TAC PREMIER HOTEL & SPA

Hotel v Turecku

 /  / Reporáže z cest / Turecko 2019 / Tac Premier Hotel & Spa

Vchod do recepce TAC Premier Hotel & Spa je z Atatürk Blv. Na recepci jsme předložili komplexní odbavení, jehož součástí bylo potvrzení ubytování, a pasy. Turecko není v EU, automaticky si tedy zkopírovali pasy, aniž by jim to jakákoliv legislativa zakazovala. Vyplnili jsme registrační kartu a na ruku jsme dostali plastové náramky, které nás opravňovaly čerpat služby all Inclusive už od této chvíle. Ubytovat jsme se mohli až od 14:00. Po tu dobu jsme si mohli nechat zavazadla na recepci. Během pobytu jsme si na recepci zaplatili využívání trezoru za ₺ 25,00 na den. Současně jsme si vyměnili € 20,00, za které jsme obdrželi ₺ 120,00, tedy v kurzu 1:6. Všude možně se dalo platit v €, pro drobné platby, např. v autobuse, bylo vhodné mít turecké liry. Do ubytování nám zbývalo šest hodin. Čas jsme využili na procházku ke Kleopatřině pláži, po promenádě a k výletu na hrad.

TAC Premier Hotel & Spa se nachází 50 metrů od Kleopatřiny pláže v tureckém městě Alanya. Rozprostírá se na 7000 m2 v sedmi čtyřpatrových blocích, které jsou vzájemně propojeny mostky. Mezi bloky je elegantně umístěný bazén střídavě obložený tmavě a světle modrým obkladem. Uprostřed je překlenutý mostkem. Patra jednotlivých bloků jsou dostupná po schodech i výtahem. V ceně ubytování je recepce, vnitřní i venkovní bazén s lehátky a slunečníky, restaurace, bary, posilovna, TV koutek, stolní tenis, mini klub, wifi po celém hotelu. Za poplatek je k dispozici internetový koutek, lázně a welness, fotograf, telefon, fax, kopírka, pronájem notebooků, praní, žehlení, tetování, piercing, půjčovna aut, lékař, obchody, lehátko na pláži a plážový bufet.

Tac Premier Hotel & Spa
Tac Premier Hotel & Spa
Světla u baru
Světla u baru
Cesta k recepci
Cesta k recepci
Hotelový bazén
Hotelový bazén

Bydleli jsme ve standardním pokoji ve čtvrtém patře. Výhled jsme měli na část města a hory a také dolů do prostoru, kde probíhal každou noc zábavný program. Tyto pokoje mají plochu 19 až 23 m2. V pokoji jsou ortopedické postele, telefon, televize, lednička, klimatizace, varná konvice, hrnky, minibar denně doplňovaný balenou vodou, kávou, čajem a cukrem. Úložný prostor tvoří otevřená skříň s poličkami a věšáky, malé stolky se zásuvkou u postelí a na stěně u skříně dlouhá nábytková odkládací deska. Za poplatek je možné aktivovat trezor, který pojme i notebook. Koupelna je vybavena otevřeným velkým sprchovým koutem, WC a umyvadlem. K dispozici je fén, pravidelně vyměňované ručníky a osušky, toaletní potřeby. Pokoje mají balkon se sušákem prádla, stolkem a židlemi. Pokoj se odemyká kartou, ta slouží současně jako aktivace elektřiny. Pokoj byl denně uklízený.

Stravování jsme měli formou all Inclusive. Snídaně, obědy i večeře probíhaly formou bohatého bufetu v hlavní hotelové restauraci. Kromě vnitřních prostor se bylo možné posadit ke stolečkům rozmístěným po celém obvodu bazénu. Snídaně probíhala od 7:30 do 10:30, pozdní snídaně od 10:30 do 11:00, oběd od 12:30 do 14:00 a večeře od 19:00 do 21:00. Ke snídani se podávala káva, čaj a rozlévané nealkoholické nápoje, k obědu a večeři navíc pivo, víno a vybrané alkoholické nápoje místní výroby. Od 23:30 do půlnoci bylo možné se občerstvit noční polévkou. V baru u bazénu bylo možné se od 12:00 do 16:00 lehce občerstvit a od 16:00 do 17:00 zajít na zmrzlinu nebo zákusek. Nealkoholické a alkoholické nápoje místní výroby se podávaly od 10:00 do půlnoci v lobby baru v blízkosti recepce a v baru u bazénu.

Grilování u bazénu
Grilování u bazénu
Hotelový pokoj
Hotelový pokoj
All inclusive
All inclusive
All inclusive
All inclusive

Každý večer probíhal na prostranství za bazénem kulturní program, ve kterém si během celého týdne našel každý to, co ho zajímalo. V pátek prohěkl u bazénu turecký večer. Předcházející den vyvěsil personál na různá místa turecké vlajky a rozmístil pasti na kočky, kterých bylo kolem bazénu několik. Po tureckém večeru je opět vypustili. Během tureckého večera se podávaly místní speciality, především z masa. Grilovalo se na několika stanovištích a na všech dohlížel šéfkuchař. O dva dny dříve, ve středu, jsme byli svědky požáru, který vznikl v hotelové restauraci. Během přípravy ryb na grilu začaly z grilu šlehat plameny a k oblakům hustý dým. Požár se podařilo uhasit vlastními silami, ale i přesto dojeli místní hasiči, aby vše zkontrolovali. Pobyt v hotelu byl příjemný, personál přátelský a stravování na vysoké úrovni.

Fotogalerie: TAC Premier Hotel & Spa, Gastronomie