HERITAGE PARK

Park v Tayloru

 /  / Reporáže z cest / USA 2014 / Heritage Park

Město Taylor má k dispozici celkem 21 parků, ve kterých většinou nabízí velké množství rekreačních aktivit a programů. Nabídka je široká - od venkovního koupání po zimní sáňkování. V parcích jsou rozmístěna hřiště pro nejrůznější sporty, rybníky, turistické trasy, zalesněné naučné stezky a mnoho dalších. Nejdůležitějším parkem je Heritage Park. Nachází se východně od Telegraph Road, z jihu je ohraničený Northline Road a ze západu Pardee Road. Velkou atrakcí jsou budovy, které přímo souvisí s historií města. V parku má hřiště místní fotbalový klub, baseballová Taylor South Little League a především Junior League World Series. Heritage Park se stal od 9. do 16. srpna 2014 hlavním místem světového mládežnického baseballu. A náš tým byl u toho.

Historické budovy a repliky jsou soustředěny kolem Coan Lake, v jihozápadním rohu parku. V roce 1994 sem byl přemístěn kostel West Mound Church. Postaven byl v roce 1882 skupinou německých osadníků na kopci mezi Taylorem a Wyandotte. Od roku 1962 sloužil jako stacionář a místo setkávání mládeže. Po přemístění byla v kostele instalována replika původní lavice, restaurována kazatelna, řečnický pult, varhany z roku 1845 a barevné vitráže. Do bílého kostela se štíhlou věžičkou se vchází přes dřevěné schodiště, verandu a dvojité dubové dvěře. Uvnitř je 22 bílých lavic, z nichž polovina je původních. Oltář a nábytek jsou z třešně. V současné době se zde už nekonají bohoslužby. Probíhají zde svatby a koncerty.

Další historickou budovou je radnice Township Hall. Původní budova byla postavena v roce 1855. O osm let později ji zachvátil a zničil požár. O rok později byla obnovena. Budova se využívala nejen jako radnice, ale občas i jako škola až do roku 1887, kdy byla postavena nová radnice Township Hall na Goddard Road. Nedaleko se nachází jedna z nejkrásnějších květinových výsadeb v parku. Další budova - Taylor Heritage School - stávala původně na rohu ulic Telegraph Road a Northline Road. Byla součástí kostela St. John's Lutheran Church. Jako jednotřídka byla využívána od roku 1882. V roce 1930 byla prodána soukromníkovi, který ji přeměnil na garáž. V roce 1988 ji město získalo zpět darem. Jsou v ní historické břidlicové tabulky, kalamáře, pera, hole a dokonce lavice pro hlupáky.

Z období budování železnice pochází budova Hand Station. Stávala na rohu Telegraph Road a Ecorse Road. Byla postavena v roce 1876 poté, co byla přes Taylor vedena železnice Wabash. George Hand prodal práva cesty přes svůj pozemek za $ 250. Místo, kde stála budova bylo všeobecně známo jako Hand Corners, adresa kterou obyvatelé používali jako poštovní pro zásilky doručené železnicí. V roce 1960 lehla budova požárem. Replika byla postavena v roce 1991. Nejstarším domem je Log Cabin, lovecký srub postavený kolem roku 1850. Bydlelo v něm postupně několik rodin. Původně stál na farmě na Pennsylvania Road v blízkosti starých indiánských pohřebišť. V roce 1985 ho město obdrželo darem a o rok později přemístilo do Heritage Parku.

V Heritage Parku se nachází mnoho dalších zajímavých staveb. Např. krytý most, hodiny s římským ciferníkem, altán, vodní mlýn nebo kouzelná studánka. Je zde také několik obchodů - pekárna, cukrárna, obchod se smíšeným zbožím nebo fotografické studio. Samostatnou kapitolou je Petting Farm s mnoha akcemi pro děti i dospělé a s malou zoo. V blízkosti stojí farmářské domy z jiných farem - Greenwald Herikimer House, Knope Farm House a Schonsheck Farm House. Náš tým samozřejmě zajímal areál, rozprostírající se na druhé straně parku s několika sportovišti. A nejvíce Junior League World Series field, baseballové hřiště se zázemím, dějiště 34. ročníku nejprestižnějšího světového mládežnického baseballového turnaje pro hráče ve věku 13. a 14. let.

Fotogalerie: USA 2014