VÝPRAVY PO MĚSTĚ

Poznávání města Lafayette

 /  / Reporáže z cest / USA 2015 / Výpravy po městě

Většinu času mimo zápasy a tréninky trávil Lukáš v hledišti Loeb Stadium v Columbian Park, kde také probíhaly akce pořádané organizačním výborem Colt World Series. Občas zašel s hostitelskou rodinou do restaurace nebo rychlého občerstvení na jídlo nebo na nákupy do Walmartu ve Wea Township a dalších obchůdků, např. s baseballovým vybavením. Hostitelská rodina připravila několik malých výletů v Lafayette, aby hráči lépe poznali město a místní komunitu. Navštívili McCutcheon High School včetně školních sportovišť, Tippecanoe County Courthouse včetně soudní síně, nemocnici IU Health Arnett Hospital a továrnu Subaru of Indiana Automotive, dceřinné společnosti Subaru Corporation, japonského výrobce automobilů Subaru.

McCutcheon High School se nachází na jihu Lafayette, v severozápadní části Wea Township. Je součástí TSC, Tippecanoe School Corporation, sdružující 19 veřejných škol. McCutcheon High School byla založena v roce 1975 sloučením Wainwright High School a Southwestern Hight School. John Tinney McCutcheon, po kterém byla pojmenovaná, byl americký karikaturista a novinář. Vystudoval Purdueovu univerzitu. V roce 1932 získal Pulitzerovu cenu. V době založení měla škola 700 studentů, o deset let později necelých 1000. Z důvodu neustálého růstu byla v roce 1997 zahájena rozsáhlá rekonstrukce. Náš tým zaujal především místní baseballový tým Mavericks, který se stál šampionem IHSAA v letech 1999 a 2003. Zdejší studenti Clayton Richard a Nick Wittgren nastoupili jako nadhazovači v MLB.

McCutcheon High School
McCutcheon High School
McCutcheon High School
McCutcheon High School
McCutcheon High School
McCutcheon High School
Tippecanoe County Courthouse
Tippecanoe County Courthouse

Tippecanoe County Courthouse stojí na náměstí ohraničeném North 3rd Street, North 4th Street, Main Street a Columbia Street. Soudní budova byla v roce 1972 zapsaná do Národního registru historických míst. Tippecanoe County byl založený v roce 1826 a pro svou správu si pronajal několik místností. V roce 1829 byla postavena první dvoupatrová cihlová soudní budova, která byla v roce 1845 nahrazená větší budovou. Na jejím místě byla postavená v letech 1881 až 1884 z indiánského vápence nová soudní budova, v té době nejdražší ve státě Indiana. Budova vysoká 64,62 m má 100 sloupů a devět soch. Na vrcholu kupole je 4,27 m vysoká socha spravedlnosti. Kupole je osazená čtyřmi ciferníky a uvnitř je zvon těžký 1361 kg. Lukáš obdržel brožurku a vydal se na prohlídku s průvodcem [vizitka], kterou zajistila hostitelská rodina.

Indiana University Health Arnett Hospital se nachází na východním okraji Lafayette u silnice I-65. Byla členem komunity v Lafayette už od roku 1922, kdy existovala jako klinika Arnett-Crockett. Byla jednou z prvních klinik s mnoha specializacemi v zemi. Od té doby se rozrostla o více než 40 specializací a je nejkomplexnějším systémem zdravotní péče ve státě Indiana. Jako nemocnice Clarian Arnett Hospital byla oficiálně otevřená v roce 2008 po dvouleté výstavbě. Začátkem roku 2011 změnila název na Indiana University Health Arnett Hospital, aby odrážel příslušnost k lékařské fakultě Indiana University. V roce 2015 byla zahájena expanze za $ 18000000 rozšiřující komplex o 3 podlaží a 100 vyšetřujících místností. Nemocnice disponuje traumatologickým centrem III. úrovně.

Tippecanoe County Courthouse
Tippecanoe County Courthouse
Soudní síň
Soudní síň
IU Health Arnett Hospital
IU Health Arnett Hospital
IU Health Arnett Hospital
IU Health Arnett Hospital

Subaru of Indiana Automotive je výrobní závod automobilů Subaru v Lafayette. Nachází se na jihovýchodním okraji Lafayette u silnice I-65. Dohodu o společném podniku podepsaly společnosti Fuji Heavy Industries Ltd. a Isuzu Motors Ltd. v roce 1986. Stavba výrobního závodu Subaru-Isuzu Automotive byla dokončená v roce 1988 a oficálně začal vyrábět automobily v roce 1989. V roce 2003 zakoupilo Subaru podíl Isuzu za $ 1,00 poté, co prodeje Isauzu poklesly. Závod se od té doby jmenuje Subaru of Indiana Automotive. V závodě se postupně vyráběly modely Isuzu Pickup, Subaru Legacy, Isuzu Rodeo, Honda Passport, Isuzu Amigo, Subaru Outback, Isuzu Axiom, Subaru Baja, Subaru Tibeca a Toyota Camry. V prvním roce se vyrobilo 4087 automobilů, v roce 2014 to už bylo 262053 sutomobilů.

Fotogalerie: USA 2015