Úvod KNIHA NÁVŠTĚV Z ROKU 2005 

Kniha Tato stránka je věnována Vám, našim návštěvníkům. Pokud nám chcete dát na vědomí, že jste nás navštívili, do knihy návštěv. Můžete připojit své postřehy, připomínky, vzkazy. Pokud budou publikovatelné, zveřejníme je a připojíme svou reakci. Pokud chcete zveřejnit i vaši e-mail adresu, uveďte ji do textu zprávy.

2013    2012    2011    2010    2009    2008    2007    2006    2005    2004    2003    2002    2001    2000

Point

Point  18.12.2005, 16:49.
Na Vaše stránky jsem se dostal náhodou po zadání "měnová reforma". Nejdříve k ní: postrádám v článku datum, kdy byla vyhlášena (den předtím prezident v projevu uklidňoval obyvatele, jak je naše měna pevná - pamatuji, prezidentem Novotným nebo Gottwaldem?) a od kterého dne platila. Já se domnívám, že oznámena a vyhlášena byla 30.5.1953 a platila hned od 31.5.1953. Můžete mi, prosím, poslat upřesnění na moji mailovou adresu? Byl bych Vám nesmírně vděčný. Předem moc děkuji, Pavel MUSIL. A nyní k Vašim stránkám: prohlédl jsem si pochvalná hodnocení a vím, že chvály není nikdy dost, proto i já se připojuji s pochvalou a jsem rád, že Vaše stránky jsou určeny i nám, obyčejným starším lidem, začínajícím na internetu a odrazovaným anglickými texty. Věřím, že se na Vašich stránkách budu orientovat spolehlivě, zvláště na těch inovovaných, o kterých jsem v textu zahlédl zmínku. Přeji Vám hezké vánoce, do Nového roku hlavně zdraví a síly, také na vylepšování Vašich stránek. S pozdravem P.M.
Řehůřkovi: Dobrý den, děkujeme za Váš ohlas. K Vašim dotazům: bohužel (nebo spíše bohudík) nemůžeme čerpat z vlastních zkušeností, tudíž jsme odkázáni na zdroje. Rozhlasem byla vyhlášena reforma 30.5.1953 v 18:00 hodin, 31.5.1953 proběhla a od 1.6.1953 byly jedinými zákonnými penězi bankovky po 100, 50, 25 a 10 korunách, státovky po 5, 3 a 1 koruně a mince po 25, 10, 5, 3 a 1 haléři. Prezidentem byl Antonín Zápotocký (od 21.3.1953).

Point  18.12.2005, 09:46.
Dobrý den, při hledání receptů s vanilkovým luskem, jsem se dostala až k vám na super stránky. Když píšete, že jste aktivní rodina, tak to je slabý výraz. Musíte mít moc fajn zážitky a vaše děti taky. Přeji vám hodně štěstí na cestách a plno nových objevů. Určitě si z vašich výletů vezmu inspiraci a až bude trochu hezky, tak někam vyrazíme. Krásné Vánoce a veselý rok 2006 celé vaší rodině přeje Radka Gorbačova, Těšany.
Řehůřkovi: My Vám přejeme, aby se Vám výlety v roce 2006 vydařily.

Point  01.12.2005, 14:00.
3. pokus o doručení a pak to vzdám: Dobrý den, dnes jsem narazila na Vaše stránky. Jste bezva rodina. Ta naše je podobného ražení, ale jsme všichni o pár let starší. Bydlíme na kraji Prahy v domku se zahrádkou a zvířectvem. Rádi jíme, a tak jsem nejdříve pročítala Vaše recepty. Zaujaly mne karbanátky ve smetanové omáčce. Jakou doporučujete přílohu? Děkuji za odpověď. Jitka.
Řehůřkovi: Dobrý den, nevzdávejte to, zřejmě byl problém někde na Internetu, toto je zatím první e-mail, který jsme od Vás dostali. Zkuste těstoviny. Je to však na fantazii a chuti každého :-)

Point  30.11.2005, 09:05.
Milí Řehůřkovi, téměř úplnou náhodou jsem narazila na vaše stránky, když jsem si do vyhledávače zadala vyhledat "perníkové koření". Blíží se Vánoce a tak chci upéct také perníčky, ale protože bydlíme v zemi klokanů a koal, kde se směs perníkového koření v prášku koupit nedá, potřebovala jsem znát jeho složení, abych si ho mohla vyrobit sama. Našla jsem jen několik stránek, kde je složení uvedeno, ale i další okolnosti mne vedly k rozhodnutí, že vyzkouším právě to vaše. Ty okolnosti jsou moje vzpomínky z dětství na jméno Řehůřek. Za svobodna jsem se jmenovala Řehořková, ale mnoho lidi v mém okolí, pamatuji si zejména na učitelky na základní škole, si moje příjmení upravovaly do podoby Řehůřková. Jistě i vy máte spoustu veselých historek s příjmením pro hodně lidí obtížně vyslovitelným. Ale to jsem odbočila, chtěla jsme vám poděkovat za recept na perníkové koření a posílám pozdrav z daleké Austrálie. Za pár dní se pustím do pečení vánočního cukroví a tak nám aspoň jeho vůně navodí vánoční atmosféru. Přeci jen, když je nebe bez mráčku a téměř třicet stupňů tak to vůbec nevypadá, že už jsou Vánoce za dveřmi. A tak ještě a závěr: Krásné a pohodové Vánoce. Ivana
Řehůřkovi: Dobrý den, my Vám také přejeme pohodové Vánoce, my jsme je ve 30 stupních ještě nezažili. Dokonce to vypadá, že možná letos budou i na sněhu! Ale do vánoc je ještě relativně dlouho, takže to může vše roztát. Když se podíváte teď na naše stránky, najdete na úvodní straně fotografii pořízenou cca před hodinou. Takhle to vypadá, když se podíváme z okna do zahrady - všude plno sněhu! Přejeme Vám, aby se perníčky podařily, i další vánoční cukroví, a aby Vám jeho vůně navodila tu správnou atmosféru. Mějte se nádherně a někdy nás zase navštivte.

Point  24.11.2005, 15:49.
Dobrý den, máte hezké a zajímavé stránky. Jenom jsem postrádal u Apola 11, že když se vrátil Armstrong po procházce do modulu prohlásil: "Mnoho štěstí pane Gorski!" (A dalších dvacet let mlčel a neřekl, co tím chtěl basník říci :-) Zdravím Vás. Jiří Janda.
Řehůřkovi: inconstantmoon.com: "q: When leaving the surface of the Moon, Neil Armstrong said goodnight to someone (ie "goodnight Mr Gurski"). What did he say, and why did he say it? (Fred Kolthay, Mahopac, NY). a: A story has been circulating for some years on the Internet relating to the comment "Good luck, Mr Gorski" spoken by Neil Armstrong at the end of his first moonwalk. The meaning of these cryptic words is clever, risque and funny (and unfortunately cannot be explained on a family site). The only thing which detracts from it is that it never happened, as the mission transcripts reveal." :-)

Point  06.11.2005, 10:12.
Příjemný dobrý den, Moc Vám děkuji za recept na bretaňské fazole. Mějte se moc hezky a pokračujte v doplňování informací na www stránkách, jsou zajímavé. Blanka Kulhánková - Krkonoše.
Řehůřkovi: Děkujeme za návštěvu. Pokud budete mít nějaký zajímavý recept, nezapomeňte se s námi o něj podělit.

Point  27.10.2005, 00:20.
Ahoj rodinko. Našla jsem vaši webovou stránku při hledání receptu na bramborové knedlíky. Používáte hodně sádla a podob., což pro mě není, jsem totiž vegetarián, ale to nevadí. Recepty jsem si stáhla a já si je upravím. Já teď žiji v USA v Los Angeles a tak vše vyhledávám na internetu. Přeji vám brzké dostaveni domku, všeho ostatního nejlepšího co se vám hodí. Zdenka Sutton.
Řehůřkovi: Zdravíme Vás na druhou stranu světa. Doufáme, že v budoucnu najdete na našich stránkách více receptů, které Vám budou vyhovovat.

Point  19.10.2005, 20:08.
Dobrý den Řehůřkovi, Vaše stánky jsem navštívila náhodou, když jsem hledala nějaké informace o Gargánu a musím říct, že jsem na nich už asi po sedmé a stále je co číst a prohlížet. Staly se mi inspirací pro letní dovolenou 2006. Díky Vám za ně, jsou super. S pozdravem Anna Olahová, Prachatice.
Řehůřkovi: Dobrý den, děkujeme za Váš e-mail. Jsme rádi, že informace přijdou vhod a přejeme nádhernou dovolenou v roce 2006.

Point  02.10.2005, 11:27.
Máte moc hezky udělané svoje stránky o čemž svědčí i to, že jsem se od nich nemohl odtrhnout. Pouze manželka dodala, že by si ráda prohlédla Vaši rodinku. Bohužel jsem nikde nenašel fotky Vás ani Vašich dětí, ale i tak jsem přidal stránky k oblíbeným, třeba i kvůli dobrému papání. Dík moc. Tomáš.
Řehůřkovi: Děkujeme za Váš ohlas, na našich stránkách nás skutečně na fotografiích nenajdete. Je to hranice, kterou jsme si stanovili při ochraně našeho soukromí.

Point  26.09.2005, 12:52.
Zajímavé a inspirativní stránky. Je to super a rád se k vám na stránky vracím. Škoda jen, že za roky 2004 a 2005 nejsou žádné nové reportáže. Přeji hodně úspěchů, kvalitních cest a času pro zpracování reportáží z nich. Robert.
Řehůřkovi: Dobrý den, děkujeme za Váš e-mail. Za roky a 2004 a 2005 reportáže budou - 2 x Jeseníky a 1 x Solná Komora. Bohužel s tím časem je to mizerné, snad se to letos podaří.

Point  21.09.2005, 19:30.
Dobrý den. Jmenuji se Aleš Kotyza. Náhodou jsem našel Vaše stránky. Jsou super. Chtěl bych Vás pozvat na bučovický bazén. Přeji Vám hodně štěstí a dobré pokračování ve vedení Vašich stránek , které budeme s manželkou navštěvovat.
Řehůřkovi: Dobrý den, děkujeme za pozvání, bučovický bazén navštěvujeme v zimě pravidelně. Byl to skutečně perfektní nápad, proměnit zbytečný kulturní sál na plaveckou třídu. S blížící se zimou se našim stránkám budeme věnovat více, tak nás určitě opět navštivte.

Point  19.09.2005, 11:58.
Zdravím Vás všechny, máte moc hezky udělané www stránky a obdivuji Vás, že si na ně uděláte čas. Díky také moc za recepty - hlavně na bramborové knedlíky, se kterými jsem se dosud trápila. Vyzkoušela jsem pár Vašich receptů a moje rodina je spokojená. Díky. Alena Šeborová.
Řehůřkovi: Těší nás, že naše recepty mají úspěch. Zkuste nám něco poslat z Vaší kuchařky.

Point  06.09.2005, 12:08.
Ahoj, je to překvápko kam jsem se dostala přes vyhledávač gogle.com, když jsem hledala ubytování v Itálii. Dobré stránky a díky za překvapivou pomoc Vašich odkazů. Ing. arch. Markéta Vilímková.
Řehůřkovi: Přejeme Vám v Itálii příjemný pobyt.

Point  05.09.2005, 20:08.
Ďakujem za pekné stránky. Emílie.
Řehůřkovi: My děkujeme za Vaši návštěvu.

Point  17.08.2005, 09:59.
Máte perfektní www stránku. Přeji mnoho úspěchů. Michal Švec.
Řehůřkovi: Děkujeme.

Point  05.08.2005, 15:19.
Zdravíme Vás. Vedeme už nějakou dobu podobně zaměřenou stránku a shodou okolností jsme na tu Vaši ještě nenarazili, dokud nás neupozornila kamarádka. Jsme rádi, že je nás v nekonečném prostoru internetu víc podobných. Fandíme Vám a přejeme zdar do dalších aktualizací. Jirka a Iva.
Řehůřkovi: Přejeme Vám spoustu spokojených návštěvníků.

Point  12.07.2005, 16:12.
Dobrý den - celá milá moravská rodino. Zdravíme vás všechny z Údolí Bílého potoka, z místa, kde na jeho levém břehu ve Veverské Bítýšce stojí vodní válcový Jarošův mlýn. V současné době mlýn už obilí nemele, ale jako kulturní památka a muzeum mlynářského řemesla slouží veřejnosti k prohlídkám. Na vašich velmi pěkných stránkách jsme si přečetli, že jste před časem také procházeli našim krajem. Máme radost z toho, že jste tento výlet zaznamenali na svých super stránkách. Letos uplynulo právě 370 let od první písemné zmínky o tom, že na místě, kde nyní stojí Jarošův mlýn, již v roce 1635 vodní "MLÝNEK 89" stával. Toto výročí si připomeneme v sobotu 1. října 2005, kdy bude před mlýnem za účasti Dr. Václava Větvičky, ředitele Botanické zahrady UK v Praze, slavnostně vysazen památný strom. Ještě jednou děkujeme za vaše stránky. Přejeme hodně zdraví, příjemné výlety a šťastné návraty ze všech vašich cest ... mlynáři a chasa mlynářská z Jarošova mlýna.
Řehůřkovi: Děkujeme za pozdrav, určitě si někdy k Vám naplánujeme výlet a o zážitky se podělíme s našimi čtenáři.

Point  07.07.2005, 10:29.
Spoustu jídel a dobrůtek jsem již ochutnala jsou skvělé a chtěla jsem požádat zda také nemáte recept na kaloun moc děkuji. Marie.
Řehůřkovi: Nemáme ani tušení, jak bychom něco takového připravili. Kaloun je podle encyklopedie stuha nebo široká tkanice, takže to bude asi pojmenované podle podobného tvaru. Pokud recept někde najdete, ozvěte se nám, rádi ho vyzkoušíme a zveřejníme.

Point  26.06.2005, 22:20.
Dobrý večer Vám prajem. Píšem Vám, lebo nenapísať mi nedá! Skôr, ako niečo napíšem, tak Vás musím pochváliť za Vašu web. stránku. Je jedna z mála, ktoré stoja za to! Na internete sme sa dostali k nej len náhodou, lebo aj mi radi cestujeme po Alpách. More nás moc neláka. Moja manželka presedela pol dňa aj so mnou, kým sme si to všetko neprečítali. Sme manželia v tých rokoch, čo aj vy, no deti nám osud nedoprial. Tak čo si v zime ušetríme, v lete precestujeme. Boli sme na miestach , kde ste boli aj vy. Chcem Vám popriať veľa zdravia, šťastia celej Vašej rodinke. Majte sa pekne.
Řehůřkovi: Děkujeme za přání.

Point  24.06.2005, 11:32.
Pěkný den, Vaše stránky jsem objevila teprve dnes, nestihla jsem všechno ještě přečíst, ale chystám se na to.:-) Moc se mi vaše stránky zatím líbí, jsou skvělé! Přeji vám hodně štěstí a radosti v životě. Mirka K. (27, Jižní Morava).
Řehůřkovi: Děkujeme.

Point  12.06.2005, 22:49.
... dostala jsem najednou "velikananáckou"chuť na zemlbábu a jelikož bydlím v Holandsku, nemůžu si jen tak brnknout mamince pro recept. Díky odkazům jsem narazila na vaše stránky, recept na žemlovku jsem nenašla (pokud tam je , tak jsem slepá), ale i tak jsem našla spoustu jiných receptů na pravá česká jídla (už se těším na pokus o bramborové knedlíky - tady je to trošku problematické s moukou). Zdraví Jitka.
Řehůřkovi: Přejeme Vám úspěšný boj s holandskými surovinami a doufáme, že i tu zemlbábu za nějaký ten čas u nás najdete.

Point  03.06.2005, 13:16.
Díky za recept na drožďové knedlíčky :-) KP.
Řehůřkovi: Není zač. Mějte se pěkně.

Point  19.04.2005, 21:30.
Dobrý večer. Na internetu jsem zcela náhodně narazila na vaše stránky a musím jen a jen chválit. Když to člověk umí, je to radost pohledět. Kuchařské recepty jsou skvělé, pár už jsem jich vyzkoušela a rodinka jen chrochtala. Určitě se zase někdy vrátím pro inspiraci. Děkuji a pokračujte, jde vám to moc dobře, tak pěkných stránek je jako šafránu. Jiřina z Brna.
Řehůřkovi: Rádi Vás opět uvidíme.

Point  09.04.2005, 13:27.
Milá rodinko, velmi mile mě překvapily vaše stránky. Nejdřív jsem hledala nějaký recept na domácí chléb a jiné slané pečivo, i ten váš ráda vyzkouším. Pak jsem objevila i zprávičky z vašich cest - až s našimi 3 robátky vyrazíme zase někam do světa, vím, kde se máme nechat inspirovat. Takže díky!! Míša.
Řehůřkovi: Přejeme Vám spoustu cestovatelských zážitků.

Point  02.04.2005, 15:13.
I když už je po půlnoci, nemůžu se od Vašich stránek odtrhnout. Musíte být fajn rodinka, a doufám, že se nám podaří rozhýbat i tu naši. Plánujeme Gargáno, kde jsem byl s ženou jen ve dvou, a nyní chceme i se třemi dětmi. Dejte dobrý tip na bydlení . Varianty kemp pod stany nebo bungalovy. Mějte se hezky. Ivo Šreiber.
Řehůřkovi: Užijte si Gargáno plnými doušky, tip na ubytování najdete v otázkách a odpovědí v reportáži z Gargána.

Point  16.03.2005, 22:11.
Hledala jsem na internetu odkaz na Solnou komoru a náhodou narazila na Vaše stránky. Ze zamýšlené rychlé informace nebylo nic. Televizní program na mne marně čekal. Nakonec jsem neodolala a přečetla jsem všechny Vaše cestopisné stránky. I v tomto období předjarních depek jste mi znovu vrátili chuť do života a cestování. Díky, jste lepší než meprobamat. Držím Vám moc palce , aby jste si splnili co nejvíc cestovatelských snů a brzy nám o nich napsali. Radka.
Řehůřkovi: Vážená Radko, děkujeme za Váš ohlas a jsme rádi, že Vás naše stránky zaujaly. Věříme, že opět vyzískáme trochu času a další naše cestovatelská "dobrodružství" přeneseme na naše stránky. Těšíme se na Vaši další návštěvu.

Point  27.02.2005, 16:31.
... hledal jsem rychle recept na Bramborové knedlíky s uzeným masem. Tady jsem jej překvapivě nasel. Děkuji. Kubálek.
Řehůřkovi: Není zač. Doufáme, že Vám chutnalo.

Point  26.02.2005, 14:55.
Myslím, že jste fantastická rodina a vaše stránky se mi moc líbí. Děkuji za krásnou motivaci ... Lenka.
Řehůřkovi: Taky děkujeme. Mějte se fajn.

Point  13.01.2005, 23:11.
Řehůřkovi, díky. Je moc příjemné procházet a především číst Vaše stránky. Už jsem si je zařadila mezi oblíbené. Jaroslava.
Řehůřkovi: Děkujeme a těšíme se na další návštěvy.

Point  04.01.2005, 21:04.
Moc se mi Vaše stránky líbí. Určitě některé recepty vyzkouším a Vaši stránku doporučím i mým kamarádkám. Přeji mnoho úspěchů. Lenka.
Řehůřkovi: Děkujeme. Budeme se snažit, databázi receptů neustále rozšiřovat.

Point  01.01.2005, 10:10.
Máte to pěkné, přidávám si Vás do oblíbených stránek. Lída.
Řehůřkovi: Děkujeme a doufáme, že Vám i v roce 2005 budeme moci přinést mnoho nových informací, receptů a tipů.