PENZION PREMIER

Penzion v Černé Hoře

 /  / Reporáže z cest / Černá Hora 2018 / Penzion Premier

Penzion Premier se nachází uprostřed vesničky Buljarica. Je to rodinný penzion, majitelka se snaží ubytovaným hostům vyjít vstříc. V penzionu je recepce, restaurace, bar, bezplatné parkoviště a wifi. Pokoje jsou dvoulůžkové s možností dvou přistýlek. Nicméně jsou malé, takže přistýlky zaberou už i tak malý prostor. Každé dva pokoje mají společnou terasu, ze které je pěkný výhled na hory a moře. Vybavení pokojů není nejnovější, je však dostatečné. K dispozici je koupelna se sprchovým koutem a WC. Ručníky vyměňovali denně. V pokoji je manželské lůžko, skříně, televize, lednička a klimatizace. Hned vedle penzionu je obchod, v blízkosti jsou restaurace, pekárna s pizzérií a zmrzlinou, zastávka autobusu. Na pláž je to přibližně 600 metrů. Pod penzionem je Jadranská magistrála, která je hodně rušná. Lze ji přejít i podchodem.

Po příjezdu nás majitelka hned ubytovala. Obecně je možné se ubytovat ve 12:00 hodin, do té doby však není problém si nechat zavazadla na určeném místě, většinou v restauraci. Také je možné využívat v restauraci WC. Při odjezdu jsme museli pokoj vyklidit do 10:00 hodin a odevzdat klíče. Opět jsme měli možnost nechat zavazadla v restauraci, využívat WC a nějaký čas trávit i v restauraci. K dispozici jsme měli informační vývěsku cestovní kanceláře Kovotour, kde byly veškeré informace o delegátce včetně kontaktů, informace o stravování, výletech a odjezdech. Informační schůzka proběhla v neděli ve 12:30, k dispozici byla osobně delegátka půl hodiny v pondělí a ve středu, vždy v době obědu, jinak na telefonu. Víceméně jsme ji potřebovali jen při zakoupení výletů a nákupu místních produktů - vína, medu, olivového oleje.

Penzion Premier
Penzion Premier
Penzion Premier
Penzion Premier
Penzion Premier
Penzion Premier
Penzion Premier
Penzion Premier

Stravování jsme měli formou plné penze. Servírované snídaně byly od 7:30 do 9:30. V případě dřívějšího odjezdu na výlet nebyl problém tento čas posunout. Vždy byla snídaně sladká a slaná. Skládala se z pečiva, másla, marmelády, medu, sýru, salámu, paštiky, někdy byly párky, omeleta nebo vařená vejce, koblihy. K tomu čaj nebo mléko. Obědy byly od 13:00 do 15:00. Výběr byl ze dvou menu. Vždy byla polévka a jako druhý chod různé místní pokrmy, hodně podobné těm u nás. K tomu zeleninový salát nebo jen zelenina a moučník. Večeře byly od 19:00 do 21:00. Večeře byla také volbou ze dvou menu. U večeře jsme si vybírali menu na druhý den. Obsluha byla ochotná, vždy se nám snažila vysvětlit jednotlivé pokrmy. V případě výletu jsme si místo obědu nahlásili balíček, který jsme si vyzvedli u snídaně. V případě pozdního příjezdu z výletu, zajistila delegátka automaticky posunutí večeře na čas příjezdu. Během obědu a večeře bylo možné si zakoupit nápoje - pivo, nealko, kávu. Ceny byly přijatelné. Pivo např. za € 1,50.

Protože jsme byli v Černé Hoře letecky, využívali jsme fakultativní výlety pořádané partnerem cestovní kanceláře Kovotour s česky nebo slovensky mluvícím průvodcem. Nabídka byla široká. Výlety bylo možné zakoupit u delegátky vždy nejpozději do 14:00 den před konáním výletu. Odjezd byl z nedaleké autobusové zastávky. V neděli se pořádal odpolední výlet do Budvy za € 16,00, v pondělí celodenní Montenegro tour za € 35,00, v úterý dopolední Starý Bar za € 12,00 a odpolední Noční Boka Kotorská za € 45,00, ve středu celodenní Kaňony za € 35,00, ve čtvrtek celodenní Albánie za € 42,00 a Rafting na řece Tara za € 80,00, v pátek celodenní Skadarské jezero za € 33,00, Malá Boka Kotorská za € 25,00 a Koupání na Velké pláži za € 15,00. Výlety bylo možné zakoupit i za Kč v kurzu přibližně Kč 27,00 za € 1,00. Kromě toho bylo možné se zúčastnit zdarma animačního programu v hotelu Savojo, který jsme ale nevyužívali. Zúčastnili jsme se tří výletů - Budva, Montenegro tour a Kaňony. Další tři výlety - Klášter Gradište, Budvanská riviéra a Petrovac - jsme absolvovali po vlastní ose.

Fotogalerie: Buljarica

Snídaně
Snídaně
Oběd
Oběd
Oběd
Oběd
Večeře
Večeře