EXPRESS BRNO

Cesta letadlem z Černé Hory

 /  / Reporáže z cest / Černá Hora 2018 / Express Brno

Náš odlet z letiště v Podgorica byl naplánovaný na 20:20, měli jsme tedy možnost strávit celý den v Černé Hoře ve vesnici Buljarica. Pokoj v Penzion Premier jsme museli vyklidit do 10:00. Po snídani jsme tedy nanosili zavazadla do restaurace na určené místo, kde jsme je mohli zanechat až do odjezdu v 17:30. V restauraci jsme mohli využívat toalety. Celý den jsme se rozhodli strávit na pláži koupáním v moři a malou procházkou. Na pláži byly sprchy i převlékací kabinky. Plnou penzi jsme končili obědem. Po obědě jsme se ještě prošli směrem k mokřadům a braktickým vodám u mysu Dubovica. Dřívější večeři jsme vyřešili návštěvou pekárny, kam jsme během pobytu chodili na pizzu. Ta byla výborná, proto jsme si ji objednali i před odjezdem. V 17:30 na nás čekal autobus na parkovišti před restaurací Šumice na Jadranské magistrále hned vedle Penzion Premier. Odtud jsme ještě sjeli dolů do vesnice vyzvednou rekreanty z hotelu Vila Armenko.

Po Jadranské magistrále jsme jeli směr Sutomore. Ještě naposledy jsme se poohlédli směrem k zátoce Buljarica a k Budvanské riviéře. Blížící se vrchol Velji Grad (497 m) nezi Jadranskou magistrálou a Jaderským mořem nám dával vědět, že už brzy odbočíme do vnitrozemí Černé Hory. To se také stalo ještě před Sutomore. Napojili jsme se na silnici M-1.1. Přejeli jsme po mostě Durmani a po chvíli jsme vjeli do tunelu Sozina, který nás po 4189 m vypustil v černohorském vnitrozemí. Před námi se otevírala panoramata pohoří Rumija, které už bylo předzvěstí blížícího se Skadarského jezera. Díky pěknému počasí jsme si tyto pohledy mohli vychutnat plnými doušky. Za jezerem jsme podél řeky Morača dojeli do Golubovci, kde se nachází mezinárodní letiště. Přibližně v 18:45 jsme vystoupili z autobusu a vešli jsme do odletové haly. U odbavovací přepážky jsme na základě cestovního dokladu obdrželi palubní lístek a doklad od odbaveného zavazadla. Prošli jsme bezpečnostní a pasovou kontrolou. V čekárně s odletovými branami jsme si zakoupili nápoje do letadla, posadili se a čekali na odlet. Ten měl menší zpoždění, k letadlu jsme mohli vyrait ve 20:40.

Zátoka Buljarica
Zátoka Buljarica
Pohoří Rumija
Pohoří Rumija
Vranjina a Skadarské jezero
Vranjina a Skadarské jezero
Pohoří Rumija a Skadarské jezero
Pohoří Rumija a Skadarské jezero

Let QS4885 z Podgorice do Brna jsme absolvovali letadlem Boeing 737-86j. Přepravu zajišťovala společnost Travel Service prostřednictvím nízkonákladové společnosti Smart Wings. Nejdříve nás přivítal kapitán, seznámil nás s průběhem letu a důvody zpoždění. Palubní personál nám poskytnul bezpečnostní školení a kelímek vody. Během letu bylo možné si zakoupit občerstvení. Po 21. hodině jsme začali rolovat. Vzlétli jsme ve 21:13. Po vzletu se nám naskytnul nádherný pohled na noční město Podgorica. Většinu cesty jsme absolvovali ve výšce 10000 m. Letěli jsme přes Srbsko, Maďarsko a Slovensko. Z mnoha rozsvícených měst a obcí jsme poznali maďarský Segedin. Začali jsme klesat ve 22:05 a na letišti v Brno-Tuřany jsme přistáli ve 22:30. Prošli jsme pasovou kontrolou, vyzvedli zavazadla a úspěšně zakončili jednu z doposud nejkrásnějších dovolených.

Fotogalerie: Cesta do Černé hory a zpět

V letadle
V letadle
Letiště Podgorica
Letiště Podgorica
Podgorica
Podgorica
Segedin
Segedin