HOTEL DWÓR SÓJKI

Ubytování v Polsku

 /  / Reporáže z cest / Kutno 2014 / Hotel Dwór Sójki

Ubytování v Hotel Dwór Sójki jsme si zajistili přes Booking. Bylo to druhé ubytování po Zamku Gostynin během našeho pobytu v Kutně. Hotel Dwór Sójki se nachází 4,5 km severně od Kutna v Park Dworski w Sójkach. V 16. a 17. století vlastnil Sójki rod Sójecki z erbu Grzymała, v 18. století rod Mikorski z erbu Ostoja. V roce 1790 se Sójki staly věnem majetkem rodu Cielecki. Počátkem 20. století zdědil Sójki Jan Moszyński a v roce 1928 je koupil Leon Marian Koryzna. V roce 1939 byl v panství zřízený Říšský bezpečnostní úřad, který tady fungoval do roku 1945. Po bitvě na Bzuře byl v panství zřízený zajatecký tábor a o něco později byla rodina Koryzna ze Sójek vysídlená. Po válce se už do Sójek nevrátili. V budově panského domu byla zřízená základní škola a knihovna. V roce 2000 získal panský dům současný majitel, který ho dal do užívání jako Hotel Dwór Sójki.

Panský dům v Sójkách byl postavený rodem Cielecki v první polovině 19. století. Jedná se o zděnou omítnutou stavbu postavenou ve tvaru písmene H. Skládá se z jednopodlažního hlavního tělesa a dvoupodlažních bočních křídel kolmo připojených k hlavnímu tělesu a zakončenými trojúhelníkovými štíty. Objekt je částečně podsklepený. Uprostřed průčelí je rizalit s trojarkádovým, hrotitě klenutým portikem korunovaným trojúhelníkovým štítem orámovaným jehlovými pylony. V horní části portiku jsou dva erby Nałęcz a Łabędz a nad hlavním vchodem erb Zaremba. Ze zadní části hlavního tělesa je na ose otevřená terasa. Vnitřní dispozice budovy je dvoulodní, v dvoupodlažních křídlech jednolodní. Sedlové střechy jsou pokryté plechem. Park v krajinářském stylu byl zřízený v polovině 19. století po ukončení stavebních prací.

Lůžko v pokoji
Lůžko v pokoji
Televizor
Televizor
Toaleta v koupelně
Toaleta v koupelně
Telefon
Telefon

Hotel nabízí ubytování ve dvaceti jednolůžkových a dvojlůžkových pokojích. My jsme měli k dispozici dvojlůžkový pokoj s oddělenými pohodlnými postelemi v podkroví. Ubytovat jsme se mohli od 14:00 hodin a ubytování opustit do 12:00 hodin. Recepce byla v provozu nonstop. Velikost pokoje byla přibližně 15 čtverečních metrů. K dispozici jsme měli koupelnu se sprchovým koutem, umyvadlem a WC. Samozřejmostí byly toaletní potřeby, ručníky a osušky. K vybavení pokoje patřila šatní skříň, věšák na oblečení, lampičky a stolky se zásuvkami. K dispozici jsme měli televizi s plochou obrazovkou a telefon. V přízemí byla hotelová restaurace, kde jsme měli snídaně podávané formou bufetu. Vzhledem k tomu, že jsme měli ubytování zajištěné jen na dvě noci, bylo toto ubytování postačující. Většinu času jsme trávili v Kutně a na turnaji Junior League.

V celém objektu byl dostupný wifi internet. Parkování bylo k dispozici před hotelem. Obojí samozřejmě v ceně ubytování. Součástí hotelu byl venkovní krb, gril, prostory vhodné pro piknik, sluneční terasa a zahrada. Všechny prostory byly nekuřácké. Pokoje byly uklízené denně, za příplatek byla k dispozici služba praní, fax, kopírka a business centrum.

Fotogalerie: Hotel Dwór Sójki