Úvod KNIHA NÁVŠTĚV Z ROKU 2008 

Kniha Tato stránka je věnována Vám, našim návštěvníkům. Pokud nám chcete dát na vědomí, že jste nás navštívili, do knihy návštěv. Můžete připojit své postřehy, připomínky, vzkazy. Pokud budou publikovatelné, zveřejníme je a připojíme svou reakci. Pokud chcete zveřejnit i vaši e-mail adresu, uveďte ji do textu zprávy.

2013    2012    2011    2010    2009    2008    2007    2006    2005    2004    2003    2002    2001    2000

Point

Point  26.12.2008, 16:28.
Ahoj Řehuřkovi! Na Vašu stránku zaslúžene čítate iba samé chvály. Preto jednu pochvalu a uznanie príjmite aj od nás. Náhodou sme na Vašu stránku narazili, keď sme hľadali nejaký materiál ohľadom polostrova Gargáno. Boli sme tam s rodinou na dovolenke v roku 1999. Na túto dovolenku máme veľmi pekné spomienky, preto uvažujeme, že výročne po desiatich rokoch sa na Gargáno vrátime. Ale späť k Vašej stránke. Po jej prečítaní sme zistili, že máme veľmi podobné záľuby, že rodinný život prežívame podobným spôsobom, dokonca sme približne v rovnakom veku vrátane detí a možno máme aj podobné zamestnanie ... ktovie !? :-) Preto Vám držíme palce a odteraz budeme Vašimi stálymi návštevníkmi a ďakujeme, že tvorbou takejto stránky robíte radosť nielen sebe ale aj veľa ľuďom s podobným záujmom. Z vlastných skúseností vieme, že na aktualizáciu webovej stránky je potrebné obetovať množstvo práce a času, preto Vám prajeme veľa úspechov aj v novom roku 2009. Eva, Milo, Martin a Tomáš od Žiliny.
Řehůřkovi: Dobrý den, zdravíme do Žiliny a děkujeme za Vaši zprávu. Doufáme, že se nám podaří dokončit naši novou reportáž Gargano 2008 ještě než na Vaši dovolenou odjedete, a budete si tak moci rozšířit informace o naše poznatky z naší zatím poslední návštěvy Gargana. K přání do nového roku se připojujeme a přejeme Vám hodně nádherných cestovatelských zážitků.

Point  05.12.2008, 17:48.
Ó, ó, velikánské díky za vaše skvěle vypracované webíky. Bavím se a pracuji na netu již 6 let, ale takové nádherné weby, jako od vás, jsou skutečně vzácností ... jste neobvykle a nevyjádřitelně, úžasně perfektní. A obětaví. A přející všem návštěvám ty nej - nej - rady a podrobné popisy všeho užitečného a krásného v životě. Bez obav jsem začala péct cukroví, letos jen podle vašich receptů. Vše se mi suprově daří. Dnes chci vyrobit těsto na vanilkové rohlíčky. Ale nevím, jestli tam nemáte uvedeno úmyslně bez žloutků. Nebo se vloudila chybička? Mám již 67 roků, ale bez vejce jsem ještě nic nepekla, no, odložím ty "žvanilky". Snad mi odpovíte. Helena J. - soví babička z fazolků.cz.
Řehůřkovi: Dobrý den, děkujeme za Váš e-mail. Vanilkové rohlíčky 1 jsou verze bez žloutku. Proto je tam másla přesně polovina než ostatních surovin. Pokud preferujete pečení se žloutkem, doporučujeme recept na Vanilkové rohlíčky 2. Část másla je nahrazena žloutkem.

Point  02.12.2008, 17:31.
Dobrý den. Chtěla bych Vám poděkovat za Váš krásný web. Dneska při hledání nových vánočních receptů jsem Vás objevila a jsem velice nadšená. Mám doma 3 dospělé chlapy a neustále něco vařím a peču, tak si ve vašich receptech najdu vždy nějakou inspiraci. Teď budu Vaše stránky navštěvovat častěji. Jste prostě super !!!!!! Dáša Stoklásková, Pardubice.
Řehůřkovi: Dobrý den, moc děkujeme za Váš e-mail. Spokojení návštěvníci našich stránek jsou tím hnacím motorem, který je žene dál ve vývoji a rozšiřování.

Point  19.11.2008, 13:36.
Dobrý den milí Řehůřkovi. Vaše stránky jsem našla úplnou náhodou a jsou opravdu skvělé. Jelikož velice ráda vařím a peču a blíží se Vánoční svátky, neodolala jsem a vybrala si několik zajímavých receptů. Vás lze jedině DOPORUČIT, jste výborní. Mějte se fajn a hezký den přeje Sylva.
Řehůřkovi: Dobrý den, děkujeme za Vaši zprávu. Vždy jsme nesmírně potěšeni, když naše práce není zbytečná a stránky někomu přijdou vhod. Přejeme Vám, aby se vánoční pečení vydařilo a výsledky přispěly ke skvělé vánoční atmosféře.

Point  05.11.2008, 11:04.
Vážení a milí Řehůřkovi, objevila jsem Vás v rámci pátrání po informacích o Garganu, konkrétně městečku Vieste. Vaše stránky nám byly velkou inspirací a díky nim jsme prožili neskutečně krásnou dovolenou ... a tak se k Vám opakovaně vracím zavzpomínat. Přeji celé vaší rodince vše nej a ostatním cestovatelům to štěstí - najít zrovna Váš web. Jovanka, Praha.
Řehůřkovi: Dobrý den, děkujeme za Vaši zprávu jsme rádi, že se Vám dovolená vydařila.

Point  12.10.2008, 15:54.
Milí Řehůřkovi, našla jsem Vaše stránky náhodou. Žiji již 20 let v Dánsku, ale musím konstatovat, že neznám nikoho, kdo by žil tak aktivně, jako Vy. Tady je sice vysoká životní úroveň atd., ale když je třeba nepodařené léto (což je tady normální), tak lidi radši jdou k doktorovi, aby jim dal prášky. Nemyslím si, že je to zcela normální ... Dánsko je také hezké, ale asi to bude tím, že Češi mají jinou kulturu a tradice. Moc Vás zdraví Jitka.
Řehůřkovi: Dobrý den, děkujeme za Vaši zprávu ze severu Evropy. Přejeme Vám více těch podařených lét.

Point  10.10.2008, 17:14.
Dobrý den. Našla jsem Váš web víceméně náhodou a moc jste mě potěšili, cestopisy na webu procházím moc ráda, ještě jsem neměla moc času projít celé Vaše stránky, ale nadchli jste mě, že máte taky rádi Gargano, já osobně jsem tento krásný kout objevila před 12 lety a mám to tam moc ráda, můžu tam každý rok a pořád nemám dost, tak mě těší, že někomu se tam taky líbí, navíc vím co dá práci vytřídit a zpořádkovat ty hromady fotografií které pokaždé dovezu, takže máte můj obdiv, že to máte tahle krásně zpracované. PS: tip na další místo hezké Itálie: poloostrov Salento, Jónské moře, Galipoli, Leuca, Otranto, Ostuni apod., můžu doporučit. Mějte se, Jana S.
Řehůřkovi: Dobrý den, děkujeme za Vaši přízeň a za Váš tip. V Itálii je toho skutečně hodně krásného a v životě se to všechno nedá navštívit a podrobně poznat.

Point  31.08.2008, 13:24.
Hezký den, chtěla jsem vám poděkovat. Díky vašim krásným stránkám a Pavlovým radám na stránkách cestujeme.name jsem mohla naplánovat naši letošní dovolenou v Salzbursku, která se nám opravdu vydařila. I díky vašim tipům na zajímavá místa a radám ohledně Salzburské nebo Salzkammergutské karty. Ještě jednou díky :-). Ať se vám daří. Martina Brzobohatá.
Řehůřkovi: Dobrý den, děkujeme za Vaši zprávu, jsme rádi, že se Vám dovolená vydařila a v Salcbursku se Vám líbilo.

Point  28.08.2008, 09:40.
Zdravím Řehůřkovi. Jak jsem Vás našel, náhodou. Vaše stránky jsou příjemné a inspirativní. Díky.
Řehůřkovi: Děkujeme za návštěvu.

Point  17.08.2008, 19:07.
Dobrý deň. Chcem vás len pochváliť za prehľadné stránky, keď neviem čo variť, tak tu len nazriem a hneď mám jasno. Len tak ďalej, vďaka. Viera.
Řehůřkovi: Dobrý den, děkujeme za Váš e-mail. Kladné ohlasy jsou hnacím motorem našich stránek :-) S pozdravem a přáním pěkného dne Řehůřkovi

Point  15.07.2008, 20:39.
Moc vás zdravím z Kanady. Úplně čirou náhodou jsem vás objevila – hledala jsem recept na ovocný koláč (máme báječnou úrodu rybízu) a tak jste mi padli do ruky! Obdivuji vaše stránky – inspiruje mě to něco takového udělat pro naši rodinu. Gratuluji! Žiju v Torontu už od roku ’48. Narodila jsem se v Praze. Manžel je od Mladé Boleslavi – seznámili jsme se v Kanadě. Můj otec vyrostl v Hustopečích u Brna a byl náruživým Moravanem až do své smrti. Máma byla ze Šumavy a to tenkrát v těch dobách byl strašný rozdíl – jako kdyby si dnes vzal Číňan Holanďanku! Stařence z Moravy nechutnalo vůbec mámino šumavské jídlo! Na každý pád, moje děti a vnoučata (vše narozené v Kanadě) milují Českou republiku a hlavně naše vaření. Čislo jedna je vždy guláš a pak samozřejmě houskové knedlíky, no a jakýkoliv koláč. A proto jsem hledala recept na koláč (nechtělo se mi tahat Sandtnerovku ven) a tím pádem jsem vás našla. Jen tak mimochodem – jedna z mých dcer nyní žije v republice, provdala se tam a má 8-mi letého kluka. Tak se to kolo zase nějak spojilo, že? Vesele do vaření! S pozdravem Erica Vieznerová (Chmelová).
Řehůřkovi: Dobrý den, děkujeme za Vaši zprávu. Zaujalo nás, jak pěkně píšete česky, i když bydlíte v Kanadě už šedesát let. To jen dokazuje, že máte svoji rodnou zemi ráda a svůj rodný jazyk používáte často. Přejeme Vám hodně kuchařských úspěchů. Dovedeme si představit, jak je složité, ty naše české "národní" pokrmy s místními surovinami "vykouzlit". Mějte se moc pěkně a zase nás někdy navštivte.

Point  08.07.2008, 20:38.
Zdravím! Ode dne, kdy jsem "objevila" vaše stránky, je navštěvuji téměř denně. Proč? Protože ... jsou přehledné a srozumitelné, jsou "ze života", pokaždé najdu něco nového a zajímavého, prezentují ověřené zkušenosti, mám slabost pro Moravu ... ! A děkuji! Eva z Ráje (Českého), brněnská "vyplavenina" s příbuznými kolem Bučovic.
Řehůřkovi: Dobrý den, děkujeme za Vaši zprávu. Zpětné ohlasy jsou pro nás důležité – je to motivace dál naše stránky rozvíjet a zlepšovat. V nejbližší době chystáme reportáž z Tyrolska – Pillerseetal, odkud jsme se o víkendu vrátili a přivezli jsme si spoustu zážitků a více jak 1250 fotografií. Naše stránky během prázdnin stagnují, je to z toho důvodu, že hodně cestujeme po dovolených mimo ČR. Vše ale podrobně popíšeme a na stránkách vystavíme :-)

Point  30.06.2008, 21:54.
Aniž bych využil možnost Vás zatěžovat svými otázkami, dozvěděl jsem se téměř vše z vyčerpávajících odpovědí pro předešlé návštěvníky. Forma i obsah Vašich webových stránek je excelentní! Nad mírou Vaší tolerance a asertivity nevěřícně kroutím hlavou. Poslední co musím dodat je slogan z jednoho ze Svěrákových scénářů: "Vše co uděláš ... se ti vrátí.". Zdeněk Rut. Plzeň.
Řehůřkovi: Dobrý den, děkujeme za Vaše krásná slova a jsme rádi, že jste na našich stránkách našel to, co jste hledal. Přejeme spoustu pěkných cestovatelských zážitků.

Point  05.06.2008, 11:45.
Přeji krásný den, při hledání nějakého receptu co uvařit k obědu - nebo večeři jsem narazila na Vaše hezké stránky, jsem s manželem v předdůchodovém věku, děti máme 3 (2 kluci ve Vašem věku a dcera 18), také rádi cestujeme i když v Itálii jsme ještě nebyli i když to máma takřka za humny. Bydlíme v krásném prostředí Šumavy v blízkosti Lipenského jezera, pokud by jste někdy chtěli zavítat do našeho kraje, zkuste naše stránky na ubytování - jinak přeji hodně pohody a hezkých zážitků na dovolených. Zdravím. Poslední Vladislava.
Řehůřkovi: Dobrý den, děkujeme za Váš e-mail, který nás nesmírně potěšil. To, že se naše stránky někomu líbí a jsou užitečné je tím hnacím motorem, který je rozvíjí dál. Ve Vašem kraji jsme byli, moc se nám líbily především procházky kolem Schwarzenberského plavebního kanálu - jak z české, tak i z rakouské strany. Pokud tam někdy ještě zavítáme, určitě vezmeme v potaz i Vaši nabídku ubytování.

Point  21.04.2008, 08:12.
Vážení, čas od času brouzdám na Vašich stránkách a moc se stydím, že už jsem neodepsala dříve. Loňská dovolená byla celkově ve "Vaší režii". Podle Vašich poznatků jsme loni cestovali na polostrov Gargano - ubytování ve Vieste. Ještě jsem nezažila ten pocit, že se člověk může "zamilovat" na první pohled do městečka. Prostě Vieste je moje láska do konce života. Ještě se tam musím vrátit. Dělali jsme výlety kde jsme se nechali inspirovat Vašimi zkušenostmi. Je pravda, že jsme si někdy vytyčili cíl výletu a při "vynikajícím" značení cest jsme zabloudili, dojeli někam, ale bylo to úžasné. Poznali jsme i to, co bychom nikdy neviděli kdybychom se uměli orientovat v italském značení. Tak jako po 14-ti dnech pobytu. Děkujeme za Vaše stránky. Letos pojedeme do Kampánie. Možná příště do Kalábrie ... kdo ví. Děkujeme. Ing. Daniela Okrajková.
Řehůřkovi: Dobrý den. Moc děkujeme za Váš e-mail. Pozitivní ohlasy, zprávy o tom, že stránky někomu pomohly při dovolené, jsou vždy tím hnacím motorem pro další rozšiřování našich stránek.

Point  07.04.2008, 09:28.
Dobrý den. Jmenuji se Míča a jsem z Jižní Moravy. Včelařím a pro svoje potěšení si dělám medovinu. Prosil bych Vás o radu, jestli je to možné. Medovinu vyrábím podle návodu, který je u dolských kvasinek a i když medovinu stáčím do flašek ve stáří jednoho roku, přesto se mi ve flaškách po třech měsících rozkvasí a vytlačí špunty. Je něco, čím bych medovinu zakonzervoval? Předem děkuji za radu a mě věnován Váš drahocenný čas. Míča.
Řehůřkovi: Dobrý den. Problém je v kvašení. Musí se zastavit včas a nesmí pokračovat v láhvi. Někteří výrobci medovinu síří. Síření (konzervace oxidem siřičitým) zbaví medovinu nejrůznějších bakterií. Může však způsobovat konzumentovi takového nápoje bolesti hlavy. Spíše než sířit doporučujeme změnit kvasinky, změnit postup výroby atd. Může pomoci i změna prostředí, kde máte medovinu uloženu. Zkuste recept na Staročeskou medovinu.

Point  02.04.2008, 20:12.
Ahoj Řehůřkovi. Je to již dlouho,co jsem Vám poslal receptík Kuře Alles. A protože se mi Vaše stránky moc a moc líbí, prohlížím je dost často. A především brouzdám v receptech, protože vaření je můj velký koníček. Povedl se mi zase jeden recept, který ocenila i moje žena Janinka (ona je výborná kuchařka a její chvála je pro mě to nejcenější). Proto se pochlubím a posílám Vám recept na posouzení. Minulý týden jsem očekával mého synka ze školy a protože jsem toho moc doma na oběd neměl, pokusil jsem se něco spáchat. Přátelé, to co se mi povedlo považuju za absolutní bombu. A protože nejsem žádný škrt, podělím se s vámi. Takže tady posílám receptík i s fotografkou. Prostě to zkuste a uvidíte, že se zase přesvědčíte o tom, že jsem ve vší skromnosti ten nejlepší kuchař na světě a že by po mě hrábla každá ženská (já to o sobě vím, jen se snažím vás o tom taky přesvědčit) :o)) Nazval jsem to Minutka po škole. Mějte se moc fajn. Vlasta.
Řehůřkovi: Děkujeme za recept a za přízeň. Co nejdříve ho vyzkoušíme. Vypadá to zajímavě. Přejeme hodně nových kulinářských nápadů a zase si na nás někdy vzpomeňte.

Point  28.03.2008, 16:54.
Ahoj, jmenuji se Jiřina a žiji v Jižní Africe. Teď momentálně jsem na návštěvě u dcery ve Francii. Narodila se jí dvojčata - kluci. Tak jsem ji přijela dát oporu morální a fyzickou. Je to dost práce. Brouzdala jsem se receptama a našla jsem vaši WEB side (ani nevím, jak se to řekne česky) Je velice zajímavá a to ne jenom co se týče receptů. WELL DONE!!!!!!
Řehůřkovi: Dobrý den. Děkujeme za Váš e-mail. Gratulujeme k vnoučatům a přejeme jim hodně zdraví a nádherný a úspěšný život. Mějte se pěkně a užívejte si nádhernou roli babičky.

Point  27.03.2008, 20:27.
Dobrý večer, velice mě zaujal Vás předkrm plněné rajče sýrovou náplní a proto jsem se jej rozhodla dát na slavnostní menu do mé závěrečné práce ... Ale moc mě mrzí, že jsem nikde nemohla najít CHARAKTERISTIKU tohoto pokrmu ... Moc Vás prosím, žádám Vás, mohl byste mi napsat charakteristiku tohoto pokrmu? Potřebovala bych ji napsat na jídelní lístek. Byla bych Vám velice vděčna. Předem Vám mnohokrát děkuji Tenková Michaela, studentka.
Řehůřkovi: Dobrý den. Asi jediná možná naše odpověď je: vzhled tohoto pokrmu je dostatečně popsaný v našem receptu. Popis chuti získáte nejlépe tím, když si pokrm připravíte a sama zhodnotíte. Normy jsme v životě neviděli, takže nemůžeme na základě nich charakterizovat :-) Nezlobte se, i když bychom velice rádi pomohli, asi z nás víc nedostanete :-) Mějte se pěkně.

Point  20.03.2008, 22:04.
Dobrý den, koukám na vaše zajímavé stránky. Také ráda cestuji a fotím. Byla jsem v Dánsku - ve vánočně ozdobeném Tivoli. To byla nádhera! Jak když vstoupíte do pohádky. Vážně tam svítil každý keř či strom. Nebo v Egyptské Tabě, Jordánsku či v Tuniském Zarzisu. Paráda! Pocházím ze Zubří od Rožnova pod Radhoštěm, ale už moc let žiji tady u Mělníka. Teď koukám na vaše recepty a o jeden bych se s Vámi rozdělila. Děti ji milují - Piza trochu jinak - snadno a rychle. Ty fotky jsou z Dánské Kodaně - zábavný park Tivoli. To byla nádhera. Helena Nezbedová.

Kodaň Kodaň Kodaň Kodaň

Řehůřkovi: Dobrý den. Děkujeme za Váš e-mail a za recept. Určitě ho co nejdříve vyzkoušíme. Přejeme Vám hodně cestovatelských i kulinářských zážitků.

Point  16.03.2008, 18:55.
Dobrý den! Receptů znám dost a možná, že i některý stojí za zveřejnění - snad někdy - dnes mám naopak dotaz či žádost. V dětství jsme doma dělávali "beneše", teď se v obchodech objevují benešníky - keramické formy obdélníkových tvarů velikosti plechu do trouby, ale zatím nikdo mi nebyl schopen přidat i recept na beneše; ani na internetu jsem žádný zatím nenašel; neznáte ho Vy? S přátelským pozdravem Olšanský
Řehůřkovi: Dobrý den, tak to se zařadíme do dlouhé fronty těch, kteří nevědí, co to beneše jsou. Přejeme Vám, abyste byl ve svém hledání úspěšný. Pokud se něco dozvíme my, ozveme se.

Point  16.03.2008, 15:26.
Dobrý den, zdraví vás také Bučováci - Pokorní. Máte moc pěkné stránky. Je legrační, že s dětmi jezdíme na stejné cyklovýlety po okolí jako vy - Jalový Dvůr, Jitřenka atd. Jak to, že jsme se ještě nepotkali? Hezké jaro přeje Jana Pokorná.
Řehůřkovi: Dobrý den, no to taky nechápeme :-) Přejeme Vám hodně pěkný výletů za ještě pěknějšího počasí.

Point  05.03.2008, 11:58.
Dobrý den, brouzdám po netu a koukám známé jméno v názvu stránek. Pocházím z Kunštátu na Moravě a chodila jsem do třídy s Hanou Řehůřkovou – jestlipak to není také nějaká Vaše příbuzná? Už jsem ji dlouho neviděla a na srazy také nechodí. Pokud je z Vaší rodiny a vídáte se s ní, tak ji připomeňte, že sraz bude koncem května! Jitka Mynářová - Fránková, Blansko.
Řehůřkovi: Dobrý den. Bohužel Vás zklameme. Naše příbuzná to není, takže vzkaz nemůžeme vyřídit.

Point  29.02.2008, 08:43.
Dobrý deň, navštívte aj naše krásne Slovensko – napríklad Donovaly. Radi vás privítame v našom Apartmánovom dome Greenhill. S pozdravom Emília Marková, Apartmánový dom GreenHill.
Řehůřkovi: Dobrý den, děkujeme za pozvánku. V Donovalech jsme byli v roce 1985 a moc se nám tam líbilo. Při té příležitosti jsme podnikli přechod hlavního hřebene Nízkých Tater. Určitě se tam ještě rádi podíváme.

Point  20.02.2008, 08:02.
Dobrý den, na Vašich stránkách mě zaujal recept na rozinkové trojhránky, v seznamu surovin ale chybí množství cukru. Můžete mi, prosím, napsat kolik cukru použít?
Řehůřkovi: Dobrý den. 150g.

Point  02.02.2008, 18:07.
Krásný, pohodový, rodinný web. Povedlo se Vám to. Vladimír Seidl.
Řehůřkovi: Děkujeme.

Point  14.01.2008, 11:11.
Zdravím Vás z Brna, při hledání dojmů individuálních cestovatelů ze Sicílie jsem se dostala na Vaše stránky. Velice se mi líbí, připomínají mi naše cestování s dětmi, tehdy ovšem po vlastech českých. Po Evropě podle vlastních představ jsme začali jezdit asi před devíti lety, když žádná cestovní kancelář nenabízela program podle našich představ. Máme společnou slabost pro Itálii - Apulii, Umbrii a Kalábrii jsme procestovali podrobněji a na jaře se chystáme na Sicílii. Určitě se inspirujeme i Vašimi informacemi. Přeji Vám šťastný, na zážitky bohatý rok 2008. Hana Kulová.
Řehůřkovi: Děkujeme Vám za e-mail a přání šťastného a bohatého roku 2008 opětujeme.