COLUMBIAN PARK

Městská část v Lafayette

 /  / Reporáže z cest / USA 2015 / Columbian Park

Columbian park se rozkládá východně od centra Lafayette. Patří mezi jeho nejoblíbenějších rekreační destinace. V roce 1872 prodal Erasmus Weaver svou pastvinu městu za účelem vybudování parku. V roce 1875 město vyhloubilo v parku lagunu ve tvaru písmene G na počet starosty, který se jmenoval Elias Glick. Během 70. a 80. let 19. století byla tato oblast známá jako Reservoir Park a Glick Lake. V roce 1891 byl park rozšířený o další pozemky a v roce 1893 přejmenovaný na Columbian Park na počest světové výstavy World’s Columbian Exposition, která se v tom roce konala v Chicagu u příležitosti 400. výročí objevení Ameriky Kryštofem Kolumbem. V roce 1908 byl park rozšířený o zoologickou zahradu. Kromě Zoo je v parku Loeb Stadium, Rush Pavilion, Memorial Island, Jenk' s Rest & Water Park a Tropicanoe Cove.

Zoologická zahrada chovala v roce založení lišky, skunky, pelikány, jeleny, rysy, prerijní psy a vlky. V roce 1928 se stal obyvatelem Zoo slon Linco. Na jeho nákup se složili studenti místních škol. Jméno získal po Lincoln School. Ve 30. letech minulého století chovala Zoo zvířata určená k prodeji do jiných zoologických zahrad. V roce 1943 chovala lvy, opice, losy, leopardy, slona, zebry, medvědy a devět aligátorů. V 50. letech minulého století tady bydlel šimpanz Buddy, který často řídil vlak po parku. V roce 1976 byla založená nezisková organizace FOCPZ podporující Zoo. Významný růst zaznamenala Zoo v 80. letech 20. století. Vznikly nové výběhy a expozice. V roce 1988 vznikla velká průchozí ptačí voliéra. V letech 2004 až 2007 proběhla velká přestavba. Vstupné je symbolické $ 2,00.

Na rohu Wallace Avenue a Main Street se nachází Loeb Stadium. Tento baseballový stadion hostil v průběhu let řadu významných soutěží a akcí. V roce 1940 věnoval Bert Loeb se svou ženou June na počest svého otce Solomona Loeba $ 50000,00 na stavbu stadionu s kapacitou 3500 míst. Původně se jmenoval Columbian Park Recreational Center, v roce 1971 byl přejmenovaný na Loeb Stadium. V letech 1943 až 1945 se na stadionu konal jarní trénink Cleveland Indias hrajících MLB. V současné době slouží jako domácí hřiště pro Lafayette Aviators hrajících Prospect League a Jefferson High School Bronchos hrajících IHSAA. Dříve zde hrály týmy Ohio Valley Redcoats, Lafayette Leopards a Lafayette Red Sox. Čtyřikrát stadion hostil finále IHSAA baseball. Je také dějištěm finálového turnaje Colt World Series.

Fotogalerie: USA 2015