RESIDENCE IL GIGLIO

Ubytování ve Florencii

 /  / Reporáže z cest / Florencie 2011 / Residence Il Giglio

Od chvíle, kdy byl žákovský tým Draků přihlášen na baseballový turnaj Citta di Firenze do Florencie, hledali jsme přijatelné ubytování v okolí stadionu. Měli jsme několik tipů. Nominace hráčů však byla uzavřena a zvěřejněna týden před odjezdem. V této chvíli už byla jiná sitace, většina ubytovacích kapacit byla z velké části obsazena především ze soboty na neděli. Přesto se nám podařilo zarezervovat ubytování v přijatelné blízkosti baseballového stadionu. Vybrali jsme si Residenci Il Giglio na ulici Via Elbano Gasperi. Rezervaci jsme provedli prostřednictvím serveru Booking. Zvolili jsme variantu vyšší ceny (odpovídala ceně pultové) při zachování možnosti bezplatného storna ještě dva dny před začátkem ubytování. Cestovní pojištění jsme uzavřeli s pojišťovnou Allianz Ditrect, Lukáš ve variantě Sport Plus.

Naše volba byla velice dobrá. Rezervace přes Booking proběhla bez problému, neplatili jsme nic dopředu, hotel si jen dopředu autorizoval platební kartu. Server poskytl veškeré informace o vybavení, umístění, doplňkových službách, kontaktech atd. Obdrželi jsme potvrzení o rezervaci v češtině i v angličtině. Před odjezdem jsme si ještě některé informace vyžádali přímo od recepce. Reakce byla téměř okamžitá, odpovědi přesné a úplné. Komunikace probíhala v angličtině. Prostorný apartmán s veškerým vybavením nás přišel pro dva dospělé a dvě noci na € 240,00. Platili jsme ještě městskou taxu ve výši € 3,00 na osobu a noc. Celkem tedy € 252,00. Lukáš byl ubytovaný společně s týmem jinde. K apartmánu bylo možné přikoupit jednu přistýlku za € 10,00 na noc. [vizitka]

Ložnice
Ložnice
Obývací pokoj
Obývací pokoj
Kuchyňský kout
Kuchyňský kout
Koupelna
Koupelna

Bydleli jsme v prvním patře, kam bylo možné se dopravit výtahem. Za dveřmi bez kliky (otevíraly se klíčem) se nacházel prostorný obývací pokoj s jídelním a kuchyňským koutem. V obývacím pokoji byla sedačka, skříňka, velký stůl se židlemi a kuchyňská linka. K dispozici byl telefon, televize a kalendář. Samozřejmostí byla redukce do zásuvky. Kuchyňský kout s dřezem a dvojvařičem byl kompletně vybavený nádobím. Lednice obsahovala vybavený minibar. Za obývacím pokojem byla nadstandardně veliká ložnice s manželským dvojlůžkem, s nočními stolky a s lampičkami. V ložnici byly dvě sedačky, stoleček a dvě skříně. Z ložnice byl přístup do koupelny. K dispozici byla vana se sprchou, umyvadlo, wc, bidet, ventilátor a vysoušeč vlasů. Samozřejmostí byly toaletní potřeby a sada ručníků a osušek.

Residenci Il Giglio lze charakterizovat slovy: "Nic není problém". Příjemné recepční mluvily plynule anglicky, vše přesně a podrobně vysvětlily. Recepce byla v provozu Po-So od 7:00 do 19:00. Příjezd byl od 11:30 do 18:30. My jsme však přijeli někdy kolem 9:30 a hned nás ubytovali. Odjezd byl od 7:30 do 11:00. Mohli jsme však odjet kdy jsme potřebovali. Dali jsme na stůl v apartmánu klíčky a vstupní dveře jsme zabouchli. Stejně tak nikomu nevadilo, že jsme si na apartmán vzali Lukáše. První den po náročné cestě se najedl, vysprchoval a vyspal. V recepci jsme obdrželi PIN, kterým se otevírala vstupní brána. Mohli jsme tak přicházet a odcházet dle libosti. Pro případ nouze jsme měli telefonní číslo na údržbáře. Za branou bylo parkoviště v ceně. Wifi internet však stál € 2,00 za hodinu.

Fotogalerie: Residence Il Giglio