NA ŠUMAVU

Cesta autem na Šumavu

 /  / Reporáže z cest / Šumava 2011 / Na Šumavu

Na Šumavu jsme vyrazili už v roce 2001 na Lipenskou přehradu. Během týdne jsme navštívili snad všechny zajímavosti tohoto kraje. Unikátní dílo Schwarzenberský plavební kanál spojující povodí Vltavy a Dunaje. Jeho dokonalost jsme obdivovali jak z české, tak i z rakouské strany. Navštívili jsme zajímavá místa kolem Lipna - Horní Planou, Černou v Pošumaví, Frymburk, Lipno nad Vltavou, Vyšší Brod, Novou Pec, Přední a Zadní Zvonkovou. Výlety jsme podnikli i ke vzdálenějším hradům a zámkům v Rožmberku, v Českém Krumlově a v Hluboké nad Vltavou. Celý den jsme strávili v Boubínském pralese. Z rakouské strany jsme navštívili Schwarzenberg, Sonnenwald a Sankt Oswald - místa úzce spojená s plavebním kanálem. Krásný výhled na celé Lipno nám poskytla rozhledna Moldaublick. Po deseti letech jsme zamířili do srdce Šumavy. Ubytování ve Sporthotelu Olympia v Zadově jsme si zakoupili od ITS Reisen přes Nacesty. Na poslední den pobytu na Stezce v korunách stromů v Německu jsme si zakoupili cestovní pojištění od Alianz Direct ve variantě Gold.

Ráno 1. srpna 2011 v 8:00 jsme vyrazili po silnici č. 50 směrem k Brnu. Přes Slavkov u Brna jsme dojeli k dálnici D1, po které jsme se přenesli kolem Brna a pokračovali směrem na Vysočinu. Po mostě dlouhém 426 m a vysokém 77,5 m jsme nadjeli nad Velkým Meziříčím a pokračovali jsme k Jihlavě. U Humpolce jsme z dálnice sjeli a po silnici č. 34 jsme pokračovali do Pelhřimova a od Jarošova nad Nežárkou po silnici č. 23 do Jindřichova Hradce. Odtud opět po silnici č. 34 do Třeboně a Českých Budějovic. Na začátku Českých Budějovic jsme se připojili na silnici č. 20 směr Strakonice. Brzy jsme ji však opustili a po místní komunikaci jsme pokračovali přes Netolice a Husinec do Vimperka. Tady jsme si udělali u nákupního centra přestávku, občerstvili jsme se a doplnili zásoby na plánovaný výlet.

Z Vimperka jsme to měli už jen kousek do Borové Lady, kde jsme se napojili na silnici č. 167, která nás dovedla k parkovišti u Svinné Lady. Tady jsme zaparkovali a začali poznávat Chalupskou a Jezerní slať. Během jejich poznávání jsme se přemístili na parkoviště u Jezerní slatě, odkud jsme po prohlídce pokračovali po silnici č. 168 a následně po místní komunikaci do Zadova, kde jsme měli ubytování ve Sporthotelu Olympia.