CAMPANILE HOTEL

Hotel v Nizozemsku

 /  / Reporáže z cest / Nizozemsko 2018 / Campanile Hotel

Campanile Hotel & Restaurant Rotterdam Oost v nizozemském městě Rotterdam je součástí skupiny hotelů francouzské společnosti Louvre Hotels Group. Ta je významným hráčem na poli globálního hotelnictví. Pod svými křídly má devět silných značek - Royal Tulip, Golden Tulip, Metropolo, Campanile, Sarovar, Kyriad, Tulip Inn, Jin Jiang Inn a Premiere Classe. Campanile Hotel & Restaurant Rotterdam Oost se nachází na severovýchodním okraji města Rotterdam, v části Prins Alexander, u exitu 27 Prins Alexander dálnice A16. Ubytování jsme si zajistili přes Booking. Díky Smart nabídce jsme měli nižší cenu než je cena pultová. Podle možných scénářů průběhu turnaje European Champions Cup jsme měli první rezervaci od úterý do neděle a druhou rezervaci od neděle do pondělí. Po příjezdu jsme zaparkovali na bezplatném hotelovém uzavřeném parkovišti a vydali jsme se do recepce. Ubytování jsme měli uhradit kartou až na místě, chybou hotelu nám byly obě částky strženy už při rezervaci. V prvním případě to nebyl problém, ve druhém případě jsme si po bezplatném zrušení zašli na recepci, kde nám částku za druhou rezervaci vrátili v hotovosti. Během check-in jsme obdrželi kartu od pokoje.

Bydleli jsme na prvním patře, kam vedlo venkovní schodiště kousek od recepce. Vchod do pokoje byl z terasy, která byla společná pro všechny pokoje na patře. V prostoru u recepce, fungující nonstop, bylo možné si vyzvednout turistické informace a zakoupit základní věci nutné k pobytu v hotelu, na které se třeba zapomnělo. V recepci se bylo možné domluvit anglicky, německy a holandsky. V hotelu bylo 47 pokojů, restaurace, bar, zastíněná terasa, čítárna, konferenční místnost pro 25 osob s tabulí a projektorem. Wifi byla k dispozici v celém hotelu zdarma a její rychlost byla vyhovující. Bez problému jsme se přes ní dívali v notebooku na O2TV. Hotel byl bezbariérový. V ceně byla pokojová služba, check-in od 14:00 do 24:00, check-out od 0:00 do 12:00, úschovna zavazadel, za příplatek fax/kopírka a služba praní.

Ložnice
Ložnice
Koupelna
Koupelna
Nákupní centrum Alexandrium
Nákupní centrum Alexandrium
Stanice metra Alexander
Stanice metra Alexander

Náš pokoj měl manželskou postel s kvalitní pružinovou matrací. K dispozici jsme měli koupelnu s vanou a sprchou, umyvadlem a WC. K dispozici byl fén. Veškeré toaletní potřeby, ručníky a osušky byly samozřejmostí. V pokoji byla televize, telefon, psací potřeby, varná konvice a pravidelně doplňovaná káva, čaj, cukr, mléko a sušenky. Stůl byl velký se dvěma židlemi, úložný prostor naopak malý. Wifi internet byl rychlý, nebylo potřeba zadávat přístupové heslo. Zásuvek bylo dost, nebyla potřeba redukce. Na recepci bylo možné si zapůjčit žehličku. Výhled jsme měli směrem k parkovišti. S ubytováním v hotelu jsme byli spokojení, všude bylo čisto a klid. Přibližně 800 m od hotelu byla stanice metra, odkud jezdily soupravy do centra. Hned vedle byla železniční stanice, která nabízela další možnosti dopravy.

Campanile Hotel & Restaurant Rotterdam Oost disponuje vlastním barem a restaurací pro 50 hostů. Snídaně jsou formou bufetu v době od 6:30 do 9:30, v sobotu a v neděli o 1,5 hodiny později. V nabídce je káva, čaj, ovocné šťávy, cereálie, jogurt, pečivo, sýry, uzeniny, zelenina, ovoce a teplé snídaňové pokrmy, např. vejce se slaninou. Obědy se podávají v době od 12:00 do 14:30 a večeře v době od 17:30 do 21:30. Obědy a večeře se podávají formou menu. V restauraci je možné si objednat obědový balíček. V letních měsících je otevřená jedna terasa pro 36 hostů a druhá terasa pro 12 hostů. My jsme většinou stravování přizpůsobili programu European Champions Cup a výletům. Ve městě Rotterdam je samozřejmě nepřeberné množství restaurací a obchodů. Několikrát jsme cestou na výlet nebo z výletu zastavili na snídani nebo oběd do restaurace Ikea v nedalekém Delft.

Fotogalerie: Rotterdam