BENÁTKY 2018

Benátky v odpovědích na vaše otázky

 /  / Centrum otázek a odpovědí / Benátky 2018

Na pobřeží Jaderského moře v severní Itálii se nachází na mělké laguně ostrovní město Benátky. Tuto oblast obývali už v desátém století před naším letopočtem lidé Veneti, po kterých získalo město název. Benátky byly už dávno centrem Benátské republiky, střediskem sklářství a světového obchodu. V současnosti jsou historickou, kulturní a společenskou metropolí. Často jsou nazývány Královnou Jadranu, Městem masek, Městem mostů a nebo také Městem kanálů. Ročně je navštíví více jak deset miliónů turistů. Benátky se svými částmi jsou bohaté na muzea a historické budovy velké umělecké a kulturní hodnoty. V současnosti jsou Benátky hlavním městem oblasti Benátsko a provincie Venezia. Hlavní ostrov je rozdělen na 6 čtvrtí - Cannaregio, Castello, Dorsoduro a Giudecca, San Marco, San Polo, Santa Croce. Oficiální měnou je €, úředním jazykem Italština. Pokud jsou Benátky cílem vaší cesty, najdete zde mnoho užitečných informací a také zodpovězené otázky našich čtenářů. Pokud se chcete také na něco zeptat, přejděte na formulář.

Než začnete: pokyny, podmínky, soukromí
Zadat otázku: přes formulář,
Informace: reportáže, výlety, blog, vyhledávání

Vybavení: mapy, průvodci, slovníky, adaptér
Nástroje: mapa, překladač
Aktuálně: informace z MZV

# 12.11.2018, 23:42.
Pane Řehůřku, přiletíme na letiště Marco Polo ve středu ve 21:30. K přepravě do Benátek bychom využili vaporetto Arancia. Nemohu se zorientovat, kde nejlépe vystoupit a kudy projít k našemu ubytování na Calle De Le Vele, Cannaregio 3969, Benátky, 30121. Mohla bych Vás požádat o radu prosím? Bety.

V tomto případě bude pro Vás nejlepší vystoupit už na Madonna dell' Orto nebo na Guglie, protože na dalších zastávce na Velkém kanálu není v blízkosti žádný most. Cesta je odtud ale složitá a delší než 1 km. Je třeba si vytisknout mapu a trasu k ubytování si do ní zakreslit. Je to ale nevhodné řešení. Doporučujeme jiné. Z letiště jeďte autobusem ACTV č. 5 na Piazzale Roma a odtud pokračujte vaporettem č. 1 po Velkém kanále na Ca' d' Oro. Odtud je to k Vašemu ubytování jen 150 metrů. Jděte po Calle Ca' d' Oro do vnitrozemí a na Strada Nova odbočte doprava a hned zase doleva na Calle delle Vele. Téměř na jejím konci, kousek před kanálem, je po pravé straně Vaše ubytování. Jízdenka na autobus č. 5 stojí € 8,00, na vaporetto € 7,50. Kombinovaná jízdenka stojí € 14,00. Pokud budete využívat časovou jízdenku, stačí na cestu z letiště resp. na letiště příplatek € 6,00 za jeden směr.

# 10.11.2018, 15:49.
Vážený pane Řehůřku, příští léto se chystáme autem na jednodenní výlet z Brixenu do Benátek. Proto bych se Vás ráda zeptala, zda by pro nás nebylo lepší a klidnější parkovat místo např. v Tronchettu ve Fusině a z ní připlout lodí přímo na nám. Sv. Marka? Pokud ano, jaký by byl postup? Například jakou lodí plout - č. linky, cena jízdenky, jak často loď z Fusiny vyplouvá a zpět. Dále jsem četla, že lze zakoupit celodenní jízdenku na vaporetto v hodnotě € 20,00. Bude se tato jízdenka vztahovat i na dopravu z Fusiny na nám. Sv. Marka? Lze tuto jízdenku zakoupit na parkovišti ve Fusině? Velice děkuji za odpověď a přeji hezký den. Jana z Trutnova.

Na parkovišti Tronchetto je k dispozici téměř 4000 parkovacích míst. V létě doporučujeme tam dojet už brzy ráno, nejlépe nejpozději do 8:00 až 9:00. Parkovné tady stojí € 21,00 za 24 hodin. Online rezervace není možná. Na parkovišti Terminal Fusina je k dispozici 1500 parkovacích míst. Opět v létě doporučujeme dojet už brzy ráno. Parkovné tady stojí € 10,00 na 12 hodin a € 15,00 na 24 hodin. Při online rezervaci poskytují výrazné slevy. Volba parkoviště hodně závisí na itineráři. Pokud jedete na jednodenní výlet a předpokládáte více cestovat vaporetty, potom je lepší zaparkovat na Tronchetto. Už cesta z tohoto parkoviště linkou č. 2 po Velkém kanálu je součástí poznávání Benátek. Z Fusina jedete přímo ke stanovišti Zattere, které je navíc ještě trochu z ruky od Piazza San Marco, musíte tam dojít pěšky nebo dalším vaporettem. Linea Fusina - Venezia jezdí od 8:00 do 22:00, zpět od 8:30 do 1:00. Jezdí po hodině. Zpáteční jízdenka stojí € 13,00 a nelze ji použít na další cestu po Benátkách. Stejně tak jízdenku ACTV na 24 hodin za € 20,00 nelze použít na tuto linku. Můžete si však zakoupit integrovanou jízdenku za € 26,00, která Vás opravňuje cestovat touto linkou i 24 hodin vaporetty po Benátkách. Jízdenku zakoupíte na parkovišti.

# 07.11.2018, 14:20.
Děkuji za vyčerpávající odpověď. Ještě snad k té povinnosti validovat jízdenku. Jakým způsobem a kde se to provádí? Děkuji. Jiří.

Jízdenku přiložíte do středu kruhové části validátoru, který je u vstupu na nástupní ostrůvek.

# 06.11.2018, 13:24.
Pane Řehůřku, obracím se na vás ohledně informací na cestu po Benátkách. Plánuji zaparkovat na Tronchetto a potom jet linkou vaporetta č. 2 po kanále Grande na San Marco. Chtěl bych ještě zajet na Murano. Jakou linkou vaporetta se tam ze San Marco dostanu a jak často jezdí? Při cestě zpět na Tronchetto nastoupím na stejném místě, kde jsem vystoupil? Myslím, že by se nám v tom případě vyplatila celodenní jízdenka, nebo se mýlím? Děkuji za vaší odpověď. V minulosti jste nám již jednou velice pomohl s objednáním trajektu na Ischii tak věřím, že nám pomůžete i tentokrát. Jiří ze Štěnovic.

Celodenní jízdenka se Vám v tomto případě určitě vyplatí. Stojí € 20,00 a zakoupíte ji na pokladně v budově parkoviště na Tronchetto. Jednotlivé jízdenky stojí € 7,50, tzn. minimálně ušetříte € 2,50, spíše ale více. Navíc budete mít jednu jízdenku. Je třeba ji validovat při každé změně dopravního prostředku. Mapu linek najdete na ACTV - Orari e Percosi / Consulta le Mappe / Mappa del Servizio di Navigazione. Ze San Marco - S. Zaccaria musíte jet nejdříve linkou č. 4.1 na Fondamente Nove a odtud linkami 4.1, 4.2 nebo 12 na Murano. První dvě linky objíždějí Murano a zastavují na všech stanovištích, linka č. 12 zastavuje na stanovišti Faro a pokračuje na Burano a Torcello. Zpět je potom nejlepší jet linkou 4.1 na Ferrovia nebo Piazzale Roma a odtud linkou č. 2 na Tronchetto. Vše asi nejlépe naplánujete podle výše odkazované mapy linek.

# 03.11.2018, 22:15.
Hned předem chválím vaši aktivitu, se kterou všem cestuchtivým pomáháte a zpříjemňujete život na cestách. S manželkou letíme od 30.11. do 2.12. do Benátek na letiště Marco Polo. Už jsem přečetl kde co, co a jak, ale i tak mi to nedá a vaše odkazy na otázky a odpovědi mě přiměly napsat dotaz k cestě z a na letiště z výše uvedeného do místa ubytování. Takže. Na letišti zakoupíme jízdenky 2 x za € 8,00 na autobus č. 5 nebo č. 15. Pokud tedy nechceme jít pěšky do Tessera Centro. Prý je to odtamtud za € 1,50. Kde nás autobus vysadí v Benátkách? Na Venezia Corsia A1 jak píší Google Mapy? Nebo na Piazzale Roma? Ubytování máme v hotelu Ca' Due Leoni, Cannaregio 565, Cannaregio, 30123 Benátky, Itálie. A zase. Google píše, že je to pěšky přibližně 11 minut. Nebo už budeme muset vaporettem, na které si i tak koupíme jízdenky? A to je další dotaz, kdy nevím, zda jízdenky platí 24 hodin, tj. den, nebo projetých / označených 24 hodin za 1 až 3 dny? Musí se i při výstupu z MHD / vaporetta označovat? Moc děkuji za odpověď. M.

V tomto případě je pro Vás výhodnější cestovat přímo z letiště lodní linkou Arancio společnosti Alilaguna. Jízdenka stojí € 15,00, zpáteční € 27,00. Při nákupu online na výše uvedených stránkách získáte slevu € 1,00 za každý směr. Vystoupit musíte na Guglie. Odtud musíte jít po Fondamenta Cannaregio podél kanálu po kterém jste přijeli a ve směru odkud jste přijeli. Dojdete k mostu Tre Archi, po kterém přejděte na druhou stranu a jděte zase zpět, tzn. doleva, podél kanálu. Dojdete ke kanálu, který ústí do toho velkého a před ním se vydáte doprava podél tohoto kanálu. Budete míjet dva mosty a u druhého se vydáte doprava k ubytování. Pokud se rozhodnete využít dopravu ACTV, musíte z letiště cestovat autobusem č. 5 až na konečnou na Piazzale Roma. Odtud přejděte po mostě k vlakovému nádraží Santa Lucia, odkud můžete pokračovat vaporettem č. 4.2 na Crea. Je mezi mostem Tre Archi a zmiňovaným kolmým kanálem. Je to možné absolvovat i pěšky, je třeba si vytisknout mapu se zakreslenou trasou. Z Piazzale Roma je to ale 1 km. Jízdenka na autobus č. 5 stojí € 8,00, jízdenka na vaporetto č. 4.2 stojí € 7,50. Kombinovaná jízdenka stojí € 14,00. Jízdenka na 24 hodin platí přesně 24 hodin od první validace bez přerušení. K dispozici jsou i jízdenky na 48 hodin, 72 hodin nebo na týden. Jízdenky se validují při každém průchodu kolem validátoru. Pokud si zakoupíte časovou jízdenku na celý pobyt a bude do tohoto času spadat i cesta z letiště nebo na letiště, můžete si k této jízdence dokoupit za příplatek € 6,00 cestu z letiště, resp. Za stejnou cenu i cestu na letiště. Cesta musí být absolvované v době platnosti časové jízdenky.

# 29.10.2018, 11:59.
Chtěla bych se zeptat, kolik by stálo taxi z letiště Marco Polo na nádraží Santa Lucia v Benátkách? Případně jak nejlépe se tam dostat? Předem děkuji za Vaši odpověď. Jana.

Taxi z letiště Marco Polo na Piazzale Roma Vás vyjde na € 40,00. Odtud musíte přejít po mostě k vlakovému nádraží Santa Lucia. Veřejnou dopravou se na Piazzale Roma dostanete autobusem ACTV č. 5 za € 8,00 nebo autobusem Airport Bus Express za stejnou cenu.

# 27.10.2018, 22:43.
Pane Řehůřku, jen rychlý dotaz. Letíme od 11.11.2018 do 14.11.2018 do Benátek. Je vhodné v tomto termínu koupit přednostní vstupy do památek? eventuálně kterých? Pokud jde o ubytování, neměl byste tip na nějaký klidnější hotel s výhledem na lagunu? Moc děkuji. Martina.

Jedete v období, kdy je nejnižší sezóna a nejméně turistů. Ceny ubytování jsou nejnižší. Je to samozřejmě relativní. Pokud se rozhodnete zakoupit přednostní vstupy do památek, potom doporučujeme na ty na náměstí San Marco. Nicméně pokud uvažujete navštěvovat památky, muzea a kostely ve větší míře, spíše doporučujeme se orientovat na nějaký balíček vstupů, se kterým ušetříte. Podívejte se na Venezia Unica. Klidnější hotel s výhledem na lagunu je hodně široký pojem. Těžko poradit. Preference každého jsou jiné, hodně má význam také umístění a následná doprava (s tím také souvisí konkrétní itinerář, doprava z letiště, doprava po Benátkách atd.), požadované vybavení a služby atd. Podívejte se na Booking / Benátky nebo Booking / Mestre, kde si určitě podle Vašich preferencí vyberete vyhovující hotel. Vždy doporučujeme si také přečíst hodnocení cestovatelů, kteří v daném hotelu bydleli.

# 17.10.2018, 18:21.
Pane Řehůřku, prosím o radu. Potřebuji se dostat na letiště VCE ráno na 6. hodinu. Ubytování máme v AO Hotel Mestre. Našel jsem linku 45, kde první dva spoje, pro mě vyhovující v 5:23 hodin, by měly jezdit z nádraží v Mestre FS C4, přestože jinak linka začíná až ve Favaro Veneto. Jinak nevím, jak se tam takto brzy dostat, neboť linka 15 jede až po 6. hodině. Otázka je, zda platí na linku 45 časová jízdenka ACTV? Budu kupovat 3. denní. A zda nemáte osobní zkušenost, zda se dá spolehnout, že jezdí ve všední den? Nebo zda se nabízí i jiná alternativa dostat se takto ráno na letiště? Taxi by bylo asi cenově out. Děkuji za pomoc a radu. Tomáš.

Městský tarif platí po zastávku Tessera Centro, tzn. stejně jako u linek č. 5 a č. 15, musíte i na linku č. 45 mít jízdenku za € 8,00 nebo příplatek k časové jízdence za € 6,00. Městská doprava společnosti ACTV funguje v Mestre a Benátkách celkem spolehlivě. Tak brzy ráno můžete jet na letiště z Mestre FS např. autobusem ATVO Airport Bus Express. První jede v 5:20 a na místě je přibližně za 20 minut. Jízdenka stojí € 8,00. Taxi Vás vyjde na € 35,00.

# 15.10.2018, 07:40.
Přiletíme na letiště Marco Polo 30.11.a ubytování máme v Hotel Centrale v Mestre. Mohu poprosit o informaci k přesunu z letiště? Poté bychom chtěli cestovat dva dny do Benátek a na ostrov Murano nebo Burano. Jak se nejlépe dopravovat? A 3.12. zpět, ale hotel máme do 10:00 a let z Marco Polo až v 18:00. Je někde možná úschova zavazadla a co zajímavého si nechat až na den odjezdu? Děkuji moc za informaci. Jana.

Z letiště Marco Polo musíte jet autobusem společnosti ATVO č. 10a směrem do Benátek a vystoupit v Mestre na Corso del Popolo / BNL. Odtud musíte jít po kolmé ulici Via Andrea Costa, na kterou navazuje Via Giosue Carducci. Ta Vás dovede na Piazza Donatori di Sangue, na kterém je na rohu Hotel Centrale. Je to přibližně 600 metrů. Od hotelu do Benátek se nejlépe dostanete tak, že přejdete po Via Giosu Carducci dál ke kruhovému objezdu, na kterém se vydáte doleva na Via Piave. Tady je zastávka autobusu ACTV č. 2, který jezdí na Piazzale Roma v Benátkách. Pěšky je to přibližně 400 metrů. Odtud už se dostanete vaporetty do požadovaného cíle. Např. na ostrov Murano jezdí vaporetto č. 3, následně na Burano a Torcello č. 12. Na Piazza San Marco jezdí vaporetto č. 1 nebo 2. Zavazadla můžete nechat v úschovně na vlakovém nádraží Santa Lucia, které je kousek (za mostem) od Piazzale Roma. Z Piazzale Roma potom můžete cestovat na letiště autobusem ACTV č. 5. Na den odjezdu si můžete nechat čtvrt Cannaregio s nejstarším ghettem na světě za mostem Ponte delle Guglie. Je zde Židovské muzeum, několik synagog, kostel, ... V této čtvrti se narodil benátský kupec a cestovatel Marco Polo.

# 13.10.2018, 13:33.
Pane Řehůřku, mohu se Vás zeptat, jak nejlépe se dostaneme z hotelu Caneva, Ramo Licini 5515, Castello, 30122 Benátky, na letiště Marco Polo? Odlet je v pondělí 29.10. v 18:15. Pokud si předtím koupíme celodenní jízdenku, mohu ji využít i na cestu na letiště? Předem děkuji za odpověď. Hezký víkend. Tomáš.

Od Hotelu Caneva musíte dojít pěšky přibližně 250 metrů k stanovišti vaporetta na Rialto. Musíte dojít na náměstí před Chiesa di Santa Maria della Fava o della Consolazione. Odtud potom přejděte po mostku kanál a pokračujte až na konec ulice. Tam se vydejte doprava po Merceria II Aprile a na Campo San Bartolomio doleva po Salizzada Pio X. Dovede Vás k mostu Rialto. Stanoviště jsou po levé straně. Tady máte několik možností. Buďto můžete jet přímo na letiště Marco Polo linkou Arancio společnosti Alilaguna za € 15,00 (při online rezervaci za € 14,00). Pokud budete mít časovou jízdenku ACTV, potom můžete jet vaporettem č. 1 nebo 2 na Piazzale Roma a odtud autobusem č. 5 na letiště Marco Polo. Jízdenka na letiště však platí jen po zastávku Tessera Centro. Musíte si k ní přikoupit za příplatek € 6,00 dopravu na letiště Marco Polo. Samostatná jízdenka na autobus č. 5 až na letiště stojí € 8,00. Na vaporetto ACTV € 7,50.

# 12.10.2018, 18:55.
Pán Rehúrek, chcel by som sa Vám veľmi pekne poďakovať za Vaše rady, ktoré mi nesmierne pomohli, aby som mohol v krátkom čase absolvovať prehliadku Benátok a vidieť tie najhlavnejšie miesta tohoto krásneho mesta plného histórie ale aj života, ktorý mu prináša nespočetné množstvo turistov. Keďže moja manželka sa o tomto výlete dozvedela deň pred odchodom lode z Poreča, mala z toho aj radosť, ale aj starosť. Všetko sme zvládli úplne na jednotku a počas nášho pobytu nenastala žiadna komplikácia, iba, že mi čajka na námesti sv. Marca vytrhla z ruky bagetu a odletela. Ešte raz srdečná vďaka a prajem Vám len to najlepšie a ak Vám to nebude vadiť, budem dávať kontakt na Vás mojim známym, ktorý by chceli navštíviť mesto zamilovaných individuálne. Pekný víkend a ešte raz veľke ďakujem. Milan z Bratislavy.

Děkujeme Vám za zprávu. Jsme rádi, že se Vám výlet do Benátek vydařil. Když na nás budete odkazovat, budeme samozřejmě jen rádi.

# 27.09.2018, 08:56.
Dívám se zrovna na to, jak se dostat k ubytování, ale na internetu jsem našla, že třeba linka 81F nás z Mestre dostane k ubytování na Via Giuseppe de Marchi 7, 30175 Venezia VE, Italy. Ale když si najdu linku 81F v jejich timetable ACTV, tak tam není ani hotel Lugano ani zastávka u této adresy. Kde se stala chyba? A ten lístek za € 20,00 je jen pro Mestre a Benátky, nemohu k ubytování, které je v Marghera jet s ACTV zdarma v tom lístku? Hlásí v autobusech zastávky, nebo mají to alespoň někde popsané, abych věděla, kolik zastávek mě čeká? Děkuji moc za pomoc. S pozdravem Natálie.

Jízdní řády na ACTV obsahují jen hlavní zastávky. Všechny zastávky jsou uvedeny v mapě linky, na kterou je odkaz hned za jízdním řádem. Jízdenky na autobus a tramvaj jak za € 1,50 tak jako časové jízdenky, platí v Mestre včetně Marghera. Oblast Urbana Mestre je znázorněná na mapě umístěné na výše uvedených stránkách - Consulta le Mappe. Uvnitř dopravních prostředků je standardní informační systém o zastávkách.

# 26.09.2018, 22:41.
Děkuji za rychlou odpověď. Odjíždím ve čtvrtek a moc toho nestihnu. Protože se v tom tak moc nevyznám, byl jsem v Benátkách poprvé v roce 1975 a naposledy asi před 15. lety, tak si asi koupím tento balíček: La Fenice Opera House: Skip-the-Line Ticket with Audio Guide a Venice: Doge's Palace Priority Admission Ticket. Jenom mě mate, že na stránkách divadla je cena pro seniory € 7,00. Pokud byste měl nějaký tip na nějaký pěkný kostel nebo nějakou zajímavost, asi lépe v centru z časových důvodů, tak bych se to snažil ještě navštívit. S přáním pěkného dne Ladislav.

Produkty La Fenice Opera House: Skip-the-Line Ticket with Audio Guide a Venice: Doge's Palace Priority Admission Ticket jsou s přednostním vstupem a s možností bezplatného storna ještě 24 hodin před plánovaným vstupem. Zajímavostí v Benátkách je na každém kroku mnoho, stejně tak krásných kostelů. Náš tip je ostrov San Servolo s velkým architektonických komplexem a parkem. Byl klášterním sídlem, kde byla psychiatrická léčebna. V současné době je z ní muzeum. Zajímavostí parku je lavička Václava Havla, která zde byla instalovaná v roce 2014. Dostanete se tam vaporettem č. 20 ze S. Zaccaria.

# 26.09.2018, 16:00.
Na dva dny je lepší si zakoupit jednodenní jízdenku a potom jen jízdenku tam a zpět na vaporetto z Punta Sabbioni do centra nebo dvoudenní jízdenku? Existují seniorské nebo jiné turistické slevy na památky a dopravu? Kde a za jakých podmínek? Děkuji. Ladislav.

To záleží na itineráři. Jízdenka na vaporetto s platností 75 minut stojí € 7,50. Jednodenní jízdenka na 24 hodin stojí € 20,00 a dvoudenní jízdenka na 48 hodin stojí € 30,00. Je třeba si podle Vašeho itineráře stanovit konkrétní cesty vaporettem a podle toho jednotlivé nebo časové jízdenky. Na dopravu seniorské slevy pro turisty nejsou. V Benátkách je většina hlavních muzeí městských, resp. provozovaných nadací se 100% účastí města. Tato muzea nemají podmínky platné po celé Itálii pro státní muzea a památky, tj. např. vstup zdarma první neděli v měsíci, definované věkové a jiné kategorie pro vstup zdarma nebo se slevou (v těchto kategoriích senioři nefigurují). Městská muzea a ceny najdete na Muve. Senioři starší 65. let tady platí snížené vstupné. Státní muzea jsou: Galleria Giorgio Franchetti alla Ca' d' Oro, Gallerie dell' Accademia, Museo Archeologico di Venezia, Museo d' Arte Orientale a Ca' Pesaro, Museo di Palazzo Grimani di Santa Maria Formosa, Sale Monumentali della Biblioteca Nazionale Marciana. Existují různé zvýhodněné balíčky, najdete je na Venezia Unica.

# 26.09.2018, 14:13.
Kde se prosím nejlevněji ubytovat? Jsme dvě osoby a nechceme chodit potom někam hodně daleko z centra Benátek. A z vašich zpráv jsem pochopila, že do dvoudenního lístku za € 30,00 se zahrnuje ACTV doprava jak na autobusy, tak i vaporetta, že ano? A jsou všechny linky kromě té Casino a dalších dvou specialů v té ceně MHD? Našla jsem totiž linku N, B apod. Tak zda jsou placené jinak. Děkuji Vám mnohokrát. Natálie.

V centru Benátek je nejdražší ubytování. Levněji se ubytujete v Mestre nebo na ostrově Lido. Nicméně je to vyváženo právě tím cestováním. Pokud se chcete ubytovat přímo v Benátkách, podívejte se na Booking / Benátky, kde zadejte svůj termín, počet osob a požadované služby. Dvoudenní jízdenka, platná 48 hodin za € 30,00 obsahuje dopravu autobusy a tramvajemi v Mestre a mezi Mestre a Benátkami, autobusy na ostrově Lido a vaporetty v Benátkách a mezi ostrovy. Jedná se o dopravu ACTV. Nezahrnuje linky jiných společností a speciální linky 16 (z Fusina), 19 (z Chioggia) a Casino (což je poslední úsek linky 20 mezi S. Lazzaro a Casino na ostrově Lido). Ty mají vlastní tarif. Linka N je v ceně, jedná se o noční vaporetto. Linky B (Blu), A (Arancio), R (Rossa) a V (Verde) jsou provozované společností Alilaguna a mají také vlastní tarif.

# 25.09.2018, 20:35.
Tento víkend od pátku do neděle jedeme do Benátek. Tak bychom se chtěli na vás obrátit na pár dotazů. Budeme ubytovaní v Lignanu. V sobotu se chystáme jet brzy ráno do Benátek. Chtěli bychom se zeptat, kde máme zaparkovat auto? Už jste mi jednou psal, že na Troncheto a chtěli bychom se zeptat, zda musíme z toho parkoviště ještě nějakou dopravou cestovat nebo je to někde přímo v Benátkách? A případně kde se dají koupit jízdenky na loď a kam se máme jít v Benátkách podívat? Moc děkujeme, anglicky moc neumíme, tak máme strach, abychom se nějak domluvili. Moc děkujeme za odpověď. Martina.

Platí informace, které jsme Vám poskytli v odpovědi ze dne 10.08.2018, 11:21. Tronchetto je ideální řešení. Najdete ho hned za mostem po pravé straně. I cesta z tohoto parkoviště je popsaná v té odpovědi. Pěšky do centra Benátek je to daleko a při jednodenním výletu by to byla zbytečná ztráta času. Cestovat je třeba ze všech možných parkovišť. Do centra Benátek se autem nedostanete. Jsou protkané kanály a funguje tam lodní doprava, tzv. vaporetty. Jízdenky koupíte přímo na pokladně v parkovacím domě. Určitě se projeďte vaporettem po Velkém kanále, podívejte se na náměstí sv. Marka a do blízkého okolí. Hodně záleží na čase, který pro návštěvu budete mít vyhrazený. Parkování na Tronchetto a doprava na Piazza San Marco jsou popsané v našem článku Na skok do Benátek.

# 25.09.2018, 08:16.
Pán Rehúrek, v prvom rade sa Vám chcem velmi pekne poďakovať za informácie a chcem Vás ešte poprosiť o radu. Nakolko nemáme tolko času ako iný turisti a je to celé prekvapenie pre moju manželku, tá nemá tušenie o tejto mojej akcii, mám v pláne ísť z prístavu, nástupná stanica Tronchetto a vaporettom č. 2 po kanáli na nám. Sv. Marca (S. Zaccaria). To je tá dlhšia plavba a naspäť do prístavu tou druhou možnosťou priamym smerom zo S. Marco / S. Zaccaria do prístavu na Tronchetto, lebo máme o 15:00 zaplatený vstup do Baziliky Sv. Marca a trajekt do Poreča nám odchádza o 17:15 a vraj musíme byť hodinu pred odjazdom lode v prístave, tak aby sme to stíhali, alebo my poradíte ešte niečo iné? Asi v akých časových odstupoch jazdí vaporetto? A lístky sa dajú kúpiť priamo na nástupištiach, alebo si ich treba niekde zakúpiť online? Ešte raz srdečná vďaka. Milan.

Pokud trajekt společnosti Venezia Lines dojede na San Basilio, kde má standardně stanoviště, je zbytečné chodit na Tronchetto. Je to 2,5 km. Už blíž je to na Piazzale Roma - 1,2 km. Vaporetto ACTV č. 2 má zastávku i na San Basilio. Frekvence vaporetta je 5x do hodiny. Jízdní řády najdete na výše uvedených stránkách. Jízdenky koupíte na pokladnách na nástupišti nebo i ve vaporettu.

# 22.09.2018, 22:18.
Omlouvám se, že otravuji s otázkou, kterou asi odpovídáte velmi často, ale moc by mi to pomohlo. Nejsem schopná se v té dopravě nějak zorientovat. Přiletíme na letiště Marco Polo 1. října v 18:45 a odlétáme 3. října v 15:20. Rádi bychom ten krátký čas využili co nejefektivněji a proto hledám i nejideálnější ubytování, co se týče blízkosti k památkám a ke kanálu a také z / na letiště. Mám prozatím rezervaci ve dvou hotelích, jednu teď musím zrušit. 1. SHG Hotel Salute Palace v ulici Dorsoduro 224 a 2. Hotel Tre Archi v ulici Cannaregio 923. Jak se dostaneme nejrychleji k těmto hotelům z letiště a jak dlouho to asi trvá? Který je podle vás, co se týče dopravní dostupnosti k letišti ale i památkám, lepší? Moc děkuji za odpověď. Je to úžasné, jak pomáháte. Markéta.

Každý z hotelů je v jiné části Benátek. Každý má své výhody a nevýhody. SHG Hotel Salute Palace je od centrální části Benátek odříznutý Velkým kanálem, na druhé straně se tam dostane rychle vaporettem č. 1 za 3 minuty. Pěšky byste to musela složitě obcházet přes Ponte dell' Accademia. Na druhé straně jsou odtud dál památky ve čtvrti Cannaregio, nebo ostrovy Murano, Burano a Torcello. Rychleji z letiště se dostanete do Hotelu Tre Archi, odtud je však delší cestování na San Marco, Castello, Lido atd. Nejrychleji se z letiště Marco Polo dostanete do Hotelu Tre Archi vaporettem společnosti Alilaguna, konkrétně linkou Arancio za 40 minut. Jízdenka stojí € 15,00, zpáteční € 27,00. Při online nákupu získáte slevu € 1,00 pro každý směr. Vystoupit musíte na Guglie a jít ve směru příjezdu vaporetta po Fondamenta Cannaregio k hotelu. K hotelu SHG Hotel Salute Palace musíte cestovat nejdříve autobusem č. 5 na Piazzale Roma. Doveze Vás tam za 25 minut. Odtud musíte pokračovat vaporettem č. 1 po Velkém kanálu a vystoupit na Salute. Zaveze Vás tam za 35 minut. Kombinovaná jízdenka na autobus a vaporetto stojí € 14,00. To samé zpět na letiště. Pokud budete využívat nějakou časovou jízdenku ACTV, stačí Vám k ní na cestu z letiště příplatek ve výši € 6,00, stejně tak zpět. Cesta musí být absolvovaná v době platnosti časové jízdenky. Od stanoviště vaporetta musíte jít k Basilica di Santa Maria della Salute. Hned musíte přejít po mostku kanál po pravé straně a pokračovat rovně k dalšímu kanálu. Před ním se vydejte doleva a po chvíli dojdete k hotelu. Vyberte si hotel, který Vám více vyhovuje z hlediska vybavenosti a služeb. Na výše uvedených stránkách najdete recenze cestovatelů, kteří v těch hotelech bydleli. Zohledněte také své preference z hlediska dopravy z letiště a na letiště, případně do jiných částí Benátek - na základě itineráře.

# 20.09.2018, 13:49.
Jak se dostat co nejlevněji z letiště Marco Polo na ostrov Lido, kde budeme ubytovaní? Děkuji. Jitka.

Všechny společnosti to mají nastavené tak, že je cena přibližně stejná. Přímý spoj provozuje přímo z letiště společnost Alilaguna, konkrétně se jedná o linku Blu, která jezdí z letiště od 6:15 do 0:40, v době do 9:00 po hodině, od 9:00 do 22:00 po půl hodině a poté po 40. minutách. Cesta na Lido trvá něco málo přes hodinu. Jízdenka stojí € 15,00, zpáteční € 27,00. Pokud ji koupíte online na výše uvedených stránkách, poskytnou Vám slevu € 1,00 pro každý směr. Druhou možností je jet z letiště Marco Polo dopravou společnosti ACTV. Kombinovaná jízdenka pro autobus č. 5 na Piazzale Roma a vaporetto č. 1 na Lido stojí € 14,00. Samostatná jízdenka na autobus z letiště stojí € 8,00 a na vaporetto € 7,50. Na ostrově Lido záleží na tom, kde budete bydlet. Pokud daleko od Lido S.M.E., potom musíte jet autobusem, na který stojí jízdenka € 1,50. Je velká pravděpodobnost, že budete cestovat často a zřejmě se Vám vyplatí časová jízdenka. ACTV ji nabízí za € 20,00 na jeden den, € 30,00 na dva dny, € 40,00 na tři dny a € 60,00 na týden. Pokud se Vám do časového prostoru platnosti jízdenky vejde cesta z letiště, na letiště nebo obojí, můžete si tuto cestu připlatit za € 6,00 pro každý směr. Časovou jízdenku můžete využít na autobusy a tramvaje v Mestre a mezi Mestre a Benátkami, na autobusy na ostrově Lido a na vaporetta v Benátkách a mezi ostrovy. Nelze ji použít na speciální linky vaporetta 16, 19 a Casino a také na cestu z letiště nebo na letiště bez příplatku.

# 18.09.2018, 08:08.
Pán Rehúrek, veľmi som sa potešil Vašim informáciam pre nás turistov amatérov a hlavne ako dopodrobna nám dokážete pomôcť na našich cestách. Vaše odpovede sú výstižné, až tak, že som sa v nich stratil. Preto Vás chcem poprosiť o radu. Chystáme sa do Benátok začiatkom októbra a prídeme trajektom z chorvátskeho Poreču bez auta. Ako sa odtial dá dostať na námestie Sv. Marka, vaporettom a asi ako dlho trvá cesta po kanále, resp. ak máte aj inú možnosť v ponuke, prosím aj tú, ale asi vyhrá ten transport vaporettom, nakoľko ideme iba na jeden deň, tak nech máme zážitok. Velmi pekne ďakujem za Váš strávený čas a prajem všetko dobré. S úctou Milan.

Trajekt (Coroatia - Parenzo - Venice) společnosti Venezia Lines z Chorvatska má v Benátkách přístav na San Basilio. Odtud se na San Marco dostanete procházkou spletí uliček a mostků a nakonec po Ponte dell' Accademia. Vaporettem se tam dostanete linkami č. 2 a 5.1. Doporučujeme jet linkou č. 2 v opačném směru, tzn. přes Tronchetto a Piazzale Roma. Tímto směrem Vás potom veze po Velkém kanále, což doporučujeme jako významnou součást itineráře návštěvy Benátek. Cesta v přímém směru trvá na S. Marco / S. Zaccaria necelých 20 minut, ve směru přes Velký kanál na San Marco / Giardinetti necelou hodinu. Jízdenka na vaporetto stojí € 7,50 a její platnost je 75 minut. Celodenní jízdenka stojí € 20,00.

# 17.09.2018, 12:33.
Z Vašich úžasných stránek jsem se dozvěděla už mnoho informací, ale i přesto se chci ještě zeptat na pár detailů. Už vím, že když chci jet z Lido di Jesolo do Benátek na jednodenní výlet, tak je nejlepší služba Quickly asi za € 24,00 - celodenní jízdenka, kdy se kombinací městského autobusu a vaporetta dostaneme až do Benátek. Pokud jsem se dobře dívala, tak nejbližší zastávka od hotelu Manila je Piazza Internazionale? Výlet bychom chtěli uskutečnit 28.9.2018, což bychom měli ještě stihnout, když tato služba je dostupná do 30.9. Nemluvíme moc dobře cízí řečí, tak se trochu bojím, kde koupíme ty jízdenky, případně jak vysvětlím u pokladny, co vlastně chci? Dá se všude platit kartou nebo je lepší si raději vyměnit €? V restauracích předpokládám, že nebude problém, ale třeba u těch jízdenek? Předem Vám moc děkuji za cenné informace. Evča.

Ano, nejbližší zastávka je na Piazza Internazionale, služba je dostupná do 30.9.2018. Jízdenky zakoupíte nejlépe na autobusovém nádraží v Lido di Jesolo na pokladně ATVO. Zakoupíte je i na kterékoliv jiné pokladně ATVO při cestě na dovolenou, např. na letišti, na vlakovém nádraží. Pokud neumíte jazyky, vytiskněte si ten letáček, na něj napište např. 2x adulti, 2x bambini (do závorky věk) + datum a ten letáček předložte na pokladně. Kartou by se mělo dát na pokladnách ATVO platit. Nicméně vždy je dobré mít s sebou nějakou hotovost a nespoléhat se 100% na kartu.

# 17.09.2018, 11:49.
Máte nějakou zkušenost s online jízdenkami zakoupenými přes daAaB? Konkrétně se mi jedná o Venice Daily Tickets No Airport a potom jízdenky pro MHD v Lido di Jesolo do Punta Sabbioni. Předpokládám, že po zakoupení dostanu na e-mail PDF soubor s jízdenkou, avšak všude jsem četl, že se jízdenky musí při nástupu na vaporeto označit. Jak to tedy funguje s těmi zakoupenými online? Ukážou se obsluze vaporetta? Děkuji. Martin.

V současné době AVM - provozovatel dopravy ACTV - má k dispozici aplikaci AVM Venezia App, která umožňuje online nákup jízdenek, jejich aktivaci a validaci. Jízdenka musí být na zařízení, tj. smartphonu, ze kterého ji zakoupíte. V okamžiku, kdy chcete jízdenku využívat, ji musíte aktivovat. Následně se v aplikaci zobrazí přesně datum a čas od kdy a do kdy ta jízdenka platí. Po aktivaci bude v aplikaci přístupný také QR kód jízdenky. Postupy nákupu, aktivace a zobrazení kódu jsou uvedeny v nápovědě na stránkách daAaB. Validátory jsou v současné době už vybaveny i snímačem QR kódu. S tím nakládáte stejně jako s jízdenkou, tzn. validujete pokaždé při průchodu kolem validátoru. Nicméně jedná se o novou technologii a samotné AVM upozorňuje, že síť QR snímačů se stále rozšiřuje (tzn. není 100%) a ne vždy může být QR kód čitelný z Vašeho smartphonu - problémy jsou u velkých telefonů, u menší intenzity jasu atd. Doporučujeme volit tradiční jízdenky ať už klasické nebo nahrané na Venezia Unica.

# 11.09.2018, 21:49.
V prvom rade by som Vám chcel poďakovať, že takouto formou dávate rady veľmi veľa cestovateľom. Plánujeme stráviť tento rok Vianoce v Mestre a Benátkach od 21.12. do 28.12.2018. Hotel Plaza už máme v Mestre. Moje otázky sa týkajú cestovania v Mestre a v Benátkach a možností stravovania počas 24., 25., 26.12 2018 v Mestre a Benátkach. Prosím, zakúpením 7. denného lístka v Benátkach na vaporetto sa dá cestovať aj autobusom a električkou v Mestre? Taktiež prosím, ak budete vedieť, potreboval by som informáciu, čo sa týka toho, že či 24. - 26.12. budú v Mestre a Benátkach otvorené nejaké reštaurácie, kde sa bude dať stravovať. Najlepšie, že či sa dá aj 24.12. večer ísť niekde do reštaurácie na slávnostnú večeru. Moc krát ďakujem za Vašu odpoveď. Dalibor.

Časová jízdenka ACTV Vám umožňuje cestovat autobusy a tramvajemi v Mestre a mezi Mestre a Benátkami, autobusy na ostrově Lido, vaporetty v Benátkách i mezi ostrovy (kromě linek 16, 19 a Casino). Vše samozřejmě doprava ACTV. Restaurace jsou v době Vánoc samozřejmě otevřené, 24.12. také, ne ale všude. Na štědrovečerní večeři však doporučujeme rezervaci. 25.12. může být někde také zavřeno nebo omezený režim. Váš hotel má vlastní restauraci, tam by bylo zřejmě vhodné si vše zajistit.

# 06.09.2018, 01:03.
Budeme ubytované na ostrově Lido di Jesolo. Pro cestování mezi benátskými ostrovy budeme mít koupenou třídenní jízdenku za € 40,00, která jak jsem se dočetla, tak platí i na autobusy na Lido. Prosím, platí tato jízdenka i v autobuse na Lido di Jesolo? Pokud ne, prosím nevíte cenu jízdného za autobus z Punta Sabbioni do Jesolo? Předem děkuji. Pavlína.

Zřejmě jste zaměnila ostrov Lido s letoviskem Lido di Jesolo. Jedná se o rozdílné lokality. Časová jízdenka platí na dopravu ACTV, konkrétně na autobusy a tramvaje v Mestre a mezi Mestre a Benátkami. Dále na autobusy na ostrově Lido a vaporetta v Benátkách a mezi ostrovy. Nelze ji použít na vaporetta č. 16, 19 a Casino. V Lido di Jesolo funguje městská autobusová doprava provozovaná ATVO. Jízdenka stojí € 1,30, při nákupu v autobuse € 2,00. Jízdenka na meziměstský autobus z autobusového nádraží v Lido di Jesolo na Punta Sabbioni stojí € 3,00.

# 04.09.2018, 20:52.
Viem, že máte toho určite vela, preto sa Vám vopred ospravedlnujem, že Vás otravujem. No neviem si už rady a stres a strach z toho, aby to nedopadlo zle na dovolenke ma nutí Vás otravovat. Ak Vás možem poprosiť, viete mi prosím poradiť? Priletime s priatelkou na Marco Polo 9.9.2018, niečo pred 14:00 a ubytovanie máme zaplatené na Via Leonardo da Vinci 20 v Lido di Jesolo. Odlet máme zas 13.9.2018, niečo po 14:00. Veľmi pekne Vás prosím, viete mi poradit, akou dopravou nám je najjednoduchšie a aj cenovo lacné sa dostať k ubytovaniu a aj na letisko naspät? A ak by som mohol poprosiť, chcel by som ju zobrať aj na výlet do Benátok z ubytovania, stade by sa malo dať dostat v pohode autobusom do Benátok alebo? Lebo mám ztoho veľký guláš, asi ztoho stresu, lebo prečital som snad všetko, čo ste písali, len som ztoho hotový. Fakt sa Vám ospravedlnujem, že obťažujem, no ak si najdete čas a poradíte mi, tak Vám budem neskutočne vďačný a zachránite ma, lebo chcem priatelke spraviť pekný výlet a nie strach ztoho, či sa tam nestratíme. Ďakujem pekne za odpoveď. Jozef.

Z letiště Marco Polo jezdí do Lido di Jesolo a zpět autobus společnosti ATVO. Jedná se o express, který spojuje letiště v Treviso a v Benátkách s Lido di Jesolo. Tato linka funguje do 16.9.2018, pokrývá tedy Váš pobyt. Z letiště Marco Polo odjíždějí autobusy v 10:45, 11:45, 12:45, 14:55, 16:20, 18:10, 20:00 a 22:00, zpět v 6:10, 7:45, 9:40, 11:55, 14:15, 16:05, 18:05 a 20:05. Cesta tam trvá 35 minut, zpět 30 minut. Počítejte samozřejmě s dostatečnou rezervou. Jízdní řády najdete na výše uvedených stránkách. Jízdenka stojí € 6,70, zpáteční jízdenka stojí € 12,80. V ceně je zavazadlo a jízdenka na městskou dopravu v Lido di Jesolo. Tu využijete, protože autobus jezdí na autobusové nádraží, které je od Vašeho ubytování vzdálené ještě něco málo přes 4 km. Musíte jet městským autobusem ATVO č. 2 (linka 61, Autostazione - Cortellazzo) a vystoupit na zastávce Piazza Torino. Odtud jděte ve směru jízdy autobusu po Via Olanda a hned odbočte doprava na Viale Oriente a opět hned odbočte, tentokrát doleva, na Via Leonardo da Vinci. Vaše ubytování, pravděpodobně Residence Apollo, je po pravé straně. Cesta zpět je stejnými dopravními prostředky. Pro cestu do Benátek doporučujeme službu Quickly, která je kombinací dopravy společností ATVO a ACTV. Na výše uvedených stránkách ATVO, v záložce Visita Venezia najdete odkaz na leták v PDF se všemi informacemi: Jeslolo - Venezia. Služba funguje do 30.9.2018, zpáteční jízdenka stojí € 20,50. Nejdříve pojedete městským autobusem ATVO ze zastávky Piazza Torino na Via Olanda (v opačném směru než přijedete z letiště), následně z autobusového nádraží meziměstským autobusem ATVO č. 5 (linka 23a) do Punta Sabbioni a odtud vaporettem ACTV č. 14 na San Marco (San Zaccaria - Pieta). Stejnými dopravními prostředky zpět. Uvedené spoje fungují od 5:10 do 22:50. Jízdní řády najdete na výše uvedených stránkách. Jízdenku zakoupíte na pokladně ATVO na autobusovém nádraží (můžete si ji zakoupit při příjezdu z letiště).

# 30.08.2018, 14:43.
V září se chystáme do Benátek a chtěli bychom se ubytovat na ostrově Lido. Odlet zpět do Prahy máme v sobotu v 6:45 hodin. Mám obavy, zda po půlnoci jezdí vodní taxi a dostaneme se tak z Lido na autobusovou zastávku? Děkuji. Petra.

Z Lido na Piazzale Roma jezdí vaporetta ACTV nonstop. Od 4:36 do 23:06 je to vaporetto č. 1, od 23:23 do 4:03 je to noční vaporetto N.

# 29.08.2018, 16:25.
Prosím, jak jet do Benátek mimo placené dálnice? Slyšel jsem, že existuje varianta podél pobřeží, ale na mapách jsem nedokázal odhadnou kudy jet. Děkuji. Jan.

Z rakouské dálnice přejeďte plynule na italskou a sjeďte z ní na sjezdu Tarvisio. Vstupní mýtná brána je ještě kus za tímto sjezdem. Pokračujte po SS13 až do Udine, kde pokračujte po tangenciále, která je souběžná s dálnicí (každý směr vede po jedné straně). Za Udine pokračujte po SS676 a SR352 do Palmanova a Cervignano del Friuli. Odtud už vede SS14 až do Benátek.

# 26.08.2018, 13:42.
Prosím, můžete mi poradit, zda musím mít nějaký doplňkový doklad k časové jízdence ACTV na 3 dny - 72 hodin - pro 13. leté dítě? Jedná se mi o zlevněnou jízdenku, né tedy tu za € 40,00, co budu kupovat pro sebe. Děkuji mnohokrát. Míša.

Musíte mít kartu Roling Venice Card, kterou zakoupíte za € 6,00. Je pro věkovou skupinu od 6. do 29. let. Věk prokážete pasem nebo občanským průkazem. Na základě této karty můžete potom zakoupit 3. denní jízdenku za zvýhodněnou cenu € 22,00. Držitel Rolling Venice Card musí být cestujícím, využívající tuto třídenní jízdenku.

# 26.08.2018, 11:14.
Procházela jsem všechny dotazy a odpovědi, aby se otázka neopakovala. Reakci jsem nenašla, proto Vás poprosím o informaci. Je nějaké omezení pro výlet se psem - vstup do Benátek, cesta vaporettem? Chceme jet do Benátek z Lignano Sabbiadoro autem. Děkuji. K.

Na palubě dopravních prostředků je povolena bezplatná přeprava zvířat, tedy i psů - vždy maximálně 1 na cestujícího. Psi musí být na vodítku a mít náhubek. Je však na rozhodnutí zaměstnanců přepravní společnosti vyloučit psa z dopravy. Např. pokud je dopravní prostředek přeplněný nebo pes ohrožuje bezpečnost cestujících. Za případné škody je samozřejmě zodpovědný ten, který se psem cestuje. Vstup do Benátek by neměl být omezen. Zkušenost našeho čtenáře najdete v odpovědi ze dne 04.02.2010, 00:13.

# 26.08.2018, 09:42.
Vážení, prosím o radu s dopravou z Lido di Jesolo na ostrovy Murano a Burano. Budeme v Lido di Jesolo autem. Ceny a kde a za kolik zakoupit jízdenky? Je nějaké omezení na cestu v určité dny v týdnu nebo čase? Náš pobyt bude od 2. do 9. září. Děkuji. Hana.

Doporučujeme využít službu Venezia Quickly, kombinující přepravu ATVO a ACTV. Podívejte se na stránky ATVO - Visita Venezia. Služba je v provozu každý den do 30.9.2018 od 5:10 do 22:50. Kombinovaná zpáteční jízdenka z místa Vašeho ubytování na Burano, Torcello, Murano stojí € 22,50. Více informací najdete na výše uvedených stránkách.

# 21.08.2018, 19:40.
Pane Řehůřku, moc Vám děkuji za rychlou, naprosto vyčerpávající odpověď. Jen jsem se chtěla ještě ujistit, zda z letiště k hotelu se jedná o linku č. 15. Pro dceru koupím tedy 3. denní jízdenku, i tak to vyjde asi laciněji než jednotlivé jízdné. Chtěli bychom se podívat jeden den i na Murano, jeden celý den do Benátek. Projít se i povozit vaporettem a poslední půlden taktéž. Máte nějaký tip, kde se dá za slušnou cenu najíst? Nehledám několikahvězdičkovou restauraci, ale třeba nějakou zapadlou pizzerii apod. Ještě jednou moc děkuji a přeji příjemný den. Pavlína.

Ano, psali jsme o lince č. 15, na kterou jste se ptala. Tipy na stravování najdete v článku Jídlo a pití v Benátkách.

# 19.08.2018, 18:18.
Chystáme se na podzimní prázdniny na 3 dny do Benátek od 27. do 29.10.2018. Přilétáme dopoledne kolem 11. hodiny. Budeme bydlet v Mestre - AO Hotel Venezia Mestre. Jak bylo již v předchozích odpovědích zmíněno, dá se cesta z letiště absolvovat poměrně lacino, pokud se dojde na další zastávku Tessera Centro. Na stránkách městské dopravy jsem našla linku číslo 15: Letiště - Univerzita - zastávka na této lince Imposte Dirette by měla být někde poblíž hotelu. Bohužel si nejsem jistá, zda jsem to našla správně, mapka nebyla moc přehledná. Od hotelu, po seběhnutí o ulici nebo dvě níže by měla být zastávka Rampa Rizzardi a linkou č. 4L bychom se měli dostat do Benátek. Opět si nejsem jistá, zda jsem našla správně. Ještě jsem se chtěla zeptat, pokud si koupíme jízdné na 48 hodin, tak platí od času nákupu nebo od prvního označení? Z letiště pojedeme jednotlivým jízdným z Tessera Centro, kartu bychom použili až po ubytování v hotelu, na letiště opět použijeme jednotlivé jízdné do Tessera Centro. Jaké jízdné platí 12. leté dítě? Nepodařilo se mi nikde najít nějaký přehled. Děkuji Vám za odpověď. S přáním pěkného dne Pavlína.

AO Hotel Venezia Mestre je v blízkosti hlavního vlakového nádraží. Zastávka se jmenuje Ca' Marcello / Cappucina. K hotelu potom přejdete kousek ve směru jízdy autobusu. Počítejte s tím, že z letiště na Tessera Centro se zavazadly se docela projdete. Při cestě do Benátek bude jednodušší přejít před valkové nádraží, odkud jezdí do Benátek hodně frekventovaná linka č. 2. Dvoudenní časová jízdenka platí 48 hodin od okamžiku první validace. Děti do 12. let platí plné vstupné. Zdarma cestují děti do 6. let v městské dopravě a do 4. let v příměstské dopravě. Starší dítě (od 6. let) si může zakoupit Rolling Venice Card za € 6,00 a k tomu časovou jízdenku na 3 dny za € 22,00. U jiných časových jízdenek tato možnost není.

# 17.08.2018, 12:52.
A ešte by som Vás poprosila o informáciu, kde presne nás vaporetta č. 2 vysadí na San Marco? Ďakujem. Zuzana.

Z Tronchetto je třeba jet ve směru na Piazzale Roma a San Marco, tedy po Velkém kanálu. Vaporetto č. 2 má zastávku S. Marco / Vallaresso a S. Marco / Zaccaria. Vy musíte vystoupit na té první. Od zastávky vaporetta jděte do vnitrozemí po Calle Vallaresso. Na jejím konci se vydejte doleva a hned doprava po Calle Frezzeria. Na jejím konci se vydejte doleva po Calle Barcarolli, na kterou rovně navazuje Frezzaria, která Vás dovede ke kanálu. Ten přejděte po mostku, za kterým je v úzké uličce po pravé stran Hotel Becher.

# 17.08.2018, 08:53.
Oki, tak si nechám poradiť. Prosím Vás a musím si tam rezervovať to parkovanie dopredu alebo stačí potom na mieste? Ďakujem. S pozdravom Zuzana.

Parkování na Tronchetto není nutné rezervovat dopředu, je tam kolem 4000 parkovacích míst. Dojedete na parkoviště, vyzvednete lístek, zaparkujete a jdete do Benátek. Při odjezdu nejdříve zaplatíte v automatu na základě lístku a potom odjedete. Při parkování na více jak 3 hodiny je za každých započatých 24 hodin účtováno € 21,00.

# 16.08.2018, 14:07.
Chceme vyjet na 4 dny a 3 noci do Benátek. Ubytovaní jsme v Padova a tak jsem se chtěla zeptat, jak je nejjednodušší se každý den dopravovat přímo do centra Benátek? Určitě tam chceme dojíždět 3x - pátek, sobota, neděle. Je nejlepší naším autem každý den dojet na parkoviště San Giuliano v Mestre, odtud autobusem do centra Benátek a potom zakoupit třídenní lístek na vaporetto? Předem děkuji za odpověď. Dita.

Z Padova to je do Benátek přibližně 50 km. Pohonné hmoty Vás přijdou při italských cenách na € 4,00 až € 6,00. Pokud pojedete po dálnici, tak dalších € 2,70. Parkování na San Giuliano € 12,00. Počítejme tedy celkem jedna cesta tam a zpět € 26,00 a dvě hodiny. Doporučujeme z Padova jezdit vlakem. Nebudete muset parkovat a dopravovat se do Benátek a cesta vlakem Trenitalia Vás přijde na Santa Lucia € 4,25, tzn. za osobu € 8,50. Pokud zvolíte vhodný vlak, na cestě tam i zpět strávíte dohromady 1 hodinu, tj. polovinu času. Vhodnou kombinací jízdenek můžete ušetřit i na cestě vaporettem.

# 16.08.2018, 10:20.
Ďakujem veľmi pekne za odpoveď. Prosím Vás, prečo si myslíte, že bude lepšie parkovať na Tronchetto? Či neodporúčate parkovať v Punta Sabbioni z dôvodu, že tam to parkovisko nie je asi ani strážené? S pozdravom Zuzana.

Pro dlouhodobá parkování pro ubytované v Benátkách jsou určeny parkovací domy na ostrově Tronchetto a na Piazzale Roma. Tato parkoviště mají nonstop provoz se všemi souvisejícími službami - kamerový systém, příjezdy a výjezdy, atd. Parkoviště na Punta Sabbioni je možné také rezervovat na více dnů, ale oficiální provozní doba během dne je od 8:00 do 24:00, mimo tuto dobu tam zřejmě automobil nechat můžete, ale budete parkovat jako na ulici. Tronchetto oproti Piazzale Roma doporučujeme z důvodu nižší ceny a také proto, že tam není třeba nechávat klíčky v zapalování. Vlastní rozhodnutí je samozřejmě na Vás. My Vám jen podle našeho názoru doporučujeme řešení, které bychom volili my.

# 15.08.2018, 12:28.
O dva týždne sa chystáme na dovolenku do Talianska. Prvou zastávkou bude mesto Ca' Savio, odtiaľ chceme ísť do Benátok na tri dni. V otázkach som čítala, že je ideálnou alternatívou ísť z Cavallino Treporti do Benátok loďou. Prosím Vás, kde konkrétne sa nachádza prístav, z ktorého sa vypláva do Benátok. Dá sa kúpiť lístok na loď aj v predstihu, či len na mieste? Tiež by ma zaujímalo, či je v prístave parkovisko a aká je jeho cena a tiež cena lístka na loď do Benátok. Kde presne zakotví loď v Benátkach? Máme booknuté ubytko, hotel Becher na Calle del Frutorial 1857 San Marco - 30124 Venezia. Ďakujem veľmi pekne za odpoveď. S pozdravom Zuzana.

Vaporetta jezdí přesně z Punta Sabbioni. Stanoviště je na konci silnice SP42, konkrétně Via Fausta. Jízdenka se dá zakoupit v předstihu, nemá to ale význam, musela byste si ji vyzvedávat. Jednodušší je si zakoupit jízdenku na místě. Jízdenka stojí € 7,50. Celodenní parkování stojí € 7,00 - viz debortolitravel.com. V Benátkách končí vaporetto č. 14 i 15 na S. Zaccaria. Pokud však budete v Benátkách ubytovaní na tři dny, je vhodnější zaparkovat na k tomu přizpůsobeném parkovacím domě na Tronchetto. Celodenní parkování stojí € 21,00. Na San Marco odtud jezdí vaporetta č. 2 za € 7,50. Nicméně k hotelu Becher budete muset ještě dojít přibližně 400 metrů, v prvním případě 800 metrů.

# 15.08.2018, 12:22.
Moc děkuji za rychlou odpověď. Předpokládám, že na náměstí San Marco z Punta Sabbioni jede vaporetto č.15, pokud jsem se dívala dobře. Ještě jednou děkuji a samé krasné dny. Lenka.

Veřejnou dopravou je nejlepší služba Quickly, kdy kombinací městského autobusu, meziměstského autobusu a vaporetta dojedete přímo od Vašeho ubytování na Piazza San Marco. Cesta tam i zpět stojí € 20,50. Služba je k dispozici do 30. září a veškeré informace najdete na ATVO - Visita Venezia / Jesolo -Venezia. Pokud chcete minimalizovat náklady, můžete zajet autem na Punta Sabbioni, tam zaparkovat - viz debortolitravel.com za € 7,00 a odtud se dopravit na San Marco vaporettem za € 7,50, to samé zpět. Ušetříte € 15,00, něco málo projedete.

# 14.08.2018, 16:58.
Budeme 3 dny v Benátkách a jeden den chceme využít k návštěvě ostrovů Murano, Burano, Torcello společně s ostrovem Lido a koupáním. Bydlíme v centru Benátek - nedaleko náměstí Sv. Marka. Jaká je prosím nejvýhodnější doprava? Budeme mít 3. denní Venezia Unica Card. Děkuji moc. Kateřina.

Na ostrovy Murano, Burano a Torcello se dostanete vaporettem ACTV č. 12 z Fondamente Nove. Tato linka spojuje všechny ostrovy. San Marco / Zaccaria s Fondamente Nove spojuje linka č. 4.1 / č. 4.2. San Marco / Zaccaria s Lido S.M.E. spojuje linka č. 1 a č. 5.1 / č. 5.2. Ta spojuje i Lido S.M.E. s Fondamente Nove. Po Lido jezdí autobusy. K pláži je to od stanoviště vaporetta přibližně 800 metrů. Jízdní řády a mapy najdete na výše uvedených stránkách.

# 14.08.2018, 13:16.
Moc vás prosím o radu. Mnoho jsem si toho již přečetla, ale stále mám z toho zmatek. V září jedeme na dovču do Lido di Jeselo a chtěli bychom se podívat na 1 den do Benátek na náměstí Sv. Marka. Nevím, co je lepší a cenově výhodnější, zda cestovat lodí z Lido di Jeselo nebo jet autem. Budeme 4 dospělé osoby. Předem vám děkujeme za cenné rady. Lenka.

Veřejnou dopravou je nejlepší služba Quickly, kdy kombinací městského autobusu, meziměstského autobusu a vaporetta dojedete přímo od Vašeho ubytování na Piazza San Marco. Cesta tam i zpět stojí € 20,50. Služba je k dispozici do 30. září a veškeré informace najdete na ATVO - Visita Venezia / Jesolo -Venezia. Pokud chcete minimalizovat náklady, můžete zajet autem na Punta Sabbioni, tam zaparkovat - viz debortolitravel.com za € 7,00 a odtud se dopravit na San Marco vaporettem za € 7,50, to samé zpět. Ušetříte € 15,00, něco málo projedete.

# 13.08.2018, 07:17.
Prosím, chtěla bych se zeptat, zda je omezený počet lidí při vstupu do Benátek? Pokud je to pravda, jaké jsou prosím tedy podmínky? Jak to funguje? Děkuji. Michaela.

Viz naše odpověď ze dne 06.06.2018, 08:43.

# 10.08.2018, 15:28.
Příští týden vyrážíme do Benátek. Rádi bychom věděli, zda se platí v MHD i za čtyřleté dítě. A také, na které dopravní prostředky se vztahuje Unica Card? A kde všude platí? Děkuji. Monika.

V městské dopravě cestují děti do šesti let zdarma, v příměstské dopravě do čtyř let zdarma. Venezia Unica je karta, na kterou si můžete nahrát dopravu, vstupy a služby. Pokud nebudete využívat tuto kombinaci, stačí Vám si zakoupit odpovídající jízdenku. Veřejnou dopravu provozuje ACTV. Jízdenka na autobus a tramvaj stojí € 1,50, jízdenka na vaporetto stojí € 7,50. Každá z nich je přestupní a má platnost 75 minut. Existují i časové jízdenky - na 1 den za € 20,00, na 2 dny za € 30,00, na 3 dny za € 40,00 a na týden za € 60,00. Na tyto jízdenky můžete cestovat autobusy a tramvajemi v Mestre a mezi Mestre a Benátkami, vaporetty v Benátkách a mezi ostrovy a také autobusy na ostrově Lido. Všechny výše uvedené jízdenky neplatí na linky vaporetta 16, 19 a Casino a samozřejmě i na jínou dopravu než ACTV, např. ATVO, Alilaguna. Výše uvedené jízdenky si můžete samozřejmě nechat nahrát i na kartu Venezia Unica.

# 10.08.2018, 11:21.
Četla jsem vaše stránky a moc mě zaujaly. Měla bych pár otázek, pokud je to možné? Prosím vás, plánujeme s přítelem cestu do Itálie na tři nebo čtyři dny a jeden den se chceme podivat do Benátek. Pojedeme autem a chceme se zeptat, kde je nejlepší se ubytovat? Zda je lepší někde nad Benátkami a dojet do Benátek autem? Nebo zda se zde dá půjčit skútr nebo jsme slyšeli, že se dají půjčit i kola? Chtěli bychom se zastavit na chvilku času i u moře. Děkuji moc předem za odpověď. Martina.

Skútr a kola Vám budou v Benátkách spíše na obtíž. Pokud jedete na jeden den, bude lepší varianta se ubytovat někde mimo Benátky a do Benátek dojet brzy ráno autem, tam zaparkovat a po Benátkách cestovat už jen vaporettem. Parkovat doporučujeme na Tronchetto. Celodenní parkování tam vyjde na € 21,00. Není to málo, ale je to parkovací dům s kamerovým systémem, základními službami a oproti parkovacímu domu na Piazzale Roma je o něco levnější a není tam třeba nechávat klíčky v zapalování. Z Tronchetto můžete jet na Piazza San Marco vaporettem ACTV č. 2 po Velkém kanále. Jízdenka na vaporetto stojí € 7,50. Celodenní jízdenka stojí € 20,00. Ta se tedy vyplatí, pokud nepojedete jen tam a zpět, ale i na nějaké ostrovy apod. Pokud chcete strávit chvilku u moře, potom benátské pláže jsou na ostrově Lido. Tam funguje autobusová doprava, jízdenka stojí € 1,50. Lze na ni použít výše uvedenou celodenní jízdenku. Co se ubytování týče, doporučujeme ho hledat podle Vašich preferencí přes Booking / Veneto. levnější je samozřejmě ve vnitrozemí než na pobřeží. Levné ubytování na jeden den najdete i v Mestre a Marghera (v tomto případě hledejte ubytování, které má možnost parkování). Odtud se potom můžete dostat do Benátek autobusem nebo tramvají - stejná jízdenka jako na ostrově Lido za € 1,50. Stejně tak lze využít i časovou jízdenku.

# 06.08.2018, 14:27.
Nevím, zda je Vaše stránka ještě akuální, ale měla bych dotaz. Chystáme se s přítelem do Lido di Jesolo. Chceme navštívit Benátky. Našli jsme si, že je možné zaparkovat auto v Punta Sabbioni a potom jet vaporettem do Benátek. Jakým číslem se dostaneme z Punta Sabbioni k náměstí San Marco? A jak je to s lístkem? Když zakoupíme jednodenní, tak platí na všechna vaporetta, nebo i na jinou přepravu po Benátkách? Děkuji za odpověď. S pozdravem Lucka.

Z časových důvodů upřednostňujeme během sezóny odpovídat cestovatelům před umisťováním odpovědí na webové stránky. Ty doplníme až po sezóně, k dispozici tak budou na další sezónu. Z Punta Sabbioni jezdí na San Marco vaporetto ACTV č. 14. Jízdní řády jsou na výše uvedených stránkách. Některá vaporetta jezdí přes Lido, vyberte si samozřejmě pokud možno to, které jede přímo. Pokud si zakoupíte celodenní jízdenku za € 20,00, můžete s ní cestovat všemi vaporetty ACTV kromě speciálních linek 16, 19 a Casino. Můžete s ní také cestovat autobusy a tramvajemi v Mestre a mezi Mestre a Benátkami a také autobusy na ostrově Lido. Vše se jedná samozřejmě o dopravní prostředky společnosti ACTV.

# 02.08.2018, 08:04.
Moc hezké stránky a tak mě nedá poprosit o radu. V neděli bychom chtěli jet autem z Caorle do Benátek na fotbalové utkání, které se hraje na stadionu Stadio Pier Luigi Penzo. Utkání se hraje od 20:00 hodin. Pokud jsem správně pochopil, nejlepší je nechat auto na odstavném parkovišti a dále jet místní dopravou. Ale jak? A jede potom něco ze stadionu na parkoviště, když utkání končí ve 22:00? Děkuji moc za radu. Milan.

Doporučujeme zaparkovat na Tronchetto. V blízkosti stadionu je zastávka vaporetta ACTV S. Elena. Nejdříve musíte jet vaporettem č. 2 na Piazzale Roma a následně vaporettem č. 1 na S. Elena. Vaporetto č. 1 jede ze S. Elena ve Vašem čase ve 22:11 (23:04), 22:31 (23:24), 22:51 (23:44) a 23:11 (0:04). V závorce jsou uvedeny časy příjezdu na Piazzale Roma. Odtud potom jede vaporetto č. 2 ve 23:30 a 23:50. Mimo tuto dobu jezdí noční spoj č. N v době od 23:28 do 4:08 ze S. Elena. Zastavuje i na Tronchetto. Na Piazzale Roma zastavuje v době od 0:10 do 4:50. Frekvence je přibližně 20 - 30 minut. Jízdní řády najdete na výše uvedených stránkách. Cena jízdenky na vaporetto je € 7,50, platnost je 75 minut.

# 31.07.2018, 10:38.
Prosím vás o radu. Máme ubytovaní v hotelu Ca' del Moro na ostrově Lido. Jedeme vlastním autem. Jak se tam nejlépe dostat? Děkuji. Jana.

Můžete zaparkovat na Tronchetto. Odtud jeďte vaporettem ACTV č. 2 na Piazzale Roma a následně vaporettem č. 1 na Lido S.M.E. Odtud je popsaná doprava k hotelu v odpovědi ze dne 09.10.2017, 13:03. Jízdenka na vaporetto stojí € 7,50, na autobus na Lido € 1,50. Pokud chcete jet na místo autem, musíte jet trajektem č. 17 z Tronchetto. Veškeré informace a ceny najdete na výše uvedených stránkách - Servizi di Mobilita / Ferry Boat. K hotelu potom dojedete autem.

# 25.07.2018, 19:48.
Pane Řehůřku, chystáme se ubytovat na dvě noci na ostrově Lido. Nemohu se bohužel dopátrat ideální dopravy na tento ostrov autem. Pojedeme z Verony. Je lepší / možné jet přes Benátky nebo po pevnině přes Lido di Jesolo? Nemohu najít možné trajekty i pro auto a ceny. Potom bychom rádi na jeden den do Benátek, ale to bychom jeli bez auta. Moc děkuji za odpověď. Kateřina.

Trajekt ACTV č. 17 je možný z Tronchetto i Punta Sabbioni. Doporučujeme cestovat z Tronchetto, protože z Punta Sabbioni je minimální počet spojů a jen dva dny v týdnu. Podrobné informace a ceny najdete na výše uvedených stránkách - Servizi di mobilita' / Ferry Boat. Do Benátek se potom dostanete standardním vaporettem.

# 24.07.2018, 22:15.
Prosím o nejjednodušší spojení mezi Mestre - autobusové nádraží a Lido. Děkuji. Jana.

Pokud máte na mysli autobusové nádraží u železniční stanice Mestre FS, kam např. zajíždějí autobusy RegioJet, Flixbus, Ouibus atd., potom je nejjednodušší cestovat autobusem ACTV č. 2 (zastávka je před železniční stanicí) na Piazzale Roma a následně vaporettem ACTV č. 1 na Lido. Po Lido potom jezdí autobusy ACTV.

# 24.07.2018, 18:52.
Řehůřkovi, chystáme se do Benátek, budeme bydlet v Camping Jolly, Marghera. Chci se zeptat, jakým způsobem se dostat z tohoto místa přímo do Benátek, zda už v Marghera platí celodenní jízdenka za € 20,00, nebo je nutné přikoupit nějakou další přímo do Benátek? Dále bych se chtěl zeptat, zda tato jednodenní jízdenka platí také na ostrov Lido a zda je možné ji koupit někde na místě v Marghera za hotové, nebo zda je nutností objednávka a zaplacení přes internet. Dále bych se Vás chtěl zeptat, zda máte zkušenosti s koupáním na ostrově Lido a zda ho doporučujete. Předem Vám moc děkuji za odpovědi. Miloš.

Marghera je v tarifním pásmu, kde platí městské jízdenky, tj. i ta na jeden den v ceně € 20,00. Z Camping Jolly by měla fungovat jejich doprava do Benátek. Veřejná doprava je o něco složitější, informace najdete v našich odpovědích - viz odpověď ze dne 29.4.2017. Časové jízdenky platí nejen na autobusy a tramvaje v Mestre a mezi Mestre a Benátkami, ale také na autobusy na Lido a vaporetta v Benátkách a mezi ostrovy. Kromě linek 16, 19 a Casino. Jedná se samozřejmě o dopravu ACTV. Časovou jízdenku doporučujeme zakoupit už na letišti Marco Polo, na železniční stanici Mestre FS nebo v Benátkách na Piazzale Roma nebo Tronchetto. Další prodejní místa najdete na Venezia Unica. Objednávka online není nutná. Možnost koupání na ostrově Lido je víceméně v Benátkách jediná. Je tam jediná dlouhá pláž na protilehlé straně ostrova, v sezóně z velké části zpoplatněná.

# 23.07.2018, 21:00.
Příští víkend cestujeme z Moravy do Lido di Venezia. Dostaneme se tam trajektem z Punta Sabbioni? Nemohu to nikde zjistit. Děkuji moc. Zdislava.

Z Punta Sabbioni jezdí na Lido jedna část trajektu ACTV č. 17. Druhá jezdí z Tronchetto. Bohužel mezi Punta Sabbioni a Lido jezdí trajekty omezeně. Konkrétně jen v pondělí v 7:20 a 18:15, a v pátek v 8:10 a 18:15. Doporučujeme cestovat z Tronchetto.

# 20.07.2018, 12:25.
Prosím, jsme ubytovaní ve Favaro Veneto. Chceme jeden den na výlet na ostrovy Murano a Burano a druhý den do Benátek a potom se vykoupat na Lido. Jezdí například spoj z Tessera na tyto ostrovy? Máme si koupit dvoudenní jízdenku - ta je asi platná na autobusy i vaporetta, nebo si můžeme kupovat jednotlivé jízdenky za € 1,50? Moc nerozumím té jednotlivé jízdence. Znamená to nepřestupní jízdenku po dobu 75 minut? Jsme čtyři, takže by se nám možná vyplatily. Děkuji. Eva.

Jízdenka za € 1,50 s platností 75 minut je přestupní a lze ji použít pro autobusy a tramvaje v Mestre, mezi Mestre a Benátkami a pro autobusy na ostrově Lido. Kromě Benátek, kam vede most, se autobusem na jiné ostrovy nedostanete. Musíte využít vaporetto. Jízdenka na vaporetto stojí € 7,50, je také přestupní a její platnost je 75 minut. Nelze ji použít pro speciální vaporetta 16, 19 a Casino, která mají vlastní tarif. Vše se týká dopravy společnosti ACTV. Výše uvedenou dopravu kombinují časové jízdenky na 1, 2, 3 a 7 dní. Konkrétně dvoudenní jízdenka stojí € 30,00 a je platná 48 hodin. Můžete s ní cestovat ve výše uvedených lokalitách a dopravních prostředcích. Na ostrovy Murano a Burano jezdí vaporetta z Benátek (Fondamente Nove) a z Punta Sabbione / Treporti. Z Favaro Veneto jezdí do Benátek na Piazzale Roma tramvaj T1. Jízdní řády a mapy linek všech dopravních prostředků najdete na výše uvedených stránkách.

# 19.07.2018, 14:32.
Příští týden se chystáme do Benátek. Budeme ubytovaní na adrese Via Metauro 47, Mestre. Chtěla bych se zeptat, z jaké zastávky v Mestre se do Benátek dostaneme a v jaké hodnotě si máme koupit jízdenku. A stejný dotaz bych měla na cestu na Lido. S pozdravem a přáním hezkého dne Gabriela.

Z Vašeho ubytování se musíte vydat doleva po Via Metauro k Via Motta, po které jděte doleva. Dovede Vás na Via Ca' Rossa, po které jezdí tramvaj T1 do Benátek na Piazzale Roma. Zastávka tramvaje Oberdan je vlevo. Pěšky je to celkem 300 metrů. Na tramvaj potřebujete jízdenku v ceně € 1,50. Tramvaj Vás zaveze na Piazzale Roma, odkud můžete jít do centra Benátek pěšky nebo se svézt vaporettem č. 2 po Velkém kanále na Piazza San Marco nebo jinými vaporetty do jiných lokalit. Na ostrov Lido jezdí vaporetto č. 1. Pokud budete více cestovat, vyplatí se Vám nějaká časová jízdenka. Jsou na 1 (€ 20,00), 2 (€ 30,00), 3 (€ 40,00) a 7 (€ 60,00) dní. Platnost jízdenky je v odpovídajícím počtu hodin od první validace (24, 48, 72, ...). Tuto jízdenku je třeba validovat při každém použití dopravního prostředku. Lze ji použít pro autobusy a tramvaje v Mestre a do Benátek, pro autobusy na ostrově Lido a pro vaporetta kromě linek 16, 19 a Casino. Pokud budete chtít tuto jízdenku využít pro cestu z letiště nebo na letiště Marco Polo, musíte k ní zakoupit tuto cestu za příplatek € 6,00 pro každý směr. Cestu je třeba absolvovat v době platnosti jízdenky.

# 18.07.2018, 14:08.
Jsme ubytovaní v Lido di Jesolo a plánujeme jednodenní výlet do Benátek. Máme několik možností dopravy - 1. vlastní auto, 2. zájezd lodí až na San Marco, 3. autobusem do Punta Sabbioni, dále lodí s technickým českým doprovodem. Vzhledem ke složitější dopravní situaci v Benátkách předpokládám, že je lepší využít nabízené zájezdy 2 nebo 3. Souhlasíte? Děkuji a přeji hezký den. Jarmil.

To je hodně individuální. Každá varianta má svá pro a proti. A aby to bylo ještě složitější, tak některá proti jsou pro jiného pro. Každopádně organizovaná doprava v určitou dobu tam a v určitou dobu zpět je organizačně nejjednodušší variantou. Jste však vázaní časem a musíte se tomu přizpůsobit. Na druhé straně dojet autem do Benátek, zaparkovat na Tronchetto a dopravit se do centra Benátek vaporettem může být pro něhoho minimálně náročné a hodně přitažlivé z důvodu časové volnosti. Vhodné např. při cestování s malými dětmi.

# 15.07.2018, 16:24.
Plánuji někdy kolem 23.8.2018 cestu z Chebu přes Innsbruck do Benátek. Plánuji přespávat v autě - dva dospělí, tři děti. Jak je to se spaním v autě třeba na benzínce? Cestu do Benátek snad najdu podle navigace. Jak a kde zaparkovat nejlevněji? Jak se dostanu do centra Benátek? Způsoby a ceny dopravy? Odpovědi na tyto otázky tu asi někde jsou, ale dost otázek je i s ubytováním. Já ubytování nemám a nechci. Děkuji. Josef.

Cestou je odpočinek v autě na servisních místech s čerpací stanicí a restaurací běžnou záležitostí. Pokud máte na myslí přespávání v autě na čerpací stanici v Mestre apod., tak to nedoporučujeme. Parkovací možnosti najdete na ACTV - Parcheggi Venezia / Parcheggi Mestre. Jsou tam i parkoviště zdarma. Lepší je samozřejmě parkovat v parkovacích domech. Do centra Benátek se dostanete z Mestre autobusem nebo tramvají, v Benátkách potom vaporettem. Cena jízdenky na autobus a tramvaj je € 1,50, cena jízdenky na vaporetto je € 7,50. Děti do šesti let jízdné neplatí. Toto všechno je mnohokrát popsané v našich otázkách a odpovědích.

# 13.07.2018, 08:29.
Pán Rehúrek, mám na Vás ešte jednu prosbu. Prosím pomôžte mi optimálne skombinovať jednotlivé linky vaporetta pri jednodňovom výlete po benátskych ostrovoch. Chceli by sme navštíviť Burano, Murano, Torcello a San Michelle. Začiatok aj koniec na Lido S.M.E. Ďakujem. G.

Z Lido S.M.E. na Fondamente Nove linkou 5.1, z Fondamente Nove na Murano linkou 12, z Murano na Burano linkou 12, z Burano na Torcello linkou 9 nebo 12, Z Torcello na Murano linkou 12, z Murano na San Michele (Cimitero) linkou 4.1, ze San Michele na Fonmdamente Nove linkou 4.1 a z Fondamente Nove na Lido linkou 5.2. Optimální je jízdenka na 24 hodin za € 20,00. Jízdní řády a mapu linek najdete na ACTV.

# 12.07.2018, 13:07.
Plánuji pobyt v Benátkách na celý týden. Můžete mi poradit, který den v týdnu je nejvhodnější pro návštěvu Basiliky sv. Marka, Dožecího paláce a muzeí na náměstí sv. Marka z hlediska náporu návštevníků a tedy i čekací doby? Máte případně i další doporučení pro jiné památky, který den je vhodnější než jiné pro jejich navštěvu nebo naopak, který den to není vhodné? O uzavření mnohých v pondělí vím. Děkuji za ochotu a pomoc. Marian.

Návštěvu doporučujeme v první polovině týdne.

# 10.07.2018, 21:25.
Plánujeme cestu autem do Benátek, kde budeme ubytovaní na dvě noci. Můj dotaz se týká příjezdu a vhodného parkování v Benátkách a jaké vaporetto použít na cestu k San Marco, odkud dojdeme k hotelu. Děkuji moc za odpověď. S pozdravem Pavel.

Doporučujeme zaparkovat na Tronchetto, kde za každých 24 hodin zaplatíte € 21,00. Odtud pokračujte na San Marco vaporettem č. 2 za € 7,50. Příjezd, parkování a cesta na San Marco jsou popsané v článku Na skok do Benátek.

# 10.07.2018, 13:46.
Předem děkuji za odpovědi na mé otázky. Snad vás nezahltím. Jedeme do Benátek směrem domů do Čech a plánujeme zde strávit celé odpoledne až večer. Máme ubytování v Mestre - Hotel Delle Rose zatím, mají dobrou recenzi. Ubytování je přibližně od 14. hodin a chceme se vydat s dětmi ve věku 12 a 14 let do Benátek. Rádi se vrátíme do hotelu až večer nebo v noci. Prosím o informaci, jak ideálně s dopravou. Co je dobré vidět a jak, chceme aby děti i my viděli to nejlepší. Je dobré si vzíti i gondolu? Případně poradíte kde a kdy, zda až navečer atd.? Nejsem si úplně jistá, jak vše nakombionovat, abychom si to užili i v tak krátkém čase. Kamarádi nám říkali, že ideální je jet lodí po Velkém kanále a dojet až na San Marco, ale popravdě nevím odkud atd. Předem moc děkuji. Ivana.

Přejděte po Via Elia Millosevich k Viale San Marco, kde po levé straně je zastávka tramvaje T1. Ta Vás doveze na Piazzale Roma. Odtud pokračujte vaporettem č. 2 po Velkém kanále na San Marco. Jízdenka na autobus stojí € 1,50, jízdenka na vaporetto stojí € 7,50. Tramvaj jezdí v pracovní dny až do 1:00, v neděli a ve svátek do 23:49. Vaporetta po Velkém kanále jezdí víceméně nonstop. V noci se jedná o noční linku N. Během tak krátké doby návštěvy Benátek nemá smysl chodit po muzeích a kostelech. Spíše si projděte centrum a nasajte atmosféru. Gondoly je možné pronajmout jak na San Marco, tak i na několika místech na Velkém kanále. V kterém čase, záleží na Vás. Zda upřednostňujete noční nebo denní prohlídku. V noci je cena samozřejmě o něco vyšší.

# 10.07.2018, 09:57.
Jedeme do Benátek na motorce. V Benátkách máme zamluvené ubytování na dvě noci v Albergo Doni. Chci se zeptat, kde zaparkovat na 48 hodin? Přijde mi cenově výhodnější nechat motorku v Mestre a do Benátek se dopravit místním MHD za pomoci zakoupení 48. hodinového kuponu. A poradíte, jak se nejlépe dostat k ubytování? Moc děkuji. Věra.

Doporučujeme zaparkovat v parkovacím domě na Piazzale Roma, kde je k dispozici 300 parkovacích míst pro motocykly. Pokud pojedete jen tam a zpět, jízdenka na 48 hodin za € 30,00 se Vám nevyplatí. Pokud však během té doby pojedete vaporettem minimálně 4x, potom ano. Z Piazzale Roma jeďte vaporettem č. 1 na S. Zaccaria a odtud pokračujte pěšky ulicí po levé straně - Calle dei Vin. Ta Vás dovede k Corte Nuova Castello, po které se vydejte doleva a před kanálem po Fondamenta Vin Castello doprava. Dovede Vás k Albergo Doni, který je po pravé straně.

# 08.07.2018, 21:50.
Chci se prosím zeptat, zda je nějaká jednodenní jízdenka ACTV pro 10. leté ditě? Musí mít 5. leté dítě kartičku, které je v ACTV zadarmo? Když si vytisknete papír z registrace ACTV, musíme stejně k automatu pro jízdenku? Kam byste nám prosím doporučil jet s 5. a 10. letým dětmi v Benátkách? Chtěli bychom i nějaký ostrov. Vyplatí se celodenní jízdenka ACTV? Budeme ubytovaní v Mestre. Zatím předem děkuji. Lenka.

Děti od 6. let platí plné jízdné. Pro mladé od 6. do 29. let existuje zlevněná třídenní jízdenka v ceně € 22,00, ta je podmíněna držením Rolling Venice Card, která stojí € 6,00. Nevíme o jaké kartičce pro dítě píšete. Nevíme o jakém papíru z registrace ACTV píšete. Tipy na pobyt s dětmi v Benátkách najdete na Venezia dei Bambini. To, zda se Vám vyplatí celodenní jízdenka ACTV nevíme. To záleží na itineráři. Pokud pojedete jen z Mestre do Benátek, odtud vaporettem do centra a stejně tak zpět, tak se Vám nevyplatí. Jízdenka na autobus nebo tramvaj stojí € 1,50, jízdenka na vaporetto € 7,50. Tedy celkem € 18,00. Celodenní jízdenka stojí € 20,00. Dvoudenní jízdenka při této variantě by se už vyplatila, ušetřili byste s ní € 6,00.

# 06.07.2018, 11:17.
Manželé Řehůřkovi, chystám se koncem září do Benátek s malým dítětem na kočárku. Zajímalo by mě pár otázek. 1. Četla jsem, že se dá koupit nějaká výhodná jízdenka na 3 dny, kde jsou vstupy do památek zdarma nebo výhodné a současně píší, že na tuto jízdenku je i jízdné zdarma. Bohužel nevím, kterých dopravních prostředků se to týká. Je to neomezeně na vaporetto mezi všemi ostrovy, na vlak nebo autobus ACTV? 2. Budeme ubytované kousek od vlakového nádraží Venezia Mestre. Kde se prosím tam dá koupit tato výhodná jízdenka? To prodávají cestovní kanceláře nebo to lze koupit u okýnka na nádraží? Je to nějak označené, kde je to v prodeji? Nevím, zda jsem našla správně ten název jízdenky ... jmenuje se: Venezia Unica Gold City Pass? Nebo to je ještě něco jiného? 3. Pokud tato jízdenka neplatí na vlak, nevíte kolik stojí zpáteční jízdenka Venezia Mestre - Venezia Santa Lucia? Od kolika let musí mít dítě jízdenku? Jaká je cena? A zda se věk prokazuje nějakým průkazem? Ona bude během pobytu slavit zrovna 6. narozeniny. Proto se ptám, zda by nám to neprošlo. Měří necelý metr i v tomto věku. 4. Chtěly bychom si udělat narozeninový dárek a zaplatit cestu na gondole jen pro nás dvě. Také v ty dny budu slavit narozeniny, ale trochu vyšší. Četla jsem někde, že gondola stojí € 80,00, ale nevím, zda je to za celou gondolu nebo za osobu a kolik je v tomto případě za dítě? A zda nebude problém vzít s sebou kočárek, samozřejmě složený? 5. Kde se v Benátkách dá zajít na jídlo, které by bylo cenově dostupnější? Nemusí být dietní. Máte nějaké šikovné tipy? Jak se ceny asi pohybují? 6. Jak je to cenově na Lido, myslím poplatky za pláž a půjčovné? Předem moc děkuji za odpovědi. A také děkuji za to, že tyto rady dáváte všem, co se chystají vyrazit mimo naší zemičku. Jste úžasní! Moc si Vaší práce vážím. Hezký den. Gabriela.

Nic není zdarma. Venezia Unica Gold City Pass má různé verze a je pro kategorie 6-29 let (verze Junior) a pro kategrie 30+ let (verze Adult) a stojí € 58,90 resp. € 80,90. Ta doprava a vstupy jsou v ceně této karty. Kartu si můžete nakonfigurovat na výše uvedených stránkách, zakoupit v České republice a vyzvednout v Mestre nebo v Benátkách na pokladně Venezia Unica nebo v automatu. Obojí je i na vlakové stanici Mestre FS. Doprava se týká dopravních prostředků ACTV, konkrétně autobusů a tramvají v Mestre a mezi Mestre a Benátkami, autobusů na ostrově Lido a vaporetta v Benátkách a mezi ostrovy. Netýká se linek vaporetta 16, 19 a Casino. Na vlak ji nevyužijete. Doporučujeme z Mestre FS jet autobusem č. 2 nebo tramvají T2 na Mestre Centro a odtud tramvají T1 do Benátek. Děti do 6. let cestují zdarma, děti od 6. let platí plné jízdné. Mohou si však zakoupit Rolling Venice Card pro mladé do 29. let a k té zvýhodněnou třídenní jízdenku, což je součástí výše uvedené karty ve verzi Junior. Věk se prokazuje pasem nebo občanským průkazem. Cena gondoly je za celou gondolu. Je možnost sdílené gondoly. S kočárkem problém není, ale návštěva Benátek s kočárkem není vhodná - hodně lidí, hodně schodů. Především u šestiletého dítěte je to na zvážení. Informace o stravování najdete v článku Jídlo a pití v Benátkách. Za plážový servis na Lido počítejte s cenami kolem € 8,00 za slunečník a den, to samé za lehátko.

# 05.07.2018, 14:34.
Benátky máme za sebou. Jen Vám píši informací, že do Baziliky pouští i s kočárkem. Ať máte případně pro další. Adéla.

Děkujeme za zprávu.

# 05.07.2018, 00:31.
Budeme dovolenkovat v Itálii a plánujeme návštěvu Benátek. Máme dvouletá dvojčata. Je možná návštěva s kočárkem pro dvojčata náměstí San Marco? Kočárek projede všude tam, kde projede invalidní vozík. Budeme muset překonávat hodně schodů? Kde nám doporučíte zaparkovat a jak se nejsnáze dostat na náměstí nebo kam jinam nám v Benátkách doporučíte s dvojčaty? Děkuji. Dagmar.

Návštěva je možná, vaporetta přepravují dvouleté děti i kočárek zdarma. Pokud půjdete pěšky, bude těch schodů na mostcích hodně, pokud vaporettem, tak od zastávky po náměstí schody nejsou. Parkovat doporučujeme na Tronchetto a odtud pokračovat vaporettem č. 2 na Piazza San Marco. Každopádně Benátky nejsou vhodné pro návštěvu s kočárkem. Je tam hodně lidí a schodů.

# 04.07.2018, 14:27.
Jedeme 6.7. do Benátek na motocyklu. Dorazíme do místa ubytováni v Mestre kolem 17. hodiny. Druhý den musíme pokračovat přibližně v 17. hodin zase dál. Má smysl se ješte večer kolem 18. hodiny vydávat do Benátek? Lze se motocyklem dostat někam dál než autem? Třeba zaparkovat u nádraží Santa Lucia? Co byste doporučil na takto roztržený den za program? Děkuji. Pavel.

Určitě to má smysl. Benátky v podvečer a v noci mají také své kouzlo. Motocyklem se dostanete pouze tam, kam autem. Doporučujeme se vaporettem projet po Velkém kanále na San Marco a po prohlídce zase zpět.

# 02.07.2018, 12:43.
Pane Řehůřku, ráda bych se na Vás obrátila s pár dotazy a nechala se inspirovat Vašimi zkušenostmi, které jsem zde pročítala. S přítelem odlétáme 15.7. do Benátek na 8 dní a rádi bychom to pojali jako zážitkovou dovolenou. Bydlet budeme u domácích v oblasti Via Pago a Via Gazzera. Plán máme následující: 1. výlet do historického centra Benátek - památky, 2. výlet na ostrovy Murano a Burano, 3. výlet k moři - optimálně asi Lido di Venezia? Protože chceme takto hodně cestovat, dívala jsem se na stránky Venezia Unica na cestovní pasy. Předpokládám, že se na nám vyplatí koupit za € 60,00 na osobu ACTV 7. denní jízdenku. Ta by měla platit na veškerou veřejnou dopravu? V oblasti, ve které bydlíme, máte zkušenosti nebo můžete mi prosím poradit, zda jsou zde více rozšířené autobusy nebo zda je to spojení nějak rozumné, abychom se dostali potom vaporetty do historického centra, případně potom k moři i na ty ostrovy Murano a Burano? Předem děkuji za odpověď a omlouvám se za rozsáhlý e-mail. Mám i koupeného průvodce, kterého pročítám a plánuji, ale ohledně té dopravy bude asi jistější Vaše rada. Moc děkuji a přeji Vám hezký den. Se srdečným pozdravem Veronika.

Časové jízdenky ACTV, tedy i ta sedmidenní, platí na autobusy a tramvaje v Mestre a mezi Mestre a Benátkami, na autobusy na ostrově Lido a na vaporetta v Benátkách a mezi ostrovy. Nelze ji použít na dopravu vaporetty 16, 19 a Casino a také na dopravu z letiště a na letiště Marco Polo (s příplatkem € 6,00 za jeden směr ji použít lze). Vše samozřejmě doprava ACTV. Z oblasti, ve které bydlíte, se dostanete do centra Mestre autobusy a následně autobusem nebo tramvají do Benátek. Bohužel spojení je špatné, především o víkendu. Jízdní řády a mapy najdete na výše uvedených stránkách.

# 02.07.2018, 10:29.
Budeme týden v Lignanu. Ráda bych jela na výlet do Benátek. Doporučíte mi prosím, jak nejlépe se tam dopravit? Případně, zda využít celý den nebo např. půlden - dopoledne, odpoledne. Děkuji. Martina.

Ideálním řešení je využít Venezia Qickly - viz. ATVO - Visita Venezia / Lignano - Venezia. Najdete tam veškeré informace.

# 25.06.2018, 01:51.
Budeme ubytovaní v Caorle a chtěli bychom se podívat na jeden den do Benátek. Bude to s dětmi, takže lodí asi ne. Přesný čas odjezdu a přijezdu nám moc nevyhovuje. Co je nejvýhodnější časově i finančně? Autem někam k vlaku - kam nejlépe + kde parkovat - a vlakem do Benátek? Nebo autem do Benátek - kde dobře zaparkovat? Aby místo parkování nebo vlak měl návaznost na lodní dopravu po Benátkách. Dá se dopředu koupit jízdenka na vlak i dopravu po Benátkách? Pokud ano, tak prosím kde? Předem děkuji za informaci. Petr.

Vzhledem k jednodennímu výletu, dětem, času a ceně doporučujeme zaparkovat na Tronchetto. Za celodenní parkování zaplatíte sice € 21,00. To byste ale za vlak zaplatili také. Za vlak z Portogruaro byste zaplatili víc. Jízdenka stojí € 6,25, tj. za dva dospělé tam i zpět € 25,00 + děti starší 4. let mají 50% slevu. K tomu byste ještě museli někde zaparkovat. Vaporeta č. 2 na San Marco přes Velký kanál odjíždějí přímo z Tronchetto, kde lze také jednoduše zakoupit jízdenky přímo na pokladně na parkovišti. Tento výlet je popsaný v naší reportáži Benátky 2013.

# 28.06.2018, 13:46.
Ďakujem za rýchlu odpoveď. Ešte ak môžem doplňujúcu otázku. Koľko zastávok autobusom je to z S.M.E. po Marcello a asi ako dlho trvá pešia cesta z Marcella k hotelu? Bude s nami totiž telesne mierne hendikepovaná osoba, ak je to daleko, tak by som radšej taxi. Gustav.

Je to zastávka č. 6, počítáno včetně té na S.M.E. Nicméně ne všude autobus musí zastavovat. Oficiálně se zastávka jmenuje Lung. Marconi / 4 Fontane. Autobus pojede od přístaviště na druhou stranu ostrova po Granviale S.M.E. Na kruhovém objezdu se vydá doprava. Via Lorenzo Marcello je třetí ulice po pravé straně, kterou bude od kruhového objezdu míjet. Cesta autobusem trvá jen několik minut. Od zastávky je Vaše ubytování přibližně 250 m. Stanoviště taxi jsou u přístaviště S.M.E.

# 27.06.2018, 13:28.
Pán a paní Řehúřkovi, v dňoch 26.9. – 30.9.2018 som v Benátkach, ubytovanie na Lido di Venezia. Prílet a odlet na Treviso. Chcem Vás poprosiť o informácie: 1. Z Piazzale Roma chodí na Lido len vaporetto č. 1, alebo aj iné linky? 2. Na Lido di Venezia je len jeden prístav Santa Maria Elisabeta, alebo je ich viac? 3. Budeme ubytovaní v Appartamento Mostra del Cinema, Via San Giovanni d' Acri, 6A, 30126 Benátky – Lido. Teda ak je na Lido viac prístavov, kde je pre nás najlepšie vystúpiť z vaporetta? A ako sa potom dostaneme z prístavu na ubytovanie? Chodí tam nejaká autobusová doprava, alebo je potrebný taxík? 4. Budeme v Benátkach 5 dní, ale chceme navštíviť okrem Lido aj samotné mesto a ostrovy Burano, Murano, San Michele a Torcello. Oplatí sa nám kúpiť 7. dňový cestovný lístok? Asi to bude lepšie než kúpiť len 3. dňový, však? 5. Tento 7 dňový lístok nám platí aj na autobus ACTV z letiska Treviso na Piazzale Roma a tak isto pri odchode z Piazzale Roma na Letisko Treviso? Alebo na tieto cesty si treba zakúpiť sólo lístky? 6. Dá sa 7. dňový lístok kúpiť už na letisku? Ďakujem veľmi pekne vopred za informácie. Gustav.

Z Piazzale Roma jede na Lido vaporetto 1 (od 5:01 do 23:41), 2 (od 8:06 do 22:54), 5.1 (od 7:07 do 0:18), 5.2 (od 6:24 do 20:04, potom do 22:56 s přestupem na F.te Nove), 6 (od 6:39 do 20:19) a N (od 0:09 do 4:39). Vaporetta 5.1, 5.2 a 6 nejezdí přes Velký kanál. Přístaviště S.M.E. je pro všechna vaporetta. San Nicolo je pro linky 8 (z Giudecca) a 18 (z Murano) a pro trajekt 17 z Tronchetto a Punta Sabbioni. Lido Casino je pro speciální linku ze S. Zaccaria. Alberoni pro linku 11 na Pelestrina a dále do Chioggia. Na Lido vystupte na S.M.E. a pokračujte autobusem V na Marcello, odtud jděte zpět ke křižovatce, odbočte doleva na Via Lorenzo Marcello a za kanálem doprava na Via S. Giovanni d' Acri. Appartamento Mostra del Cinema je po levé straně. Sedmidenní jízdenka se Vám vyplatí. Na cestu z letiště Treviso neplatí. Odtud se dopravte na Piazzale Roma Airport Bus Express. Jízdenka stojí € 12,00, zpáteční € 22,00. Sedmidenní jízdenku zakoupíte na Piazzale Roma. Autobusy ACTV jezdí z centra Treviso. Konkrétně se jedná o spoj 8E na Mestre Centro (až do Benátek jede jen v 5:45, 6:45, 7:00, 7:15, 7:45, 8:00, 8:15 a 8:45), odkud už jízdenka platí. Meziměstská jízdenka na z Treviso do Mestre stojí € 3,40 (do Benátek € 4,00). Městskou dopravu v Treviso (i z letiště) provozuje MOM.

# 26.06.2018, 19:29.
Moc Vám děkuji za předchozí odpověď. Chci se ještě zeptat, kam přesně do Benátek dojede loď, která vyjíždí z Chioggia? Moc děkuji. S pozdravem Lucie.

Linka, která vyjíždí z Isola dell' Unione zastavuje na S. Zaccaria. Linka, která vyjíždí z Piazzetta Vigo na Lido (je kombinací vaporetta a autobusu).

# 24.06.2018, 11:00.
Máte informace o vstupu do Baziliky sv. Marka? Chystáme se do Benátek na jeden den v prvním týdnu července s dětmi ve věku 5 a 2 roky. Budeme mít kočárek a batoh. Můžeme s kočárkem a batohem do Baziliky? Nebo kam s ním? Vstup je zdarma, že? V kolik ráno Bazilika otevírá? Děkuji za informace. Adéla.

Vstup do Baziliky je zdarma. Je možná rezervace (od 1. dubna do 2. listopadu), která minimalizuje frontu. Ta je za € 3,00. Děti do 5. let rezervační poplatek neplatí. Ve Vašem termínu, tj. v době od 16. dubna do 28. října je otevřeno od 9:30 do 17:00, poslední vstup je v 16:45. V neděli a ve svátky je vstup od 14:00 do 18:00. Na stránkách Basilica di San Marco jsou uvedeny výjimky ve vstupu z důvodu konání akcí. Každopádně Benátky nejsou vhodným místem pro poznávání s kočárkem. Zda je možný přístup do Baziliky s kočárkem nevíme, vozíčkáři tam přístup mají, ale to je jiná kategorie. Na výše uvedených stránkách je uvedeno, kde můžete nechat zavazadla.

# 24.06.2018, 08:47.
Plánujeme první pořádnou rodinnou dovolenou s naším čtyřletým synkem a ráda bych se zeptala, zda máte nějaký tip nebo radu při cestě z Trevisa, kde budeme dvě noci ubytování než pojedeme dál, do Benátek, kam bychom si rádi udělali celodenní výlet. Zatím máme v plánu vyrazit z ubytování MHD na vlak a vlakem do Benátek. Nevíte, zda existuje nějaká zvýhodněná jízdenka pro MHD v Treviso, vlak a varporetto? Velice děkuji za Vaší odpověď a přeji spoustu krásných zážitků na Vašich cestách. Naděžda.

O takové jízdence nevíme. Existují kombinované jízdenky, ale jen pro oblast Mestre a Benátek. Dopravu v Treviso zajišťuje MOM, jízdenka stojí € 1,30. Dopravu vlakem do Benátek zajišťuje Trenitalia, jízdenka stojí € 3,45. Vlak Vás doveze na Santa Lucia, odkud můžete jet vaporettem ACTV na San Marco po Velkém kanále za € 7,50. Celodenní jízdenka za € 20,00 se Vám vyplatí od tří jízd. Děti do čtyř let cestují zdarma, v dopravě ACTV do šesti let.

# 23.06.2018, 14:07.
Chceme jet na výlet do Benátek z Rosolina Mare, ale nechceme jet autem. Poradíte nám prosím, jak se tam nejlépe dostaneme? Předem děkuji za odpověď. Lucie.

Viz naše odpověď ze dne 04.04.2018, 18:46.

# 21.06.2018, 22:05.
Moc mě zaujaly a líbí se mi Vaše články a doporučení. Zítra odjíždíme s partou a spoustou malých dětí do Itálie - Rosolina Mare. A chtěli bychom moc navštívit ostrov Burano. Benátky už známe a plavba lodí je super zážitek pro děti. Má cenu vydat se na obhlídku ostrova, na posezení na kafe a lehárko na nějaké pláži na 1 den? A můžete nám doporučit, kam na ostrově určitě zajít a kde se vykoupat? Pokud bude počasí, příští týden nic moc předpověď ... Další dotaz, kde nejlépe zaparkovat v Benátkách a odkud vyplouvají trajekty na Burano? Nemáte prosím odkaz na jízdní řády a mapu města, kde je vyznačení, kde nejlépe zaparkovat a odkud se vyplouvá? Omlouvám se za tolik otázek. Úžasný cestovatelský web máte a nechám se ráda i nadále inspirovat. Pokud máte další tip, kam na výlet v okolí Rosolina Mare, ráda si počtu. Krásný večer přeji. Kristýna.

Pokud Vás to láká, určitě to stojí za to. Za návštěvu stojí určitě Muzeum krajek. Ale i pouhá procházka s prohlídkou barevných domů stojí za návštěvu. Na ostrově Burano pláž není. Nejbližší pláže jsou v Cavallino - Treporti nebo na ostrově Lido. Zaparkovat můžete v Punta Sabbioni, odkud na Burano jezdí linka č. 12. Jedná se však málo frekventovanou linku, častěji jezdí z Treporti. Jízdní řády najdete na ACTV. Najdete tam i mapu linek. Tipy na výlety v Rosolina Mare najdete v naší reportáži Rosolina Mare 2013.

# 18.06.2018, 08:45.
Jedeme na dovolenou s Multivanem a máme na střeše stan, takže naše výška je 250 cm. Vejdeme se do parkoviště? Možná by pro nás bylo lepší parkoviště respektive kemp, kde bychom mohli i přespat. Nedoporučíte nám něco? Děkuji. Magdaléna.

Část parkoviště na Tronchetto je vyhrazena pro autobusy, obytné vozy a dodávky. Při příjezdu se těsně u parkoviště neodbočuje doprava do garáže, ale jede se rovně pod budovou a za budovu. Pokud chcete současně kempovat, můžete využít celou řadu kempů. Jedním z mnoha kempů, odkud je navíc přímá lodní doprava do Benátek je Camping Fusina.

# 18.06.2018, 08:01.
Chtěl bych se zeptat, zda jsem správně pochopil platnost časové jízdenky na 1 den za € 20,00. Bude platit na všechny ACTV autobusy a vaporetta v Benátkách mimo linky vaporetta č. 16, 19 a Casino? A je možné se na ni přepravit i linkou UM6 ze zastávky Paleocapa P.le Parmesan do Venezia Corsia A3? Pokud nebudu mít časovou jízdenku, stačí mi na uvedenou cestu lístek za € 1,50? Je možné si objednanou časovou jízdenku vyzvednout někde poblíž uvedené zastávky? Nebo jakou přepravu byste doporučil do Benátek z hotelu Roma na Via Cesare Beccaria 11, 30175 Marghera a zpět někdy později večer, řekněme kolem půlnoci? Je u časové jizdenky možná studentská sleva? Předem moc děkuji za odpověď. Jinak máte můj obdiv, jak za znalosti, tak za ochotu. Tomáš.

Pochopil jste to správně. Časová jízdenka ACTV je platná pro autobusy a tramvaje v Mestre a mezi Mestre a Benátkami, pro autobusy na ostrově Lido a pro vaporetta v Benátkách a mezi ostrovy. S příplatkem € 6,00 pro jeden směr ji lze použít i na autobus mezi letištěm Marco Polo a Mestre nebo Benátkami. Vše se samozřejmě týká dopravy ACTV. Kromě linek vaporetta 16, 19 a Casino. Pokud linkou UM6 myslíte autobus ACTV č. 6 ze Spinea do Benátek, tak ji na tento autobus můžete použít. Bez časové jízdenky lze použít jízdenku za € 1,50. Objednanou časovou jízdenku lze nejblíže vysvednout v automatu nebo na pokladně v Mestre FS. Linka č. 6 jezdí směrem do Benátek přibližně do půlnoci, zpět do 0:40 (o víkendu 0:25). Studentskou slevu do 29. let má časová jízdenka na 3 dny. Je třeba si koupit Venice Rolling Card za € 6,00 a k tomu třídenní jízdenku za € 22,00.

# 17.06.2018, 13:54.
Vážení manželia Řehůřkovi, 14.7. pricestujem ráno 6:40 hod. do Benátok Mestre autobusom Regiojet. Večer o 18. odchádzam loďou z prístavu Venice. Čas od rána do poobedia by som chcela stráviť návštevou Benátok. Chcem Vás veľmi pekne poprosiť o informáciu, kde si môžem na ten čas odložiť batožinu, prípadne aj ako sa dostanem z autobusovej zastávky do úschovne batožín a odtiaľ večer do prístavu Stazione Marittima. Vopred ďakujem za odpoveď. Ľudmila.

V tomto případě bude nejlepší jet z Mestre FS do Benátek vlakem Trenitalia za € 1,30 do Benátek na Santa Lucia. Tady je úschovna zavazadel (Deposito Bagagli). Otevřena je od 6:00 do 23:00. Za prvních pět hodin zaplatíte € 5,00, za 6. až 12. hodinu € 0,90 a za každou další hodinu € 0,40. Z Venezia Santa Lucia můžete jít pěšky nebo vaporettem č. 1 nebo 2 po velkém kanále na San Marco. Jízdenka stojí € 7,50. Pokud potom ze Santa Lucia nebudete chtít jít do přístavu pěšky, můžete přejít po mostě na Piazzale Roma a odtud se svézt People Mover na zastávku Marittima za € 1,50.

# 16.06.2018, 11:06.
Pane Řehůřku, jedeme do Benátek ve čtvrtek. Příjezd do ubytování je přibližně v 15:00. Odjezd je v sobotu přibližně v 10:00. Jsme ubytovaní v Camping Venezia Village. Plánujeme vyrazit do města i ve čtvrtek večer a potom tam strávit i celý pátek? Jsme dva dospělí a dvě děti ve věku do 12. let a do 17. let. Zvažujeme koupi 48. hodinové jízdenky pro dospělé - 2x za € 30,00 a pro kluky speciální lístky ACTV 3 days Transport Ticket + Rolling Venice + Wi-Fi 1day za 2x € 29,00. Pokud tedy rozumím správně, že za cenu € 29,00 pořídím lístek na 72 hodin, kartu Rolling Venice v hodnotě € 6,00 a 24. hodinovou Wifi. Můj dotaz zní, jaký je rozdíl mezi 24. hodinovým lístkem ACTV - Time-limited tickets a ACTV - Venezia Metropolitana 24, kde je možné mít dítě do 12. let zdarma? Děkuji za odpověď a přeji hezký víkend. Dagmar.

ACTV Time Limited Ticket je jízdenka pro veřejnou dopravu ACTV na dobu 1, 2, 3 a 7 dní podle varianty. ACTV Venezia Metropolitana 24 je jízdenka pro veřejnou dopravu ACTV a ATVO na dobu 1 den. Den se v obou případech počítá jako 24 hodin. Obě jízdenky nezahrnují dopravu z letiště a speciální linky vaporetta 16, 19 a Casino. Ve srovnatelné 24. hodinové variantě je jízdenka ACTV Venezia Metropolitana 24 o € 10,00 dražší, na druhé straně za stejnou cenu existuje varianta včetně dopravy 1. nebo 2. dětí do 12. let. K ACTV Time Limited Ticket je možné dokoupit za zvýhodněnou cenu dopravu z / na letiště Marco Polo.

# 15.06.2018, 14:02.
Smím Vás proprosit o radu, jak se pohodlně dostat z letiště Marco Polo k hotelu Dona Palace, Venice? Kolik prosím stojí Water Public Transport a Water Taxi Transport? Děkuji Vám za pomoc. Rosťa.

Z letiště Marco Polo jeďte autobusem ACTV za € 8,00 na Piazzale Roma a odtud pokračujte vaporettem č. 2 na San Marco. Přejděte na náměstí a za Bazilikou odbočte doprava na Calle de la Colonica. Těsně před kanálem odbočte doleva na Calle de I'Angelo. Za křižovatkou po pravé straně je Hotel Dona Palace. Vaporetta stojí € 7,50, existují ale i časové jízdenky na 1, 2, 3 a 7 dní za € 20,00, € 30,00, € 40,00 a € 60,00. Příplatek na cestu z letiště nebo na letiště k těmto časovým jízdenkám stojí € 6,00 za jeden směr. Vodní taxi Vás z letiště na San Marco přijde na € 125,00.

# 12.06.2018, 18:15.
Rád bych se zeptal, kde mohu zakoupit jízdenky na MHD, konkrétně jízdenky na autobus? Budu přejíždět z vlakového nádraží v Mestre do historické části Benátek a nemohu se dočíst, kde si mohu koupit jízdenku. Chci se tedy zeptat, zda je možné si jízdenku zakoupit přímo u řidiče autobusu nebo zda se prodávají v trafikách apod. Rovněž bych se rád zeptal, kde je možné si zakoupit jízdenky na vodní dopravu? Děkuji za odpověď. Zdeněk.

Na Mestre FS je automat i pokladna Venezia Unica. Tam můžete všechny typy jízdenek zakoupit. Základní jízdenky se prodávají i v trafikách, na stáncích, barech apod. Jízdenky na vaporetto zakoupíte i na pokladnách u nástupiště na významných zastávkách. Kompletní seznam prodejních míst najdete na mapě na Venezia Unica - Buy / How it works / Venezia unica network.

# 12.06.2018, 09:45.
Pane Řehůřku, je problém cestovat s kočárkem na vaporettu mezi ostrovy a kolik se za něj platí? Uvažujeme koupi 72. hodinové jízdenky. Děkuji. S pozdravem Petr.

Kočárek se přepravuje zdarma. V běžném prostoru musí být sklopený, ve vyhrazeném prostoru nemusí.

# 11.06.2018, 21:36.
Do Cusinati? Tam je ten hotel Villa Pigale? Jiřina.

Ano, předpokládali jsme, že víte přesně kde se Váš hotel nachází.

# 11.06.2018, 20:11.
Pane Řehůřku, je úžasné, jaké máte vědomosti o Benátkách a jaké rady poskytujete. Mám na Vás dotaz. Na počátku července chceme navštívit Benátky. Budeme bydlet v Cavallino - Treporti, Corso Italia 16, Hotel Righetto. Jak nejlépe a jakým způsobem se dostat do Benátek, případně na ostrovy Burano a Murano? Podle doporučení, která jste udával ostatním, chápu to dobře, že nejlépe je zakoupit na ATVO, jízdenka Litorale del Cavallino - Venice San Marco a ostrovy? Případně, kde je zastávka u našeho hotelu? Moc děkuji. Petra.

Ano, je to tak. Nicméně tato služba je kombinace standardních jízdenek a spojů obou společností - ATVO a ACTV. Konečná cena je potom součtem těchto jízdenek. Můžete to také absolvovat samostatným nákupem. V tomto případě se jedná o linku ATVO č. 23A nebo 23B, která jede z autostazione v Lido di Jesolo do Punta Sabbioni. Váš hotel je veden na této lince jako v pořadí 22 a odpovídá mu zastávka Ca' di Valle. Od hotelu půjdete po Corso Italia až k Via Fausta, na které je zastávka po levé straně. Jízdenka stojí € 2,00. Na Punta Sabbioni si kupte časovou jízdenku ACTV na 24 hodin za € 20,00, Můžete s ní jezdit vaporetty ACTV mezi ostrovy celý den. Součtem cen se dostanete na € 24,00, což je ta cena z Venezia Quickly. Cena na San Marco je o € 5,00 nižší proto, protože se jedná o kombinaci základních jízdenek - 2x € 2,00 za autobus a 2x € 7,50 za vaporetto. Tj. € 19,00. Jízdní řády a mapy najdete na výše uvedených stránkách.

# 11.06.2018, 11:53.
Prosím o informaci o dopravě do Hotel Villa Pigalle, Via Nazionale 161, Tezze sul Brenta, 36050, Itálie. Přiletíme do Benátek na letiště Marco Polo. Děkuji. Jiřina.

Z letiště Marco Polo se musíte dostat na nádraží Mestre FS. Nejlépe Airport Bus Express za € 8,00. Odtud pokračujte vlakem Trenitalia do Bassano del Grappa za € 5,65. Odtud potom autobusem E021 společnosti FS Busitalia Veneto do Cusinati. Jízdenka by měla stát maximálně € 2,60 (€ 4,00 při nákupu u řidiče).

# 07.06.2018, 18:25.
Pane Řehůřku, nejsem si jistý, zda jsem dobře pochopil některé informace z internetu o dopravě po Benátkách místní MHD a tak bych potřeboval prosím poradit. Máme naplánovaný výlet z Lido di Jesolo do Benátek. Myslel jsem, že bychom mohli zaparkovat v přístavu Punta Sabbioni, tam nasednout na loď č. 12, která jede přes Burano a Murano, porozhlédnout se po nich a následně dojet do Fondamente Nove. A teď otázka. V Punta Sabbioni si koupíme lístek na celý den, který platí i na cestu zpátky, tuším za € 20,00 za osobu, ale nepochopil jsem, zda tento lístek platí i na místní dopravu po Benátkách vodními autobusy, tzv. vaporetty? Nebo si budeme muset opět koupit celodenní lístek na dopravu po Benátkách? Chápu, že neplatí na vodní taxi a gondolu. Popřípadě Vás poprosím i o nějakou jinou lepší variantu, pokud nějaká existuje. Předem moc děkuji a zdravím. František.

Pokud budete takto cestovat vaporettem se zastávkami, potom se Vám celodenní jízdenka vyplatí. Cena je € 20,00 a platí 24 hodin. Můžete ji použít na autobusy v Mestre, mezi Mestre a Benátkami, na ostrově Lido, dále na tramvaje v Mestre a především na vaporetta po Benátkách i ostrovech, kromě linek 16, 19 a Casino. Týká se to dopravy společnosti ACTV, tedy i zmiňovaného vaporetta č. 12.

# 06.06.2018, 14:06.
Chtěl bych se zeptat na možnost využití vodní MHD v Benátkách. Loni jsme tam byli na výletě a všiml jsem si, že na kanálech panuje čilý provoz lodí, které mi povahou i obsazeností připomínaly vodní autobusy. Vyplouvaly z obdoby zastávek. Zajímaly by mě tedy ceny a podmínky přepravy a Váš názor na prohlídku Benátek tímto způsobem. Pokud si mohu dovolit pro ostatní nějaké doporučení, jestliže se chystáte cestovat do Benátek ze směru Carole / Bibione, osvědčilo se nám autem dojet do Treporti, tam nechat auto, nalodit se a po přiblikžně 20. až 30. minutové plavbě vystoupit asi 200 m od náměstí sv. Marka. Dále jsem se chtěl zeptat na možnost lodního spojení Caorle - Terst. Zda to má smysl z časových a finančních důvodů oproti cestě autem a zda místo vylodění v Terstu není příliš daleko od zajímavých míst tohoto přístavního města. S pozdravem a díky za Váš čas. Tomáš.

Pokud budete cestovat i po okolních ostrovech, potom se bez vaporetta neobejdete. V centru Benátek potom doporučujeme se určitě projet linkou č. 1 nebo 2 po Velkém kanálu, od Piazzale Roma po San Marco. Základní jízdenka stojí € 7,50 a její platnost je 75 minut. Jízdenky lze použít na vaporetta ACTV. Časové jízdenky jsou na 1, 2, 3 a 7 dní s cenou € 20,00, € 30,00, € 40,00 a € 60,00. Tyto jízdenky lze použít na autobusy (v Mestre, mezi Mestre a Benátkami, na ostrově Lido), tramvaje (v Mestre, mezi Mestre a Benátkami) a vaporetta. Vše ACTV. Časovou jízdenku je třeba validovat v každém dopravním prostředku. Všechny výše uvedené jízdenky nelze použít na vaporetta 16, 19 a Casino. O lodní dopravě (ať už veřejné nebo privátní) mezi Caorle a Terstem nevíme.

# 06.06.2018, 08:43.
Mění se něco ohledně vstupu do Benátek? Údajně nějaké turnikety. Znamená to nějaká omezení? Moc děkuji za odpověď. Petr.

To, co proběhlo někdy na přelomu dubna a května s turnikety bylo dočasné řešení a k dispozici bylo alternativní řešení přístupu do Benátek. Nicméně může se to opakovat, ale v současné době bychom si tím nelámali hlavu.

# 05.06.2018, 06:36.
Chtěla bych Vás poprosit o radu, případně o odkaz, kde bych informace našla. Budeme ubytovaní ve Venezia Camping Village. Rádi bychom si koupili 2. až 3. denní lístek, abychom mohli jezdit každý den směr Venezia - ostrovy Murano, Burano, atd. Můžete nám doporučit nejvhodnější typ lístku na dopravu - autobusy a vaporetta, a kde vícedenní lístky zakoupit, pokud jde i online? Četla jsem sice stránky ACTV, ale moc moudrá jsem z nich nebyla. Na jiných portálech neustále uvádějí, že nejvýhodnější je zakoupit Venezia Unica Card. Prosím o radu. Děkuji. Marie.

Dvoudenní jízdenka platná 48 hodin stojí € 30,00, třídenní jízdenka platná 72 hodin stojí € 40,00. Nevíme, jak do Benátek cestujete. Pokud letecky na letiště Marco Polo, zakoupíte ji na letišti v automatu nebo na stánku Venezia Unica. Pokud na letiště Treviso, zakoupíte ji na Mestre FS nebo Piazzale Roma, podle toho odkud k ubytování pojedete. Je možné, že Vám prodají jízdenku i v kempu. Určitě tam lze koupit jízdenku na autobus za € 1,50 a časovou potom zakoupíte na Piazzale Roma. Pokud cestujete letecky na Marco Polo, může být pro Vás výhodnější si za příplatek € 6,00 přikoupit cestu z letiště resp. za stejnou cenu na letiště. V tomto případě ale musíte tyto cesty absolvovat v době platnosti časové jízdenky. Venezia Unica je karta, na kterou si nakonfigurujete dopravu, vstupy a služby (i samostatně). Na základě kódu si potom tuto vyzvednete v Benátkách v automatu nebo na stánku Venezia Unica. Ceny jsou stejné. Výhoda je v tom, že si vše nakonfigurujete a zaplatíte z domu.

# 04.06.2018, 21:28.
V červnu se chystáme na návštěvu Benátek na jeden den. Budeme ubytovaní v Padově. Zvažujeme cestu do Benátek autem k nejvhodnějšímu, i finančně, parkovišti a potom se přepravit blíž ke středu, např. vlakem, vaporettem. Prosím o radu, co by bylo v našem případě nejlepší a jaké spoje použít. Moc děkuji za Vaší laskavost. Přeji hezký den. Hana.

Pokud jedete do Benátek na jeden den, potom doporučujeme zaparkovat na Tronchetto. Za celodenní parkování zaplatíte sice € 21,00, ztratíte však minimum času. Pokud byste parkovali v Mestre, zaplatíte za dopravu do Benátek a zpět za každou osobu € 1,50 tam a € 1,50 zpět. Celkem tedy € 3,00 navíc. Pokud pojedete např. 4 osoby, je to € 12,00. Pokud k tomu připočtete cenu za parkování v Mestre, jste na přibližně stejné ceně. Z Tronchetto jezdí do Benátek na San Marco vaporetta č. 2. cena je € 7,50, stejně tak zpět. Dalším řešením je zaparkovat na Terminálu Fusina. Parkování Vás vyjde na € 10,00 za 12 hodin resp. € 15,00 za 24 hodin. Při online rezervaci poskytují slevu. Lodní lístek do Benátek Vás potom vyjde na € 8,00, zpáteční na € 13,00. První variantu považujeme za vhodnější, už cesta vaporettem po Velkém kanále je důležitou součástí návštěvy Benátek.

# 04.06.2018, 12:14.
Cestujeme obytným autem po Itálii a Sardinii a rádi bychom krátce navštívili i Benátky. Poradíte nám, jak nejlépe na půl dne zaparkovat a jak se dopravit do Benátek? Děkuji. Jaroslava.

Doporučujeme zaparkovat na Tronchetto. Parkovné pro obytný vůz Vás vyjde od 0,5 do 12 hodin na € 25,00. Při příjezdu k parkovacímu domu je doprava parkoviště pro osobní automobily v garáži, rovně pro obytné automobily, dodávky a autobusy. Z Tronchetto potom můžete pokračovat do Benátek vaporettem č. 2 přes Velký kanál na San Marco. Jízdenka stojí € 7,50, stejně tak zpět.

# 31.05.2018, 21:02.
Pán Rehúrek, chcem sa Vam poďakovať za informácie, ktoré ste mi poskytol. Mám ešte dotaz. Keď sa pozrem na tie stránky, ktoré ste mi odporúčil, tak pri kupování lístku obojsmernom sa ukáže len datum toho dňa, keď je odchod z letiska. Spiatočný datum to nevižaduje smerom na letisko. Nemusí sa označiť datum na lístku pri spiatočnej ceste na letisko? Pretože je to obojsmerný lístok a je tam len jeden datum. Tak to celkom nechápem. Aby to neplatilo ten samý den tam aj spëť. A co sa týka autobusu č. 2 z Mestre do Benátok, tak ten stojí € 1,50? Ďakujem. S pozdravom Angela.

Zadává se jen den odjezdu. Zpáteční jízdenka platí samozřejmě pro cestu zpět při konci pobytu. Je to uvedeno v popisu dole, část Know before you go. Autobus ACTV z Mestre do Benátek stojí € 1,50. Můžete samozřejmě použít i časovou jízdenku, pokud ji budete využívat.

# 30.05.2018, 20:12.
Pán Rehúrek, prosím o radu, ako sa dostanu z Marco Polo letiska do Mestre, hotel Train Station B&B na Via Col Di Lana 14, Mestre. Prilietam o 23:00. Čítala som, že je možné z Tessera cestovať za € 1,50. Platí to aj na Airport Bus Express a či vobec má tam zastávku ten autobus? Možte mi prosím vás poradiť aj spiatočnú cestu? Lietadlo nám odlieta ráno o 7:00, tak aby som sa dostala do tej šiestej na letisko Marco Polo. A z Mestre do Benátok ako sa dostať najlacnejšie? Lepšie je autobus alebo vlak? Ďakujem za odpoveď. S pozdravom Angela.

Nejlepší spojení v tomto pozdním čase je Airport Bus Express. Autobusy jedou každý den ve 23:40, 0:20, 0:50 a 1:20. Jízdenka stojí € 8,00. Zpáteční € 15,00. Městskou dopravou ACTV z Tessera Centro za € 1,50 je možné cestovat, ale ne Airport Bus Express. Jednak je to jiná společnost a také jsou to expresní autobusy. Jak již bylo řečeno, z Tessera Centro můžete jet za € 1,50 autobusy ACTV. Je to pěšky 1100 metrů a kolem půlnoci se zavazadly to není vhodné absolvovat. Navíc autobus č. 15 na Mestre FS už v té době nejede, cestu je třeba absolvovat s přestupy. Musíte jet autobuse ACTV č. 5 na Piazzale Roma, který jede z Tessera Centro každý den ve 23:42 a 0:12. Na Piazzale Roma je za 22 minut. Odtud jede na Mestre FS autobus č. 2 každý den v 0:20 a 0:40. Zpět doporučujeme jet opět Airport Bus Express, z Mestre FS v 5:20. Mezi Mestre FS a Benátkami doporučujeme zmiňovaný autobus č. 2. Od nádraží Mestre FS se do hotelu dostanete po Via Piave, která je přímo naproti nádražní haly (mezi dvěma přechody). Z ní vede jako první doleva Via Col di Lana. Train Station B&B je v rohové budově hned za první křižovatkou vpravo.

# 30.05.2018, 09:53.
Na vašem webu jsem našla spoustu rad a doporučení ohledně dopravy, za což děkuji. Zkoušela jsem nalézt jízdní řády Benátek, ale nějak se mi nedaří. Přiletíme do Benátek 8.6. ve 23:30 hodin, tak bych ráda měla cestu trochu zmáknutou. Prosím, jak se nejrychleji dostaneme do ubytování na adresu Via Orlanda 115, Campalto, 30173? Budeme v Benátkách do 10.6., kdy ve 14:00 hodin už odlétáme zpět. Vyplatí se nám tedy kupovat permici na 2 dny? Moc děkuji za rady. Martina.

Jízdní řády najdete na stránkách ACTV - Servizi di Mobilita' / Autobus / Sono un visitatore / Le nostre linee (Servizio automobilistico urbano, Servizio automobilistico extraurbano, Servizio di navigazione). Z letiště Marco Polo jeďte v tomto případě autobusem ACTV č. 5 ve 23:40, 0:10 nebo 0:40. Vystoupit musíte na Passo Campalto / Incr. via Orlanda. Odtud potom přejděte zpět na Via Orlanda, kde hned vlevo uvidíte Hotel Marco Polo. Jízdenka na tento autobus stojí € 8,00, zpáteční € 15,00. Jízdenka na autobus č. 5 z hotelu do Benátek stojí € 1,50 a na vaporetto € 7,50. Pokud si koupíte časovou jízdenku na dva dny (48 hodin), zaplatíte za ni € 30,00. S příplatkem za cestu z letiště a na letiště Vás vyjde na € 42,00. Zda se Vám tato jízdenka vyplatí, záleží na tom, jak často budete cestovat. Pokud pojedete do Benátek jen jeden den, tak se Vám nevyplatí. V tomto případě si kupte jízdenku na 24 hodin za € 20,00 s příplatkem na cestu z letiště za € 6,00, tj. € 26,00 + samostatnou jízdenku na letiště za € 8,00. Při cestě z letiště, následující den autobusem a vaporettem do Benátek a zpět Vás to vyjde jako samostatné jízdenky - € 8,00 + € 1,50 + € 7,50 + € 7,50 + € 1,50. Výhodou je, že budete mít jednu jízdenku, kterou jen přiložíte vždy k validátoru. Pokud pojedete ještě dalším vaporettem, už to bude i cenově výhodnější. Je třeba si to vše propočítat. Všechny jízdenky doporučujeme zakoupit na letišti v automatu.

# 29.05.2018, 12:10.
Ráda bych se zeptala, zda když budu mít zakoupenou dvoudenní jízdenku od společnosti ACTV po celých Benátkách, zda tato jízdenka platí také na cestu ze zastávky Tessera Centro linkou č. 15 do stanice Mestre FS? Děkuji. Tereza.

Standardní jízdenky za € 1,50 a také časové jízdenky jsou platné od zastávky Tessera Centro směrem do Mestre a Benátek.

# 27.05.2018, 07:51.
Můžete nám prosím poradit, jaký je nejlepší způsob dopravy z Caorle do Benátek a zpět? Děkuji. Jana.

Předpokládáme, že se chcete vypravit z Caorle do Benátek na jednodenní výlet. V tomto případě doporučujeme kombinaci dopravy - ATVO - Visita Venezia / Carole - Venezia. Veškeré informace, místa a časy odjezdů, nákup jízdenek, ... najdete na výše uvedených stránkách v PDF souboru.

# 25.05.2018, 16:28.
Na Vašem webu se nalezne spousta informací, ale chtěl bych se zeptat přeci jen soukromně. Prosím Vás, mám představu přijet v červnu do Benátek autem - nejspíše na parkoviště Tronchetto, zaparkovat a zaplatit - jen na takovou dobu, abychom se mohli projet lodí přes kanály a zase pokračovat dál. Jak byste to udělal Vy? Jsme manželé s dětmi 4 a 2 roky. Předem děkuji za odpověď a přeji hezký den. S pozdravem Vladimír.

Přesný návod najdete v naší reportáži Benátky 2013, v kapitole Na skok do Benátek. Děti do šesti let v městské dopravě neplatí.

# 25.05.2018, 10:33.
Jak se levně dopravit na jeden den z Bibione do Benátek? A zpět? Půjčit auto? Děkuji za odpověď. K.

Doporučujeme využít následující službu: ATVO - Visita Venezia / Bibione - Venezia. Najdete tam veškeré informace - zastávky, časy odjezdů, ceny, podejny jízdenek.

# 24.05.2018, 14:24.
Mám prosbu. Přiletíme s dcerou na letiště Marco Polo v pátek kolem 23:30 a potřebujeme se dostat na adresu Via Tito Speri 13, Mestre. Mohl byste nám prosím poradit nejsnazší cestu, abychom v noci někde nebloudily? Děkuji za pomoc. Veronika.

Bohužel autobusy, které mají zastávku v pěší dostupnosti Vašeho ubytování tak pozdě nejezdí. Stejně tak zastávka vlaku, která je od ubytování vzdálena 1,5 km je dostupná vlakem z Benátek nejpozději v 00:20 - musela byste stihnout autobus č. 5 ve 23:40 a za 15 minut přejít z Piazzale Roma na Santa Lucia a ještě zakoupit jízdenku. To je nerálné. Budete muset volit taxi.

# 23.05.2018, 21:28.
Přibližně před dvěma měsíci jsem v Českém rozhlase zaslechla informaci, že bude nutné se do Benátek objednávat, aby tam prý nebylo tolik turistů. Co je na tom prosím pravdy? Nebo jsem to špatně pochopila? Nikde to nemohu najít. Děkuji Vám moc za informaci! Chystáme se tam za 4 týdny. Gábina.

Různých informací podobného rázu se objevuje v souvislosti s Benátkami hodně. Slyšeli jsme i o různých semaforech před náměstím sv. Marka apod. Je pravdou, že problém mnoha turistů se pokouší Benátky řešit už dlouho. Realizovaným krokem je zákaz otevírání nových hotelů a restaurací. Tedy zatím nepřímé kroky. Zvažuje se také systém lístků pro návštěvu náměstí svatého Marka. Netýká se to tedy paušálně celých Benátek, ale jen turisticky nejzatíženějších částí. Ale zatím nevíme, že by to bylo zavedeno.

# 21.05.2018, 12:54.
Jedeme od 8. do 16.6. do Caorle. Jaká je nejlepší doprava do Benátek? Jde nám o jednodenní výlet. Děkuji. Daniela.

V tomto případě bychom volili nabídku Venezia Quickly. Veškeré informace najdete na stránkách dopravce ATVO - Visita Venezia / Caorle - Venezia. Tato doprava je nabízena od pondělí do pátku v době od 4.6.2018 do 7.9.2018.

# 19.05.2018, 22:28.
Chtěla bych poradit ohledně cesty z Mestre do Benátek a to vlakem pokud možno. Pojedeme od Bibione a netroufáme si parkovat v Benátkách. Takže bych prosila o radu, co se týče parkování v Mestre, kde a za kolik a potom cesta z Mestre do Benátek vlakem přibližně v kolik a za kolik? Děkuji mnohokrát za odpověď. Neumím moc jazyk, tak ať neodjedu na konec světa. Lenka.

Parkování v Benátkách na Troncehtto je orientačně lepší než v Mestre. Nicméně pokud chcete parkovat v Mestre, můžete přímo u vlakového nádraží - viz Saba za € 16,00 za celý den. Odtud potom je lepší jet autobusem č. 2 za € 1,50. Pokud chcete jet vlakem, tak jízdenka stojí € 1,30. Jízdní řády najdete na Trenitalia. Další možnosti parkování najdete na ACTV - Servizi di Mobilita / Parcheggi Mestre. Konkrétní tip na parkování a půldenní výlet najdete v reportáži Benátky 2013.

# 18.05.2018, 07:17.
Zítra plánuji navštívit Dóžecí palác v Benátkách. Mohl byste mi prosím poradit / odhadnout, kolik času je potřeba pro individuální prohlídku bez průvodce? Předem děkuji. Eva.

Přibližně 1 hodinu. Je to ale samozřejmě hodně individuální.

# 17.05.2018, 14:56.
Chtěla bych se zeptat, jak to chodí s kupování jízdenek na veřejnou dopravu z Mestra, resp. ze Spinea do Benátek. Potřebuji nějakou kartu nebo se dají jízdenky koupit jednotlivě za těch € 1,50 na 75 minut a případně kde - v automatu, u řidiče? A platí tato cena i pro linky 7E a 7DE? Děkuji za odpověď. Nikola.

Spinea nespadá do městské dopravy, kde lze použít standardní jízdenky pro městskou dopravu, tj. jízdenky za € 1,50 na autobusy a tramvaje, případně časové jízdenky na 1, 2, 3 a 7 dní. Potřebujete jízdenku na meziměstskou dopravu ACTV, konkrétně pro cestu do Mestre pro 2 pásma a pro cestu do Benátek pro 3 pásma. První jízdenka stojí € 2,20, bloček 10. jízdenek € 19,00. Druhá jízdenka stojí € 2,80, bloček 10. jízdenek € 24,00. Pokud jízdenku zakoupíte u řidiče, zaplatíte za ni € 4,50. Pokud budete používat nějakou časovou jízdenku, můžete jet jedním autobusem na jízdenku do Mestre a na první zastávce v Mestre si ve stejném autobuse validujete časovou jízdenku a naopak při cestě z Benátek Vám stačí validovat si časovou jízdenku a na poslední zastávce (nebo i dříve) si validujete výše uvedenou meziměstskou jízdenku. Jízdenky se kupují u autorizovaných partnerů - trafiky, tabáky, bary, hotely, ...

# 15.05.2018, 11:16.
Velmi děkuji za Vaši rychlou odpověď. Jen by mě ještě zajímalo, zda jízdenky jsou i zpáteční a zda jsou cenově stejné pro dospělé i děti. Vzhledem k mé slabé jazykové stránce toto nemohu dohledat. Děkuji. Petra.

Jízdenky pro službu Venezia Quickly jsou zpáteční pro trasu přesně uvedenou v materiálech. Děti do šesti let cestují zdarma v městské dopravě, děti do čtyř let cestují zdarma v příměstské dopravě. Starší platí plné jízdné. Autobus spadá do příměstské dopravy, vaporetto do městské dopravy. Nevíme však, která hranice se při této kombinované dopravě aplikuje.

# 13.05.2018, 10:23.
Děkuji moc za odpověď. Přišla jsem na Vás až v pátek večer, tak jsem napsala pozdě, to se omlouvám. Cestujeme jen na 3 dny, do středy. Z celé nabídky mi vyšel nejlépe dvoudenní denní ticket u ACTV za € 30,00 a k tomu přikoupit dvě cesty z / na letiště za € 12,00. Jen jsem nevyčetla, zda ta časová jízdenka u ACTV platí na okolní ostrovy, Lido ...? Můžete mi to prosím napsat? Děkuji moc a přeji hezkou neděli. Darina.

Pokud si zakoupíte jízdenku na 2 dny, platí 48 hodin. V případě, že si k této jízdence přikoupíte za € 12,00 příplatek na cestu z letiště a na letiště, nepokryjete tím cestu na letiště. Uváděla jste, že přiletíte v neděli večer a nyní jste uvedla, že odlétáte ve středu. Tzn. budete tam déle než 48 hodin. Cesta z letiště a na letiště s příplatkem k časové jízdence musí být absolvovaná v době platnosti časové jízdenky. V tomto případě je řešením si zakoupit třídenní jízdenku za € 40,00 s příplatkem na cestu z letiště a na letiště nebo dvoudenní jízdenku s příplatkem na cestu z letiště (nebo na letiště, podle toho co je pro Vás časově výhodnější) a jednu cestu pokrýt plnou jízdenkou. Ve Vašem případě bude ale zřejmě levnější ta jízdenka na 3 dny s příplatky. Časová jízdenka platí i na cestu na ostrovy. Můžete ji použít na autobusy a tramvaje v Mestre a mezi Mestre a Benátkami, dále na autobusy na Lido a vaporetta kromě linek 16, 19 a Casino. Vše samozřejmě od společnosti ACTV.

# 12.05.2018, 22:12.
Jak se nejlépe dostanu z letiště na náměstí San Marco? Věra.

Z letiště Marco Polo lodní linkou Blu společnosti Alilaguna. Jízdenka stojí € 15,00, zpáteční € 27,00. Při nákupu online získáte slevu € 1,00 za každý směr. Z letiště Treviso autobusem Airport Bus Express za € 12,00 na Piazzale Roma. Zpáteční jízdenka stojí € 22,00. Odtud vaporettem ACTV č. 1 nebo 2 na San Marco.

# 12.05.2018, 13:07.
V červenci budeme na dovolené v městečku Cavallino a rádi bychom si udělali výlet lodí do Benátek. Můžete prosím poradit, jak tam nejlépe cestovat, zda je možné najít časy kdy a odkud lodě vyplouvají a ceny? Moc děkuji za odpověď. Petra.

V tomto konkrétním případě doporučujeme využít službu Venezia Quickly. Odkaz najdete na stránce dopravce ATVO - Visita Venezia / Cavallino - Venezia. Součástí je doprava autobusem se zastávkami u kempů a hotelů k přístvišti v Punta Sabbioni a následná cesta lodí na San Marco. Veškeré informace o cenách, zastávkách a prodejnách jízdenek najdete v odpovídajícím PDF souboru.

# 12.05.2018, 01:49.
Pane Řehůřku, přilétáme do Benátek tuto neděli v 18:45 a máme rezervovaný hotel Tre Archi. Chtěla bych Vás moc poprosit o radu, jakou koupit nejvýhodnější jízdenku tak, abychom se dostali z letiště Marco Polo k hotelu a dále potom mohli cestovat místními vaporety jeden až dva dny a to i na okolní ostrovy - Murano, Burano, eventuálně Lido? Je lepší použít z letiště Alilagunu až k hotelu nebo raději autobusem na Piazzale Roma a odtud vaporettem? Uvažuji právě nějakou kombinaci s denní nebo dvoudenní jízdenkou na vaporetta. Co přesně koupit? Moc děkuji za zprávu. Darina.

Doprava a ceny jízdenek jsou uvedeny v odpovědi ze dne 16.03.2018, 13:44. Nepíšte na jak dlouho jedete, zda chcete časovou jízdenku využívat po celý pobyt nebo jen na určité časové úseky. Pokud cesta z letiště spadá časově i do používání časové jízdenky ACTV, potom se vyplatí si přikoupit za € 6,00 cestu z letiště, případně za € 6,00 cestu na letiště. Je to třeba propočítat v souvislosti s Vaším itinerářem. Můžete také používat jen linky Alilaguna. Jízdenka na 24 hodin stojí € 30,00, na 72 hodin € 65,00. V ceně je letiště i ostrovy. Mapy linek a jízdní řády najdete na výše uvedených stránkách.

# 10.05.2018, 19:16.
Chcela by som vás požiadať o radu, kde je možné parkovať osobné auto pri návšteve Benátok od 22.7.2018 do 23.7.2018 na dva dni. Adresa nášho hotela je: Cannaregio 4183, Cannaregio, 30121 Benátky. Benátky chceme navštíviť 1x. Ďakujem za radu. S pozdravom Gabriela.

Doporučujeme zaparkovat na parkovišti Tronchetto a odtud pokračujte vaporettem ACTV k ubytování.

# 09.05.2018, 22:56.
Prosím, jak se dostanu z letiště Marco Polo do hotelu Primavera, ViaOrlanda 5/SS14 Angolo via Appia, Mestre. Velice děkuji. Markéta.

Z letiště Marco Polo jeďte autobusem ACTV č. 5 a vystupte na Orlanda / Incr. via Appia - Hotel Capitol. Zastávka je u nadchodu. Jděte necelých 200 metrů zpět ve směru příjezdu autobusu. Hotel Primavera je po levé straně. Budete ho míjet už při jízdě autobusem (po pravé straně za kruhovým objezdem). Jízdenka stojí € 8,00. Pokud budete využívat nějakou časovou jízdenku, můžete si k ní zakoupit cestu z letiště za příplatek € 6,00. To samé při cestě na letiště. V tomto případě ale musíte absolvovat cestu z / na letiště v době platnosti časové jízdenky. Pro úplnost - zpáteční jízdenka stojí € 15,00 a jízdenka na cestu autobusem od hotelu na Piazzale Roma v Benátkách stojí € 1,50.

# 08.05.2018, 21:21.
Pane Řehůřku, právě jsme se vrátili z Benátek a chci Vám velmi poděkovat za pomoc a radu. Díky Vám jsme hotel Corte Contarina našli za 5 minut. Také koupená jízdenka na Alilagunu přes internet byla výhra. Nemuseli jsme stát frontu a dlouze vysvětlovat co chceme. Benátky jsme si opravdu užili. Moc Vám děkuji. Jana.

Děkujeme Vám za zpětnou vazbu. Jsme rádi, že jste si Benátky užili bez zbytečných starostí.

# 08.05.2018, 17:27.
Chtěla bych se zeptat, zda mohu permanentkou zakoupenou prostřednictvím Venezia Unica Card cestovat pouze v Benátkách nebo mohu cestovat i po okolních ostrovech, např. Burano. Děkuji. Jana.

Časové jízdenky ACTV zakoupené v automatu, na pokladně Venezia Unica nebo online přes Venezia Unica můžete využít pro dopravu v Mestre, mezi Mestre a Benátkami, po Benátkách, mezi ostrovy a po ostrově Lido všemi dopravními prostředky ACTV. Nelze je použít na meziměstskou dopravu, na cestu z a na letiště a na linky vaporetta č. 16, 19 a Casino.

# 06.05.2018, 13:41.
Mohu se zeptat? Ve Vašich odpovědích jsem četla, že časová jízdenka v Benátkách se nedá použít na linky 16, 19 a Casino. Linkou Casino se myslí linka č. 20 od Casina na Lidu na ostrov San Servolo? A kde je na ostrově umístěna lavička Václava Havla? Děkuji. Irena.

Jedná se o linku č. 20, ale jen o její úsek mezi S. Lazaro a Lido Casino. Trasa S. Zaccaria - S. Servolo - S. Lazzaro je v běžném tarifním pásmu. Dokonce mezi S. Zaccaria a S. Servolo můžete využít sníženou jízdenku za € 5,00. Lavičku najdete kousek od stanoviště vaporetta v parku. Vydejte se po výstupu z vaporetta doprava a za budovou doleva.

# 05.05.2018, 17:58.
Jsem moc ráda, že jsem narazila na vaši stránku. Jedu do Benátek pouze na tři dny a budu ráda za jakoukoliv pomoc. Přilétám 12.6. ve 20:10 hodin na letiště Marco Polo, potřebuji se dostat na ubytování na Via Giulio Cesare Parolari. Je to na nějaký kemp. Nevadí mi jít chvilku pěšky. Někde jsem se dočetla, že když půjdu chvilku pěšky z letiště, potom mě autobus bude stát o hodně levněji. Nebudu v letištním prostoru. Můj druhý dotaz je ohledně karty ACTV - jízdenka . Když si ji objednám na jeden den, potom mám celý den dopravu zdarma veškerou? Jak lodě, tak autobus, tramvaj? Nevím, zda jsem to pochopila dobře. Děkuji moc a děkuji za tuto skvělou stránku. Kristýna.

Nejbližší zastávka od letiště Marco Polo v městském pásmu viz naše odpověď ze dne 12.04.2018, 09:33. Odtud jeďte autobusem ACTV č. 15 za € 1,50 a vystupte na P.zza 27 Ottobre / Incr. v. Colombo. Přejděte po Via Cristoforo Colombo na Mestre Centro a odtud pokračujte autobusem č. 5E směr Noale a vystupte na Castellana / Incr. via Parolari. Kousek před touto zastávkou začíná Via Giulio Cesare Parolari, která je ale dlouhá 2,1 km. Kde máte přesně ubytování jste neuvedla. Do Benátek můžete jezdit stejným autobusem 5E. Časové jízdenky umožňují cestování autobusy, tramvajemi a vaporetty. Nelze je použít na meziměstské části linek (Zelarino je na samém okraji městského pásma), na cestu z letiště a na letiště a na vaporetta č. 16, 19 a Casino. Můžete je použít na autobusy na ostrově Lido. Doprava není zdarma, je v ceně té jízdenky. Jízdenka na jeden den platí 24 hodin, na dva dny 48 hodin apod.

# 04.05.2018, 17:25.
Máme rezervaci hotelu Primavera Via Orlanda 5 / SS14 Angolo Via Appia, 30173 na trase linky č. 5 v Mestre. Můžete mi prosím potvrdit informaci z jiných cestovatelských webů, že když nepojedeme přímo z letiště a popojdeme přibližně 1 km na zastávku Tessera Centro, že nám stačí standardní lístek na MHD za € 1,50? Děkuji. Jáchym.

Viz naše odpověď ze dne 12.04.2018, 09:33

# 03.05.2018, 21:07.
Jedeme s rodinou v srpnu autem do Toskánska. Při cestě zpět si dáme pauzu na dvě noci v Benátkách, konkrétně na Lido di Venezia. Vzhledem k Vašim obrovským zkušenostem Vás poprosím o tip na nejlepší dopravu / trajekt na Lido. Je nutná rezervace a jak často jezdí? Budeme bydlet nedaleko od přístavu, ale rádi bychom měli k dispozici auto na ostrově. Nebo to není vhodné? Parkování u hotelu máme. Následně bych ocenil i nějaký tip pro aktivity s dětmi, přeci jen chození celý den po městě úplně neocení, nicméně výlet vaporettem jistě. Předem mnohokrát děkuji. H.

Pokud máte u hotelu zajištěno parkování, může to být i levnější řešení. Trajekt odjíždí z Tronchetto, rezervaci v srpnu doporučujeme. Další informace viz odpověď ze dne 31.01.2018, 13:47. Nepíšte, jak staré máte děti, těžké je tedy dát nějaký tip. Zajímavý může být výlet vaporettem po Velkém kanále a následně návštěva ostrovů Murano, Burano a Torcello.

# 03.05.2018, 19:28.
Pane Řehůřku, předem chci poděkovat za vše, co pro nás ne úplně zběhlé cestovatele děláte. Budeme ubytování v Mestre, Gaia's House, Via Bissuola 30. Snad někde blízko zaparkuji naše auto. Přečetla jsem si rady ohledně dopravy do centra Benátek, ale přiznám se, že se v mapě v dané lokalitě nemohu zorientovat, kde dané spoje najdu. Platí i pro nás, že se máme dostat na konečnou autobusem 6E - Mestre Centro a odtud tramvají T1? Prosím, poraďte. Děkuji. V.

Pro Vás bude jednodušší přejít 350 m na zastávku tramvaje č. T1 Bissuola. Jděte po Via Bissuola směrem do centra až dojdete ke kolejím. Zastávka je po pravé straně.

# 03.05.2018, 19:21.
Mnohokrát děkuji za vyčerpávající odpověď. Jen se zeptám tak trochu přihlouple. Je možné použít v Benátkách taxi z letiště do místa ubytování, alespoň na cestu tam? A v jakých cenách se eventuálně pohybují? Děkuji. A.

Lze použít klasické taxi, které Vás ale zaveze maximálně na Piazzale Roma, odkud stejně musíte jet vaporettem. Můžete použít také vodní taxi, které Vás doveze až k hotelu. První Vás vyjde na € 40,00, druhé na cenu od € 55,00, spíše počítejte s cenou kolem € 100,00.

# 03.05.2018, 09:31.
Potřebovala bych poradit, jak se nejvýhodněji dostanu z letiště Marco Polo do Rezidenza Grisistomo, San Giovany Grisostomo 5739/a, v Benátkách ve dnech od 9. do 11.5.2018. Rádi bychom navštívili také ostrov Murano, tak bych chtěla prosím vědět, zda existují nejaké zvýhodněné jízdenky, např. na 2 až 3 dny a kde je zakoupíme? Prosím o odpověď na e-mail. Děkuji. Renata.

Z letiště Marco Polo jeďte lodní linkou Arancio společnosti Alilaguna na Rialto. Jízdenka stojí € 15,00, zpáteční € 27,00. Při nákupu online na výše uvedených stránkách získáte slevu € 1,00 za každý směr. Pokud budete využívat nějakou časovou jízdenku, je výhodnější jet autobusem ACTV č. 5 na Piazzale Roma a odtud vaporettem č. 1 nebo 2 na Rialto. V tomto případě Vám stačí si zakoupit k časové jízdence příplatek € 6,00 za každý směr. Cestu z letiště a na letiště potom musíte absolvovat v době platnosti časové jízdenky. Z Rialto jděte směrem k mostu a za ním po Calle del Fontego, která se stáčí doprava. Dovede Vás na náměstí Campo S. Bartolomio. Na jeho začátku odbočte doleva na Salizzada del Fontego dei Tedeschi. Dovede Vás ke kanálu, přes který přejděte po mostku a pokračujte rovně po Salizzada S. Giovanni Grisostomo. Dovede Vás ke kostelu. Tam se někde po levé straně Residenza Grisostomo nachází. Časové jízdenky existují na 1, 2, 3 a 7 dní. Cena je € 20,00, € 30,00, € 40,00 a € 60,00. Zakoupíte je na letišti na stánku Venezia Unica nebo v automatu, dále většinou na větších stanovištích vaporetta a v několika automatech.

# 02.05.2018, 13:31.
Prosím o plán cesty z letiště Treviso do hotelu Locanda Barbarigo, Fondamenta Duodo o Barbarigo, San Marco, 30124 Benátky. Děkuji mnohokrát. Ingrid.

Z letiště Treviso jeďte Airport Bus Express do Benátek na Piazzale Roma. Jízdenka stojí € 12,00, zpáteční € 22,00. Z Piazzale Roma jeďte vaporettem ACTV č. 1 po Velkém kanále ve směru na San Marco. Vystupte na Giglio. Jízdenka stojí € 7,50. Ze stanoviště jděte jedinou cestou do vnitrozemí po Calle Gritti. Na konci ulice se vydejte doleva k mostku přes kanál, přejděte ho a na druhé straně se podél tohoto kanálu vydejte doleva. Dovede Vás k Locanda Barbarigo.

# 29.04.2018, 20:50.
Pane Řehůřku, děkuji Vám za radu, jak se dostanu do hotelu Corte Contarino. To původní, že máme vystoupit v Ospedale mi ukazoval internet, když jsem hledala cestu. Ale Váš popis cesty je srozumitelný a jasný, vydáme se podle vaší rady. Ještě jsem se chtěla zeptat. Píšete, že můžeme koupit jízdenku online tam i zpět z letiště Marco Polo do Arsenalu. Chci se zeptat, zda to platí, i když jedeme v pátek a zpět v pondělí. Nebo je ta zpáteční jízdenka platná ve stejný den? Děkuji moc za velmi cenné rady. Hezký den. Jana.

Zpáteční jízdenka společnosti Alilaguna je platná 30 dní od prvního označení. Musíte ji označit samozřejmě i pro cestu zpět. Platí pro jednu cestu tam a jednu cestu zpět.

# 29.04.2018, 08:07.
Prosím o radu, jak se nejlépe dostat z letiště Marco Polo do hotelu Ca' Due Leoni, Cannaregio 565. Přílet máme v 18:45 a cestujeme s 20. měsíčním dítětem, tak abychom moc nebloudili. A ještě bych se chtěla zeptat, jaké jsou ceny lístků na vaporetta. Zda platí děti. A slyšela jsem, že existují mládežnické lístky. Letíme od pondělí do středy. Děkuji za odpověď. Bára.

Z letiště Marco Polo jeďte autobusem ACTV č. 5 do Benátek na Piazzale Roma a odtud pokračujte vaporettem ACTV č. 4.2 a vystupte na Crea. Autobus č. 5 jezdí až do 0:40 po 15. minutách (od 21:10 po půl hodině), vaporetto č. 4.2 do 20:53. Abyste stihli toto vaporetto, musíte z letiště odjet nejpozději ve 20:25. Pokud to nestihnete, musíte jet z Piazzale Roma vaporettem č. 5.2 na Guglie (poslední jede ve 23:16), odkud je cesta popsaná dále. Jízdenka na autobus z letiště stojí € 8,00, jízdenka na vaporetto € 7,50. Kombinovaná jízdenka stojí € 14,00. Děti do 6. let cestují zdarma. Starší platí plné jízdné. Pokud budete využívat nějakou časovou jízdenku na 24 (€ 20,00), 48 (€ 30,00) nebo 72 hodin (€ 40,00), můžete si k ní připlatit za € 6,00 cestu z letiště, případně za dalších € 6,00 cestu na letiště. Tuto jízdenku využijete na autobusy, tramvaje i vaporetta (kromě linek 16, 19 a Casino) ACTV. Mladí od 6. do 29. let si mohou koupit Rolling Venice Card za € 6,00 a k tomu 72. hodinovou jízdenku pro mladé za € 22,00. Příplatky na cestu z / na letiště jsou stejné. Z Crea jděte ve směru příjezdu vaporetta (po výstupu doleva) a před mostkem se vydejte doprava po Fondamente del l' Ospisio da Ponte. Dovede Vás k dalšímu mostku u kterého musíte odbočit doprava na malé náměstíčko Campiello della Pazienza. Tam najdete Ca' Due Leoni. Do místa ubytování se můžete z letiště Marco Polo dopravit také přímo. Jezdí odtud lodní linka Arancio spoolečnosti Alilaguna. Jezdí až do 0:20 a cesta na zastávku Guglie trvá necelých 50 minut. Jízdenka stojí € 15,00, zpáteční € 27,00. Při nákupu online na výše uvedených stránkách dostanete slevu € 1,00 za jeden směr. Děti do 5. let cestují zdarma. Starší platí plné jízdné. Z Guglie jděte podél kanálu ve směru příjezdu vaporetta, tj. po výstupu doleva. Po Fondamenta Cannaregio dojdete k mostu Ponte dei Tre Archi. Přejděte po něm na druhou stranu a vydejte se podél kanálu doleva ke stanovišti vaporetta Crea. Odtud je cesta popsaná výše. Tato varianta je s delšími pěšími přechody. Na letišti 700 metrů, od vaporetta 550 metrů.

# 27.04.2018, 10:35.
Chtěl bych se zeptat, zda uváděná cena € 80,00 projížďky gondolou je cena za osobu na gondole nebo za gondolu celou? Předem děkuji za odpověď. Daniel.

Cena je za gondolu, maximálně 6 lidí na gondole. Jedná se o cenu za půl hodiny, noční tarif od 19:00 do 8:00 je € 100,00. V případě jednoho nebo dvou cestujících, je cenově výhodnější sdílená gondola - viz Get Your Guide.

# 26.04.2018, 13:12.
Mohla bych poprosit o radu, jak se nejlépe dostanu z letiště Marco Polo do Hotelu Vienna, Marghera, Via G. Rizzardi 54 a do Benátek? Případně, kolikátá je to zastávka od letiště. Zastávky jsou prý na znamení. A pokud byste měli mapu linky, poprosím i o ni. Moc děkuji. Markéta.

Z letiště Marco Polo jeďte autobusem ACTV č. 15 na Mestre FS. Jízdenka stojí € 8,00. Pokud budete používat nějakou časovou jízdenku, stačí k ní příplatek € 6,00 pro každý směr pro cestu z letiště / na letiště. Autobus č. 15 jezdí od 5:45 do 20:15. Jízdní řády i mapu najdete na výše uvedených stránkách. Jedná se o zastávku s pořadovým číslem 24. Číslo 1 je letiště. Z Mestre FS můžete pokračovat na stejnou jízdenku tramvají č. T2 směr Salamonio. Zastávka je v podzemí. Vystoupit musíte na následující zastávce Giovannacci. Vydejte se ulicí vlevo od té, kudy pojede tramvaj. Jedná se o Via Giorgio Rizzardi. Hotel Vienna je po pravé straně. Pokud nestihnete poslední autobus, je orientačně nejjednodušší cestovat z letiště Marco Polo autobusem ACTV č. 5 na Piazzale Roma (konečná) a odtud tramvají T1 na Mestre Centro a odtud tramvají T2 na Giovannacci. Na tuto cestu potřebujete stejnou jízdenku jako v předchozím případě. Je zde ještě možnost cestovat z letiště Marco Polo na Mestre FS Airport Bus Express. Cena je € 8,00. Tady už příplatek k časové jízdence nelze využít. Po 20. hodině jede ve 20:21, 20:24, 21:00, 21:21, 21:30, 22:00, 22:30, 23:00, 23:40, 0:20, 0:50, 1:20. Z Mestre FS potom na tramvaj potřebujete jízdenku v ceně € 1,50 (nebo časovou). Z Mestre FS to lze dojít také pěšky podchodem na druhou stranu nádraží. Podchod je buďto od stanoviště autobusů nebo z haly. Oba vedou ke kruhovému objezdu, kde je zastávka Giovannacci. V obou případech je to přibližně 700 m. Do Benátek se potom dostanete nejlépe tramvají T2 na Mestre Centro a odtud tramvají T1 na Piazzale Roma. Cena jízdenky je € 1,50 (nebo časovou). Nebo z Mestre FS autobusem č. 2.

# 25.04.2018, 20:48.
Můžete prosím poradit? Když online zakoupím celodenní jízdenku na ACTV přes Venezia Unica, musím někde v Benátkách vyzvedávat tu kartu nebo stačí jen vytisknout jízdenku? Budeme parkovat na Tronchetto a jde mi o to, abychom rovnou mohli nastoupit na vaporetto. Nebo je lepší tu celodenní jízdenku koupit až tam? Jsou tam automaty jako u nás? Děkuji moc za odpověď. Zbyněk.

Zakoupení jízdenky přes Venezia Unica spočívá v tom, že si založíte tuto kartu, nakonfigurujete na ni dopravu, vstupy a služby, v tomto případě tedy jízdenku, a objednáte ji. Obdržíte kód, na základě kterého si kartu vyzvednete na pokladně Venezia Unica nebo v automatu. Konkrétně na Tronchetto je pokladna (otevřeno 7:00 - 20:30) i automat. Nicméně všechny druhy jízdenek zakoupíte na pokladně i v automatu.

# 24.04.2018, 21:20.
Narazila jsem náhodou na tyto stránky a doufám, že mi někdo pomůže. Letíme příští týden do Benátek - letiště Marco Polo. Ubytovaní jsme v hotelu Corte Contarina, Castello 1931, Via Garibaldi, Castello. Co jsem zatím zjistila je, že musíme lodí do Benátek přívozem B. Jen vůbec nemohu najít jízdní řád této linky. Měli bychom přiletět v 18:45. Chtěla bych se zeptat, jak často tato linka jezdí a kolik stojí? A dá se koupit lístek online? Jak se potom dostaneme do hotelu? Je lepší domluvit si z hotelem taxi až připlujeme do Ospedale? Protože potom je popis cesty ještě pěšky 20 min. Dívala jsem se do mapy a je to docela zapeklitá cesta. Nebo zda v přístavu stojí taxi? Také bych se chtěla zeptat, zda vstupenky na různé památky lze koupit online? Budu velmi ráda za každou radu a pomoc. Děkuji. Jana.

Nevíme, kdo Vám poradil vystoupit na Ospedale. Je to odtud více jak 1,5 km a hodně složitě. Doporučujeme jet stejnou lodí, tj. společnosti Alilaguna, linkou Blu. Vystupte až na Arsenale. Strávíte cestou sice o 33 minut více, ušetří Vám to ale pěší přechod se zavazadly. Jízdenka stojí € 15,00, zpáteční € 27,00. Lze ji zakoupit i online na výše uvedených stránkách. V tomto případě získáte slevu € 1,00 pro každý směr. Jízdní řády najdete na výše uvedených stránkách. Trasa z Arsenale měří 500 metrů, je však jednoduchá. Od zastávky jděte po Riva Ca' di Dio podél laguny ve směru odkud přijela loď. Postupně přejdete po dvou mostcích kanály a za tím druhým se vydejte šikmo doleva na Via Giuseppe Garibaldi. Je to široká ulice, která Vás dovede k bílému kostelu Chiesa di San Francesco di Paola. Je po levé straně a jsou na něm hodiny. Před tímto kostelem zahněte doleva do úzké uličky Calle S. Francesco di Paola. Po 50. metrech odbočte do první uličky doleva. V té je po levé straně Hotel Corte Contarina. Vstupenky je možné zakoupit online. Samostatně i v různých balíčcích přes Venezia Unica.

# 22.04.2018, 13:54.
Prosím, můžete mi poradit, jak se nejlépe dostat z letiště Treviso k našemu ubytování v Benátkách - Venice & Venice, Cannaregio 5508? Pokud je to možné, tak mi napište i informaci, kde zakoupit jízdenky. Moc děkuji za odpověď. Saša.

Z letiště Treviso jeďte Airport Bus Express do Benátek na Piazzale Roma. Jízdenka stojí € 12,00, zpáteční € 22,00. Z Piazzale Roma jeďte vaporettem ACTV č. 1 nebo 2 na Rialto. Jízdenka stojí € 7,50. Odtud jděte ve směru příjezdu vaporetta k mostu a dále za něj po Calle Fontego. Za mostem zahne doprava. Dovede Vás na roh náměstí Campo S. Bartolomio. Hned na tomto rohu odbočte doleva na Salizada del Fontego dei Tedeschi. Dovede Vás ke kanálu, přes který přejděte po mostku. Za ním pokračujte po Salizada S. Giovanni Grisostomo. Dovede Vás k dalšímu kanálu, přes který opět přejděte. Za kanálem na malém náměstíčku se vydejte doprava na Salizada S. Canzian. Od dalšího náměstíčka pokračuje jako Calle del Campanil. Na jejím konci odbočte doleva na Calle Crosetta. Stáčí se hned doprava. Před mostkem odbočte doleva na Calle Moretti. Na jejím konci je B&B Venice & Venice. Jízdenky na Airport Bus Express zakoupíte online na výše uvedených stránkách, jízdenky na vaporetto na jeho stanovišti.

# 19.04.2018, 19:13.
Pane Řehůřku, děkuji za předchozí odpověď. Ještě bych se chtěla zeptat. Pojedou během slavnosti Sensa dopoledne v neděli 13.5. vaporetta od náměstí sv. Marca na Lido a zpět? Děkuji. Irena.

Samozřejmě pojedou. Bez návštěvníků by ta slavnost neměla význam.

# 19.04.2018, 18:39.
Můžete mi prosím zaslat, jak se nejlépe dostaneme hromadnou dopravou z letiště Marco Polo do hotelu Ca' Valeri na Ramo Corazzieri 3845, Castello - 30122 Venezia, Italia? Přílet na Marco Polo je zítra přibližně v 18:30 hodin. Děkuji. Martin.

Z letiště Marco Polo jeďte lodní dopravou společnosti Alilaguna, konkrétně linkou Blu. Z letiště odjíždí v 18:30, 19:00, 19:30, 20:00, … Vystoupit musíte na Arsenale, kde bude za 1 hodinu a 18 minut. Jízdenka stojí € 15,00 a zpáteční € 27,00. Při online nákupu na výše uvedených stránkách získáte € 1,00 slevu za každý směr. Můžete jet také kombinací autobusu ACTV č. 5 a vaporetta ACTV č. 1 nebo č. 2. Jízdenka na autobus stojí € 8,00, na vaporetto € 7,50. Kombinovaná jízdenka € 14,00. Pokud budete mít časovou jízdenku, stačí Vám na cestu z letiště příplatek € 6,00, stejně tak na letiště. V tomto případě musíte ale cestu zvládnout v době platnosti časové jízdenky. Autobus Vás zaveze na Piazzale Roma. Odtud je cesta na Arsenale a následně k Ca' Valeri popsaná v odpovědi ze dne 27.03.2018, 21:21.

# 16.04.2018, 14:03.
Rád bych se zeptal na spojení mezi Benátkami a ostrovem Murano. Jak často loď pluje, odkud a za kolik? Děkuji. Martin.

Na ostrovy Murano, Burano a Torcello se dostanete z Fondamente Nove linkou vaporetta č. 12. Spojuje všechny ostrovy. Ostrov Burano a Torcello navíc ještě linka č. 9. Na Fondamente Nove se potom dopravíte vaporettem podle toho, odkud přesně z Benátek chcete cestovat. Jízdní řády a mapy najdete na ACTV. Jízdenka stojí € 7,50, jízdenka na jeden den stojí € 20,00.

# 15.04.2018, 15:59.
Pane Řehůřku, ráda bych se jela podívat na letošní slavnost Sensa. Chtěla bych se zeptat. Hlavní události slavnosti - vhození prstenu do moře, přehlídka lodí - se koná u náměstí sv. Marka nebo na ostrově Lido a je termín slavnosti 13.5.2018? Děkuji za odpověď. Irena.

Ceremonia dello Sposalizio del Mare se koná 13.5.2018 v 10:30 před kostelem San Nicolo del Lido. Kompletní program najdete na Festa Sensa Venezia.

# 14.04.2018, 05:58.
Pane Řehůřku, děkuji za předchozí odpověď týkající se průjezdu Brennerským průsmykem. Mám dotaz ohledně dopravy z ubytovacího zařízení do centra Benátek. Chceme nechat auto u ubytování a jet do centra Benátek místní dopravou. Budeme bydlet na této adrese: Ca delle Palme B&B, Piazza Vittoria 15, 30030 Martellago VE. Zjistil jsem si, že by měl jezdit do centra Benátek z nejbližší zastávky autobus. Zajímalo by mě, jakým způsobem se kupuje lístek a zda každá linka zajíždí až do Benátek nebo jak je autobus označený a kolik stojí lístek? Pokud se budeme vracet zpět na ubytování, jak je označený autobus do našeho místa? A poslední dotaz. V kolik hodin odjíždí z Benátek poslední autobus naším směrem? Děkuji mnohokrát za odpovědi. Mark.

Kolem Vašeho ubytování jezdí dva autobusy ACTV. Zastávka je po pravé straně, když vyjdete z ubytování. Jezdí odtud linky 6E a 11E. Pro Vás je podstatná ta linka 6E, která jede do centra Mestre, někdy i do Benátek - ráno do deváté hodiny. Nicméně kdykoliv na konečné Mestre Centro můžete přestoupit na tramvaj T1, která jede do Benátek na Piazzale Roma. Autobus 6E jezdí přibližně od 5:30 do půlnoci, tramvaje až do půl druhé ráno. Přesné jízdní řády najdete na výše uvedených stránkách. Jízdenka stojí € 2,20 do Mestre, € 2,80 do Benátek. Jízdenky zakoupíte v tabáku, na stánku, na baru. Pokud budete používat nějakou časovou jízdenku pro Benátky, stačí Vám si vždy zakoupit jízdenku jen do Mestre a v Mestre potom jen označit časovou jízdenku a naopak. Zpět tedy musíte jet tramvají T1 tak, abyste stihnuli poslední autobus 6E z Mestre.

# 13.04.2018, 08:38.
Jít kus pěšky by nebyl problém. Chtěla bych se ještě zeptat, zda nám tedy na tuto trasu stačí jedna jízdenka za € 1,50, když to tedy stihneme do té určené doby. A jak náročný je přestup na Piazzale Roma? Zda se hned přestoupí na té samé zastávce nebo se musí někam jít? Děkuji mnohokrát. Michaela.

Viz naše odpověď ze dne 12.04.2018, 09:33. Na Piazzale Roma je několik autobusových stanovišť. Autobus č. 2 by měl odjíždět ze stanoviště č. A6.

# 12.04.2018, 09:33.
Děkuji za odpověď. Ještě bych se chtěla zeptat. Četla jsem o nějaké MHD za € 1,50, když se popojde kousek od letiště. Bylo by to hodně levnější než tento způsob dopravy. Je možné i takto naplánovat tu cestu? Děkuji moc. Michaela.

Ano je to možné. Se zavazadly budete ale muset jít něco přes 1 km. Budete se muset přemístit na silnici SS14 vedoucí vedle letiště a na ní k zastávce Tessera Centro. Ta je za kruhovým objezdem směrem k Mestre. Zastavuje tady autobus ACTV č. 5 z letiště do Benátek. Ze zastávky Tessera Centro už můžete použít jízdenku v ceně € 1,50. Autobusy z letiště odjíždějí ve 22:40, 23:10, 23:40, 0:10, 0:40 a 1:10. Na Tessera Centro jsou za 2 minuty, na Piazzale Roma v Benátkách za 24 minut. Odtud musíte pokračovat autobusem č. 2 a vystoupit na Mestre FS. Poslední odjíždí v 0:40. Pokud byste jela autobusem č. 5 už z letiště, zaplatíte cenu € 8,00 stejně jako za Airport Bus Express, který je však přímý. Jízdenka ACTV za € 1,50 resp. € 8,00 je přestupní jednosměrná s platností 75 minut. Přímý autobus ACTV za € 8,00 z letiště na Mestre FS ve Vašem čase už nejede.

# 10.04.2018, 18:33.
Děkuji za odpověď. Omlouvám se za zaslání špatné adresy, potřebujeme se dostat na tuto adresu: Vacation Venice Rooms, Via Montello 8, 30175 Mestre, Itálie. Děkuji za odpověď. Michaela.

Z letiště Marco Polo jeďte Airport Bus Express na Mestre FS (Stazione Ferroviaria). Linka je značena jako 35b a provozuje ji ATVO. Autobusy jedou každý den ve 22:30, 23:00, 23:40, 0:20, 0:50 a 1:20. Jízdenka stojí € 8,00, zpáteční € 15,00. Cesta trvá 17 minut. Tento jízdní řád platí do 26.5.2018. Ze zastávky jděte k ulici Via Dante, která je kolmá na Viale Stazione a nachází se mezi autobusovým terminálem a vlakovým nádražím. Jděte po této ulici a po 200 metrech vlevo je Via Montello. Na rohu vlevo je Vacation Venice Rooms.

# 10.04.2018, 12:04.
Chtěla bych se zeptat. Jedu s rodinou 27.4.2018 do Benátek. Bude nás celkem 5 lidí. Přiletíme tam ve 22:20 hodin večer a potřebujeme se dostat do hotelu. Adresa hotelu je: Viale Galileo Galilei, 30/1, 30173 Venezia VE, Itálie. Mohl byste mi prosím poradit nějakou cestu, jak se dostat městskou dopravou do ubytování? Děkuji mnohokrát. Michaela.

Adresa, kterou jste uvedla, je přímo na letišti Marco Polo.

# 07.04.2018, 08:17.
Jsem turista a potřebuji se dostat z Chioggia do Benátek. Nemohu najít žádnou lodní společnost, ani cenu a ani jak často loď odplouvá. Mohli byste mi poradit? Děkuji. Gabriela.

První varianta viz naše odpověď ze dne 04.04.2018, 18:46. Jednosměrná jízdenka stojí € 8,00. Druhá varianta spočívá standardní dopravou ACTV ze stanoviště na Piazzetta Vigo. Jedná se o kombinovanou linku č. 11 přes Pellestrina a Lido. Na lince platí standardní tarif ACTV.

# 04.04.2018, 18:46.
Ano, rozumím. Děkuji za odpověď. Měl jsem na mysli ještě jinou variantu, např. zda je ještě nějaké jiné místo s parkovištěm a u něho by byl přístav, kde by bylo možné využít lodní dopravu. Pojedeme z Rosolina Mare, tak kdyby třeba byla možnost odněkud z jihu. Děkuji. Honza.

Z Vašeho dotazu jednoznačně vyplynulo, že se dotazujete na parkování v Benátkách nebo Mestre a cestu lodí do Benátek. V tomto případě jsou čtyři možnosti - Fusina, Tronchetto, Piazzale Roma a Punta Sabbioni. Piazzale Roma jsme neuváděli, protože je dražší než Tronchetto a je třeba tam nechávat klíčky v zapalování, Punta Sabbioni není v Benátkách nebo v Mestre. Pokud byste napsal hned, že cestujete z Rosolina Mare, uvedli bychom Vám tuto variantu, která je navíc popsaná také v otázkách a odpovědích týkajících se Rosolina Mare. Zajeďte si do Chioggia a zaparkujte na Isola Unione. V sezóně tam zaplatíte za parkování € 0,70 za hodinu, maximálně € 5,50 za den (8:00 - 23:00). Odtud potom pokračujte lodí společnosti Raffaello Navigazione do Benátek. Loď odjíždí v 9:00 a zpět jede v 17:00. Zpáteční jízdenka stojí € 14,00, děti do tří let cestují zdarma. Pokud jste dva dospělí a jedno sedmileté dítě, můžete si zakoupit jízdenku Family 3 A/R za € 36,00.

# 04.04.2018, 18:17.
Prosím o radu, kudy jet do Benátek a jaké jsou poplatky. Pojedeme z Pardubic autem. V termínu od 22.6. do 30.6.2018. Jedeme poprvé, tak děkujeme za každou radu. S pozdravem Michal.

Jsou dvě varianty, stejně dlouhé i časově náročné. První je následující: Pardubice - Žďár nad Sázavou - Brno - Vídeň - Graz - Villach - Tarvisio - Udine - Mestre - Benátky. Druhá je následující: Pardubice - Havlíčkův Brod - Jindřichův Hradec - Linz - Salzburg - Villach - Tarvisio - Udine - Mestre - Benátky. Pokud pojedete na noc, je zřejmě vhodnější první varianta, pokud přes den, tak druhá varianta. Záleží také na aktuální situaci s uzavírkami ve Vašem termínu. Každopádně nejedná se o termín, kdy by hrozily výrazné zácpy z důvodu dovolených. V Rakousku potřebujete desetidenní dálniční známku v ceně € 9,00 a na mýtném v Itálii zaplatíte € 18,00. Ve druhé variantě zaplatíte ještě € 11,50 za průjezd tauernskými tunely. Mýtné při cestě zpět je ve stejné výši.

# 03.04.2018, 20:53.
Děkuji za informaci. Ještě mě jen možná napadá dotaz, zda existuje konkrétní varianta a za kolik. Nechat zaparkované auto na parkovišti ve městě někde u přístavu a využít lodní hromadnou dopravu, když byste věděl odpověď, tak bych byl rád. Dcera by jela poprvé lodí, tak by to pro ní byl zážitek. Jan.

Tuto variantu jsme Vám popsali v odpovědi ze dne 31.03.2018, 18:21. Existuje ještě jedna možnost. Zaparkovat na Terminal Fusina za € 10,00 za 12 hodin nebo € 15,00 za 24 hodin. Při online rezervaci je půldenní parkování s 50% slevou. Odtud potom můžete pokračovat lodí do Benátek za € 13,00 (zpáteční). Děti od 6. do 12. let platí € 3,50 za jednu jízdu. Je to o něco levnější než parkování na Tronchetto a cesta z Tronchetto, nicméně se ochudíte o cestu přes Velký kanál, což je jedna z velkých atrakcí Benátek.

# 02.04.2018, 08:47.
Chcel som sa spýtať, ako sa dostanem v Benátkach z parkoviska Piazalle Roma do hotela Saturnia & International. Ďakujem. Peter.

Z Piazzale Roma jeďte vaporettem ACTV č. 1 po Velkém kanálem směrem k San Marco. Vystupte na Giglio. Jízdenka stojí € 7,50, můžete použít i libovolnou časovou jízdenku. Z Giglio jděte do vnitrozemí po Calle Gritti. Dovede Vás k Ponte Duodo o Barbarigo. Vydejte se doprava. Dojdete na náměstíčko, které přejděte přímo a pokračujte po úzké uličce Calle delle Ostreghe. Po mostku přejděte přes úzký kanál a pokračujte rovně a následně doleva na Calle Larga XXII Marzo. Zahne doprava a následně po levé straně uvidíte Hotel Saturnia & International.

# 31.03.2018, 18:21.
Chystáme se v červenci do Benátek a přemýšlím, co se vyplatí z hlediska času. Zda zajet do Benátek (Tronchetto) na parkoviště a tam ho ponechat a nebo na San Giuliano, tam na parkoviště a lodní dopravou. Víte i ceny, kolik to stojí aktuálně? Předem děkuji. Nebo je i jiná varianta? Máme jedno 7. leté dítě + 2 dospělí. Děkuji za odpověď. Honza.

Doporučujeme zajet na Tronchetto a odtud pokračovat do centra přes Velký kanál vaporettem č. 2. Celodenní parkování Vás vyjde na € 21,00, vaporetto na € 7,50 (jedna cesta). Bohužel stejnou cenu zaplatí i dítě. Zdarma cestují děti do 6. let, starší platí plné jízdné. Za celodenní parkování na parkovišti San Giuliano zaplatíte € 12,00, za jízdenky na tramvaj nebo autobus € 1,50. Za cestu tam i zpět celkem € 9,00, což je s parkováním stejná cena jako na Tronchetto. Z Piazzale Roma potom musíte jet vaporettem jako v prvním případě. Navíc zastávka tramvaje nebo autobusu je ve větší pěší vzdálenosti. Veřejná lodní doprava ze San Giuliano není k dispozici.

# 31.03.2018, 17:43.
Chtěla bych se zeptat, jak se nejlépe dostat z letiště Marco Polo na Via Forte Marghera. Přiletíme v noci 13.4. ve 22:30. Dále mě zajímá, zda nevíte o nějaké kartičce, díky které by měla být doprava po Benátkách levnější, případně jak tuto kartu získat? Děkuji za rady a přeji pěkný den. Yvonne.

Via Forte Marghera je dlouhá přibližně 2,5 km. Vede z centra Mestre až k parku San Giuliano. Z letiště Marco Polo se k okraji ulice v centru Mestre dostanete autobusem ACTV č. 45, k okraji ulice u parku San Giuliano autobusem č. 5. Ve Vašem čase však přichází v úvahu jen autobus č. 5. Vystupte na San Giuliano, přejděte na zastávku na straně u parku a jeďte tramvají T1 směrem do centra Mestre. Vede po souběžné ulici s Via Forte Marghera. Vystupte podle konkrétního místa ubytování a přejděte kolmou ulicí na Via Forte Marghera. Cesta autobusem č. 5 (ale také autobusem č. 45) stojí z letiště Marco Polo € 8,00. Jízdenku potom můžete využít i na cestu tramvají. Máte na mysli zřejmě časovou jízdenku. Ta je na 1, 2, 3 a 7 dní. Cena je € 20,00, € 30,00, € 40,00 a € 60,00. Můžete ji použít na cestu autobusy a tramvajemi v Mestre, autobusy na ostrově Lido a vaporetty kromě linek 16, 19 a Casino. Lze ji použít i na cestu z letiště Marco Polo, musíte mít k ní ale příplatek ve výši € 6,00 na cestu z letiště, stejně tak ve stejné výši na cestu na letiště. Jízdnky zakoupíte na letišti na pokladnách Venezia Unica nebo v automatu. Lze ji také zakoupit online na výše uvedených stránkách a následně vyzvednout na stejných místech.

# 28.03.2018, 12:59.
Mohu se zeptat, jak nejlépe se dostat z Bergama, konkrétně budeme ubytované 4 holky u jezera Lago d' Iseo, autem do Mestre, kde chceme nechat auto na nějakém centrálním parkovišti a potom už pěšky nebo autobusem do Benátek? Děkuji za odpověď. Kateřina.

Vaše optimální trasa je následující: Lago d' Iseo - nájezd Palazzolo - A4 - Verona - Padova - A4 - A57 - Mestre. Na mýtném zaplatíte € 18,00. Parkovací možnosti najdete na AVM - Servizi di Mobilita' / Parcheggi Mestre nebo Parcheggi Venezia.

# 27.03.2018, 21:21.
V nedeľu 1.4.2018 cestujeme na dve noci do Benátok a chcel by som sa Vás prosím opýtať na dve otázky týkajúce sa nášho pobytu. 1. Budeme parkovať na parkovisku Tronchetto a bývame v hoteli Ca' Valeri. Chcem sa opýtať, akým spôsobom sa najlepšie dostaneme z parkoviska na hotel? Viem, že máme vystúpiť na zastávke Arsenale, ale netuším, akým spôsobom sa tam dostaneme z parkoviska. 2. zaujíma ma Váš názor, respektíve skúsenosti, či naozaj na Veľkú noc býva v Benátkach najviac ľudí. A ak áno, čo by ste mi vedel poradiť, aby sme to prežili. Veľmi pekne ďakujem. Michal.

Z parkoviště Tronchetto jeďte vaporettem ACTV č. 2 na Piazzale Roma a odtud pokračujte vaporettem č. 1 na Arsenale. Jízdenka na vaporetto stojí € 7,50. Ze zastávky vaporetta jděte vlevo k mostku přes kanál, přejděte ho a za hotelem Gabrielli odbočte doprava na Calle de la Pescaria. Dovede Vás na trojúhelníkové náměstíčko, ze kterého pokračujte šikmo vlevo po Calle Crosera za tratorií uvidíte vpravo průchod Sotoportego dei Preti. Projděte jím a na konci úzké uličky odbočte doprava na Salizada dei Pignater. V místě, kde se ulice zúží odbočte doprava na Calle Corazzieri a hned doleva k Ca' Valeri. Bez přestupu můžete jet vaporettem č. 2 na S. Zaccaria, odtud vpravo k mostku a za mostkem pokračovat před hotelem Gabrielli stejně jako v předchozím případě. Je to o 100 metrů dál. Nejvíce turistů bývá v Benátkách v době konání karnevalu, tj. v únoru. Další kritický termín je v srpnu, v době konání filmového festivalu. Nicméně Velikonoce jsou také velkým lákadlem pro turisty. Řada cestovní kanceláří v tomto období pořádá do Benátek zájezdy, stejně tak sem směřuje množství individuálních turistů, kteří zde chtějí strávit prodloužené volno. Radu na přežití nemáme, protože neexistuje. Pokud jste zvolili tento termín pro návštěvu Benátek, budete se muset s tím množstvím turistů nějak smířit, pokud chcete navštěvovat atraktivní lokality, kvůli kterým tam určitě jedete.

# 27.03.2018, 12:50.
Prosím Vás, chcela by som sa spýtať na dopravu v Benátkach, aký je rozdiel medzi vaporreto a traghetti. Kde by sme mohli kúpiť mapu s trasami liniek mestskej dopravy? Ďakujem vopred. S pozdravom Alena.

Vaporetto je vodní autobus. Traghetti je označení pro konkrétní části linek těchto vodních autobusů, na kterých je možné využít sníženou sazbu. Konkrétně pro turisty se jedná o cenu € 5,00, kterou lze využít na spojení: Lido S.M.E. - S. Elena, Lido S.M.E. - Giardini, S. Zaccaria - S. Servolo, S. Zaccaria - S. Giorgio, Zattere - Palanca, Murano Colonna - Cimitero, Murano Colonna - Fondamente Nove, Chioggia - Pellestrina. Mapu linek si můžete stáhnout na ACTV - Orari e Percorsi / Consulta le Mappe.

# 20.03.2018, 17:55.
Jaká by byla trasa ze Šumperka do Benátek dálnicí i nedálnicí? Děkuji. Zdeněk.

Vaše optimální trasa je následující: Šumperk - Mohelnice - Olomouc - Brno - Mikulov - Vídeň - Graz - Villach - Tarvisio - Udine - Mestre - Benátky. V Rakousku potřebujete desetidenní dálniční známku v ceně € 9,00 a na mýtném v Itálii zaplatíte € 18,00. To samé při cestě zpět. Pokud chcete ušetřit, můžete jet tak jak jezdíme my. V Tarvisio sjeďte z dálnice a pokračujte po SS13 až do Gemony. Odtud už po dálnici do Mestre. Mýtné v tomto případě je € 11,90. Mimo dálnici můžete jet už od Arnoldsteinu, kde můžete levně natankovat - viz náš článek A-I hranice nabízí slevu.

# 20.03.2018, 15:15.
Pane Řehůřku, v loňském roce jste mi skvěle poradil při mém cestování a proto se na Vás znovu obracím s prosbou navigování cesty. Rodiče letí o víkendu do Benátek. Přiletí na letiště do Treviso a letí zpět do Prahy z Marco Polo. Potřebovala bych znát, jak přesně se prostřednictvím MHD dostanou z letiště Treviso na hotel Ducale na Via Triestina 5, Favaro Veneto, 30173, z hotelu do Benátek na Santa Lucia, z hotelu Ducale na letiště Marco Polo. Mockrát Vám děkuji za odpověď a mějte pěkný den. Lucie.

Z letiště Treviso jeďte Airport Bus Express směrem do Benátek. Vystoupit musíte na Corso del Popolo / Banca BNL. Jízdenka stojí € 12,00. Odtud přejděte zpět k zastávce tramvaje na Mestre Centro a jeďte tramvají T1 směr Favaro Veneto. Vystoupit musíte na Pastrello. Jízdenka stojí € 1,50. Pokud budete využívat na dopravu po Benátkách časovou jízdenku, můžete ji na tramvaj použít. Od zastávky jděte ve směru jízdy tramvaje. Hotel Ducale je přibližně po 50. metrech vlevo. Do Benátek se dostanete tramvají T1 v opačném směru. Zaveze Vás na Piazzale Roma. Cena jízdenky je stejná € 1,50 nebo časová jízdenka. Na letiště Marco Polo se potom dostanete ze zastávky Pastrello autobusem č. 45. Jízdenka stojí € 8,00. Pokud budete využívat časovou jízdenku, musíte k ní mít příplatek za € 6,00. Jízdní řády najdete na ACTV.

# 20.03.2018, 13:40.
Moje otázka se týká Benátek, cestování, tak to zkusím. Minulý rok v létě jsem v Benátkách začínala svou třetí kapitolu poutní cesty z Prahy do Assisi. Spala jsem v hostelu a před sebou jsem měla plavbu vaporettem a přejetí Lida a Pellestriny do Chioggie. Už jsem jednou v Benátkách byla a lodí jela, měla jsem v ruce připravené peníze - nastupovala jsem na malém přístavišti bez pokladen. Počítala jsem, že si je vezmou, ale nikdo se k tomu neměl a já si sedla a jela a potom asi na páté zastávce nastoupili revizoři a já to neobhájila a dostala pokutu, složenku. Jenže jsem měla před sebou měsíční pouť, peněz tak akorát. Teď jsem tu složenku doma našla a nevím, zda není prošlá, zaplatit, nechat to být ... jaká je možnost vymáhání, penále, dohledání? Jestlipak s tím máte zkušenost? Děkuji. Hana.

Viz naše odpověď ze dne 21.01.2015, 02:01.

# 19.03.2018, 19:52.
Děkuji moc za rychlou odpověď. Chtěla bych se ještě zeptat, do kterých památek je volný vstup, do kterých je třeba vhodné si vstup rezervovat. A zda se platí i za děti? Děkuji. Lucie.

Zdarma je vstup např. do Basilica di San Marco, Basilica di Santa Maria della Salute, Galleria Traghetto, Galleria La Salizada, Palazzo Franchetti. První neděli v měsíci je vstup zdarma ve státních muzeích - Palazzo Grimani, Muzeum skla a Muzeum krajky na ostrově Burano. Jinak se v muzeích platí vstupné, které není zrovna nízké. Pohybuje se mezi € 10,00 a € 20,00. V kostelech se platí vstupné kolem € 3,00. Pokud chcete navštěvovat hodně muzea nebo kostely, vyplatí se zakoupit nějakou kartu - viz Venezia Unica. Děti mají většinou vstup zdarma do 5. let, od 6. do 14. let platí snížené vstupné. Sleva je i pro studenty do 25. let po předložení ISIC.

# 18.03.2018, 20:10.
V létě jedeme do Itálie obytným vozem. Samozřejmě nechceme vynechat návštěvu Benátek. Našli jsme si dvě místa k parkování, jedno přímo na okraji Benátek samozřejmě dražší a potom v Mestre - Caravan Park San Giuliano. Chtěla bych se zeptat, jak daleko je zastávka autobusu nebo vlaku, ze které se dostaneme do Benátek. Případně i čísla nebo odkaz na nějaké jízdní řády. Máme tři menší děti, tak je nechceme moc unavit. Nebo, kde jinde se dá parkovat obytným vozem? V Benátkách se chceme zdržet tak dva až tři dny. Moc děkuji za odpovědi. Lucie.

Ten Caravan Park San Giuliano je pro obytné vozy ideální řešení. € 18,00 za automobil a všechny osoby na 24 hodin včetně služeb kromě elektrické zásuvky je na benátské kempy dobrá cena. Zastávka autobusu a tramvaje je přibližně 1200 m směrem od laguny. Každý spoj z této zastávky jede do Benátek. Jízdenka stojí € 1,50, následně na vaporetto € 7,50. děti do 6. let cestují zdarma. Jízdní řády a mapy linek najdete na ACTV. Dalším řešením je Camping Fusina na druhé straně Mestre. Tam za obytné auto zaplatíte € € 14,00, za dospělou osobu € 11,00 a za dítě od 5. do 12. let € 5,00. V sezóně o prázdninových měsících jsou ceny o € 1,00 vyšší za každou položku. Přímo odtud je v provozu lodní doprava do Benátek. Ceníky a jízdní řády najdete na Terminal Fusina.

# 16.03.2018, 13:44.
Pane Řehůřku, v květnu letíme s manželem do Benátek a máme rezervovaný hotel Tre Archi. Z letiště Marco Polo chceme jet na Piazzale Roma, ale na stránkách hotelu nepíšou, zda se dá do hotelu dojít z Piazzale Roma i pěšky, mají tam uvedeno jen taxi boat. Dívali jsme se na mapu a dle nás by to mělo jít, poradíte nám prosím? Předem moc děkujeme za odpověď. P.

Z Piazzale Roma k hotelu Tre Archi to je pěšky 1300 m. Přímé spojení do místa blíže v pěší vzdálenosti je z letiště Marco Polo lodní dopravou Alilaguna. Konkrétně linkou Arancio. Jízdenka stojí € 15,00, zpáteční € 27,00. Při nákupu online poskytují slevu € 1,00 pro každý směr. Zastávka je na Guglie. Odtud potom musíte jít pěšky ve směru příjezdu vaporetta po Fondamenta Cannaregio. Hotel je na stejném nábřeží za mostem Ponte dei Tre Archi a naproti zastávky vaporetta Tre Archi. Pěšky je to 450 m. Pokud chcete jet na Piazzale Roma, tak odtud jezdí na zastávku Tre Archi z Piazzale Roma vaporetto ACTV č. 5.2. Jízdenka na vaporetto stojí € 7,50. Pokud budete využívat časovou jízdenku, lze ji použít. Lze ji použít i na cestu z letiště Marco Polo autobusem č. 5, musíte mít ale na tuto cestu k jízdence příplatek ve výši € 6,00 pro každý směr. Pěšky se z Piazzale Roma dostanete na hotel kolem nádraží Santa Lucia a odtud po Rio Tera Lista di Spagna a následně Salizada S. Geremia až k mostu Ponte delle Guglie. Za ním se vydejte doleva po Fondamenta Cannaregio a dále je cesta popsaná výše.

# 12.03.2018, 20:14.
Ďakujem pekne za odpoveď. Z campingu chodí každú hodinu navetta, za 15 minút je v Benátkach. Na nete písali že od mája, ale volala som tam, takže od veľkej noci už premáva. V cene dvojdňového lístka je aj cesta na ďalšie benátske ostrovy? Tak sme sa rozhodli pre camping kvôli parkovaniu aj kvôli cene, zostane viac na posedenie. Darina.

V ceně časových jízdenek je doprava ACTV autobusy a tramvajemi v Mestre a mezi Mestre a Benátkami, dále autobusy na ostrově Lido a vaporetty. Vaporetta Vás dopraví nejen po Benátkách, ale i mezi ostrovy. Jízdenku nelze použít na speciální linky 16, 19 a Casino.

# 12.03.2018, 17:43.
Pane Řehůřku, moc Vám děkuji za odpověď. Prosím ještě jeden dotaz, letíme nízkonákladovým letem a chtěla bych se zeptat, pokud bychom přiletěli pozdě a nestihli bychom poslední spoj o půlnoci, jak je možné se potom do Benátek dopravit? Moc Vám děkuji a je úžasné, že se s námi dělíte o své cestovatelské zkušenosti. S přáním pěkného dne Květa.

V tom případě můžete jet autobusem č. 5 společnosti ACTV na Piazzale Roma. Autobusy jedou z letiště každý den v 0:10, 0:40 a 1:10. Na místě jsou za 24 minut. Z Piazzale Roma potom jezdí noční vaporetta N. Problém je ale v tom, že nezastavují na Ca' Rezzonico a na okolních zastávkách zastavují vaporetta N jen s odjezdem v 00:49 a 1:39 (v čase navazujícím na autobus č. 5). Vystoupit musíte na S. Toma. Odtud je to pěšky na Ca' Rezzoinico 750 m. Záleží samozřejmě také na tom, kde přesně máte ubytování. Je možné, že výhodnější bude vystoupit na Academia. Jízdenka na autobus č. 5 stojí € 8,00, na vaporetto € 7,50. Kombinovaná jízdenka stojí € 14,00. Pokud budete používat nějakou časovou jízdenku, lze cestu z letiště přikoupit za € 6,00 k této jízdence, stejně tak cestu na letiště.

# 12.03.2018, 11:59.
Ještě bych prosil jen potvrdit, že v ceně City Passu (Adult City Pass + Trasporti, Eta': 30+) jsou opravdu uvedená muzea - 10, kostely - 16 atd., když jsem zkoušel pass natipovat, naskakovala mi tam navýšení za vybraný objekt. Je to třídenní za € 80,90 - doprava tedy (kromě Vámi často uváděných linek 16, 19, Casino), je na oněch 72 hodin zdarma. A takový zdánlivě banální dotaz - WC v placených objektech jsou zdarma? Nebo jak to řešit. Předem děkuji moc, je neskutečné, jak to vše stíháte.

Nechápeme Vaši otázku. Poslal jste nám definici Vámi vybrané karty, kde vše co chcete od nás potvrdit máte jasně napsané. Nevíme, co nazýváte slovem natipovat. Když si vytvoříte kartu a na tuto kartu uložíte Vámi vybraný produkt, tak je cena stále € 80,90. Nicméně platnost Adult Gold City Pass ve verzi s dopravou je 7 dní. 72 hodin je platnost dopravy. Každopádně doprava není zdarma, je v ceně toho produktu. Pokud máte jasno v tom, co chcete navštívit, jak chcete cestovat a jaké služby potřebujete, je možné že vhodnou kombinací vstupenek a jízdenek se dostanete na nižší cenu. Toalety pro klienty muzeí, restaurací apod. jsou většinou zdarma.

# 12.03.2018, 11:13.
Moc děkuji za odpověď, ale pokud to dobře chápu, při Museum Pass je vstupné snížené, např. Palazzo Ducale má vstup € 20,00, s Museum Pass je psáno € 13,00, a s přátelskou kartou zdarma. Takže se to nasčítá. Proto jsem chtěla vědět, zda tu druhou kartu znáte a není tam nějaký háček. Jinak ale pokud jsou vstupy zdarma s Museum Pass, tak není o čem přemýšlet! Děkuji. Martina.

Jedná se o dva odlišné produkty vystavené každý za jiným účelem a s jinou platností a benefity. Nevíme, kde čerpáte informace, ale podle našich informací je plná cena do Palazzo Ducale (včetně dalších tří muzeí - Museo Correr, Museo Archeologico Nazionale, Sale Monumentali della Biblioteca Nazionale Marciana) € 20,00, snížená cena € 13,00 (vše jak jste uvedla) a ta platí pro: děti od 6. do 14. let, studenty od 15. do 25. let, doprovod (maximálně 2 osoby) pro skupiny minimálně 15. dětí nebo studentů, seniory nad 65. let, zaměstnance italského ministerstva MiBACT (kultura a cestovní ruch), držitelé karty Rolling Venice a držitele karty ISIC. Zdarma mají vstup kromě obyvatelů Benátek, dětí do 5. let a mnoha dalších definovaných skupin také držitelé MUVE Friend Card. Museum Pass je souhrnná vstupenka do uvedených muzeí, jejíž cena je € 24,00. Platná je od prvního použití 6 měsíců a vstup je za tuto dobu jen jednou do každého z uvedených muzeí. Každopádně, pokud budete nakupovat vstupenky přes Venezia Unica, je to tam u každé vstupenky, resp. sady vstupenek jasně a jednoznačně popsané.

# 11.03.2018, 12:11.
Potrebovala by som radu ohľadom ubytovania v Benátkach. Máme zarezvervovane v Camping Village Jolly v Marghere za € 250,00 na 3 noci a potom v centre Benátok za € 450,00 na 3 noci. Chceme ísť autom, v Marghere máme parkovanie v cene, len cesta do Benátok trvá cca 40 minút s MHD. Tu by sme si mali kúpiť asi 3. dnovy lístok. Keďže ideme v apríli, nepremáva ešte Shuttle bus. Ak by sme šli do centra, tak by sme potrebovali parkovať v parkovacom dome, to neviem ako presne funguje. Čo by ste nám odporučili, ktoru alternatívu? Cestujeme 4 ženy na 3 noci. Ak centrum, tak viete mi prosím poradiť s tým parkovaním, nejaké užitočné linky? Ďakujem veľmi pekne za radu. Darya.

Je to hodně individuální, záleží na tom, co preferujete. Zda pohodlí nebo cenu. Do Benátek se nejlevněji dostanete za € 1,50, což je přestupní jízdenka platná 75 minut pro cestu autobusem nebo tramvají. Z Piazzale Roma potom už musíte pokračovat pěšky nebo vaporettem. Cena vaporetta je € 7,50. Pěší varianta je samozřejmě další zdržení. Třídenní jízdenka stojí € 40,00 a pokud budete cestovat i vaporettem, tak se vyplatí. V případě parkování doporučujeme parkovat na Tronchetto. 24 hodin Vás tam vyjde na € 21,00. Odtud se do centra dostanete vaporettem č. 2. Při vjezdu na parkoviště si vyzvednete lístek, na základě kterého před odjezdem uhradíte v automatu cenu za parkování.

# 11.03.2018, 09:23.
Obracím se na Vás s dotazem ohledně cestování a parkování v Benátkách. V červenci 2018 se chystáme na 2 dny do Benátek. Podle předchozích článků doporučujete zaparkovat vozidlo na parkovišti Tronchetto. K tomuto parkovišti bych se chtěl zeptat, zda je nutná rezervace nebo platba předem kvůli obsazení nebo nikoliv. A dále, zda souhlasí cena, kterou jsem nalezl na internetu, kdy parkování zde by mělo na 24 hodin stát € 21,00. Jako poslední dotaz bych se chtěl zeptat na nejvhodnější spoj lodí z parkoviště Tronchetto nejblíže k místu našeho ubytování, které se nachází v hotelu Alla Vite Dorata na ulici Cannareggio v Benátkách. Jako poslední drobný dotaz bych se chtěl zeptat na Vaše doporučení nějaké restaurace nebo lokalit, které byste z vlastní zkušenosti doporučili. Předem Vám mnohokrát děkuji za zodpovězení dotazů a přeji příjemný den. S pozdravem D.

Rezervace není nutná a není ani možná. Cena souhlasí. Od parkoviště Tronchetto musíte jet vaporettem č. 2 na Piazzale Roma a tady přestoupit na vaporetto č. 1 směr San Marco. Vystoupit musíte na Ca' d' Oro. Odtud musíte jít po Calle d' Oro k Strada Nova, po které pokračujte doprava. Dovede Vás na náměstí Campo S.S. Apostoli, po kterém se vydejte doleva. Ve stejném směru pokračujte na konci náměstí po Salizada del Pistor. Na jejím konci pokračujte rovně úzkou uličkou k Calle del Tagiapiera, po které se vydejte doprava a hned odbočte doleva na Calle del Squero. Na jejím konci odbočte doleva na Rio Tera Barba Erutariol, kde je Alla Vite Dorata. Tipy na stravování najdete v článku Jídlo a pití v Benátkách.

# 10.03.2018, 19:39.
Chystáme se opět do Benátek a chtěli bychom navštívit památky. Hledám nejlevnější způsob. Pokud to dobře chápu, když koupím Museum Pass, je snížené vstupné do muzeí, ale našla jsem na stránkách Vivaticket it nějakou přátelskou kartu za € 45,00 a píší tam volný vstup do muzeí Piazza San Marco a asi 7. dalších. Víte o tom něco? Moc děkuji za odpověď. Martina.

Pokud si zakoupíte Museum Pass přes oficiální stránky Venezia Unica získáte to samé co se muzeí týče za téměř poloviční cenu, tj. € 24,00.

# 10.03.2018, 16:44.
Máme v plánu cestu v dubnu, přílet je ale ve 23:10 na letiště Marco Polo, takže když připočtu odbavení, je to tak prakticky půlnoc. Můžete poradit, jak a přibližně za kolik se dostaneme do centra - hotel Bella Venezia? Děkujeme moc, obecně se tu doprava řeší donekonečna, ale nedohledal jsem noční spojení. Petr.

Hotel Bella Venezia je v pěší dostupnosti ze zastávky vaporetta Rialto. Pokud stihnete linku Arancio společnosti Alilaguna, která odjíždí z letiště přesně o půlnoci, je to ideální řešení. Na Rialto přijedete v 1:02. Jízdenka stojí € 15,00, zpáteční € 27,00. Při online nákupu na výše uvedených stránkách je sleva € 1,00 za každý směr. Pokud to nestihnete, musíte jet autobusem ACTV č. 5 na Piazzale Roma. Z letiště odjíždí v 0:10, 0:40 a 1:10. Na Piazzale Roma je za 24 minut. Jízdenka stojí € 8,00, zpáteční € 15,00. Z Piazzale Roma potom musíte pokračovat nočním vaporettem č. N. Z Piazzale Roma odjíždí v 0:49, 1:09, 1:39 a 2:09. Na Rialto je za 17 minut. Jízdenka stojí € 7,50. Kombinovaná jízdenka na autobus z letiště a vaporetto stojí € 14,00. Ze zastávky musíte jít ve směru jízdy vaporetta k poslednímu ostrůvku, odkud vede do vnitrozemí Calle Bembo. Na ní navazuje Calle dei Fabbri, která Vás dovede k hotelu, který je po levé straně.

# 09.03.2018, 16:09.
Milí manželé Řehůřkovi, prosím o radu ohledně cesty z letiště Marco Polo do Benátek. Přiletíme v noci ve středu přibližně ve 22:30 hodin. Bylo nám doporučeno lodní taxi vaporetto. Měli bychom vystoupit ve stanici Ca' Rezzonico. Prosím, je to přímý spoj nebo budeme cestou přestupovat? Každá trasa je jistě označena, pod jakým názvem ji máme hledat nebo jak se jinak dostat do této stanice? V jakém časovém intervalu jezdí takto večer? Budeme tam 6 dnů. Má cenu si koupit zpáteční jízdenku? Moc děkuji. Květa.

V tomto případě doporučujeme jet linkou Arancio společnosti Alilaguna. Z letiště Marco Polo jede ve 23:00 a 0:00. Vystoupit musíte na Ca' Rezzonico. Jedná se o přímou linku. Cesta trvá 1 hodinu a 12 minut. Jízdenka stojí € 15,00, zpáteční € 27,00. Při nákupu online získáte slevu ve výši € 1,00 pro každý směr. Nákup zpáteční jízdenky se samozřejmě vyplatí. Stanoviště je na jihozápadním okraji letiště, značeno je to Trasporti via acqua (water transport) se symbolem vaporetta.

# 07.03.2018, 17:43.
Chtěla bych se zeptat, jak se nejlépe dostanu v Benátkách z hotelu Rialto, je přímo u zastávky vaporetto Rialto, do hotelu Olimpia na Santa Croce. Případně na vlakové nádraží, které je nedaleko hotelu. V pondělí budu v hotelu Rialto a v útery se stěhuji do Olimpie. Půjdu se zavazadlem, tudíž nechci jít pěšky, pokud je to moc daleko. Děkuji za radu. S pozdravem Jana.

Pěšky je to 1,7 km. K dopravě můžete použít vaporetto č. 2 ve směru k Piazzale Roma, kde také musíte vystoupit. Ze zastávky přejděte do protilehlého rohu náměstí ke kanálu Rio de S. Andrea. Je tam systém několika mostků přes kanály. Přejděte na křižovatku čtyř mostků a vydejte se doprava tak, abyste přešla užší kanál a po levé ruce měla širší kanál. Po sejití z mostku se vydejte hned doprava podloubím podél toho užšího kanálu (budete ho mít po pravé ruce), jakoby zpět k Piazzale Roma. Hotel Olimpia je po levé straně.

# 06.03.2018, 21:23.
Velice děkuji za užitečné informace. Nakonec dorazíme do Benátek během dopoledne a zůstaneme jen do podvečera. Snad něco málo stihneme uvidět. Takže podle Vašeho doporučení bude v tomto období nejlešpí parkovat na parkovišti Tronchetto a potom vzít vaporetto do centra a potom zpět? Tak snad něco málo děti uvidí a poznají. Předem děkuji za Váš čas. Pěkný večer. P.

Ano, toto je pro tak krátkou návštěvu Benátek ideální řešení. Přečtěte si naši reportáž Benátky 2013, kde je takový krátký výlet s parkováním na Tronchetto a cestováním vaporettem na Piazza San Marco a zpět po Velkém kanálu, popsaný.

# 04.03.2018, 22:49.
Milí manželé Řehůřkovi, moc rádi bychom se s vámi poradili o našem výletu do Benátek. Pojedeme příští týden z hor a po cestě domů bychom chtěli navštívit Benátky. Přijeli bychom kolem poledne a chtěli bychom přespat a druhý den vyrazit domů. Můj dotaz se týká toho, kde se ubytovat, nejlépe se snídaní a kde nechat auto s lyžemi, jak nejlépe se pohybovat a co vidět. Pojedeme jedna rodina - 2 dospělí, 2 děti a prarodiče. Pěšky toho moc s dětmi a prarodiči nenachodíme, tak by se nám hodila nějaká ta rada od vás. Michaela.

To hodně záleží na tom, co od takového výletu očekáváte. Ideální by bylo zaparkovat na Tronchetto, kde je cena za 24 hodin € 21,00. Na tomto parkovišti není třeba nechávat klíčky v zapalování. Za příplatek je možné zaparkovat na VIP uzavřených místech přímo střežených kamerou. Tento požadavek se vznáší na osobní pokladně. Z Tronchetto jezdí do centra vaporetta ACTV č. 2. Ubytování hledejte na Booking / Benátky. Cestou na ubytování doporučujeme jet ve směru po Velkém kanále, už cestou na hotel budete poznávat Benátky. Jízdenka na vaporetto stojí € 7,50. Po ubytování budete mít čas se procházet v historickém centru a poznávat Benátky až do noci. Zpět na Tronchetto pojedete opět vaporettem. Můžete se také ubytovat v Mestre - Booking / Mestre. Doporučujeme hledat ubytování podle možnosti parkování. Nevýhodou je ale ztráta času dopravou do centra a zpět, což je ve Vašem případě krátké návštěvy velká nevýhoda. Jízdenka na tramvaj nebo autobus stojí € 1,50. Děti do 6. let jízdné neplatí (týká se i vaporetta). Pokud máte starší děti, platí plné jízdné. Když si spočítáte cenu za dopravu autobusem nebo tramvají na Piazzale Roma, vyjde Vás celkem tam i zpět pro plně platící skupinu na € 18,00, což je skoro stejná cena jako parkování na Tronchetto na 24 hodin. Vaporetto budete platit v obou případech, pokud nechcete chodit pěšky.

# 01.03.2018, 09:30.
Platí zakoupení dvoudenní jízdenky na vaporetta přes Venezia Unica i na autobus z Mestre? A jsou nějaké výhody nákupu dopředu přes Venezia Unica než na místě? Děkuji za odpověď. Vojta.

Časová jízdenka na 1, 2, 3 a 7 dní platí pro vaporetta (kromě linek 16, 19 a Casino), autobusy a tramvaje v Mestre, autobusy a tramvaje mezi Mestre a Benátkami, autobusy na ostrově Lido. Pro dopravu z letiště Marco Polo je třeba přikoupit doplatek ve výši € 6,00 pro jeden směr. Vše platí pro dopravu společnosti ACTV. Výhody nákupu přes Venezia Unica jsou v jednoduchosti. V klidu domova si kartu nakonfigurujete, online zaplatíte a na místě na základě kódu vyzvednete v automatu nebo na stánku Venezia Unica. V sezóně to přináší i úsporu na čase. Ceny jsou stejné.

# 25.02.2018, 22:41.
Sme na lyžovačke 100 km od Benátok a radi by sme cestu naspäť využili na ich prehliadku. Ešte neviem, či aj na jednu noc alebo len na jeden deň, problemom je ale naložené auto a lyže na streche. Je bezpečné nechať auto s lyžami a taškami v niektorom parkovacom dome? Sú strážené alebo to radšej neriskovať? Ďakujem pekne za odpoveď. Adriana.

Doporučujeme využít parkoviště Tronchetto. Na tomto parkovišti nemusíte nechávat klíče v zapalování, je hlídané 365 dnů v roce a 24 hodin denně. Střežení zajišťuje 120 kamer. Nicméně nikdy Vám nikdo nezaručí, že se nemůže nic ztratit, ať už se jedná o hlídané nebo nehlídané parkoviště. Vždy jde jen o minimalizaci rizik. Pokud chcete toto riziko snížit na minimum, můžete využít služby VIP parkování, kde jsou auta zaparkována v uzavřeném prostoru a pod kamerovým systémem. Přímo je toto doporučované provozovatelem pro parkování se zavazadly. Takové parkování je třeba vyžádat u pokladen s obsluhou, které se nacházejí u výstupu z parkoviště směrem ke stanovišti vaporetta.

# 18.02.2018, 21:03.
Ráda bych se zeptala na dopravu do hotelu Bed and Breakfast Alla Vigna Castello 2950, Castello z letiště Benátky Treviso. A zda se vyplati zakoupit Venezia Unica Pass, když budeme v Benátkach 4 dny. Děkuji. Lada.

Dle popisu v odpovědi ze dne 21.01.2018, 21:55 se dopravte na zastávku vaporetta Celestia. Ze zastávky jděte do vnitrozemí po Calle Gerardo Sagredo a na konci odbočte doprava na Coret del Cimitero. Postupně pokračuje jako Corte da Ponte a Campiello della Confra Ternita. Dovede Vás na náměstí Campo San Francesco. Na jeho konci projděte doleva mezi sloupy k mostku přes kanál. Přejděte na druhou stranu do úzké uličky, kde hned po levé straně je Bed and Breakfast Alla Vigna. Výhodnost zakoupení některého z balíčků na Venezia Unica záleží na itineráři, co všechno budete navštěvovat a kam všude budete cestovat. Jen kvůli dopravě pravděpodobně ne, protože bydlíte relativně v centru a hodně toho zřejmě pochodíte pěšky.

# 04.02.2018, 16:36.
Chystáme se s manželem v červenci na 1 až 2 dny do Benátek. Chci se zeptat, zda existují slevy na vstupy do památek a kde se případně dá taková vstupenka zakoupit? Jízdenka za € 20,00 prý platí i na ostrovy Burano a Murano, ale co do památek, alespoň do těch nejznámějších? Moc děkuji za odpověď. Marcela.

Zvýhodněné balíčky pro vstupné najdete na Venezia Unica.

# 03.02.2018, 11:03.
Pojedeme autem do Benátek a chtěli bychom levné parkování na přibližně 2 dny, nejlépe na pevnině a potom vlakem nebo autobusem dojet do Benátek. Kde byste nám doporučil spolehlivé parkování, aby nedošlo k poškození auta? Levné a dobře navazující na spoje do Benátek, včetně popisu čím jet do Benátek, odkud a kde a za kolik koupit jízdenky. Po Benátkách se budeme pohybovat pěšky, případně se projedeme po Grand Canale. Pokud můžete, poradil byste nám také, kde parkovat v Miláně? Opět stejně. Moc děkuji. H.

Ideální je samozřejmě zaparkovat na parkovišti Tronchetto za € 21,00 za 24 hodin. To ale asi od nás nechcete slyšet. Levněji zaparkujete v Mestre, přibližně za polovinu. Doporučujeme parkoviště Park Costa AVM na Via Andrea Costa, je to mezi křižovatkami s Via Galliccioli a s Corso del Popolo. Za 24 hodin tady zaplatíte € 12,00. Kousek odtud, z Corso del Popolo jezdí autobus přímo do Benátek č. 4. Jízdenka stojí € 1,50 a zakoupíte ji např. v tabáku nebo v novinovém stánku. Další možnosti najdete na ACTV - Servizi di Mobilita' / Parcheggi Mestre. Jsou tam i parkoviště zdarma - odkaz Parcheggi Scambiatori. Na těch bychom ale neparkovali. Parkování v Miláně viz naše odpověď ze dne 21.08.2017, 10:20 - Itálie 2017.

# 01.02.2018, 16:49.
Pane Řehůřku, velice děkuji za Vaše vyčerpávající informace, jsem Vám za ně vděčná. Na Booking u hotelu píší, že hotel má parkoviště, takže pojedeme až na Lido. Po návratu Vám ráda napíši, jak jsme dopadli. Mějte se velice hezky a buďte zdráv! S pozdravem Soňa.

Nejedná se o soukromé parkoviště pro hosty hotelu, proto není garantované. Uvádějí, že veřejné parkování je možné zdarma na přilehlém místě, rezervace není možná, parkování je na ulici.

# 01.02.2018, 10:16.
Ráda bych se zeptala, jak se dostat z letiště Marco Polo do hotelu Hilton Garden Inn a jak se posléze z hotelu dostat do Benátek. Zda vystoupit až na konečné zastávce nebo na nějaké konkrétní zastávce a poté jak zpět k hotelu? Zda jít na stejné místo, kde vystoupíme nebo hledat jinou zastávku, případně jak označenou, abychom poznali, že zde staví autobus, který nás doveze k hotelu. Ještě mě zajímá, zda se jízdné na autobus kupuje u řidiče, případně kde? Děkuji moc. Karolína.

Z letiště Marco Polo jeďte autobusem č. 5 společnosti ACTV. Vystupte na zastávce Orlanda / Incr. via Appia Hotel Capitol. Zastávka je za nadchodem přímo u hotelu. Jízdenka stojí € 8,00. Zakoupíte ji na letišti v automatu nebo na pokladně Venezia Unica. Můžete ji zakoupit také u řidiče. Nicméně doporučujeme si v automatu nebo na pokladně zakoupit jízdenky na celý pobyt. Do Benátek budete od hotelu cestovat stejným autobusem, jízdenka stojí € 1,50. Na vaporetto potom € 7,50. Je možné využívat i časové jízdenky. Jsou na 1, 2, 3 nebo 7 dní. Taková jízdenka platí na autobusy i vaporetta a s příplatkem na cestu z letiště a na letiště také na tuto cestu.

# 31.01.2018, 17:10.
Dovoluji si Vám zaslat dotaz ohledně dopravy a parkování u hotelu v Benátkách. Je to již dlouho, co jsme tam byli a tudíž neznám dnešní situaci ve městě. Ale začínám tušit, že to bude lehké dobrodružné. Do Benátek pojedeme autem, objednala jsem hotel v Benátkách - Lido, Hotel Villa Orio, Via Ca' Rossa 10. Je jasné, že je to ostrovní část, tudíž mám na Vás dotaz. Je možné se dostat autem až k hotelu? Pokud ne, zřejmě využijeme parkoviště v Tronchetto? K hotelu se dopravíme lodí? Pokud ano, je nutné si předem v květnu 2018 rezervovat lístky na Ferry? Prosím, poradíte mi, kde zjistím, jak často jezdí a kolik stojí auto, osoba? Velice děkuji za Vaši odpověď a trpělivost při odpovědích na mé dotazy. S poděkováním a úctou Soňa.

Hotel Villa Orio se nachází až na konci ostrova Lido, v části Alberoni. Je tam možné dojet autem, parkování je zdarma na ulici, ale není možné ho rezervovat. Mezi Tronchetto a Lido lze auto přepravit trajektem. Informace o trajektu viz naše odpověď ze dne 31.01.2018, 13:47. Pokud zanecháte auto na Tronchetto, dopravíte se na Lido kombinací vaporetta č. 2 a 1. Z Lido S.M.E. potom autobusem A, vystoupit musíte na Alberoni - via Ca' Rossa.

31.01.2018, 13:47.
Chystáme se srodinou 10.2.2018 do Benátek vlastním autem. Ubytování jsme si našli na ostrově Lido - Villa Parco, Lido. Můžete nám moc prosím poradit, jak je to s trajektem na místo? Je potřeba rezervace dopředu? A kolik to prosím přibližně stojí? Auto, 4 lidé - 2 dospělí a 2 děti. Moc Vám děkuji za odpověď. Velmi byste nám pomohli. Michaela.

Pravidelné trajekty na Lido jezdí z Tronchetto. Pojedete směrem k parkovišti a před garážemi se nevydáte doprava, ale rovně projedete budovou jako autobusy a dodávky. Potom pojedete doleva podél parkovací budovy a na konci ostrova Tronchetto je trajekt na Lido. Jízdní řády, ceníky a možnost rezervace najdete na ACTV - Ferry Boat. Trajekty jezdí od 5:00 do 1:30 po 50. minutách. V 5:50 jede jen v pracovní dny a od 23:20 jen v některé dny. Auto do délky 4. metrů stojí € 13,00, do 4,5 metru € 21,00 a nad 4,5 metru € 26,00. Jízdenka stojí € 7,50. Děti do 6. let neplatí. Pokud budete využívat časové jízdenky, můžete je využít. Rezervace není nutná, ale pokud chcete jet konkrétním trajektem, tak se doporučuje. Nevíme, jak to máte s parkováním na místě. Většina cestovatelů nechává automobil zaparkovaný na Tronchetto, kde se platí € 21,00 za každých 24 hodin.

# 27.01.2018, 14:38.
Vážení manželé Řehůřkovi, dostala jsem na Vás kontakt od dcery, která je s Vaším poradenstvím přímo nadšená! S manželem jedeme 9.2.2018 do Benátek, a protože neumíme jazyk a takto jedeme do Benátek poprvé, mám trochu obavy. Budeme zde týden, tak se moc těšíme, a chceme co nejvíce poznat město zamilovaných. Prosím poraďte nám, jak se dostaneme z letiště Benátky Treviso do penzionu B&B Venezia Le Tre Rose? Zda můžeme zakoupit rovnou zpáteční jízdenku na 16. 2. Protože nejsme ubytovaní přímo v centru, jak byste nám poradili se do centra denně dopravovat, aby to bylo co nejlevnější? Také bych se chtěla zeptat, zda se v okolí penzionu nacházejí obchody s potravinami. Poraďte prosím, co určitě nezapomenout navštívit? Moc děkuji za pochopení se zodpovězením pro Vás jistě hloupých dotazů. Přeji pohodové dny. Ilona.

Z letiště Treviso jeďte Airport Bus Express za € 12,00 do Mestre. Vystupte hned na první zastávce Corso del Popolo / Banca BNL. Lze koupit i zpáteční jízdenku. Přejděte zpět na Mestre Centro, konkrétně Mestre Centro B5 a odtud pokračujte autobusem ACTV č. 13 směr Vendramin. Vystupte na zastávce Delle Messi / Civico 3 a pokračujte ve směru jízdy autobusu ke křižovatce, na které se vydejte doprava na Via Bissuola. B&B Venezia Le Tre Rose je před zatáčkou po levé straně. Jízdenka na autobus stojí € 1,50. Jízdenku za € 1,50 můžete používat na cestu do Benátek. Jezdí odtud přímo autobus č. 24. Můžete si zakoupit bloček deseti jízdenek, vyjde Vás o € 1,00 levněji než samostatné jízdenky. Vaporetta potom stojí € 7,50. 300 až 400 metrů od Vašeho ubytování je supermarket Familia. Najdete ho na Via Eugenio Carlo Pertini, která navazuje na Via Bissuola, konkrétně její část, která vede kolmo na zatáčku za pizzérií. Benátky jsou protkané památkami, muzei, zajímavostmi. Těžko říct, co nezapomenout navštívit. Je toho opravdu hodně. Doporučujeme si zakoupit mapu a průvodce, pomocí kterých si jejich návštěvu podrobně naplánujete.

# 23.01.2018, 19:14.
Chtěla bych se zeptat na dopravu autem. Pokud pojedeme do Benátek autem a hotel má v poznámce placené parkoviště, co tato poznámka znamená? Je tedy možné se k hotelu dostat autem? Připadá mi to zvláštní. Děkuji. Světlana.

Benátky jsou na ostrově, jsou protkané mnoha kanály a doprava tam probíhá vaporetty, tj. vodními autobusy. Autem se dostanete nejdále za most na začátek Benátek, tedy na Piazzale Roma nebo na Tronchetto. Na těchto místech jsou soustředěna velká parkoviště, kde je možné za poplatek parkovat. Tato cena se pohybuje kolem € 21,00 za 24 hodin. Z parkoviště se potom musíte dopravit do hotelu pěšky nebo vaporettem. Nevíme samozřejmě, kde je Váš hotel přesně situovaný. Pokud chcete ubytování s parkovištěm, zvolte variantu ubytování na pevnině, tj. v Mestre. Do Benátek se potom budete dopravovat městskou dopravou - autobusy nebo tramvajemi a následně vaporettem. Ubytování v Mestre je levnější, je to vykoupeno ztrátou času dopravou a její cenou. Ubytování v Mestre najdete na Booking / Mestre, v parametrech zaškrtněte Parkoviště.

# 22.01.2018, 11:23.
Chtěla bych se ještě zeptat, zda je nutné si dopředu rezervovat jízdenku z letiště Treviso na Airport Bus Expres na Piazzale Roma? A zda je výhodnější koupit i zpáteční jízdenku. V nějakých minulých odpovědích na dotazy jste to zmiňoval. A je nutné si rezervovat dopředu jízdenky na ostrovy v okolí? A na který ostrov určitě nezapomenout? Moc děkuji. Gabriela.

Není to nutné. Nákup zpáteční jízdenky je výhodnější o € 2,00 než nákup dvou samostatných jízdenek. Pokud pojedete autobusem , je ta úspora € 4,00. Nevýhodou může být, že zastavuje na Tronchetto, oproti Airport Bus Express, který zastavuje na Piazzale Roma. Pokud pojedete následně vaporettem, je to jedno. Jízdenky na dopravu vaporetty není nutné rezervovat dopředu. Doporučujeme nevynechat trojici ostrovů Murano, Burano a Torcello.

# 21.01.2018, 21:55.
Potřebovali bychom poradit. Letíme 12.2.2018 do Benátek na letiště Venice Treviso. Ubytovaní máme být v hotelu Calle Dona' Castello 2703, Castello, 30122 Benátky. Protože mají recepci pouze do 18:00 hodin, budeme to s příletem v 17:00 dost těžko stíhat. Jsme domluveni, že nás majitel někde vyzvedne, dle domluvy prý. Potřebovali bychom poradit, jak se dostat z letiště a kde vystoupit, aby to bylo co nejblíže hotelu. Jsme tam až do 16.2. A jak se pohybovat po Benátkách? Tedy, jaká doprava je nejlepší? Moc děkuji za radu. Gabriela.

Pokud přiletíte na letiště Treviso v 17:00, do 18:00 se do Benátek nedostanete. Nejrychlejší doprava automobilem na Piazzale Roma trvá z letiště Treviso za ideálních podmínek 40 minut. Do blízkosti k hotelu vaporettem to potom trvá ještě něco málo přes 30 minut. Z letiště Treviso doporučujeme jet Airport Bus Express za € 12,00. Ve Vašem čase jede v 17:10, 17:30, 18:30, ... Na Piazzale Roma je za 1 hodinu a 10 minut. Odtud potom vaporettem ACTV č. 5.2 na Ospedale a odtud vaporettem č. 4.2 jednu zastávku na Celestia. Přestupní jízdenka na vaporetto stojí € 7,50. Ze zastávky jděte do vnitrozemí po Calle Gerardo Sagredo a na konci odbočte doleva na Corte del Cimitero a opět na konci doprava na Fondamenta del Cristo. Ta Vás dovede ke kanálu, podél kterého se vydejte doprava k mostku. Po něm přejděte na druhou stranu na náměstí a na jeho konci doleva po Campiello Fianco la Chiesa. Po mostku přejděte kanál na Calle Dona' Castello. Oceano Mare B&B na Calle Dona' Castello 2703 je na konci po pravé straně. Po Benátkách se můžete pohybovat jen pěšky nebo vaporetty.

# 16.01.2018, 16:25.
Měla bych na Vás dotaz. V pondělí 12.3.2018 přilétáme ve 14:00 hodin s přítelem do Benátek na letiště Marco Polo. Můj dotaz zní: jak se co nejlépe a nejrychleji dostat do hotelu Residenza Rivo Alto na Calle della Bissa, 5466, San Marco a posléze zpět na letiště? Jaké jízdenky je výhodné si koupit? Vracíme se domů ve středu 14.3.2018, odlet máme v 18:00 hodin. Máme si koupit zpáteční jízdenku? Bude platit i ve středu? Kde se jízdenky kupují? Předem Vám moc děkuji za Vaši odpověď. Nikola.

Hodně to závisí na itineráři. Vzhledem k ubytování a dvoudennímu termínu budete pravděpodobně na místě spíše chodit než jezdit vaporetty. V tomto případě je výhodnější si zakoupit zpáteční jízdenku pro linku Arancio společnosti Alilaguna. Jízdenka stojí € 15,00, zpáteční € 27,00. Bude platit i ve středu. Při online nákupu na výše uvedených stránkách získáte slevu € 1,00 za jeden směr, zpáteční jízdenku tedy zakoupíte za € 25,00. Vystoupit musíte na Rialto. Odtud jděte směrem k mostu Rialto a pokračujte za něm po Calle del Fontego. Hned za mostem odbočuje doprava. Dovede Vás k náměstíčku, kde přímo proti Vás uvidíte vchod do pasáže. Jmenuje se Sotoportego de la Bissa a dovede Vás až téměř ke kanálu - na konci uvidíte schodiště na mostek. Po levé straně je Residenza Rivo Alto - kus před mostkem. Pokud máte v plánu během pobytu cestovat i po ostrovech, je možné, že se Vám vyplatí cestovat z letiště autobusem ACTV č. 5 na Piazzale Roma a následně vaporettem č. 2 na Rialto. V tomto případě si zakupte jízdenku na 48 hodin s příplatkem na cestu z letiště a na letiště. Cestu zpět na letiště musíte absolvovat v době platnosti časové jízdenky. Vyjde Vás na € 30,00 + € 12,00, tedy na € 42,00. Budete na ni moci cestovat z letiště autobusem, do hotelu vaporettem a následně i během pobytu vaporetty po Benátkách i ostrovech. Jízdenky se kupují na letišti na stánku Venezia Unica nebo v automatu.

# 09.01.2018, 22:58.
Mohu se Vás ještě jednou zeptat, jak se dostanu z letiště Marco Polo do hotelu Santa Margherita Guest House? Nechci jet lodní linkou, ráda bych buď autobusem a nebo nejlépe taxikem. Nevite, kolik stojí taxi? Letíme tam 2.2.2018. Moc děkuji za odpověď. Iva.

Viz naše odpověď ze dne 24.09.2017, 14:45. Uvedli jsme Vám i variantu autobusem na Piazzale Roma. Přímo po Benátkách už autobus nejezdí, nahrazují je vaporetta, tzv. vodní autobusy. Taxi z letiště Marco Polo Vás vyjde na € 40,00. Zaveze Vás však jen na Piazzale Roma, tak jako autobus č. 5 za € 8,00, odtud však musíte jet vaporettem. Existuje také vodní taxi, které Vás z letiště zaveze na ubytování za € 120,00.