SPORTHOTEL OLYMPIA

Ubytování na Šumavě

 /  / Reporáže z cest / Šumava 2011 / Sporthotel Olympia

Ve Sporthotelu Olympia v Zadově se už od roku 1983 setkávají sportovci s milovníky šumavské přírody. Hotel byl vybudovaný v roce 1982 na vrcholku Churáňovského hřebene v namořské výšce 1080 m u příležitosti Světového poháru v běhu na lyžích žen na 10 km, který se konal v Zadově v lednu 1983, v Česku poprvé. Tehdy obsadily první dvě místa Norky Pettersenová a Jahrenová, na třetím místě skončila Češka Blanka Paulů. Hotel je jedním z nejvýše položených hotelů v České republice. Přezdívá se mu kyslíkové lázně. Od začátku patřil k nejoblíbenějším hotelům v regionu. V blízkosti se nachází sportovní areál. Okolí je příznivé pro turistiku a cykloturistiku, v zimě jsou dostupné upravené sjezdovky a běžecké tratě. Nedaleko hotelu vyrůstala Kateřina Neumannová. Od roku 1989 tady trénovala.

Do hotelu se vcházelo bezbariérovým bočním vchodem. Hotel měl 4 podlaží s výtahem a prostorným schodištěm s bezpečnostními a protipožárními prvky. Měl celkem 52 dvoulůžkových a čtyřlůžkových pokojů s kapacitou 100 pevných lůžek a 40 přistýlek. Součástí každého pokoje bylo sociální zařízení, radiopřijímač, hotelový telefon a televizor. Z většiny pokojů byl výhled na Šumavu nebo na běžecký areál. Úklid na pokojích probíhal každý den. Recepce byla otevřená od 7:30 do 19:30. Po příjezdu jsme obdrželi hotelovou kartu, kterou jsme se prokazovali na recepci a v restauraci. Recepce zajišťovala informace, prodej upomínkových předmětů, drogerie, nápojů a sladkostí. V hale vedle recepce byl mincovní telefonní automat a možnost bezdrátového připojení k internetu. Noční služba recepce byla k dispozici na telefonu.

Sporthotel Olympia
Sporthotel Olympia
Dvojlůžko
Dvojlůžko
Posezení a přistýlka
Posezení a přistýlka
Koupelna
Koupelna

V hotelu byly k dispozici dvě učebny vhodné pro školení. Malá učebna měla kapacitu 15 osob, větší učebna měla kapacitu 70 osob. V obou učebnách bylo možné použít TV, video a promítací plátno nebo flipchart. Hotel byl schopný zajistit další techniku. Obě učebny měly denní světlo s možností zatemnění. Ubytovaným hostům byl k dispozici kulečník, hrací automaty, stolní fotbal, stolní tenis, sauna, whirlpool a masáže. Vlastní sportovní potřeby bylo možné uzamknout ve skříňkách v suterénu hotelu. Za hotelem byl zimní běžecký stadion, který bylo možné využít ke sportování i v létě. My jsme tam chodili si každý den zvyšovat fyzickou kondici a trénovat baseball. Potkávali jsme se tam s ženským týmem trutnovských basketbalistek, které tady měly soustředění před sezónou Ženské basketbalové ligy.

Ubytování jsme měli s polopenzí. Nekuřácká hotelová restaurace měla kapacitu 90 osob. Snídaně probíhaly v době od 7:30 do 10:00 formou bufetu, večeře v době od 17:30 do 21:00 formou výběru z menu na recepci. Restauraci bylo možné využít i k obědu v době od 12:00 do 15:00, který se podával dle jídelního lístku. My jsme v té době byli většinou na výletě, tak jsme se v době obědu stravovali z vlastních zásob nebo jsme se stavili v nějaké místní restauraci. Ve vstupní hale byl k dispozici bar otevřený od 11:00 do 22:30, kde se podávaly nápoje všech druhů a rychlé občerstvení. V hotelu bylo možné platit platební kartou.

Fotogalerie: Sporthotel Olympia