CITTA DI FIRENZE

Baseballový turnaj

/  / Reporáže z cest / Florencie 2011 / Citta di Firenze

Do Florencie jsme cestovali především na devátý ročník baseballového turnaje Citta di Firenze, kterého se zúčastnil Lukáš společně s týmem Draci Brno. Pořadatelé turnaj tentokrát rozdělili na dva víkendy. První byl vyhrazen kadetům, druhý žákům. V žákovské kategorii se na baseballovém stadionu Cerreti utkaly od pátku 7. října navzájem celkem čtyři týmy: Junior Firenze BC, La Loggia Sport Team, Baseball Chianti a Draci Brno. První dva týmy pak bojovaly v neděli 9. října o vítězství v turnaji, zbývající dva o třetí místo. Turnaj byl doplněn několika zajímavými akcemi - zápas rodičů s dětmi, Home run derby, Nutella party nebo Buffet di Arrivederci. Draci odcestovali do Florencie se dvěma trenéry a třinácti hráči. Ubytovaní byli v atletické hale, stravování měli zajištěno v areálu stadionu.

Draci prošli celým turnajem bez jediného zaváhání. V úvodním zápase porazili tým Junior Firenze BC 12:2, ve druhém La Loggia Sport Team 16:1 a ve třetím zápase ve skupině tým Chianti Baseball 15:1. Ve finále pak nastoupili proti Junior Firenze BC, který porazili 8:2. Lukáš nastoupil ve třech zápasech na pozici cachera, v jednom na pozici nadhazovače. Vždy na povolenou polovinu zápasu. V zápasech s Junior Firenze BC nastoupil ještě na pozici 3B a LF. Jeho statistiky na pálce jsou následující: 2x hit, 4x meta zdarma, 1x flyout, 2x strikeout. Nádherný pohár pro vítěze cestoval tisíc kilometrů do Brna. Kromě poháru a medailí si Draci odvezli cenu fair play a řadu individuálních cen - nejlepší pálkař, nejlepší nadhazovač a vítěz home run derby.

Baseballový stadion
Medaile
Medaile
Vlajka Junior Firenze Baseball Club

Po ukončení turnaje, předání cen a závěrečném focení jsme zašli na nedaleké náměstí Piazza Vincenzo Fardella di Torrearsa do pizzérie Dr. Pizza, kde jsme si koupili pizzu. Měli jsme možnost sledovat kompletní výrobu této italské pochoutky zručným kuchařem. Majitel nás trochu rozzlobil. Protože jsme mu chtěli usnadnit práci, objednali jsme skupinově stejný druh asi sedmi velkých pizz. Před námi ale obsloužil snad všechny ze čtvrti Campo di Marte, kteří si po nás objednali pizzu standardních rozměrů a až potom začal dělat naše pizzy. Potom už přijel autobus, kterým jsme se vydali na dlouhou cestu noční Itálií a Rakouskem zpět do Brna k Městskému baseballovému stadionu, po stejné trase jako při cestě do perly renesance. Před polednem jsme byli na místě a vydali jsme se MHD a vlakem domů.

Fotogalerie: Citta di Firenze