe? Děkuji moc za odpověď. Nikol.

Levněji Vás samozřejmě vyjde se ubytovat v Mestre, kde jsou ceny ubytování nižší. Odtud se potom dopravovat městskou dopravou do Benátek. Volte samozřejmě ubytování s možností parkování. Doporučujeme přes Booking / Mestre. Nevýhodou je však ten čas strávený cestováním, což při dvoudenním pobytu může být nepříjemné. Pro cestu v Mestre, mezi Mestre a Benátkami a po Benátkách platí jízdené ve stejném tarifu. Jízdenka na autobus nebo tramvaj do Benátek stojí € 1,50, jízdenka na vaporetto po Benátkách a mezi ostrovy stojí € 7,50. Existují časové jízdenky, se kterými můžete cestovat autobusy, tramvajemi i vaporetty. Na 24 hodin stojí € 20,00, na 48 hodin stojí € 30,00. Pokud se ubytujete přímo v Benátkách, zaplatíte za ubytování vyšší cenu, budete muset platit také parkovné, což na Tronchetto vyjde na € 21,00 za 24 hodin a zřejmě i dopravu vaporettem na hotel. Je to však romantičtější a v blízkosti historického centra i bez dopravy během pobytu. Ubytování hledejte na Booking / Benátky.