ZÁPAS MLB

Zápas mezi Tigers a Pirates

 /  / Reporáže z cest / USA 2014 / Zápas MLB

Po odehraných zápasech v Mezinárodní skupině Junior League World Series měl náš tým den volna. Připadl na čvrtek 14. srpna 2014. Pro mnoho hráčů se stal významným dnem. Celý tým se ve dvou pronajatých dodávkách vypravil do Detroitu na zápas Major League Baseball mezi Detroit Tigers a Pittsburgh Pirates v Comerica Park. Z hotelu Holiday Inn to byla jednoduchá cesta. Využili dálnici I-75, která vedla kolem hotelu v Southgate a současně kolem baseballového stadionu v Detroitu. Necelých dvacet minut a dvacet dva kilometrů. Teoreticky. Před zápasy MLB bývají kolony. Kousek od stadionu zaparkovali. U Comerica Park jsou parkoviště v pěti zónách, za parkování se platí od $ 5,00 do $ 25,00. Jako účastníci Junior League World Series obdrželi volné lístky na zápas MLB.

Major League Baseball (MLB) je profesionální baseballová organizace, která zastřešuje jednu ze čtyř hlavních profesionálních sportovních lig v Severní Americe. Je z nich nejstarší. Týmy hrají American League a National League. Dříve to byly samostatné ligy, v roce 2000 byly sloučeny do jedné organizace. Každá liga je rozdělena na tři divize - východní, centrální a západní. V každé divizi je 5 týmů. MLB tedy hraje celkem 30 týmů. Vítězové American League a National League se vždy v říjnu střetnou ve finále play off MLB, ve Světové sérii. Nejúspěšnějším týmem je zatím New York Yankees, který vyhrál Světovou sérii celkem 27x. Detroit Tigers, Detroitští Tygři, vyhráli Světovou sérii celkem 4x - v roce 1935, 1945, 1968 a 1984. Poražení odešli 7x.

Comerica Park
Comerica Park
Comerica Park
Comerica Park
Zápas MLB Tigers vs Pirates
Zápas MLB Tigers vs Pirates
Comerica park po zápase MLB
Comerica park po zápase MLB

Do Comerica Park se detroitští Tygři přestěhovali ze svého původního Tiger Stadium v roce 2000. Stavba stadionu probíhala v letech 1997 - 2000. Název získal podle hlavního investora Comerica Bank, která tak získala práva názvu na následujících 30 let. Kapacita stadionu je 41.782 diváků. První zápas se odehrál 11. dubna 2000. Zápas Světové série se zde odehrál poprvé 21. října 2006. U vchodu na stadion se tyčí 4,6 m vysoká socha tygra. V areálu je dalších osm tygrů včetně dvou na výsledkové tabuli. Po každém homerunu nebo vítězství Tygrů se jejich oči rozsvítí za zvuku tygřího vrčení. Podél cihlové zdi je dalších 33 tygřích hlav s baseballovým míčem - světlem - v tlamě. Zajímavé byly sochy hráčů, jejichž čísla byla na jejich počest vyřazena ze soupisek Tygrů.

Zápas začal ve 13:08 hodin a bylo plno. Oficiální údaj uváděl 41.986 diváků. V prvních čtyřech směnách nebyl žádný doběh. V dohrávce páté směny se Martinez blýskl homerunem a otevřel skóre zápasu na 1:0 pro Tygry. V dohrávce šesté směny zvýšil stejný hráč na 2:0, když při plných metách získal metu zdarma. Hattrick na 3:0 završil v osmé směně singlem ke dvojce. Ve stejné směně Castellanos odpálil linedrive do středního pole a stáhl další dva body a Tygři už vedli 5:0. V deváté směně zkorigoval Sanches dvoubodovým homerunem a uzavřel skóre zápasu na 5:2. Detroit Tigers vs. Pittsburgh Pirates 5:2. Zápas trval bez pěti minut tři hodiny. Nádherný zážitek a zvlášť pro kluky, kteří svůj volný čas věnují dřině s vidinou toho, že jednou budou i oni hrát na dně takového čtyřicetitisícového kotle.

Fotogalerie: USA 2014