WEA TOWNSHIP

Čtrvt v Tippecanoe County

 /  / Reporáže z cest / USA 2015 / Wea Township

Wea Township je jednou ze třinácti čtvrtí v Tippecanoe County ve státě Indiana. Leží v nadmořské výšce 193 m a má přes 30 tisíc obyvatel. Název získala podle indiánského kmene Wea, který se na počátku 18. století usadil ve vesnicích podél řeky Wabash. Jejich potomci žijí v této oblasti dodnes. Na severu je čtvrt Wea ohraničená čtvrtí Fairfield, na východě čtvrtí Sheffield, na jihu čtvrtěmi Randolph a Lauramie a na západě čtvrtí Union. Skládá se do značné míry z prérie známé jako Wea Plains, bohaté na mnoho druhů původní vegetace. Tato oblast byla dlouho považovaná za bránu do západních prérií. V severní třetině se rozkládá jižní část města Lafayette. Část čtvrti Wea představuje jeho předměstí s přízemními domky. Napříč Wea Township od jihovýchodu na severozápad protéká potok Wea Creek, který se nedaleko Fort Quiatenon vlévá do řeky Wabash.

Před rokem 1857 bylo území, na kterém se rozkládá Wea Township součástí čtvrtí Fairfield, Randolph a Lauramie. Prvními osadníky byli Levi Thornton a Samuel Black, kteří přišli v roce 1822 a až do jara následujícího roku byli prvními obyvateli Wea Township. To se k nim připojilo dalších sedm rodin. Další rodiny přicházely v následujících letech. V roce 1825 otevřel Samuel Black školu, známou jako Black School. O dva roky později otevřel školu Joseph Tatman na břehu Wea Creek a o několik dalších let později otevřel na své farmě školu Stephen Kennedy. Škola byla známá jako Yount Schollhouse. V roce 1827 zde otevřel John Miller malý lihovar. V roce 1829 postavil Philip Harter mlýn na obilí. V roce 1852 zasáhla Wea Township epidemie cholery. V roce 1864 došlo severně od Crane Station k havárii, kdy se čelně srazily osobní a nákladní vlak. Nehoda si vyžádala 30 obětí a dalších 35 lidí bylo zraněno.

Na území Wea Township se nachází několik parků. Armstrong Park byl pojmenovaný po astronautovi Neil Armstrongovi, absolventovi leteckého inženýrství Purdueovy univerzity. V parku je rybník s možností rybolovu, několik baseballových a basketbalových hřišť, tenisové kurty, dětské hřiště a mnoho dalších zařízení pro relaxaci obyvatel. Menší Kennedy Park se rozkládá vedle Miami Elementary School a má dětské a fotbalové hřiště. Do Davidson park se chodí obyvatelé odpočinout, meditovat, zacvičit si, přečíst knihu nebo se opalovat. Wea Creek Park se nachází vedle Wea Ridge Elementary School a Wea Ridge Middle School. Je v něm baseballový komplex s jedním hlavním hřištěm a osmi dalšími hřišti různých velikostí. Kromě parků je ve čtvrti několik škol tří stupňů - Elementary, Middle a High. Centrem nakupování je Walmart Supercenter.

Fotogalerie: USA 2015