SALCBURSKO 2018

Salcbursko v odpovědích na vaše otázky

 /  / Centrum otázek a odpovědí / Rakousko / Salcbursko 2018

Od Kitzbühelských Alp na západě po Solnou komoru na východě, od Vápencových Alp na severu po Vysoké Taury na jihu, se rozkládá Salcbursko. Tato rakouská spolková země je pokrytá ze dvou třetin horami, její příroda je protkaná horskými soutěskami, zelenýmí údolími, potůčky a vodopády, impozantními štíty horských masivů. Starověké jméno Iuvavum pochází od Keltů. Během starověkého Říma bylo Iuvavum spráním střediskem provincie. Od 6. století spadalo území pod Bavorské vévodství. Od roku 690 zde bylo biskupství, od roku 798 arcibiskupství. V roce 1328 se stalo Salcbursko samostatným státem ve Svaté říši římské. V roce 1816 připadlo definitivně Rakousku. Hlavním městem je Salzburg. V Salcbursku je 5 okresů a jedno statutární město. Nejvyšším vrcholem je Grossvenediger (3674 m). Oficiální měnou je €, úředním jazykem němčina. Pokud je Salcbursko cílem vaší cesty, najdete zde mnoho užitečných informací a také zodpovězené otázky našich čtenářů. Pokud se chcete také na něco zeptat, přejděte na formulář.

Než začnete: pokyny, podmínky, soukromí
Zadat otázku můžete: přes formulář,
Informace: reportáže, výlety, blog, vyhledávání

# 16.07.2018, 07:26.
Jedeme v sobotu do údolí Gastein na 5 dní a chtěli bychom koupit Salcburskou 6. denní kartu. Infocentra jsou ale o víkendu zavřená. Nevíte, kde prosím by se v sobotu dala karta koupit? Děkuji. Iva.

Kartu lze zakoupit i u všech partnerů zapojených do systému, tedy i např. u pokladen lanovek. Nicméně např. v Tourismusverband Bad Gastein mají otevřeno každý den, v pracovní dny od 8:00 do 18:00, v sobotu a v neděli od 9:00 do 12:00. V Tourismusverband Bad Hofgastein má otevřeno stejně kromě neděle, kdy mají zavřeno.

# 17.04.2018, 23:49.
Jedu do oblasti Bad Hofgastein v termínu od 12.5. do 19.5.2018. Máte nějakou zkušenost se spouštěním lanovek před uváděným termínem až koncem května nebo začátkem června? Vím, že to je zvláštní dotaz, ale přesto Vám děkuji. Milda.

Zkušenost máme takovou, že lanovky byly vždy otevřeny přesně podle jízdního řádu, přesné začátky a konce provozu, vždy v uvedené dny v týdnu podle sezóny. Přesné termíny u jednotlivých lanovek v Gasteintal najdete na Gastein.com.

# 02.03.2018, 18:07.
V Rakousku jsem byl naposledy v roce 2014 a využíval jsem Hohe Tauren Card. Letos v srpnu do této oblasti jedu opět a chci se zeptat, zda tato karta je ještě v prodeji, protože na internetu jsem ji již nenašel. Děkuji. Pavel.

Karta se v současné době jmenuje Nationalpark Sommercard a dostanou ji zdarma hosté partnerských ubytovacích zařízení. Více informací najdete na výše uvedených stránkách. Bohužel v poslední době je trendem spíše to, že vznikají takto vázané karty na ubytování.

# 12.02.2018, 15:06.
Vím, že došlo ke změnám v oblasti zpoplatněných úseků. Jezdila jsem s rodinou pře Felbertauerntunel a chci se zeptat, zda se platí i za silnici, která k němu vede nebo jak je to nyní? Děkuji. Zvažujeme, zda pojedeme touto trasou nebo vyzkoušíme novou. Jsme z Třebechovic pod Orebem. Po dálnici se nám úplně nechce. Děkuji. Romana.

Zpoplatněn je průjezd tunelem ve výši € 11,00 pro osobní automobil. Mýtnice je za tunelem ve směru od Mittersill na Matrei in Osttirol.