CESTA DO PERLY RENESANCE

Autobusem do Florencie

 /  / Reporáže z cest / Florencie 2011 / Cesta do perly renesance

Ve čtvrtek, 6. října 2011 v 17:00, jsme byli připraveni s nabalenými zavazadly na vlakovém nádraží v Bučovicích. Tady začala naše cesta do tisíc kilometrů vzdálené italské Florencie. Vybaveni jízdenkou integrovaného dopravního systému na šest zón jsme nastoupili do vlaku, který nás s menším zpožděním zavezl do Brna na Hlavní nádraží. Odtud jsme pokračovali tramvají č. 9 na Zvonařku, kde jsme přestoupili na autobus č. 67. Ten nás zavezl na zastávku Hněvkovského, odkud to už bylo jen kousek na Městský baseballový stadion. Zkratkou přes hostující cirkus Aleš jsme došli na parkoviště před stadionem. Tady už nás čekal autobus postupně se plnící hráči žákovského týmu Draci Brno a jejich rodiči. V 19:00 hodin se autobus rozjel směrem ke Florencii, na baseballový turnaj Citta di Firenze.

Čekala nás více jak 12 hodin dlouhá cesta, kterou nám před spánkem zpříjemnily filmy s baseballovou tématikou. Autobus elegantně opustil Brno nejdříve po D1 a na sjezdu Brno - centrum se napojil na rychlostní silnici R52 směřující na Vídeň. Hranice s Rakouskem jsme překročili v Mikulově a kousek za Mistelbachem jsme najeli na severní dálnici A5. Dvě zastávky v Rakousku a po nich jsme už překračovali hranice s Itálií za Arnoldsteinem. Sérií tunelů jsme opustili Alpy. Přes Mestre, Padovu a Bolognu jsme dojeli k Apeninskému horskému pásu. Další sérií tunelů jsme ho překonali a za časného rána se před námi rozprostřela Florencie, italská renesanční perla. Na Firenze Nord jsme opustili dálnici A1 a napojili jsme se na A11 směřující přímo do srdce Florencie.

Panoráma historického centra
Panoráma historického centra
Ponte Vecchio
Ponte Vecchio
Palazzo Pitti
Palazzo Pitti
Ložnice v Residence Il Giglio
Ložnice v Residence Il Giglio

Mýtné v Rakousku odečítaly mýtné brány mikrovlnnou technologií přes Go-box. V Itálii se mýtné platilo stejným způsobem jako u osobního automobilu a vzhledem k tomu, že měl autobus dvě nápravy, také ve stejné výši. Při vjezdu na dálnici vyzvedl řidič na mýtnici lístek, na základě kterého při výjezdu zaplatil mýtné. Ve Florencii bylo třeba zaplatit poplatek pro turistický autobus za vjezd do města. Platili jsme ho u severního SaS pointu, který se nachází na konci A11 na Viale XI Agosto. Kancelář SaS je přímo u parkoviště. Odtud už jsme pokračovali např. kolem Fortezza da Basso, Arco di Trionfo nebo Chiesa Sette Santi až ke sportovnímu areálu, ve kterém se nachází fotbalový stadion ACF Fiorentina, atletický stadion, baseballový stadion, plavecký stadion a mnoho dalších.

Po deváté hodině nás autobus se zavazadly vysadil u baseballového stadionu, kde už nás čekali pořadatelé žákovského baseballového turnaje Citta di Firenze. Na uvítanou jsme obdrželi mapu Florencie a hráči si uložili zavazadla do šatny. Trenéři stanovili sraz před večerním utkáním na 17:00. Do té doby měli hráči rozchod s rodiči nebo prohlídku města s trenéry. My jsme se šli nejdříve ubytovat. Sportovní areál jsme obešli obloukem po Viale Manfredo Fanti. U Stadio Comunale Franchi jsme se vydali doprava po Via Volturno a na jejím konci doleva na Via Elbano Gasperi. Hned na začátku ulice po právé straně byla vstupní brána do Residence Il Giglio, našeho ubytování na následující dvě noci.

Fotogalerie: Residence Il Giglio