Úvod / Reportáže / Centrum otázek a odpovědí

ŘÍM 2013 - OTÁZKY A ODPOVĚDI  

 

Řím v odpovědích na vaše otázky  

Otaznik Pokud se chystáte na cestu do Říma a chcete se na něco zeptat, rádi vám zodpovíme Vaši otázku, pokud na ni budeme znát odpověď. Stačí, když nám nebo vyplníte formulář, a my Vám na Vaši otázku odpovíme.
 Užitečné odkazy týkající se oblasti ŘÍM
 Dříve než začnete: pokyny, právní podmínky, ochrana soukromí.
 Zadat otázku můžete: vyplníte formulář, .
 Reportáže:  více reportáží.
 Otázky a odpovědi: Řím, Itálie, Doprava do hotelu.
 Pro pobyt: dovolená, ubytování, cestovní pojištění, vstupenky a výlety.
 Pro dopravu tam: letenky, jízdenky, trajekty.
 Pro dopravu na místě: doprava z letiště, pronájem aut.
 Vybavení cestovatele: mapy, průvodci, slovníky, cestovní adaptér.

Booking.com- 2017 - 2016 - 2015 - 2014 - 2013 - 2012 - 2011 - 2010 - 2009 - 2008 -
- Předchozí - Následující -

# 29.12.2013, 19:08.
Dobrý den, 13.5.2014 přilétáme s manželkou na letiště Fiumicino, ubytovat se chci v Ostii - hotel Ostia Antica. Vracíme se 17.5.2014, kromě návštěvy Říma hodlám navštívít Tivoli - Vila Adriana. Doporučte mi prosím vhodnou jízdenku na veřejnou dopravu na celý pobyt. Děkuji. Daniel.

Doporučujeme zakoupit týdenní jízdenku CIS pro pásmo Roma Metrebus v ceně € 24,00. Dopravu z letiště a na letiště (Cotral) + dopravu do Tivoli (Trenitalia) řeště samostatnou jízdenkou. Nelze použít týdenní 3-pásmovou jízdenku Lazio CISR v ceně € 34,50, ze které je vyloučena příměstská (vztaženo k Římu) doprava Cotral a Trenitalia. Pokud mimo pásmo metrebus pojedete jen do Tivoli a na letiště, vyjde Vás to stejně levněji než CISR.

# 24.11.2013, 09:30.
Dobrý den, ještě bych měla malý dotaz, nemohu se nikde dohledat jízdních řádů v elektronické podobě, byli byste tak laskaví a mohli mi poslat odkaz? Hledala jsem na stránkách Trenitalia, ale nemůžu se dohledat ani u Leonardo Express, ani u regionálních vlaků. Děkuji moc. Nela.

Přesný jízdní řád jsme Vám víceméně napsali v naší poslední odpovědi. Na stránkách Trenitalia si můžete sestavit jízdní řád pro konkrétní termín. Pokud však chcete mít jízdní řád vypsaný po jednotlivých vlacích, vytiskněte si ho například z tohoto dokumentu.

# 23.11.2013, 18:16.
Dobrý den, na jedněch stránkách jsem se dočetla, že z nádraží Termini na letiště Fiumicino jezdí každou hodinu ve :22 a :52, první odjezd vlaku je v 5:52 a poslední ve 22:52, ale na oficiálních stránkách společnosti Trenitalia tuto informaci nemohu vůbec dohledat, pouze jsem dohledala, že vlaky jezdí každou půlhodinu. Je tato informace tedy pravdivá, nebo ne? Píši seminární práci a potřebovala bych přesnou informaci. Děkuji. Nela.

Přesné jízdní řády najdete na stránkách Trenitalia. Stanice se jmenují Fiumicino Aeroporto a Roma Termini. První Leonardo Express jede z letiště v 6:38 a následně každou 8. a 38. minutu až do 23:38. Jízda trvá 32 minut, vlak nikde jinde nezastavuje a cena jízdenky je € 14,00. První Leonardo Express jede z Termini v 5:52 a následně každou 22. a 52. minutu až do 22:52. Jízda trvá 31 minut, vlak nikde jinde nezastavuje a cena jízdenky je € 14,00. Leonardo Express jezdí každý den.

# 03.12.2013, 18:02.
Dobrý den, moc děkuji za odpověď. Můžete mi, prosím, ještě poradit, jak se dostanu od St . Pietro (bydlím na ulici Via Leone IX) na letiště Fumicino? Děkuji. Petra.

Ze stanice S. Pietro jeďte vlakem FL3 nebo FL5 na Trastevere a odtud vlakem FL1 na letiště Fiumicino.

# 21.11.2013, 09:05.
Srdečně zdravím, sice jsem se snažila hledat, ale nalezla jsem pouze nějaké informace, proto moc prosím. V příštím týdnu přilétáme do Říma - Fiumicino v dopoledních hodinách, přímo z letiště bychom se rádi podívali k moři - předpokládáme, že si na letišti necháme kufry, takže potom zpět na letiště a do hotelu Laura (Via XXI Aprile 109). Moc děkuji za zprávu ohledně dopravního spojení a předpokládané ceny. Mějte se hezky a přeji hodně cestovatelských zářitků. Sophie.

Přímo z letiště můžete jet autobusem Cotral, který Vás zaveze do Lido Ostia na Piazzale della Stazione. Odtud můžete k moři pěšky, přibližně 400 - 500 m. Jízdní řády najdete na výše uvedených stránkách. Jízdenka stojí € 1,20. Zpět na letiště stejnou cestou. Z letiště do místa ubytování se dostanete nejdříve autobusem za € 4,00 - rezervace online na výše uvedených stránkách - a následně metrem B směr Rebibbia, vystoupit musíte na Bologna za € 1,50 (jízdenka BIT). Přímo před Vaším hotelem je výstup z metra.

# 20.11.2013, 14:16.
Chystáme se s manželem na Vánoce do Říma. Sice jsme se tam dvakrát stavovali cestou autobusem do Sorrenta, ale naše možnosti a poznatky byly silně limitované časem. Nyní si to chceme užít a studujeme všechny dostupné materiály. Máme ale jednu nejasnost: přiletíme na Letiště Fiumicino, dále potřebujeme jet do čtvrti Trastevere a dále tramvají nebo autobusem. Nejlepší se nám zdá použití vlaku do stanice Trastevere. A nyní se nemůžeme zorientovat. Na Vašich stránkách se píše o vlaku TR1 - provozovatel Trenitalia, na jejich stránkách je ale uveden vlak TL1, stejně tak se na stránkách booking.com píše o vlaku TL1 - jako provozovatel je ale uvedena společnost Roma Servici per la mobilita. Vlak směr: Fara Sabina - Montelibretti, sedmá zastávka je stanice Transtevere. O regionálním vlaku TL1 se píše i na stránkách letiště. V příručce letiště (Airport Guide) je ale uveden vlak FM1, Linie Orte Fara Sabina - Fiumicino s odvolávkou na provozovatele Trenitalia. Můj dotaz je, zda se jedná o tentýž vlak - a co ti různí provozovatelé? A jeho název - zkratka? Je různě modifikován, a hlavně zda je odjezd tohoto vlaku přímo z letiště Fiumicino - podle plánku by měla zastávka vlaku být před terminálem 3 - nebo zda se jedná o různé vlaky s různými provozovateli a různými stanicemi na letišti. Pokud je Vám ten zmatek jasný a pomůžete mi se orientovat, budu Vám vděčná. Vzhledem k tomu, že nám ČSA změnila dobu odletu z Prahy a přiletíme tam až večer za tmy, byli bychom rádi připraveni předem. Děkuji. Alena.

Na našich stránkách jsme doposud uváděli označení FR1, FR2. Bylo to označení aktuální ke dni zveřejnění odpovědi. V současné době se oficiálně začalo používat označení FL1, FL2. Jedná se o stejné vlaky a provozovatelem jsou italské železnice. Vlaky jsou tak značeny jen z důvodu začlenění do římského dopravního systému. Z pohledu italských železnic se jedná o regionální vlaky, které nesou označení Regionale a pětimístné číslo, na tabulích např. REG 22067. Jediné co si pohlídejte, abyste nenasedli do vlaku Leonardo Express, který zastavuje jen na Termini. Stanice na letišti Fiumicino je jen jedna. Oficiální stránky letiště uvádějí aktuální označení FL1, stejně tak oficiální stránky italských železnic.

# 16.11.2013, 16:42.
Dobrý den Řehůřkovi, chystáme se do Říma v termínu 25.-29.12. A chtěla jsme se zeptat, jezdí vlaky nebo autobusy z letiště v den 25.12., když je svátek? Přílet máme ještě k tomu večer kolem 19. hodiny. Děkuji. A ještě jsem se chtěla zeptat, zda v období svátků jsou otevřené památky? Děkuji, hezký den. Dana.

Autobusy jezdí, doporučujeme si spoje ve Vámi požadovanou hodinu rezervovat na výše uvedených stránkách. Vlaky Trenitalia by měly také jezdit. Muzea v Římě mají zavřeno obecně v pondělí, což není ve Vašem termínu, ale mají také zavřeno 25.12., takže s tím počítejte. Vatikánská muzea mají zavřeno 25.12. a 26.12., naopak 29.12. je oproti jiným nedělím otevřeno a vstup je zdarma.

# 14.11.2013, 20:22.
Dobrý večer, dostala som sa k Vám cez Vašu stránku a keďže sa chystám na Silvestra do Ríma so skupinou ako sprievodca, poprosila by som Vás o radu: - viem, že vstup do mesta je pre turistické autobusy spoplatnený, no neviem sa dopracovať k mape obmedzení. Aká je výška poplatkov za vstup? Skrátka, hľadám kontakt na oficiálnu inštitúciu, ktorá toto zastrešuje. Keď som bola asi pred dvoma rokmi takto v Ríme, viem, že za vstup za hradby sa na Silvestra / Nový rok (v noci) neplatilo. Platí to stále? Ďakujem za odpoveď a zostávam s pozdravom. Veronika.

Odpověď na otázku ohledně vjezdu autobusů najdete v odpovědi ze dne 07.02.2013, 10:25. Na druhou část otázky odpověď neznáme.

# 13.11.2013, 00:41.
Srdečně zdravím, sice jsem se snažila hledat, ale nalezla jsem pouze nějaké informace, proto moc prosím. V příštím týdnu přilétáme do Říma - Fiumicino v dopoledních hodinách, přímo z letiště bychom se rádi podívali k moři - předpokládáme, že si na letišti necháme kufry, takže potom zpět na letiště a do hotelu Laura - Via XXI Aprile 109. Moc děkuji za zprávu ohledně dopravního spojení a předpokládané ceny. Mějte se hezky a přeji hodně cestovatelských zářitků. Sophie.

Přímo z letiště můžete jet autobusem Cotral, který Vás zaveze do Lido Ostia na Piazzale della Stazione. Odtud můžete k moři pěšky, přibližně 400 - 500 m. Jízdní řády najdete na výše uvedených stránkách. Jízdenka stojí € 1,20. Zpět na letiště stejnou cestou. Z letiště do místa ubytování se dostanete nejdříve autobusem za € 4,00 - rezervace online na výše uvedených stránkách - a následně metrem B směr Rebibbia, vystoupit musíte na Bologna, za € 1,50 (jízdenka BIT). Přímo před Vaším hotelem je výstup z metra.

# 06.11.2013, 18:47.
Dobrý den! Mám dotaz ohledně vlaků z Civitavecchia do Říma. Potřebovala bych znát vhodný spoj právě z Civitavecchia a zajímalo by mě, jak dlouho asi cesta trvá? Děkuji za odpověď. Barbora.

Vlak z Civitavecchia jezdí bez přestupů přímo do Říma na Termini. V Římě zastavuje také na Aurelia, S. Pietro, Quattro Venti, Trastevere, Ostiense a Tuscolana. V rámci tarifního pásma metrebus roma se vlak jmenuje FR5 a je možné mezi výše uvedenými stanicemi uplatnit jízdenky BIT, BIG, BTI a CIS. Pokud se týče Civitavecchia, tak vlaků odtud odjíždí několik za hodinu, jízdenka do Říma stojí € 5,00 a cesta trvá přibližně 1:20 hodiny. Jízdní řády najdete na trenitalia.

# 04.11.2013, 18:29.
Moc děkuji, jste prostě skvělej. Moc pozdravuji rodinu. A zda bych ještě mohla malý dotaz. Letím poprvé a nebereme žádný kufr, jelikož tam budeme jen tři dny, beru jen příruční tašku do kabiny, ale co jsem hledala, tak v ní asi nemůžu mít sprchový gel a šampon. Vím, že můj dotaz působí dětinsky, ale jsem jen vyplašená, abych si netrhla na letišti ostudu :-) Děkuji ještě jednou. Gába.

Podrobné informace o předmětech zakázaných přepravovat v kabinových zavazadlech najdete např. na stránkách Letiště Václava Havla v Praze: informace o zavazadlech. Vzhledem k tomu, že sprchový gel a šampon nejsou určeny k použití během cesty, určitě s nimi nepochodíte. Informace o limetech váhy a rozměrů kabinového zavazadla Vám poskytne konkrétní přepravní společnost.

# 03.11.2013, 10:14.
8.11. letíme do Říma, a tak bych se ráda informovala, zda a kde bychom našli nějaký supermarket - něco jako naše Billa. Ubytovali nás v Nova Domus, tak někde v okolí. Děkuji. Gába.

Když půjdete po Via Girolamo Savonarola, na které se Hotel Nova Domus nachází, směrem od Circonvallazione Trionfale, dojdete až na Via Andrea Doria. Zahněte doprava a hned za čerpací stanicí Q8 je vstup do Desparu (italský Interspar). Je to něco málo přes 300 m. Pokud neodbočíte na Via Andrea Doria doprava ale doleva, dojdete k Mercato Trionfale, velké tržnici, která je na rohu křižovatky.

# 01.11.2013, 08:08.
Moc děkuji za odpověď. Ještě bych měla jeden dotaz ohledně vstupu do Colossea. Našla jsem na internetu, že vstup pro dospělého je € 12,00 a zlevněný studenstký vstup je € 7,50. Lze někde poblíž našeho hotelu zakoupit lístky, nebo je lze zakoupit po internetu za tuto cenu bez rezervačního poplatku? Pokud bychom lístky kupovali na místě, je velká pravděpodobnost, že budou před Colosseem koncem listopadu velké fronty? Dále jsem našla, že vstupenky do Vatikánu stojí € 16,00 (dospělý) a € 8,00 (student). Je zde zahrnut vstup i do Sixtinské kaple? Předem moc děkuji za odpověď. Martina.

U studentů je to trochu jinak. Pokud ještě nemá 18 let, má vstup zdarma. Pokud je starší ale ještě nemá 25, platí zlevněné vstupné. Vstupenky si můžete zakoupit online na autorizovaných portálech - např. coopculture.it. Rezervační poplatek je € 2,00. Vstupné je potom € 14,00, € 9,50 resp. € 2,00 pro vstup zdarma. Kde v okolí Vašeho ubytování zakoupit vstupenky nevíme. Zkuste navštívit PIT Castel S. Angelo na Lungotevere Vaticano. Otevřeno mají od 9:30 do 18:30. Je to turistické informační centrum. Pokud Vám tam vstupenky přímo neprodají, určitě Vám alespoň poradí. V případě prodeje však budete muset zřejmě zaplatit také rezervační poplatek. Je velká pravděpodobnost, že když budete mít Omnia Vatican & Rome, Roma Pass nebo jednoduchou vstupenku, půjdete kolem dlouhé fronty ke vchodu bez čekání. Další možností je si dostatečně přivstat. Vstupenka do Vatikánských museí opravňuje i ke vstupu do Sixtýnské kaple.

# 30.10.2013, 20:11.
Dostala jsem doporučení na Váš web a proto bych Vás ráda požádala o pomoc / radu. Koncem listopadu se s přítelem chystáme do Říma, poradíte mi nejlepší a nejlevnější cestu z letiště Fiumicino do hotelu Primus Roma? A dále bych se chtěla zeptat, kde poblíž našeho hotelu lze zakoupit pass na památky - hlavně Colosseo a Vatikán, popřípadě na jaké památky se pass vztahuje a kolik stojí - nebo prostě nejlepší variantu. V Římě budeme od čtvrtečního odpoledne a celý pátek, je jasné, že asi vše nestihneme, tak alespoň to nejzajímavější. Předem moc děkuji za odpověď. Hezký večer. Martina.

Nejjednodušší způsob je následující: jeďte vlakem FR1 a vystupte na Ostiense. Odtud jděte pěšky po Via della Stazione Ostiense ve směru příjezdu vlaku. Přejděte Via Ostiense na Via Giovanni de Empoli. Hotel najdete kousek za křižovatkou po levé straně ulice. v vstup do Vatikánských muzeí není, musíte si tedy pořídit Omnia Vatican & Rome. Ten ale stojí € 90,00, s online slevou € 81,00. Koupíte ho např. Ve Vatikánu na Piazza Pio XII. Obsahuje vstupy do Vatikánských muzeí a Sixtínské kaple, usnadňuje vstup do Baziliky sv. Petra, případně i do Vatikánské zahrady, vstup do Colosseo, Foro Romano, Palatino, dopravu atd. Vše je popsané na výše uvedených stránkách. Podle našeho názoru však tento pass nevyužijete. Je třeba to propočítat s Vaším itinerářem.

# 27.10.2013, 09:49.
Můžete mi, prosím, poradit, jak se dostanu do pensionu Casa Santa Rosa na Via Del Pescaccio z letiště Fiumicino a dále pak do centra města? Také jakou jízdenku si mám koupit na tři dny a zda bude platit i z a na letiště? Děkuji za pomoc a zdravím. Pavla.

V tomto případě bude asi nejvýhodnější jet z letiště autobusem Cotral na Cornelia, odkud pak pokračujte ze zastávky Boccea / Galeotti (je na Via di Boccea) autobusem č. 906 směr Casale Lumbrosso / Fontebasso. Vytoupit musíte na zastávce Pescaccio / Brava a odtud pokračovat ve směru jízdy autobusu k hotelu. Do centra se dostanete stejným autobusem na Cornelia a dále metrem A, kam potřebujete. Pokud budete na letiště cestovat už centra, vyplatí se jet z Termini autobusem . Na tři dny si zakupte jízdenku BTI v ceně € 16,50. Na cestu z letiště a na letiště však neplatí. Až pak na metro a autobus 906.

# 26.10.2013, 17:17.
Můžete mi prosím poradit, jak se nejlépe dostat z letiště Fiumicino k hotelu Domus Mariae Palazzo Carpegna na Via Aurelia? Představu trochu mám, ale byla bych ráda za vaši radu. Děkuji moc, Petra.

Nejjednodušší spojení je autobusem Cotral na Cornelia a odtud pak pěšky k hotelu, tzn. po Circonvallazione Aurelia, potom odbočit doprava na Via Aurelia. Alternativa je autobus na Termini a odtud metrem A na Cornelia.

# 26.10.2013, 13:49.
Alespoň pár postřehů, co si ještě pamatuji: autobusů jezdících z Termini na letiště je docela dost, kromě těch uvedených na vašich stránkách jsem na Termini viděl další dvě společnosti. Hodily by se přímé odkazy na jízdní řád, bylo složité se na stránkách společností někam proklikat. V záložkách jsem našel Tambus. Myslím že jedna autobusová linka byla od Alitalia. V metru pozor na různé lidi operující u automatů na jízdenky, nejsou to pomocníci dopavního podniku, jak by se mohlo zdát, seberou automaticky vydané peníze. Automaty neberou větší bankovky, pokud by měly hodně vracet - mějte po ruce nízké bankovky pro jednotlivé lístky. Vatikán je v neděli zavřený. Do muzea se vyplatí koupit lístek na internetu, nemusíte stát ve frontě, která je fakt dlouhá. Chodník je rozdělen na dvě části, vpravo je rychlý pruh pro internetové rezervace. Pozor na oblečení, žádné kraťasy či sukně nad kolena. Colosseum - také velká fronta, s Roma Pass se ji vyhnete. Přeji hezký den. Leoš.

Děkujeme za cenné informace.

# 15.10.2013, 08:25.
Do Říma přiletíme na letiště Fiumicino a pak jedeme vlakem FR1 do stanice Ponte Galeria a pak autobusem č. 808 do Via della Pisana 952 Roma. Potřebovala bych vědět, jakou jízdenku si máme koupit na vlak a pak na autobus, budeme v Římě 3 dny a zda Via della Pisana je již v pásmu Říma. Děkuji mnohokrát za odpověď. Dana.

Bohužel na Ponte Galeria je třeba zakoupit standardní jízdenku v ceně € 8,00. Na autobus ATAC pak potřebujete už standardní jízdenku tarifního pásma metrebus.

# 13.10.2013, 20:59.
V prosinci letíme do Říma na letiště Fiumicino do hotelu na adrese House Loft Rome, Vicolo De' Renzi, 3, Rome, Itálie. Chtěla bych se Vás zeptat, jaká je nejlevnější cesta z letiště pro 4-člennou rodinu na místo a čím je lepší jet? Také bych se chtěla zeptat, zda z našeho hotelu jezdí nějaký levný a rychlý spoj k památkám jako je Colosseum a Fontana di Trevi, nebo zda se vyplatí jít pěšky, když je to půl hodiny cesty a zda je to dobře značené kudy tam dojít. Děkuji předem za Vaši odpověď a obdivuji Vás, že se ve všem tak vyznáte. Verča.

Jeďte autobusem na Termini, jízdenka zakoupená online Vás přijde na 4 x € 4,00. Odtud pokračujte autobusem č. H (4 x € 1,50) směr dei Capasso. Vystupte na Sonnino / S. Gallicano a pokračujte pěšky zpět ve směru příjezdu autobusu a hned odbočte doleva na Via della Renella. V místě, kde zahýbá prudce doprava projděte rovně úzkou uličkou na Via del Politeama a na náměstíčko na kterém se vydejte doleva na Vicolo della Renella. Na jejím konci doprava na Via del Moro a potom doleva na Vicolo de Renzi. Jsou to strašně úzké uličky, ale dobře značené na každém rohu. K Vámi zmiňovaným památkám to zvládnete bez problému pěšky.

# 10.10.2013, 11:55.
Zajímalo by mě, pokud si koupím týdenní jízdenku kvůli metru ATAC za € 16,00, zda platí na veškerou hromadnou dopravu, či pouze na metro a zda se na tenhle typ jízdenky dopravím do Neapole, na Vesuv, do Pompeí a pokud ne, tak zda existuje nějaký typ týdenní jízdenky na MHD po Římě a současně je i použitelná do destinací mimo Řím. Děkuji předem za odpověď. Veronika.

Týdenní jízdenka CIS stojí € 24,00 a je platná v tarifním pásmu metrebus roma. Přibližně se jedná o oblast ohraničenou G.R.A. Platí na metro, tramvaje, trolejbusy, autobusy, městské linky autobusů Cotral, městské úseky vlaků Trenitalia. Neplatí pro cestu z a na letiště a speciální linky jako archeobus apod. Cena, kterou uvádíte, se týká denní jízdenky BIG. Na jízdenky z tarifního pásma metrebus se nelze dopravit mimo Řím. Do okolí Říma jsou určeny jízdenky metrebus lazio, které jsou rozděleny podle pásem, ve kterých platí. Ale i s těmito jízdenkami se nedostanete do Neapole.

# 08.10.2013, 08:56.
Děkuji Vám mnohokráte za informace, jedná se o Via San Francesco a Ripa (omlouvám se, ale adresa mi byla řečena jen po telefonu). Mohla bych se ještě zeptat, zda cestování regionálním vlakem FR1 je bezpečné pro turisty? Majitelé apartmánu nám radí, jet z letiště taxíkem, ale za € 50,00. Ještě jednou moc děkuji a přeji pěkný den. S pozdravem Zdenka.

Vždy je to otázka peněz a tomu odpovídajícího pohodlí, jakou dopravu zvolit. Regionální vlak FR1 zastavuje na každé zastávce a je kromě turistů hojně využívaný i místními obyvateli. Ve Vašem časovém termínu by zásadní problém být neměl. Pokud však máte k dispozici trochu více času, zkuste druhou variantu, kterou jsme navrhovali - autobus .

# 06.10.2013, 18:28.
Myslíte, že stojí za to risknout návštěvu Vatikánských muzeí zdarma v neděli 27.10.2013 - anebo v těchto dnech je tam tak narváno, že dav člověka unáší, aniž by si něco pořádně prohlédl? Děkuji za Váš čas a zkušenosti. Jiří.

Pokud není pro Vás rozhodující vstupné, volte jiný termín. V případě, že se rozhodnete pro volný vstup, počítejte s tím, že fronty budou opravdu velké a také s tím, že otevírací doba je omezená, tj. od 9:00 do 12:30, prostory se pak zavírají ve 14:00.

# 04.10.2013, 14:34.
Můžete mi prosím poradit, jak se nejlépe dostat (tam i zpět) z letiště Fiumicino na adresu: Via della Ripa 145, Trastevere. Přilétáme ve čtvrtek kolem 14:15 hodin a vracíme se v neděli v 15:15 hodin. Je potřeba, v našem případě, rezervovat jízdenky předem? Děkuji a přeji pěkný den. Zdenka.

Na Trastevere ulici Via della Ripa neznáme, i v jiné lokalitě Říma. Je možné, že máte na mysli Via San Francesco a Ripa, kde je mnoho ubytovacích kapacit. V tomto případě jeďte vlakem FR1 ( € 8,00) a vystupte na Trastevere. Odtud pokračujte tramvají č. 8 (€ 1,50) směr Venezia a vystupte na Trastevere / mastai. Jděte ve směru příjezdu tramvaje a hned odbočte vpravo na Via Cardinale Merry dei Val a potom vpravo na Via San Francesco. Po levé straně najdete své ubytování. Levněji se tam dostanete autobusem za € 4,00 na Termini, odtud pak autobusem H směr Dei Capasso (€ 1,50), vystoupit musíte na Sonnino / S. Gallicano, zde přestoupit na tramvaj č. 8 (zastávka Belli, stejná jízdenka), jet jednu zastávku (směr Casaletto) na Trastevere / Mastai a odtud pokračovat jako v předchozím případě.

# 03.10.2013, 20:55.
Mohla bych Vás poprosit o informaci, jak se nejlépe dostat od ubytování Residence Centro Benigni, adresa: Via Attilio Benigni 100, na letiště Fiumicino? Odlet máme v 11:55, tak abychom tam byli včas. Když využijeme Roma Pass, můžeme cestovat až k letišti bez zakupování jízdenek? Děkuji. Martina.

Z rezidence musíte jít (nebo Vás tam musí někdo z rezidence zavést) na Via Egidio Galbani. Dostanete se tam po Via Leonida Rech. Odtud jede autobus č. 341 a 350 směr Ponte Mammolo. Jeďte na konečnou. Tady nasedněte na metro B a pokračujte na Termini. Odtud jeďte autobusem za € 4,00 na letiště. Metrem můžete také pokračovat na Piramide, odkud přejdete na Ostiense a následně můžete pokračovat vlakem FR1 (€ 8,00). Roma Pass ani jinou jízdenku metrebus až na letiště nevyužijete.

# 01.10.2013, 12:49.
Dostala jsem informaci, že se v Římě nesmí jíst a pít na veřejném prostranství. Je to pravda a do jaké míry? Děkuji za odpověď. Martina.

Římská radnice tento zákaz opět zavedla v roce 2012, vyhláška však byla termínově omezena od 1. října do 31. prosince 2012. Nesmělo se jíst, pít a kempovat v centru Říma v blízkosti historických památek. Minimální pokuta byla € 25,00, maximální pokuta byla € 500,00. Zda vyhlášku obnovili i v roce 2013 nevíme, je to však běžná praxe v mnoha historických italských městech.

# 30.09.2013, 17:54.
Ještě malý dotaz, lístky na ty autobusy se prosím kupují v busech, nebo v nějakých automatech, nebo obchodech? Děkuji. Hana.

Jízdenky na autobusy lze zakoupit online nebo na pokladně, online je máte levnější. Jízdenky na římské autobusy (metro, městské vlaky, tramvaje, trolejbusy) zakoupíte v automatech, na pokladně nebo v síti prodejců (pokladny, tabák, stánek, bar).

# 30.09.2013, 15:18.
Dívala jsem se na přehled hotelů, bohužel náš tam není. Prosím, poraďte mi, jak se z Fumicina dostaneme k hotelu Seiler, Via Firenze 48, Stazione Termini. Předem moc děkuji za odpověď. Hana a Petr.

Z letiště Fiumicino jeďte autobusem za € 4,00 na Termini a odtud pokračujte autobusem č. 40 (€ 1,50) směr Borgo Sant´ Angelo a vystupte na zastávce Nazionale / Torino. Pokračujte pěšky po Via Nazionale ve směru jízdy autobusu a hned na první křižovatce odbočte doprava na Via Firenze. Váš hotel je po pravé straně, zastrčený za hotelem Elide.

# 27.09.2013, 15:03.
Dobrý den Řehůřkovi, prosím o radu, jak se dostanu z nádraží Termini na pláž a zda-li bude dostačující 3-denní jízdenka BTI. Děkuji. Pěkný den. J.K.

Jeďte nejdříve metrem B směr Laurentina a vystupte na EUR Magliana. Odtud pokračujte vlakem Roma - Lido směr Cristoforo Colombo a vystupte až u moře, pláže jsou dostupné z Lido Centro, Stella Polare, Castel Fusano a Cristoforo Colombo. Jízdenka BTI pokrývá celou trasu.

# 24.09.2013, 14:18.
Je lepší do Vatikánských muzeí koupit lístek přes internet na jejich stránkách a potom se vyhnout frontě, nebo i přesto musím vystát frontu jako bych si lístek koupil na místě? Děkuji. Josef.

Rezervace na konkrétní čas Vám ušetří čas strávený ve frontě bez rezervace.

# 23.09.2013, 15:22.
Dobrý den pane Řehůřku, chtěla bych Vás poprosit o radu ohledně vhodného termínu pro návštěvu Říma. Nejdříve můžeme vyrazit v listopadu, ale nebráníme se ani prosinci, jen nevím jak je to s obvyklým počasím v toto období. Je mi jasné, že to nemůžete vědět, kolik bude přesně stupňů, ale zda byste vůbec návštěvu v prosinci doporučil a také s otevírací dobou památek v listopadu a prosinci? Ještě by mě zajímal Váš názor, kolik dní je vhodných na návštěvu. Chceme si v klidu prohlédnout turisticky zajímavá místa, zajít na oběd, žádný šílený shon. 3, 4 nebo 5 dní? Předem moc děkuji za Vaše rady. S pozdravem a přáním hezkého dne Tereza.

Ideální období pro návštěvu Říma je na podzim od září do října. Pokud však chcete do Říma cestovat v Listopadu nebo prosinci, doporučujeme se vyhnout termínům 1.11., 8.12., 25.12. a 26.12. od listopadu do ledna je v Římě největší koncentrace srážek. Průměrné denní teploty se pohybují kolem dvanácti stupňů. Počet dnů strávených v Římě závisí samozřejmě na Vašem přesném itineráři. Hodně také záleží na tom, kdy do Říma doletíte a kdy odlétáte zpět. Je to individuální. Otevírací doba je obecně stejná jako po celý rok.

# 12.09.2013, 09:55.
Tak jsem zhltal Vaše stránky a musim poslat velké uznání. Mám dotaz. 17.10. přiletím do Říma na letiště FCO v 19:55. Jakou optimální formu dopravy do hotelu Lirico, Via del Viminale, 31, 00184 Roma a čas spoje vidíte vy? Z Termini to do hotelu dám pěšky a jaký čas spoje vybrat 20.10. pro odlet 8:25 z FCO. Moc děkuji za odpověď. Radim. Lety: AB8470 W 17SEP 2 VIEFCO HK2 1800 1830 1955 *1A/E*, 4 AB8467 P 20SEP 5 FCOVIE HK2 0740 3 0825 1000 *1A/E*.

Jeďte autobusem . Při nákupu online zaplatíte jen € 4,00. Z letiště Vám jede ve 20:35, 21:05, 21:50. Na Termini budete za 55 minut. Zpět Vám pak jede autobus 4:40, 5:30, 6:10. Volte tedy odjezd v 5:30.

# 10.09.2013, 21:40.
Prosím, poraďte, jak se nejlépe dostat z letiště Fiumicino do hotelu Sheraton Golf Parco De' Medici. Hotel nabízí odvoz za 7,00 Euro. Máme se radovat nebo spíš shánět levnější dopravu? Moc děkujeme za odpověď, V.+J.

€ 7,00 je adekvátní řešení. Odpovídá ceně římského taxi podělené čtyřmi osobami. Pokud pojedete vlakem FR1 na Magliana, zaplatíte € 8,00 a za autobus č. 771 pak dalších € 1,50. A to ještě pěšky musíte přibližně 1 km. Levnější je autobus Cotral, ten má však zastávku 3 km od hotelu. Doporučujeme transfer, je to bez problému.

# 09.09.2013, 21:26.
Letíme 14.9.2013 do Říma. Rádi bychom se Vás zeptali na cestu z letiště Řím - Fiumicino do hotelu Casa La Salle Guest House - Via Aurelia 472. Děkujeme předem za odpověď. Miroslav.

Jeďte autobusem na Termini a odtud metrem A směr Battistini a vystupne na Cornelia. Odtud je to už k Vašemu hotelu kousek. Online jízdenka na Terravision Vás přijde na € 4,00 a jednorázová jízdenka BIT na metro € 1,50 (můžete samozřejmě využít některou z časových jízdenek). Levnějším řešením je jet na Cornelia autobusem Cotral. Je to však mnoho zastávek.

# 03.09.2013, 19:56.
Prosím o radu ohledně cestování vlakem po Itálii. Jedu v říjnu za kamarádkou. Budu bydlet ve městečku Anguillara Sabazia. Do Říma přijedu vlakem z Vídně. Potřebovala bych vědět, kolik stojí cesta vlakem mezi Anguillarou a Římem a Anguillarou a Braccianem. Tuhle informaci se mi nepodařilo najít. Podle cen bych se rozhodovala, jak naplánovat pobyt a zda je výhodné koupit třídenní nebo pětidenní lístek na vlak. Vaše stránky mi moc pomohly, jen nevím, zda je výhodnější koupit vlakové jízdenky přes internet z ČR, nebo stačí až v Římě na nádraží. Je mi 68 let, ale nárok na slevu na vlak asi nemám, když nejsem Italka. Ještě bych prosila o informaci, jak fungují úschovny zavazadel na nádraží Termini, chtěla bych výstupní a nástupní den využít k procházce po Římu. Moc děkuji za odpověď. Zuzana.

Jízdenka z Anguillara do Říma na Termini stojí € 2,60. Přestoupit musíte na S. Pietro. Na S. Pietro pak stojí € 2,10. Anguliarra je bohužel jednu zastávku za pásmem Metrebus, tzn. nemůžete používat na celou trasu tyto jízdenky. Jizdenka z Anguillara do Bracciano stojí € 1,50. Jízdní řády najdete na trenitalia.com. Na pokrytí Říma a zmiňovaných dvou měst by Vám měla stačit třídenní jízdenka Lazio BTR za € 22,00 na tři zóny. Samotný Řím je totiž za dvě zóny resp. sedmidenní jízdenka Lazio CIRS za € 34,50 na tři zóny. Doporučujeme si toto ještě ověřit při nákupu jízdenky. Úschovna zavazadel na Termini (Deposito Bagagli) je otevřena každý den od 6:00 do 23:00. Prvních pět započatých hodin stojí € 5,00 a € 0,70 za každou další započatou hodinu do dvanácté hodiny a € 0,30 za každou další započatou hodinu.

# 02.09.2013, 15:53.
Moc děkuji za pomoc. Ještě mám jeden dotaz - kde se dají objednat vstupenky do Sixtinské kaple? Děkuji. Petra.

Online přes vatican.va

# 01.09.2013, 22:01.
Ve dnech od 6. do 10.9.2013 letíme do Říma. Stále platí, že vstupné do muzeí v Římě je pro seniory nad 65 let zdarma? Můžete nám dát ještě nějaké praktické rady pro návštěvu Říma a okolí? Děkuji. Ladislav a Eva.

V římských muzeích je vstupné pro seniory nad 65 let zdarma, ale jen pro ty, kteří žijí v Římě. Občané evropské unie nad 65 let platí snížené vstupné (ingresso ridotto). Vypisovat praktické rady je nad rámec jedné odpovědi. Přečtěte si naše otázky a odpovědi a najděte si tam co Vás zajímá. Praktické informace najdete také v každém průvodci.

# 01.09.2013, 16:15.
Váš kontakt jsem si našla na netu. Máme dotaz. Prosím, potřebujeme se dostat v pátek 25.10. z letiště Ciampino na metro Anagnina a odtud do centra Říma. Jak se k této stanici metra dostaneme? Pokud bychom si vzali taxi, jaká je asi cena taxi na těch pár kilometrů? Nechceme jet busem za 4,00 Eura přímo do centra, když lze ze stanice metra už začít používat týdenní jízdenku MHD. Lze koupit přes internet týdenní jízdenku na městskou hromadnou dopravu (metra, busy) nebo ji musíme koupit až na místě? Četli jsme, že tam bývají při nákupu velké fronty. A pokud ji nepůjde přes internet koupit, do kolika hodin mají otevřeno pro prodej těchto jízdenek na stanici metra v Anagnina? Mockrát děkuji za odpověď. L.

Možnosti dopravy z letiště Ciampino najdete na našem portálu Doprava do hotelu v Římě - Letiště Ciampino. Taxi z letiště Ciampino na stanici metra Anagnina Vás přijde na € 13,00 (resp. € 14,00 o víkendu a svátku) přes den a na € 16,00 v noci (22:00-7:00). O nákupu přes internet nevíme. Na Anagnina mají pokladnu otevřenou od 7:00 do 20:00, v neděli a ve svátek od 8:00 do 20:00. Jízdenky můžete samozřejmě zakoupit i v prodejních automatech.

# 01.09.2013, 06:01.
Obracím se na Vás s prosbou o radu, jak se co nejlevněji a současně i rychle dostat z letiště Fiumicino do Hotelu Pantheon Holiday - Via Della Maddalena 39, Spagna 00186. Jak je to s koupí jízdenek, případně kolik jízdenek za jakou cenu koupit? Kde přestupovat atd. Budeme v Římě na 3 dny. Mnohokrát děkuji. Petr.

Dobý den, popis cesty najdete na našem portále Doprava do hotelu v Římě - Pantheon Holiday. Jízdenku zakoupíte na výše uvedených stránkách. On-line cena je € 4,00. Jízdenku BTI v ceně € 1,50 zakoupíte na Termini v pokladně nebo v automatu. Využijete ji na metro a současně na autobus (označí se na druhé straně). Pokud budete cestovat častěji, vyplatí se Vám třídenní jízdenka BTI v ceně € 16,50.

# 30.08.2013, 17:51.
Měl bych na Vás prosbu ohledně vstupů do Villy Borghese - zda nevíte, jakým způsobem funguje online nákup vstupenek nebo zda stačí zakoupit lístek den dopředu přímo v galerii - začátkem října? Předem velice děkuji. Lukáš.

On-line nákup můžete uskutečnit přímo z oficiálních stránkek Galerie Borghese

# 20.08.2013, 12:50.
V prvé řadě bych Vám chtěla poděkovat za minulou odpověď ohledně dopravy do Tropea, bez Vás bych se tam těžko dostala :-) Ráda bych proto opět využila Vašich zkušeností a chtěla bych se touto cestou zeptat na dopravu v Římě z autobusového nádraží Tiburtina na letiště Fumicino včetně cenových relací. V Římě jsem nikdy nebyla, proto se mi hodí každá rada. Přijíždím na autobusové nádraží v sobotu 31.8. v 5:40 a letadlo mi odlétá v 11:55, tak doufám, že tam mám dostatečnou časovou rezervu. Moc děkuji za radu a přeji krásný den. Barbora.

Nejjednodušší způsob, jak se odtud na letiště dopravit je vlakem FR1. Ten jede z nádraží Tiburtina 6:02, 6:17, 6:32, 6:47 atd. každou hodinu ve stejných minutách. Na letiště Vás vlak zaveze za 47 minut. Cena jízdenky je € 8,00. Levnější způsob, ale časově přibližně jednou tak delší je jet metrem B (€ 1,50) směr Laurentina a vystoupit na Termini. Odtud pak z Via Marsala autobusem na letiště Fiumicino. Cena je € 4,00 (on-line nákup). Podle našeho názoru však ta úspora € 2,50 za to nestojí.

# 17.08.2013, 10:59.
Můžete mi poradit, jak se nejlépe dostat z letiště Fiumicino do hotelu Belvedere, který je na Lido di Ostia? Hotel nabízí shuttle bus, který není nejlevnější, tak se chci zeptat, zda neznáte jinou možnost dopravy? Děkuji. Zdenka.

Doprava do tohoto hotelu je popsaná na našem portále Doprava do hotelu v Římě - Hotel Belvedere.

# 16.08.2013, 10:52.
Moc děkuji za odpověď. Dívala jsem se na stránky Teravision, je tam něco o checkování jízdenky? Moc tomu nerozumím. Znamená to, že si jízdenku ještě před cestou busem musím checkovat? Nebo stačí koupit si obousměrnou přes internet, vytisknout a s tím tam přijít v den příletu a v den odletu, až pojedeme z Termini na letiště? Děkuji a přeji pěkný den. Lucie.

Jedinou podmínkou je, aby byly jízdenky vytištěny. Nejsou akceptovány jízdenky v tabletech, mobilech, noteboocích atd. Jízdenku pak předložíte před nástupem zaměstnaci Terravision. [nahoru]

# 15.08.2013, 00:07.
Platí prosím jízdenka BIT na metro z Termini do Vatikánu, nebo musím mít lístek BIRG? Děkuji. N.

Ano platí. Celá trasa metra všech linek je v tarifním pásmu metrebus.

# 14.08.2013, 14:15.
Ráda bych věděla, zda najdeme dobře cestu z letiště k zastávce autobusu Terravision. Chtěla bych si koupit jízdenky na bus on-line, ale nevím, kolik času nám zabere najít cestu. Také se může zpozdit letadlo. Co doporučujete? Nebo myslíte, že není třeba kupovat jízdenku dopředu? To samé na zpáteční cestu, z nádraží Termini. Děkuji. Lucie.

Mapku s umístěním zastávky u terminálu 3 na letišti Fiumicino najdete na oficiálních stránkách . On-line nákup jízdenek doporučujeme (na výše uvedených stránkách). Jednak získáte cenu € 4,00 a jednak budete přednostně odbavena. Autobus v daném čase odváží přednostně cestující s rezervacemi, až potom cestující bez rezervace. Pokud má let zpoždění a autobus nestihnete, nic se neděje. Můžete jet na jízdenku dalším volným autobusem. Jediná změna je v tom, že v této chvíli se stáváte cestujícím bez rezervace a jedete až prvním volným autobusem.

# 13.08.2013, 12:31.
Nemohli byste nám doporučit cestovku či organizaci, která pořádá poznávací zájezd Řím, Vatikán, případně okolí i s možností výjezdů k moři? Jedná se nám o zájezd delší, než 3 až 4 dny (minimálně týden). Nemohu na internetu najít ty správné informace a vzhledem k dřívějšímu datu narození neriskujeme samostatné cestování s batohem :-). Děkuji. Eva a Milada.

Cestovní kanceláře pořádají většinou zájezdy se standardním programem. Podle vlastních požadavků poznáte Řím nejlépe jen individuálně. Nicméně zkuste se podívat na zájezd Řím - věčné město a Kouzelný Řím. Zájezdy jsou na 7 resp. 6 dní a pokrývají nejlépe Vámi požadovaný itinerář. V délce zájezdu je ale i první a poslední den na dopravu.

# 12.08.2013, 22:24.
Škoda, že vaše stránky nejsou na konceptu wiki, jako je wikipedie. Doplnil bych nějaké zkušenosti a postřehy :-) Mějte se hezky. Leoš.

Tuto možnost ani neplánujeme. Zakládáme si na 100% kontrole nad obsahem. Pokud chcete zveřejnit nějaké Vaše postřehy, vůbec to není žádný problém. Napište nám a my Vaše postřehy zveřejníme.

# 12.08.2013, 10:06.
V listopadu se chystáme do Říma a potřebovala bych poradit, jak se dostat nejlépe z letiště k hotelu Nazional Rooms, adresa: Via Nazionale 249? V Římě budeme poprvé, tak si připadám trochu ztracená. Předem moc děkuji za odpověď. S pozdravem a přáním krásného dne Lenka.

Dopravte se autobusem za € 4,00 na Termini, odtud pak autobusem ATAC č. 40 směr Borgo Sant´Angelo na zastávku Nazionale / Torino. Odtud jděte ve směru jízdy autobusu přibližně 150 m k Vašemu hotelu. Jízdenka BIT stojí € 1,50. Z Termini k hotelu to jde dojít i pěšky. Je to přibližně 800 m.

# 11.08.2013, 23:19.
Prosím o radu ohledně nejvhodnější cesty z letiště Fiumicino k hotelu Roma Park, Via Della Caffarelletta 114. Dále se chci zeptat na úschovnu zavazadel v blízkosti centra, předpokládám, že bude k dispozici na nádraží Termini. Za Vaši odpověď předem děkuji. Jan.

Jeďte autobusem na Termini. Cena jízdenky je € 4,00. Tady si kupte jízdenku BIT za € 1,50 nebo jinou jízdenku (denní, třídenní, týdenní) podle toho jak budete během pobytu cestovat a pokračujte metrem B směr Laurentina. Vystupte na Circo Massimo. U křižovatky s Via della Fonte di Fauno je zastávka autobusu č. 628. Jeďte směr Baronio a vystupte na zastávce Tommaso da Celano / Diacono. Jděte ve směru jízdy autobusu, na křižovatce odbočte vpravo na Via Antonio Coppi a potom vlevo na Via della Caffarelletta. Po levé straně stojí Váš hotel. Autobus jezdí v So a Ne zkráceně, v So od 5:30 do 15:00 a v Ne do 8:45 a potom až od 19:00 do půlnoci. Z letiště Fiumicino můžete jet také vlakem FR1 (€ 8,00) a vystoupit na Tuscolana. Odtud pak pokračovat autobusem č. 665 směr Piazza San Giovanni in Laterano a vystoupit na zastávce Coppi Antonio. Jděte ve směru jízdy autobusu, odbočte vlevo na Via della Caffarelletta. Po levé straně stojí Váš hotel. Tato varianta je dražší ale pohodlnější a rychlejší. Autobus č. 665 jezdí však od Ne do Čt jen od 8:00 do 14:00 hodin, v Pá a So od 6:30 do 22:00. Na Termini je úschovna zavazadel. Prvních 5 hodin stojí úschova € 5,00, od 6. do 12. hodiny € 0,70 za hodinu a za každou další započatou hodinu € 0,30. Na stanici Tuscolana úschovna zavazadel není.

# 08.08.2013, 14:54.
Dobrý den pane Řehůřku. Chystáme se do Itálie (Florencie a Řím) a ráda bych věděla, zda je někde možné uplatnit slevu na novinářský průkaz. Děkuji. Hana.

Římská muzea mají mnoho skupin návštěvníků, kteří mají vstup zdarma nebo snížený. Vstup zdarma mají i novináři, kteří předloží odpovídající doklad o odborné činnosti. Je to však určeno pro novináře, kteří jdou do muzea pracovně a ne soukromě na turistickou prohlídku. Ve Florenci v těchto skupinách novináře nemají, je však možné, že to bude podobné jako v Římě.

# 07.08.2013, 14:39.
Moc moc děkuji, povedlo se, můžu Vás ještě požádat, kde koupit jízdenku na vlak z letiště do Trastevere a poté z Trastevere do Civitavecchia? Děkuji mnohokrát. Pavlína.

Jízdenku zakoupíte v odjzdové hale vlaků na letišti. Koupíte jen jednu jízdenku z letiště do Civitavecchia. Je přestupní.

# 06.08.2013, 16:36.
Máme rezervováno na 3 noci ubytování v campu Family Park I Pini Fiano Romano severně od Říma. Chtěl bych se zeptat na nejlepší možnost spojení do centra Říma. Děkuji. Ladislav.

Kemp provozuje do 22:30 beplatnou kyvadlovou dopravu na vyřádání mezi kempem a vlakovou stanicí Fara Sabina. Odtud jezdí vlak FR1, který Vás zaveze např. na Tiburtina, odkud jezdí metro B. Fara Sabina není v tarifním pásmu metrebus. Pokud tedy budete využívat nějaké jízdenky metrebus (BIT, BIG, BTI, Roma Pass), platí až od Settebagni. Jízdenka do Settebagni stojí € 2,10, do Tiburtina € 2,60. Pokud však budete využívat nějaké časové jízdenky, je výhodnější používat Lazio BIRG (24 hodin, € 6,00 pro dvě zóny), BTR (3-denní, € 16,50 pro dvě zóny).

# 02.08.2013, 22:31.
Na cestě obytným autem se chceme zastavit také v Římě. Můžete nám prosím poradit, kde bychom mohli stát přes noc, popř. nějaký kemp? Děkuji moc za odpověď! Vše dobré! Veronika.

Podívejte se na touring24.info, kde najdete místa pro parkování s obytným automobilem. Seznam kempů v Římě s odkazy na jejich oficiální stránky najdete na našem portálu Doprava do hotelu v Římě - kempy.

# 02.08.2013, 10:32.
Zdravím všechny cestovatele, bohužel jsem na zmiňovaných odkazech nenalezl P+R parkoviště - stránka nenalezena. Požádal bych vás, zda byste mohl napsat jméno ulice nebo odkaz, kde jednoduše zaparkovat, pokud do Říma přijedu ze strany od západu po A24, tj. sjezd označený číslem 14 na mapy.cz. Děkuji. Pavel. P.S.: super informace.

Stránky normálně fungují - www.atac.roma.it - Azienda / Sosta / Parcheggi / di Scambio. Zkuste např. Ponte Mammolo, je tam 419 + 271 parkovacích míst, vjezd je z ulice Viale Palmiro Togliatti, z A24 je na tuto ulici také sjezd, kousek za Vámi označemým č. 14. Dalších 1317 parkovacích míst je na Ponte Mammolo 2, vjezd je z ulice Via delle Messi d´Oro.

# 01.08.2013, 20:29.
Máte skvělé stránky. Za týden odlétáme, tak si je znovu celé pročtu. Potřeboval bych poradit s cestou z Termini na letiště Fiumicino. Máme odlet v pondělí ráno 9:30. Podle rozvrhu odjíždí Terravision buď v 6:10 a pak budeme na letišti již v sedm, nebo až v 7:15 a to je příjezd až v 8:10, což mi přijde riskantní. Co byste nám doporučili? Existuje jiná, lepší varianta? Děkuji. Leoš.

Možnosti dopravy z / na letiště Fiumicino jsou uvedeny na našem portálu Doprava do hotelu v Římě - Letiště Fiumicino. My bychom volili variantu v 6:10. Hodina zase není takové výrazné časové rozpětí, a lepší je být na letišti dříve než později. Máte samozřejmě možnost zaplatit o € 10,00 na osobu více a jet vlakem Leonardo Express. Jede 6:22, 6:52, 7:22. Na letiště Vás zaveze za 31 minut. Podle našeho názoru je to však zbytečné vyhazování peněz.

# 31.07.2013, 13:23.
Pročetla jsem si pilně Vaše stránky a odpovědi a našla tak odpověď i na mou otázku. Váš odkaz na stránky trenitalia.com - s tím mám trochu problém. Nevím, jak tam najít spojení, kam potřebujeme, přesně z letiště Fiumicino do Trastevere, kde přestoupíme na spoj do Civitavecchia. Prosím poradili byste mi jak na to? Jedná se nám o 17.8.2013, přílet do Fiumicina máme v 11:20 a odlet z Fiumicina poté 24.8.2013 v 11:55. Mnohokmrát děkuji předem za cenné rady. Pavlína.

Nejdříve musíte zvolit správnou záložku - tutti treni a potom zadat správný název stanice. Ve Vašem případě Fiumicino Aeroporto a Civitavecchia, popř. Roma Trastevere. 17.8.2013 Vám jede od 12:00 vlak na Trastevere v 11:58, 12:28, 12:58. Každou 28 a 58 minutu. Na Trastevere dojede za 26 minut. Odtud pak jede vlak do Civitavecchia ve 12:29, 12:57, 13:44, 14:00, 14:31. Jízdenka Vás vyjde na € 11,00. Doporučujeme spoje hledat po částech, tj. letiště - Trastevere a Trastevere - letiště, resp. naopak.

# 26.07.2013, 21:59.
V srpnu se chystáme s přítelem na dovolenou do Itálie letecky. Prvně strávíme pár dní v Římě, poté se přesuneme k moři na pláž blízko Říma a výlet ukončíme pobytem v Milánu. Chtěla jsem se zeptat, mohli byste nám doporučit nějaký levný hotel nebo hostel v Římě, který by byl celkem přijatelný z hlediska vzdálenosti od centra? To znamená buď v centru nebo jeho blízkém okolí? A také jsem se chtěla zeptat, znáte nějaké pěkné pláže poblíž Říma? A jak se na ně můžeme dostat z centra? Děkuji. Petra.

Podívejte se na náš portál Doprava do hotelu v Římě. Zajímavě cenově vychází např. apartmány Simpatia v různých částech Říma. Římské pláže najdete v Lido di Ostia. Z centra musíte jet nejdříve metrem B a na EUR Magliana přestoupíte na vlak Roma - Lido. Celá trasa tohoto vlaku je v tarifním pásmu metrebus, takže můžete využít jízdenky BIT, BIG, BTI, CIS, Roma Pass atd.

# 25.07.2013, 11:14.
Chtěla bych se zeptat, zda jsou všechny pláže veřejné a popř. že ne, tak která je veřejná a kde je, abych věděla, na které zastávce vystoupit. Děkuji. Lenka.

Odpověď na Vaši otázku najdete v odpovědi ze dne 05.08.2009, 23:03. - Řím 2009.

# 23.07.2013, 13:35.
Při vjezdu autobusu do Říma je potřeba mít zaplacen permit. Dá se zaplatit buď přímo na určitých stanovištích v Říme. Ale prý se dá platit i přes internet. Nevíte www adresu, kde lze toto provést? S pozdravem Jan.

Tyto informace najdete na stránkách Jak a kde koupit povolení / Come e dove acquistare i permessi, konkrétně odkaz je v odstavci Denní povolení / Permessi giornalieri. Je vyžadována registrace.

# 22.07.2013, 20:39.
Prosím o informaci, jak se dostanu do Hotelu Turner na Via Nomentana, 27, 00161 z letiště Fiumicino. Děkuji za odpověď. Veronika.

Cesta k hotelu Turner z letiště Fiumicino je popsaná na našem portálu Doprava do hotelu v Římě - Hotel Turner. Najdete tam i mapu a jízdní řády.

# 21.07.2013, 16:00.
Pojedeme do Říma a rádi bychom udělali také výlet k moři. Našel jsem si, že metrem B pojedu z Termini na EUR Magliana, kde přestoupím na vlak směr Lido. Na které zastávce mi doporučíte vystoupit a kolik budu muset použít jízdenek? Děkuji. Robert.

Lido Centro, Stella Polare, Castel Fusano, Cristoforo Colombo. Celá trasa vlaku Roma - Lido je v tarifním pásmu metrebus, tzn. že lze použít jízdenky BIT, BIG, BTI, CIS popř. Roma Pass. Vlak jede po celé trase 37 minut, tzn. že pokud použijete jízdenku BIT, stačí jedna.

# 17.07.2013, 21:12.
Dne 2.10.2013 v 8:40 hodin přiletím na letiště Fiumicino. Ráda bych se Vás zeptala na nejvhodnější cestu do hotelu Il Romitello - adresa Via Vincenzo Viara de' Ricci, 24/26. Potřebovala bych se dostat na stanici vlaku Monte Mario a nevím, kde přestoupit, kterými vlaky jet a kolik by tato cesta vlakem stála. Děkuji. Zuzana.

Dopravu do Vašeho hotelu najdete popsanou na našem portále Doprava do hotelu v Římě - Residence Il Romitello. Je tam popsaná doprava s co nejmenší pěší vzdáleností při přestupech. Můžete vystoupit i na Monte Mario, zastávka autobusu je ale odtud dál (přibližně 200 metrů). Vlak Vás přijde na € 8,00 včetně přestupu. Můžete také volit i časově delší variantu, ale s nižší cenou - autobusem za € 4,00 na Termini a odtud dle popisu. Jen pro úplnost, základní jízdenka na autobus ATAC, metro atd. BIT stojí € 1,50.

# 13.07.2013, 16:30.
V úterý 16.7. letíme do Říma. Jak se prosím nejlépe dostaneme z letiště Fiumicino do Camping Village Roma, Via Aurelia, 831 00165, Roma. 18.7. chceme navštívit město Rieti. Koná se tam Mistrovství Evropy juniorů - chceme podpořit dcery. Jak se tam nejlépe dostaneme? Hned ráno závody začínají v 9:00 hodin. Děkuji. Erika.

Cesta do kempu z letiště je popsaná na našem portálu Doprava do hotelu v Římě - Camping Village Roma. Do Rieti Vás doveze autobus společnosti Cotral z nádraží Tiburtina. Dobrava z kempu na nádraží Tiburtina je popsaná na výše uvedených stránkách. Jízdní řády Cotral jsou na stránkách Cotralu. Do Rieti to jezdí od 4:00 do 21:05 přibližně po půl hodině, zpět pak podobně.

# 11.07.2013, 22:20.
Ráda bych vás požádala o doporučení dopravy z letiště Fiumicino do hotelu Lloyd, Via Alessandria. Děkuji. Eva.

Jeďte autobusem na Termini. Jízdenka stojí € 4,00. Odtud pokračujte autobusem ATAC č. 90 směr Labia. Vystupte na zastávce Porta Pia. Přejděte na druhou stranu ulice a vydejte se po Via Ancona, která Vás dovede na Piazza Alessandria. Zprava obejděte Mercato Nomentano a pokračujte vpravo po Via Alessandria. Za křižovatkou uvidíte po pravé straně Váš hotel.

# 11.07.2013, 10:57.
Chtěla jsem se zeptat na cestu z ulice Via Nicolopiccolomini na pláž resp. na nádraží Ladispoli. Je vhodná volba jet z naší ulice autobusem / pěšky na metro Cornelia, metrem na Termini a z Termini vlakem na Ladispoli? Do Říma jedeme příští týden, mohla bych někde na netu najít jízdní řády pro hromadnou dopravu? Děkuji moc za odpověď!

Z Via Nicolo Piccolomini přejděte na Via Leone XIII. Tady je zastávka Leone XIII / Spina. Nastupte na autobus č. 791 směr Cornelia a vystupte na konečné. Odtud jezdí autobusy Cotral do Ladispoli.

# 10.07.2013, 16:02.
Našel jsem vaše www se zajímavými tipy. Rád bych vás tímto požádal o případnou radu na cestě autem do Říma. V tomto městě jsem byl celkem 4x a vždy jsem přijel vlakem na nádraží Termini, odkud jsem bez problémů pěšky udělal okruh po nejvýznamnějších památkách (naposledy to bylo v r. 1996). Vždy mě zarážel velmi hustý provoz a kladl jsem si otázku jak zde asi parkují. Pojedeme na dovolenou severně od Říma = Silvi Marina, provincie Teramo. Vzhledem k tomu, že tam budeme nějakých 14 dní pobytu, plánuji výlety do Říma a v jiný den k jezeru Lago di Bracciano, rád bych se s ohledem na děti připravil na možná úskalí. Pokud bych jel sám, asi bych to neřešil, ale s dětmi si to musím připravit dopředu. Do centra města neplánuji zajíždět, protože Řím není Praha, nebo Brno, chci auto odstavit na nějakém parkovišti a vyrazit do města. Zajímá mne, zda víte o nějakém parkovišti na severní straně Říma, odkud by jezdila doprava do centra města (podobně jako např. v Benátkách), jakou dopravu bych měl využít (2 dospělí a 3 děti - 15, 9, 7 let), jaké vstupy se dají výhodněji pořídit a jaké tipy byste poradili rodině při návštěvě Říma. Popř. další tipy na výlet v dané oblasti. Velice děkuji za vaši odpověď. Hezký den. Pavel.

Podívejte se na atac.roma.it, kde v Azienda / Sosta / Parcheggi / di Scambio je seznam všech P+R parkovišť v Římě. Cena za celodenní parkování je € 2,00 až € 3,00. Ze všech je centrum dostupné veřejnou dopravou. Ve veřejné dopravě budou dvě mladší děti cestovat v doprovodu dospělých zdarma, patnáctileté bude platit plné jízdné. V římských muzeích budou všechny děti platit snížené vstupné, stejně tak ve Vatikánu. Všechny odpovědi najdete v naších otázkách a odpovědích týkajících se Říma.

# 06.07.2013, 09:33.
Dobrý deň, chcel by som sa opýtať na možnosti verejnej dopravy do zábavného parku Zoomarine. Viem, že počas víkendov a sviatkov tam ide bezplatná kyvadlová doprava, ale ako je to s dopravou v týždni? Vedeli byste mi poradiť, ako sa najlepšie dostať zo stanice Termini do zábavného parku? Ďakujem pekne. Tibor.

V případě veřejné dopravy volte nejdříve metro B. Jeďte z Termini na Laurentina. Odtud pokračujte autobusem Cotral. Musíte vystoupit na Lungomare delle Sirene a přejít na Via Zara, kde se Zoomarine nachází. Jízdní řády najdete na výše uvedených stránkách.

# 05.07.2013, 23:58.
Moc děkuji za odpověď :-) Mohla bych se ještě zeptat, jak je to s Roma Passem? Na kolik dní je možné ho zakoupit a jaké jsou ceny? S pozdravem Eliška

stojí v současné době € 34,00 a platí do půlnoci třetího dne od chvíle validace. Není ho možné využít na cestu z a na letiště a také do Vatikánu. Bližší informace najdete na výše uvedených stránkách.

# 03.07.2013, 20:35.
Měla jsem na mysli osobu / noc. Nemáte nějaký dobrý tip? S pozdravem Eva.

Viz naše předchozí odpověď :-)

# 03.07.2013, 05:36.
Ještě se chci zeptat, zda náhodou nevíte, kolik mi bude stát mýtné přes Rakousko a po dálnici po Itálii. Děkuji. Vilém.

V Rakousku potřebujete desetidenní dálniční známku v ceně € 8,30, za průjezd Brennerem zaplatíte € 8,50 a na mýtném v Itálii € 49,10. Poplatky při cestě zpět jsou ve stejné výši.

# 02.07.2013, 14:15.
Prosím Vás o tip na ubytování. V září se chystáme - 2 kamarádky - na 4-denní výlet do Říma. Rády bychom sehnaly ubytování v centru Říma. Naše požadavky jsou, aby ubytování bylo dobře dostupné městkou hromadnou dopravou a bylo v blízkosti známých památek. Ubytovány budeme 3 noci. Cena maximálně 1000 Kč / osoba. Nechceme hostel. Poradíte mi, prosím? Předem případně děkuji. Eva.

Pokud myslíte 1000,-Kč za osobu a třídenní pobyt, tak to zřejmě jinde než v hostelech nebo hodně špatných hotelech nenajdete. Vychází to na přibližně € 13,00 za osobu a noc. Se štěstím se dá sehnat ubytování kolem € 20,00 za osobu a noc. Zkuste např. Casa Simpatia. Doprava z letiště je popsaná na Simpatia: Vittorio Emanuele, Prenestina, Tiburtina, Tuscolana, Garbatella.

# 01.07.2013, 13:13.
Rádi bychom věděli, zda-li levnější, regionální vlak FR1 za € 8,00 také jede do Roma Tremini. V popisu vidím pouze stanice Ostiense, Roma - Lido a Tiburtina. Není jasné, zda dojede do Termini. Děkuji za skvělé stránky. František.

Na Termini tento vlak nejede. Máte několik možností. Na Trastevere nebo Ostiense přestoupit na vlak FR3 nebo FR5, který už na Termini jede. Můžete také na Ostiense přejít na metro B Piramide a odtud pokračovat na Termini metrem. Z letiště Fiumicino jede přímo na Termini Leonardo Express, který však stojí € 14,00. Levnější přímá varianta je autobus , který stojí € 4,00.

# 30.06.2013, 14:01.
Jedeme letos poprvé do Itálie vlastní autem, tak se chci zeptat, kudy nejlépe do Říma, když pojedu přes Dolní Dvořiště a směrem na Innsbruck. Tak dálnice v Itálii je dlouhá přibližně 782 km. Prosím, poradíte mi kudy nejlépe přes Rakousko nebo i Německo. Děkuji moc za radu. Vilém.

Pokud překračujete hranice v Dolním Dvořišti, potom optimální trasa vese přes Linz - Salzburg - Innsbruck - Brenner - Veronu - Modenu - Bolognu - Florencii a dále na jih do Říma.

# 26.06.2013, 17:44.
Moc děkuji za informace, ještě bych se ráda zeptala, zda jízdenku na autobus Terravision zakoupím přímo někde na letišti a nebo až v autobuse. Děkuji. Hezký den. Zdenka.

Jízdenku samozřejmě můžete zakoupit i na letišti. Doporučujeme však nákup na , přináší to mnoho výhod - např. to, že odjedete tím autobusem, v čase ve kterém chcete (když ho z nějakého důvodu nestihnete, můžete jet samozřejmě prvním volným), máte nižší cenu. € 4,00 místo oficiálních € 6,00, máte nárok na případné další bonusy. Nyní např. běží akce Happy Hour Promotion - 10% sleva při online nákupu mezi 12:00 a 13:00. Akce je platná na online nákupy do 27.6.2013 na jízdenky datované do 30.9.2013.

# 26.06.2013, 11:19.
Potřebovala bych od Vás informaci ohledně dopravy z letiště Fiumincino na nádraží Termini. Letíme do Říma 2.7., přílet je přibližně v 11:50. Ubytovaní budeme na adrese: Piazza Bologna 58, Nomentano, Rome, 00162, Itálie. Děkuji Vám za informace. S pozdravem Zdenka.

Jeďte autobusem , který Vás na Termini zaveze za € 4,00. Autobusy jedou 12:30, 13:15, 13:40 atd. Z Termini pak jeďte metrem B směr Rebibbia a vystupte na Bologna. Pokud nebudete mít nějakou časovou jízdenku nebo Roma Pass, základní jízdenka BIT stojí € 1,50.

# 26.06.2013, 00:04.
Budu v červenci 4 dny v Římě, ubytován v Ecohotel, Via di Bravetta 91. Můžete mi sdělit nejjednodušší dopravu od hotelu do centra? A dále nějakou pláž u moře vhodnou ke koupání včetně dopravy od Ecohotelu k ní? Děkuji. S pozdravem Vladimír.

Kousek od hotelu je zastávka autobusu Bravetta / Feltreschi. Jeďte autobusem č. 889 směr Val Cannuta / Ago a vystupte na zastávce De La Salle. Tato zastávka je kousek od metra A - Cornelia. Metrem se dostanete už kamkoli do centra. K moři se pak dostanete nejdříve metrem B (přestup z A na Termini), směr Laurentina. Vystoupit musíte na EUR Magliana. Tady přestupte na vlak Roma - Lido, který Vás zaveze k moři. Na vlak lze použít jízdenky metrebus.

# 24.06.2013, 23:19.
Vím, že už jste to tu několikrát zodpovídali, ale přesto se musím zeptat. Letíme do Říma na tři dny 13.7.-16.7. a máme hotel blízko stanice metra Bologna. Po památkách budeme jezdit veřejnou dopravou a chceme navštívit asi ty nejslavnější památky a také asi pláž. Mohli byste mi doporučit, jaký typ jízdenek koupit, kde se jízdenky kupují (trafika?) či zda se nám vyplatí ten Roma Pass? A ještě bych poprosila o nejsnadnější cestu na nějakou římskou pláž :-) Děkuji a přeji hezký den. Markéta.

Ano, mnohokrát a neřekneme Vám nic jiného. Vyplatí se Vám zakoupit třídenní jízdenku BTI v ceně € 16,50. Na cestu z a na letiště ji nevyužijete, takže doporučujeme ji využívat buď první nebo poslední den pobytu a na jednu cestu na ubytování (nebo z ubytování) si zakoupit jednorázovou jízdenku BIT v ceně € 1,50. Jízdenky se kupují na pokladnách ATAC (např. v metru), v informačních kancelářích nebo u autorizovaných prodejců (tabáky, bary). Zda se Vám vyplatí nebo nevyplatí Roma Pass záleží na tom, co všechno chcete navštívit (pozor, Roma Pass neplatí na Vatikánská muzea). Způsob kalkulace je mnohokrát popsaný v našich otázkách a odpovědích. Aktuální ceník vstupů bez Roma Pass najdete na stránkách . Z Vašeho ubytování se k moři dostanete nejdříve metrem B směr Laurentina, vystoupit musíte na EUR Magliana a tady přestoupit na vlak Roma - Lido, který Vás doveze k moři. Na vlak můžete uplatnit také jízdenku BTI.

# 19.06.2013, 18:17.
V září se chystáme do Říma, poprosil bych o radu, jak se dostat z letiště Fiumicino do hotelu The Colours Of Rome na Via Gregorio VII 111 ve Vatikánu. A ještě bych se chtěl zeptat na náročnost dopravy odtud k moři a jak je to s jízdenkou - kam až platí ta 3-denní jízdenka po Říme, případně co nejvýhodnější. Děkuji. Tomáš.

V tomto případě bychom volili cestu s co nejmenším počtem přestupů a především s minimální pěší vzdáleností. Z Letiště jeďte autobusem na Termini a tady přesedněte na autobus č. 40 směr Borgo S. Angelo. Vystupte na zastávce Ponte Vittorio Emanuele. Přejděte na zastávku Paola (když si stoupnete tak, že budete mít most za zády, zastávka je vlevo na rohu Via Paola). Nasedněte na autobus č. 98 směr Mazzacurati a vystupte na Gregorio VII / Ranucci. Zastávka je přímo před hotelem. K moři jeďte od hotelu autobusem č. 916 směr Piazza Venezia nebo 571 směr Eleniana / Labicano. Vystupte na zastávce Via Torre Argentina. Přestupte na autobus č. 30 směr Laurentina a vystupte na zastávce Cave Ardeatine. Přejděte na Porta S. Paolo, odkud jeďte vlakem Roma - Lido k moři. Na všechny výše uvedené spoje platí jízdenky metrebus, tedy i ta třídenní BTI.

# 18.06.2013, 22:50.
Letíme na dovolenou na Lido di Ostia a cestujeme s malým dítětem. Chtěla bych se zeptat, jak se tam nejlépe dostat? Předpokládám, že taxíkem. Mají některé taxíky sedačky pro malé děti? A kolik tak stojí taxi z letiště na Lido di Ostia? Děkuji za odpověď. E.S.

Přímo do Lido di Ostia jezdí z letiště autobusy Cotral. Frekvence je přibližně 1x za hodinu od 7:30 do 23:30. Taxi Vás přijde na přibližně € 20,00. Pokud taxi na místě s dětskou autosedačkou seženete, počítejte s příplatkem přibližně € 10,00.

# 16.06.2013, 10:56.
Dobré dopoledne, prosím o radu. Mají důchodci a děti nějaké slevy v Římě a Vatikánu? Vstupné, MHD a tak podobně. Děkuji předem. S pozdravem Milan..

Senioři nad 65 let si musí ve Vatikánu zakoupit plné vstupné. Děti do 6 let mají vstup zdarma, od 6 do 18 let platí snížené vstupné, stejně jako do 26 let se studentským průkazem. Římská muzea mají odlišný režim. Zdarma mají vstup všechny děti do 6 let a občané Říma do 18 a nad 65 let. Snížené vstupné platí občané EU od 6 do 18 let a nad 65 let, občané Říma od 18 do 25 let. Římská veřejná doprava je pro děti do dokončeného desátého roku zdarma v doprovodu dospělé osoby. Důchodci, studenti atd. mají slevy v rámci ročních tarifů, které platí pro obyvatele Říma.

# 14.06.2013, 22:19.
Máte opravdu moc krásné stránky ohledně Říma. Obracim se na Vás s prosbou jak se prosím dostaneme z letiště Fiumicino do kempu Seven Hills Village? Adresa je Via Vittorio Trucchi 10 - Rome, Italy. Dále prosím o radu, jak se z tohoto kempu dostaneme na nejbližší pláž a bude nám stačit jízdenka Roma Pass? Moc děkuji za radu. Eliška.
Seven Hills Village. K moři se pak dostanete vlakem FR3 z Giustiniana směr Termini, vystupte na Ostiense, přejděte na Porta S. Paolo a jeďte vlakem Roma - Lido k moři. Roma Pass lze použít po celé trase.

# 14.06.2013, 10:40.
Ráda bych se zeptala, jak je to se vstupy do památek v Římě, kde je uvedeno, že do 25 let je vstupné snížené. Počítá se to včetně 25.roku? Děkuji. Radka.

Mělo by to být do dne 25. narozenin.

# 13.06.2013, 15:00.
Potřebovala bych poradit. 27.7. přijedeme lodí MSC do Říma do přístavu Civitavecchia. Budeme mít celodenní volno, které bychom chtěli využít k návštěvě památek včetně Kolosea atd. Máme tam možnost buď využít fakultativní výlet, kde se cena pohybuje kolem € 50,00 na osobu s tím, že by se jednalo pouze o transfer a následný odvoz zpět na loď. Kdybychom chtěli jít na vlastní pěst, jak bychom se dostali ke Koloseu a kolik by to stálo? Moc děkuji za rady. Renáta.

Z přístavu jděte přibližně 700 m směrem na jihovýchod po Vialle Giuseppe Garibalni na vlakové nádraží. Nastupte do vlaku FR5, který Vás zaveze na Ostiense. Přejděte na metro B Piramide a pokračujte směr Rebibbia ke Colosseu. Vlak Vás přijde na € 5,00 a jízdenka na metro BTI na € 1,50.

# 13.06.2013, 10:09.
Dovolil bych se zeptat, jakou jízdenku si musím koupit, pokud se potřebuji dostat z Termini do zastávky Cefalonia - Bussi. Našel jsem, že musím jet metrem a pak autobusem 705, ale bude mi stačit zakoupit jízdenku BIT nebo už jedu přes více pásem? Případně tedy jakou. Děkuji a mějte se hezky. Jan.

Je to v zóně A - metrebus, můžete použít jízdenku BIT.

# 11.06.2013, 13:22.
Ja bych se chtěla zeptat, jak se nejrychleji a nejlépe můžeme dostat z letiště Fiuminico do ulice Via Niccolopiccolomini nebo alespoň do jeji blízkosti? Popř. bychom se prošli ;-) Uvažujeme cestu z letiště vlakem a pak? Děkuji a přeji pěkný zbytek dne :-) Anetka.

Jeďte tedy vlakem FR1 a vystupte na Trastevere. Tady přejděte přes náměstíčko na Circonvallazione Gianicolense, po levé straně je zastávka tramvaje. Nasedněte na tramvaj č. 8 směr Casaletto a vystupte na Gianicolense / Ravizza. Přestupte na autobus č. 791 směr Cornelia a vystupte na zastávce Leone XIII / Spina. Jděte ve směru jízdy autobusu a přejděte Via Aurelia Antica a pokračujte na Via Nicolo Piccolomini.

# 11.06.2013, 12:02.
Budeme na dovolené poblíž města Grosseto a chtěli bychom navštívit Řím. Sdělte laskavě, jakým způsobem je to nejvhodnější, zda někam na předměstí autem a pak veřejnou dopravou či jinak.Termín předpokládáme střed července. Děkuji. Jan.

Podívejte se na atac.rom.it - Azienda / Sosta / Parcheggi / di Scambio. Najdete tam parkoviště P+R, kde 12 hodin parkování stojí € 2,00 a 16 hodin € 3,00. Ve Vašem případě přichází v úvahu parkoviště na EUR Magliana, odkud pak máte spojení do centra metrem B. Najděte si samozřejmě záložní řešení.

# 11.06.2013, 09:24.
Dobrý den pane Řehůřek, v červenci plánujeme cestu do Říma. Budeme na pobytu v San Benedetto Del Tronto a na jeden den bychom se do Říma rádi podívali. Mohla bych Vás požádat o tip na parkoviště, které bychom při cestě měli co nejblíže a zároveň se vhodně dostali také do centra? Popřípadě je vhodné v centru vůbec parkovat? Moc vám děkuji za odpověď a přeji hezký den. Veronika.

Můžete využít některé z parkovišť P+R, která jsou na okraji Říma v dosahu veřejné dopravy. 12 hodin parkování stojí € 2,00 a 16 hodin parkování stojí € 3,00. Jejich seznam s podrobnými informacemi najdete na atac.roma.it - Azienda / Sosta / Parcheggi / di Scambio. Pro Vás jsou zřejmě polohou nejvýhodnější Rebibbia, Ponte Mammolo, Tiburtina. V centru je možné parkovat stejně jako např. v Benátkách v parkovacím domě přímo u Termini na Via Giolitti v ES Park Giolitti. Cena je však tomu odpovídající. Celodenní parkování Vás přijde na € 18,00. Je to však bezpečnější parkování než na okraji Říma.

# 31.05.2013, 11:13.
Prosím Vás, nemohli byste nám poradit, ako sa dostaneme v pracovný čas z letiska Ciampino do Ladispoli? Mali bysme priletiet okolo 16. hodiny poobede. Ďakujem. Beáta.

Doporučujeme se přemístit autobusem na Termini a odtud pokračovat vlakem Trenitalia do Ladispoli. Autobus Vás přijde na € 4,00 a vlak € 3,60.

# 23.05.2013, 10:40.
Ráda bych se zeptala, zda je potřeba jízdenky z letiště Fiumicino na Termini a zpět zakoupit předem, nebo se můžu spolehnout na dostatek míst a jízdenku zakoupit až na místě podle toho, jak budeme stíhat. Rádi bychom jeli autobusy SIT nebo Cotral. Nedokážu odhadnout, za jakou dobu se z letiště vymotáme. Děkuji a přeji hezký den. Lucie.

Neuvádíte ani den ani hodinu, to je pak těžké nějak konkrétně odpovědět. Nicméně existují obě možnosti, pokud si nekoupíte jízdenku předem, určitě se z letiště na místo ubytování dopravíte. Pokud z nějakého důvodu selže naplánovaná doprava, vždy existuje nějaká další alternativa.

# 14.05.2013, 12:50.
Chystám se do Itálie autem a chceme navštívit Vatikán a celkově projít památky. Jak to mám udělat s autem? Je mi jasné, že tam autem asi nedojedu. Prosím, poraďte jak by to bylo nejlepší. Děkuji za radu. Jarda.

V Římě funguje systém P+R parkovišť. Tzn. že na okraji Říma zaparkujete na odstavném parkovišti za mírný poplatek a odtud pak pojedete veřejnou dopravou, která je v bezprostřední blízkosti tohoto parkoviště. Cena parkovného se pohybuje v relaci € 2,00 za 12 hodin resp. € 3,00 za 16 hodin. Více informací najdete na atac.roma.it - Azienda / Sosta / Parcheggi. Existuje i velký parkovací dům Park Giolitti v centru u Termini. Cena je € 2,00 za hodinu.

# 10.05.2013, 11:28.
18.6. se chystáme s ČSA do Říma. Zjišťovali jsme, jak se dostaneme nejlépe k hotelu Family House, Via Bixio 72, Stazione Termini. Našli jsme si spoje Terravision za € 4,00. Jízdy se dle jejich stránek dají rezervovat. Je lepší mít spoj rezervovaný a lístek koupený dopředu? Je možné, že se do spoje nevejdeme, pokud nebudeme mít lístek dopředu zajištěný a budeme kupovat až na místě? A cesta zpět, také je lepé mít dopředu zajištěný spoj? Případně jak dopředu bychom měli místa ve spoji zajistit? A jak se postupu v případě, že let bude mít zpoždění a my nestihneme bus, na který budeme mít lístek? Mnohokrát děkuji za Vaše rady. S pozdravem Radka.

Jízdenku doporučujeme rezervovat dopředu. A to v době, kdy budete mít jistý termín příletu. Na Váš termín je možné rezervovat již nyní. Bez rezervace na riziko, že se do autobusu nedostanete, vždy existuje. Cestu zpět si zajistěte v rámci stejného nákupu. Do košíku se Vám po zadání data a časů vloží obě cesty. Pokud bude mít let zpoždění a Váš autobus nestihnete, můžete cestovat nejbližším volným spojem.

# 09.05.2013, 22:34.
Dobrý večer, chtěla jsem si rezervovat cestu z letiště Fiumicio na Termini u Terravision, ale po zadání všech údajů včetně karty se objevila odpověď "chyba serveru, proveďte novou objednávku". Tak už nemám důvěru a zatím nevím, zda se něco neodečetlo z karty. Má někdo podobnou zkušenost? Děkuji za odpověď. Ludmila.

Společnost je prověřená důvěryhodná společnost. Realizovaných transakcí má obrovské množství. Transakce se od okamžiku výběru nástupní a výstupní stanice a data přesměruje do zabezpečeného spojení. Důvodů, proč došlo k chybě, může být mnoho a vůbec nemusí souviset s Terravision. Vaši kartu si můžete prověřit u Vaší banky nebo přes internetové bankovnictví. Je však minimální pravděpodobnost, že by se něco odečetlo. Pro internetové transakce doporučujeme využívat spíše služeb PayPal nebo PaySec. Terravision PayPal využívá. Je to bezpečnější.

# 09.05.2013, 21:21.
Ještě bych se ráda zeptala, zda a jakým způsobem se lze z Říma dostat do Villa d'Este v Tivoli. Rádi bychom toto místo navštívili. Děkuji za odpověď. Petra.

Odpověď na Vaši otázku najdete v odpovědi ze dne 29.10.2012, 18:58. - Řím 2012.

# 08.05.2013, 10:54.
Potřebuji se dostat z letiště Fiumicino do hotelu Excel Roma Ciampino na Via Appia Nuova, 160 - 00040 Marino - Localita Frattocchie. Na stránkách hotelu píšou, že je zastávka autobusu přímo před hotelem, ale na mapě jsem ji nenašel. Miroslav.

Jeďte autobusem na Termini. Odtud pokračujte metrem A na Anagnina. Odtud pokračujte autobusem Cotral směr Albano Laziale a vystupte na Appia km 20.500. Jděte ve směru příjezdu autobusu přibližně 50 m a po levé straně uvidíte hotel. Jízdní řády najdete na výše uvedených stránkách. Současně si Vás dovolujeme pozvat na naše stránky Doprava do hotelu v Římě - Excel Ciampino, kde najdete odkazy na jízdní řády, mapu atd.

# 08.05.2013, 10:45.
Chcem si kupiť Roma Pass, ktoré prvé dve pamiatky mám navštíviť, aby sa mi to oplatilo? Robert.

Z těch, které máte v plánu navštívit volte ty nejdražší. Samozřejmě také s ohledem na Váš itinerář. Podívejte se na , kde v oddíle Download / Tariffe Biglietti najdete ceny vstupenek.

# 08.05.2013, 09:25.
Dobrý deň, v prvom rade ma veľmi potešila Vaša stránka. Píšem Vám ohľadom môjho transportu. Do Ríma priletím 7.5.2013 o 21:20 na letisko Rome Fiumicino. Ubytovanie máme zajednané na Via Cavour, hneď vedľa stanice metra. Z Termini Station je to pešo tiež dosť blízko, no časy odchodu vlaku FR1 sú dosť nereálne na stihnutie. Vlak Leonardo Express je príliš drahý. Autobus Terravsion má odchod 21:50. Dá sa to stihnúť za predpokladu, že lietadlo nebude meškať? Lístky si kúpiť dopredu? Koľko stoja, ak si ich kúpime na mieste. Čo v takom prípade ak by sme autobus Terravsion nestihli? Zároveň mi viete povedať, ako sa najefektívnejšie z Via Cavour (z Termini Station, ktorá je blízko) dostaneme na letisko Ciampino. Odlet máme dňa 11.5.2013 o 22:10 hodín. Veľmi pekne Vám ďakujem za užitočné rady. Dominika.

Ještě jede další autobus ve 23:00, což je ideálnější spoj vzhledem k vašemu příletu než ten ve 21:50. Bez spěchu a stresu. Lístky si doporučujeme koupit dopředu na webu . Cena jízdenky je € 4,00. Na místě stojí € 6,00. Pokud autobus nestihnete, můžete jet dalším volným, přednostně jsou odbavováni cestující s jízdenkami na daný čas. Na letiště Ciampino doporučujeme dopravu řešit stejně. Lístky koupíte opět on-line na webu za € 4,00. Z Termini (Via Marsala) jede 17:50, 18:20, 18:55.

# 05.05.2013, 14:40.
Pořeboval bych se dostat z letiště Fiumicino do Civitavecchia. Můžete mi, prosím, poradit? Děkuji. Pavel.

Nejjednodušší je jet vlakem. Nejdříve FR1 na Trastevere a odtud FR5 do Civitavecchia. Jízdní řády najdete na trenitalia.com, jízdenka stojí € 11,00.

# 03.04.2013, 09:26.
Nedaří se nám nalézt informace, jak se ze stanice Roma Termini nejjednodušším způsobem dostat na římské pláže. Pokud vše chápeme správně, žádný přímý vlak takto nejezdí a je nutné se dopravit na Roma Ostiense. Nejspíš metrem? Netuším :-) Předem velmi děkujeme za odpověď. D.

Jeďte metrem B na EUR Magliana a tady přestupte na vlak Roma - Lido. Přestoupit z metra můžete i na Piramide nebo Basilica S. Paolo. Vše zvládnete na jeden lístek BIT nebo můžete využít některou z časových jízdenek nebo Roma Pass. Vystoupit musíte na Lido Centro, Stella Polare, Castel Fusano nebo Cristoforo Colombo.

# 02.04.2013, 22:43.
Dobrý večer, velmi pekne ďakujem za vyčerpávajúcu odpoveď. Prílet do Ríma bude 1.5. ráno 8:55. Kedy nam pojde najskorši autobus Terravision v tom čase do nášho hotela Villa San Lorenzo, ulica Via Dei Liguri 7, Prenestino? S pozdravom Zuzana.

Autobus odjíždí z letiště Fiumicino v 9:45, 10:25, 11:05. Na Termini je za 55 minut. Jízdenky můžete zakoupit inline na za € 4,00. Tramvaj č. 14 pak odjíždí ve svátek z Termini v tuto denní dobu každých 10 minut, 8. minutu (10:48, 10:58, 11:08).

# 01.04.2013, 21:47.
Rádi bychom se na pár dnů podívali do Říma. Ubytování by bylo někde poblíž nádraží Termini, prohlídky památek pěšky z tohoto místa - není to příliš fyzicky náročné a jak asi daleko? Věra.

Např. Colosseo je od Termini vzdušnou čarou 1,5 km, Fontana di Trevi 1,7 km, Castel S. Angelo 3 km, Vatikán 3,7 km atd. Pěšky uličkami je to o kousek dále. Zda je to náročné nebo ne nedokážeme posoudit. Každý má to měřítko náročnosti postavené trochu někde jinde.

# 29.03.2013, 10:36.
Děkuji za odpověď, ješte bych se chtěl zeptat, zda nevíte kolik by asi měl stát taxik ze stadionu AS Řím na Via Ugo Balzani, pocestujeme v pondělí okolo jedenácté večer po fotbale, tak abychom měli pťedstavu o přibližné ceně. Děkuji. Jan.

Počítejte s taxou kolem přibližně € 22,00. Je přihlédnuto k tomu, že je to po 22:00 hodině. Pokud se Vám podaří sehnat taxi někde na Lungotevere Marescialo Diaz, bude to o necelých € 4,00 levnější. Přímo od stadionu musí taxi mírně zajíždět. Doporučujeme volit bílá taxi města Říma a možná nebude od věci si taxi dopředu objednat na místo někde mimo stadion.

# 28.03.2013, 22:08.
Chtěla bych poprosit o radu ohledně dopravy z letiště Fiumicino na Circonvallazione Gianicolense 197. Je možné jet vlakem FR1 a vystoupit na zastávce Trastevere a jednoduše přestoupit se zavazadly na tramvaj č. 8? Děkuji za Vaši odpověď. Marcela.

Ano je to naprosto přesně tak jak píšete. Z FR1 vystupte na Trastevere, přejděte náměstíčko před stanici na Circonvallazione Gianicolense, po levé straně je zastávka tramvaje č. 8. nasedněte na tramvaj a jeďte směr Casaletto. Vystupte na zastávce S. Giovanni di Dio, hned přejděte přes přechod na druhou stranu ulice. Vaše ubytování je po levé straně mezi Autoficcina a BNL. Co se pěší vzdálenosti týče. Od vlaku k nástupní tramvajové zastávce to je přibližně 200 m a od výstupní tramvajové zastávky k ubytování přibližně 150 m.

# 28.03.2013, 21:30.
Ako je najlepšie sa dostať z letiska Fiumicino do Hotela Villa San Lorenzo Maria, ulica Via Dei Liguri 7, Prenestino, Roma 00185? Priletíme 1.5. Platia v Ríme nejaké obmädzania 1.5.? Zuzana.

Nejlevněji se tam dostanete autobusem , který Vás zaveze za 55 minut a € 4,00 na Termini. Tady nastupte na tramvaj č. 14 směr Togliatti (jízdenka BIT stojí € 1,50) a vystupte na zastávce Labicano / Porta Maggiore. Tady přesedněte na tramvaj č. 3 (použijte jízdenku z první tramvaje) směr Thordvalsen a vystupte druhou zastávku na Scalo S. Lorenzo / Talamo. Přejděte přes přechod hned za zastávkou a jděte doprava a hned doleva na Via dei Liguri. Vaše ubytování je v bílém domě po levé straně, za pizzérií a barem Tavola Cald. 1.5. je v Itálii státní svátek, tramvaje jezdí jako v neděli a zřejmě i ostatní městská doprava.

# 28.03.2013, 17:52.
Prosím vás, 5. dubna cestujeme do Říma na letiště Ciampino, přiletíme okolo 16. hodiny, poradíte nám, jak se dostat na Via Ugo Balzani? Děkujeme. Jan.

Jeďte autobusem Atral na stanici metra Anagnina. Odtud pokračujte metrem A na Barberini. Přestupte na autobus č. 61 směr Balsamo Crivelli a vystupte na zastávce Massa Carrara. Na Piazza Massa Carrara jděte ve směru příjezdu autobusu přímo na Via Ugo Balzani. Jízdenka na autobus Atral stojí € 1,20, na metro € 1,50. Jízdenku z metra využijete i na autobus č. 61.

# 28.03.2013, 16:07.
Poradíte mi, prosím, jak se nejrychleji dostat z letiště Fiumicino do ubytování Bed and Breakfast Imperial Holiday, Via Carlo Alberto, 26? A z toho samého letiště do kempu Camping Village Roma, Via Aurelia 831? Děkuji. Katka.

Nejrychleji se tam dostanete vlakem Leonardo Express za 32 minut na Termini. Je to ale také nejdražší spojení veřejnou dopravou - € 14,00. Nejlevněji cestujte autobusem za € 4,00, cesta trvá ale 55 minut. Z Termini pak pokračujte metrem A směr Anagnina a vystupte na Vittorio Emanuele. Ze středu severozápadní hrany náměsti vychází ulice Via Carlo Alberto. Dopravu do Camping Village Roma najdete na našem novém portálu Hotel v Římě - Camping Village Roma.

# 27.03.2013, 20:55.
Moc děkuji za Vaše rady. Ještě jsem se chtěla zeptat, někde jsem četla, že jízdenku musím označit při vstupu do metra ale i při výstupu. Tak nevím. Děkuji. Eva.

Viz naše předchozí odpověď. Pokud na jiných webech uvádějí něco jiného, musíte si zvolit zdroj, který se Vám zdá věrohodnější. Nebo napište na ATAC a vyžádejte si odpověď odtamtud. Oficiální informace uvádí, že musíte jizdenku BIT označit na začátku cesty a při změně dopravy na metro. V metru ji lze použít jen jednou. Pokud zahájíte cestu autobusem a označíte tam jízdenku, následně budete pokračovat metrem a označíte jízdenku na druhé straně, při výstupu už nebudete mít kde označovat.

# 27.03.2013, 12:34.
Dobrý deň, poprosila by som o radu či sa mi oplatí kúpiť Roma Pass na tri dni, keď budem v Ríme od 28.3. přibližně 12:00 do 1.4. přibližně 18:00 hodín. Ďalej sa chcem spýtať, ktoré pamiatky s Roma Pass sú zadarmo, keď si označim 3-denný lístok na MHD 28.3. / štvrtok / na obed, dokedy mi bude platiť? Ďakujem za odpoveď. Zuzana.

V prvním kroku zkuste odhadnout náklady na dopravu během tří dnů, se kterými budete využívat. Maximálně by ta cena měla být € 16,50, což je třídenní jízdenka BTI. Je ale možné, že budete bydlet na vhodném místě, ze kterého budete jen minimálně cestovat a vystačíte s jednotlivými jízdenkami BIT v ceně € 1,50 nebo v kombinací s denní jízdenkou BIG v ceně € 6,00 (na den, kdy budete cestovat nejvíce). Ve druhém kroku k ceně dopravy přičtěte cenu vstupů do muzeí (která chcete navštívit) bez Roma Pass. Tuto cenu musíte porovnat s cenou Roma Pass - € 30,00, navýšenou o ceny vstupů s Roma Pass. Pokud je ta první cena vyšší než druhá, pak se Vám Roma Pass vyplatí. Uvědomte si také některé informace: v Roma Pass není zahrnuta žádná doprava z letiště a na letiště (ať už Fiumicino nebo Ciampino), stejně tak vstup do Vatikánských muzeí. První dva vstupy s Roma Pass máte zdarma, ostatní za sníženou cenu. Pokud tedy Roma Pass využijete, doporučujeme ho aktivovat až druhý den. První a poslední den využijte na cestu z letiště resp. na letiště, popř. na památky, které nejsou v systému Roma Pass a nebo na ty nejlevnější. Seznam muzeí najdete na výše uvedených stránkách - Download / Tariffe Biglietti. Jako první dvě muzea nejlépe volte ta nejdražší :-) Třídenní jízdenka platí do 24:00 třetího dne. Pokud si ji aktivujete 28.3., bude platit do půlnoci 30.3. Je třeba si to dokonale naplánovat, aby úspora byla maximální.

# 26.03.2013, 23:13.
Díky Vaším stránkám jsem se spoustu věcí dozvěděla. Nicméně bych Vás chtěla požádat ještě o další radu. Přiletíme na letiště Fiumicino ve 14:25, na 15:40 máme rezervaci autobusu Terravision, ubytování Via Osimo, tak dál jsem našla metro B - Rebibbia, ale dál jsem nenašla autobusový spoj. Asi to není daleko, šlo by to i pěšky, ale. Pokud budu mít jednorázovou jízdenku a začnu metrem, můžu na ní pokračovat autobusem (do 100 minut)? Musím jí označit i při výstupu z metra? Moc děkuji za Vaše rady. Eva.

Na cestu pěšky to určitě není, na Via Osimo je to z konečné metra Rebibbia ještě přibližně 2 km. Výhodnější pro Vás bude vystoupit z metra B na Ponte Mammolo, odkud jede autobus č. 444 směr Bonifacio F.P. vystoupit musíte na Casale S. Basilio / Corinaldo. Musíte se vrátit kousek směrem odkud přijel autobus a hned na první křižovatce odbočit doleva na Via Corinaldo. Přejdete křížení s Via Ussita a hned další křižovatka je s Via Osimo. Vede doleva i doprava. Odbočte podle toho, kde máte ubytování. Autobus 444 jezdí každý den od 5:48 do 00:10, minimálně tři spoje za hodinu (v neděli od 21:00 jen dva). S jízdenkou BIT můžete během její platnosti pokračovat i autobusem. Podruhé ji nemusíte už označovat. Jinak tomu bude naopak, pokud pojedete nejdříve autobusem (tramvají, trolejbusem). To musíte označit jízdenku při první jízdě autobusem a následně na druhé straně v metru. Pokud při výstupu projdete v metru turnikety, už jízdenku znovu na metro použít nemůžete.

# 26.03.2013, 19:15.
Ještě jednou přeji dobrý den, ještě jedna a to poslední prosba. Autobus 105 je šikovné spojení z Acqua Bullicante do centra. Je to, prosím, lepší než jakási železnice Pantano, která by tam dle mapy měla taky jet a taky na ni platí Roma Pass? Děkuji moc. Pavel.

Autobus č. 105 Vás doveze k metru, vlak Roma Giardinetti (dříve Pantano) Vás doveze na Termini Laziali, což je přibližně 600 m od metra. Nicméně vlak jezdí ve špičce (7-17) přibližně každých pět minut, autobus č. 105 přibližně 5 až 7 minut, takže společně tvoří dobrý spoj do centra. Zastávka vlaku se v blízkosti Vašeho ubytování jmenuje Tor Pignattara. Koleje vedou uprostřed ulice Casilina. Jízdenky platí na vlak stejné jako na metro, autobus atd. tzn. BIT, BIG, BTI, CIS nebo Roma Pass.

# 26.03.2013, 14:27.
Koncem dubna se chystáme do Říma, ubytování máme v penziónu Acqua Bullicante na adrese Via dell 'Acqua Bullicante, 15. Než jsem našel Vaše supr stránky, sám jsem hledal na internetu a našel si spojení vlakem FR1 na nádraží Tiburtina a odsud busem 409. Je to tak v pořádku? Jak prosím poznám správný vlak? Je Tiburtini konečná stanice? Pokud bych zvolil z letiště autobus Terravision, tak jak lidem radíte, Váš odkaz směruje na nákup, kde se musí zadat přesný čas odjezdu. Jak je prosím ošetřeno, pokud má let zpoždění? Lze tento autobus použít i bez nutnosti být tam v přesný čas? Kolik stojí lístky na místě? Děkuji mnohokrát. Pavel.

Je to v pořádku, jedna z variant. V odjezdové hale je standardní navigační systém odjezdů vlaků. Vlaky FR1 jsou značeny v kolonce Cat. (kategorie) jako REG (regionální). Většinou mají směr Orte nebo Fara S. (Fara Sabina). Tiburtina není konečná stanice. Mezi letištěm a Tiburtina jsou zastávky: Parco Leonardo, Fiera di Roma, Ponte Galeria, Muratella, Magliana, Villa Bonelli, Trastevere, Ostiense a Tuscolana. V případě autobusu , můžete použít jízdenku i na pozdější autobus, nemáte však garantované místo, tzn. pokud bude autobus plný, nezbude než jet dalším. Na místě by měly jízdenky stát stejně. Pokud zvolíte autobus Terravision, nemusíte už cestovat metrem na Tiburtina, můžete jet z Termini autobusem č. 105 směr Stazione Grotte Celoni a vystoupit na zastávce Casilina / Tor Pignattara. Vrátíte se kousek zpět a odbočíte doprava na Via dell Acqua Bullicante, penzion je vlevo za snack barem a pizzérií.

# 25.03.2013, 16:53.
Děkuji moc. Zrovna včera jsme se vrátili z Říma. A jen pár postřehů: zvolili jsme taxi hned z letiště a dohodli fixní cenu € 48,00 na Via Cilicia (taxikáři jsme samozřejmě dali 50 ani se k vracení neměl), letadlo mělo zpoždění skoro hodinu a z letiště jsme se dostali před čtvrtou odpoledne. Cesta taxíkem na hotel trvala 40 minut (i přes dopravní zácpu a nějakou nehodu) a pro tři lidi se to myslím vyplatí. Díky taxi a pak ještě metru z hotelu jsme ještě stihhli navečer v pohodě Vatikán. Asi nejlepší pro pohyb po městě se nám zdálo metro a chození pěšky. Zpátky jsme zvolili jistotu Leonardo Express, ale překvapilo mě, že na nádraží si účtují ještě jedno Euro navíc jako poplatek za zprostředkování jízdenky, takže cena € 15,00 za osobu je opravdu vysoká. Ještě moc děkuji za Vaši nebývalou ochotu. Zdraví Zdeněk.

Děkujeme za cenné informace.

# 18.03.2013, 09:47.
Kamarádka letí teď v březnu na letiště Fiumicino a chtěla by se dostat na ulici Via Catanzaro 17 - 00162 a pak zpět na letiště. Nemá zkušenost s dopravou, myslí si, že by byl nejjednodušší taxík. Poradíte jí nejlepší možnost, nejlépe ten taxík. Kde si ho zřídit, kde platit, kde by na ni čekal. Nebo prosím navrhněte jinou možnost a stručně napsat kde se dá koupit jízdenka, kde nastoupit. Předem moc děkuji. Kristýna.

V tomto případě je zbytečné platit za taxi. Jeďte z letiště autobusem za € 4,00 na Termini a odtud metrem B směr Rebibbia a vystupte na Bologna. Odtud je to ještě přibližně 400 m, nicméně můžete nastoupit na autobus č. 61 směr Washington a vystoupit na druhé zastávce Catanzaro, která je přímo na Vaší adrese ubytování. Jízdenku z metra využijete i v tomto autobuse. Jízdenku koupíte v automatu, v tabáku atd. Z Termini můžete jet samozřejmě také Taxi, který Vás vyjde podstatně levněji než z letiště. Pokud se rozhodnete jet z letiště taxi, volte bílá taxi města Říma. Jejich stanoviště je u terminálů. Zvolíte volný taxi a zaplatíte až na základě taxametru u hotelu. Na Vaši adresu lze sjednat pevnou cenu, která je v současné době do této oblasti € 48,00.

# 18.03.2013, 07:20.
Dobrý den pane Řehůřek, děkuji moc za rychlou odpověď a cenné rady. Tak je pro nás důležitý i čas, přilétáme v půl třetí odpoledne v pátek (v neděli zpět), pak nějaké čekání na zavazadlo, z letiště se dostaneme tak ve tři a taxi asi bude nejrychlejší, když se budeme chtít v pátek někam podívat. Autobusem do hotelu by to trvalo asi tak minimálně hodinu a půl. Nebo se mýlím? A škoda té fixní ceny u taxi, že Via Cilicia nespadá do oblasti centra. A ještě to prosím nechápu s tím Ostiense, to je o kus dál než přímo na letišti Fiumicino ne? Tam lze dojít pěšky? A kolik by přibližně stálo taxi přímo z letiště do hotelu a dá se cena předběžně domluvit? Ještě jednou moc děkuji za Vaši ochotu poradit. S pozdravem Zdeněk.

Autobus jede z Fiumicino na Termini přibližně 55 minut. U autobusu č. 360 musíte přibližně půl hodiny také počítat, je to ale závislé na dopravní situaci. Stanice Ostiense je stanice na trati vlaku FR1, stejně tak stanice Tuscolana. Via Cilicia je někde mezi těmito stanicemi, ale u ní žádná stanice není. Pěšky je to jak z Ostiense, tak z Tuscolana více jak 2 km. Taxi z letiště Fiumicino na Via Cilicia Vás přijde přibližně na € 48,00, počítejte však raději s přibližně € 50,00 až € 55,50. Víc to určitě nebude.

# 17.03.2013, 16:24.
Potřeboval bych prosím poradit. Letíme do Itálie ve třech na letiště Fiumicino a máme hotel Cilicia na ulici Via Cilicia. Chtěli jsme jet vlakem Leonardo Express na Termini a pak metrem na stanici Re di Roma. Ale to se budeme vracet a ani cena není moc nízká. Zajímá mě tedy, zda by nebylo lepší jet vlakem pomalejším, který staví blízko hotelu. Můžete mi, prosím, sdělit o jaký vlak se jedná, kde koupit jízdenky a kde nejlépe vystoupit? Případně uvažujeme o taxi, když by nás Leonardo vyšlo na € 42,00, tak myslím, že Taxi nebude o mnoho dražší a můžete mi doporučit nějaké spolehlivé taxi (co stojí na letišti bez objednání). A dá se s taxikářem dohodnout dopředu cena? Předem moc děkuji. Zdraví Zdeněk.

V pěší vzdálenosti od hotelu sice koleje vedou, jezdí po nich dokonce i vlak z letiště - FR1, bohužel však nejbližší stanice Ostiense nebo Tuscolana jsou více jak 2 km vzdálené, tzn. se zavazadly to nedoporučujeme. Nejvhodnější řešení je skutečně přes Termini. Vlak Leonardo Express je skutečně neúměrně drahý a při tomto počtu osob stojí téměř stejně jako taxi. Doporučujeme cestovat z letiště na Termini autobusem , který Vás přijde na € 4,00. Z Termini pak pokračujte autobusem č. 360 směr Zama. Vystupte na Acaia. Jděte zpět ve směru příjezdu autobusu po Via Acaia, za světelnou křižovatkou pokračujte po Via Silicia, po levé straně pak budete mít Váš hotel. Od zastávky autobusu je to přibližně 200 m. Ohledně taxi doporučujeme samozřejmě bílá taxi města Říma, kde lze domluvit pevnou cenu. Via Cilicia je však mimo ohraničenou oblast Mura Aureliane, kde platí fixní cena € 48,00. Nicméně na Ostiense lze domluvit cenu € 45,00, do centra € 48,00, na Via Cilicia to bude někde mezi tím.

# 11.03.2013, 15:18.
Prosím o radu. Přiletíme na letiště Ciampino do Říma a potřebujeme se dostat na Via delle Fornaci 200, je to poutní dům Velehrad. Můžete mi, prosím, poradit, jak a čím se tam dostat? Ještě jeden dotaz, vyplatí se nám koupit na čtyři dny Roma Pass? Dá se na něj jet i na letiště? Děkuji a zdravím. Eva.

Jeďte autobusem na Termini. Tady nasedněte na autobus č. 64 směr Piazza Stazione S. Pietro, kde také vystupte. Stoupněte si tak, že budete mít vlakovoui stanici za zády. Z náměstí se vydejte doprava. Po nějaké době se ulice stočí doleva a dovede Vás ke křižovatce. Na ní odbočte doprava a vydejte se pravou úzkou uličkou (Via delle Fornaci). Po pravé straně je Vaše ubytování.

# 10.03.2013, 17:59.
Dobrý den Řehůřkovi, dovolujeme si využít Vaší nabídky pro cestu do Říma. Potřebovali bychom se dostat z letiště Fiuminico do hotelu Sisto V, Via Lardalia, cestujeme 28.3.2013 a přílet je na terminál 3 v 9:40. Zpět bychom měli odlétat 1.4.2013 v 9:30. A ještě jednu otázku, jak se z hotelu nejlépe dostat do Vatikánu na Svatopetrské náměstí? Poslední otázka je, zda nevíte, jak o svátcích - Velikonoce - funguje metro a obchody. Moc děkujeme za všechny Vaše rady. Marie.

Jeďte autobusem na Termini. Odtud jeďte metrem A na konečnou stanici Battistini. Tady nasedněte na autobus č. 46 směr Stazione Monte Mario. Vystupte na zastávce Mosca / Zigliara. Otočte se ve směru odkud přijel autobus, odbočte vlevo. Dojdete na Via Diano Marina, na kterou za křižovatkou navazuje Via Lardaria. Z hotelu do Vatikánu se dostanete opačnou cestou, z metra A vystoupíte na Ottaviano / Musei Vaticani. V neděli 31.3.2013 jezdí metro A od 5:30 do 23:30, v pondělí 1.4.2013 není uveden jediný odjezd, jinak to však potvrzeno nemáme, sledujte portál atac.roma.it. Autobus 46 jezdí v neděli 31.3. i v pondělí 1.4. Obchody nevíme. Obecně nejsou v Itálii obchody otevřeny v neděli a ve svátek.

# 08.03.2013, 19:01.
16.3. letím na dva dny do Říma. Jakou mám zvolit dopravu z letiště Fiumicino (přílet 09:40 - terminal 3) do hotelu Park Dei Massimi, Largo Ambrosio 9 - 00136? Jakou mám koupit jízdenku na dva dny? Předem děkuji za odpověď. David.

Vaše optimální doprava je následující: jeďte vlakem FR1 (€ 8,00) a vystupte na Trastevere. Přesedněte na vlak FR3 (platí jízdenka z letiště) a vystupte na Appiano Petronia. Odtud pokračujte autobusem ATAC č. 990 směr Pieve di Cadore / Uff. Postale nebo č. 999 směr Dalla Chiesa. Cena jízdenky BIT je € 1,50. Vystupte na zastávce Balduina Bitossi. Jděte kousek zpět ve směru příjezdu autobusu po Via della Balduina, na křižovatce odbočte doleva na Largo Vincenzo Ambrosio. Váš hotel je po levé straně. Na dva dny kupte dvě jednotlivé denní jízdenky BIG v ceně po € 6,00.

# 06.03.2013, 23:11.
Dobrý deň, chcela by som sa poradiť, aký je najlepší a cenovo prijateľný presun z letiska Ciampino do hotelu Cicerone na Via Cicerone 28 a rovnako presun z letiska Ciampino do hotela Holiday Inn na ulici Via Aurelia. Ďakujem za odpoveď. Natalia.

V obou případech jeďte autobusem Atral za € 1,20 na Anagnina, tady přestupte na metro A (€ 1,50). V případě hotelu Cicerone vystupte na Levanto. Přejděte na Via Levanto, kde je zastávka autobusu č. 30. Jeďte směr Laurentina a vystupte na Cicerone / Cavour. Jděte ve směru příjezdu autobusu a dojdete k hotelu. V případě hotelu Holiday Inn vystupte z metra na Cornelia. Přejděte na Via Aurelia. Hned za křižovatkou s C.ne Cornelia je zastávka autobusu č. 246. Jeďte směr Malagrotta a vystupte na Stazione Aurelia. Jděte ve směru jízdy autobusu, odbočte vpravo na Via Bogliasco, vlevo za Mc Donald´s je Váš hotel. Na autobusy můžete využít jízdenku z metra.

# 06.03.2013, 15:42.
Rad by som vas požiadal o radu, ako sa da najednoduchšie dostať z letiska Fiumicino do hotela Mercure Roma West na Viale Eroi di Cefalonia 301? Ďakujem vopred za pomoc a želám príjemný deň. B.

Jeďte vlakem FR1 za € 8,00 na Ostiense, přejděte na Piramide a pokračujte metrem B za € 1,50 směr Laurentina. Vystupte na EUR Fermi, pokračujte autobusem č. 705 směr Piermarini. Vystupte na zastávce Cefalonia / Giordano. Na autobus můžete využít jízdenku z metra. Z letiště můžete jet také autobusem na Termini za € 4,00, odkud pak pokračujte metrem B dle předchozího popisu. Je to o € 4,00 levnější, ale o něco časově delší.

# 05.03.2013, 15:25.
7. až 10.3 budeme v Římě. Na online rezervaci vstupenek biglietteriamusei.vatican.va je oznámení, že od 5.3.2013 jsou uzavřeny některé výstavní prostory včetně Sixtýnské kaple z důvodu sjezdu konkláve. Vyplatí se vůbec internetová rezervace za € 16,00, není v tuto dobu snížené vstupné? Děkuji za odpověď. Jitka.

Nemáme zprávy o tom, že by během konkláve bylo snížené vstupné do vatikánských muzeí.

# 27.02.2013, 21:11.
Prosím moc o radu, jak se co nejlépe a nejlevněji dostaneme z letiště Fiumicino do hotelu Palace Nardo, Via Gorlago 61-65. Renata.

Viz naše odpověď ze dne 20.02.2013, 09:25.

# 27.02.2013, 13:40.
Potřebovala bych poradit jak se dopravit z letiště v Říme Fiumicino dne 21.7.2013 do přístavu Civitavecchia. V přístavu musíme být do 13:00 hodin. A pak bych potřebovala zpáteční trasu z přístavu Civitavecchia dne 28.7. Lodí přijedeme do přístavu kolem 6. hodiny ranní a ubytujeme se v hotelu v Římě - adresa: Piazza Barberini 23, Rome, RM 00187, Hotel Bernini Bristol. Děkuji moc za různé rady. V.

V tomto případě je asi nejoptimálnější cestovat vlakem. Z letiště jeďte vlakem FR1 a na Trastevere přestupte na vlak FR5. Do Civitavecchia se dopravíte z letiště včetně přestupu přibližně za 1,5 hodiny. Jízdenka v regionálním vlaku Vás přijde na € 11,00. Jízdní řády najdete na trenitalia.com. Z vlakového nádraží v Civitavecchia pak musíte pěšky přibližně 700 m do přístavu po Vialle Giuseppe Garibaldi. Z Civitavecchia do hotelu se pak dostanete opět vlakem FR5. Jeďte až na Termini (€ 5,00 v regionálním vlaku), kde přesedněte na metro A směr Battistini. Vystupte na Barberini. Váš hotel je přímo na náměstí, kousek od východu z metra. Ještě pro úplnost, taxi z letiště Fiumicino do přístavu Civitavecchia stojí € 120,00. Z Termini na letiště Fiumicino pak můžete cestovat autobusem za € 4,00. Pokud budete mít čas i při cestě z letiště, můžete tuto variantu zvolit i v tomto případě a do Civitavecchia cestovat vlakem z Termini. Úspora je € 2,00 na osobu.

# 26.02.2013, 15:30.
Děkuji za Vaše webové stránky a chci se touto cestou zeptat, jak se nejlépe a nejrychleji dostaneme z letiště Fiumicino na tuto adresu: Hotel Magic, Via Milazzo 20, Roma. Děkuji. Tereza.

Nejlépe se tam dostanete autobusem . Přiveze Vás na Termini na Via Marsala. Odtud musíte jít jen kousek pěšky, podél nádraží po Via Marsala a za žlutým přechodem odbočit doleva na Via Milazzo. Váš hotel Magic je po levé straně hned za křižovatkou tvaru T, nad Ristorante Mino.

# 26.02.2013, 09:12.
Dobrý den pane Řehůřku, ještě máme jeden dotaz, budeme v Římě 3 dny, dočetli jsme se o třídenní jízdence BTI, která platí pro metro, vlak, bus, ale prý neplatí pro jízdu z letiště, je to pravda? A můžeme tuto jízdenku koupit přímo na letišti? Předem děkuji za Vaši odpověď. S přáním příjemného dne Žaneta.

Tyto a další jízdenky (BIT, BIG, BTI, CIS) skutečně neplatí na cestu z nebo na letiště Fiumicino i Ciampino. Jízdenky metrebus zakoupíte v Tabaccaio v odjezdové hale vlaků v době od 6:30 do 21:00.

# 20.02.2013, 09:25.
Prosím o radu, jak se nejlépe a nejlevněji dostat z letiště Fiumicino do hotelu Palace Nardo - Via Gorlago a zda se vyplatí zakoupit si Roma Pass. Děkuji. Michal.

Náš tip není nejlevnější, ale veřejnou dopravou asi nejjednodušší a s minimální pěší vzdáleností. Jeďte vlakem FR1 (směr Orte) a vystupte na Trastevere. Přesedněte na vlak FR3 (směr Cesano) a vystupte na Ipogeo degli Ottavi. Přejděte na stejnojmennou zastávku autobusu č. 909 - Stazione Ipogeo degli Ottavi (když vyjdete z nádražní budovy, je zastávka po levé straně za kruhovým objezdem) a jeďte touto okružní linkou až na zastávku Palmarola / Fosso S. Spirito. Jděte ve směru příjezdu autobusu po Via della Palmarola, na první křižovatce odbočte doleva na Via Mezzoldo (je to silnička mezi ploty na betonové podezdívce), opět na první křižovatce doleva na Via Gorlago. Ta po pár metrech zahne doprava. Vaše ubytování je po levé straně. Nemůžete to přehlédnout, je to atypická budova za zídkou, s palmou, schodištěm v samostatné věži a zamřížovanými okny v přízemí. Cenově Vás to přijde na € 8,00 za vlak a € 1,50 za jízdenku BIT na autobus. V případě, že budete mít čas, můžete jet alternativně na Termini se společností za € 4,00 a odtud už dopravou ATAC. Nejdříve metrem A směr Battistini a vystoupit na Valle Aurelia, odtud pokračovat vlakem na Ipogeo degli Ottavi a odtud stejně jako v předchozí variantě. Ještě levnější je varianta autobusem Cotral na EUR Magliana za € 2,80 a odtud dopravou ATAC. Nejdříve metrem B směr Rebbibia a vystoupit na Termini, přesednout na metro A a pokračovat jako v předchozí variantě. Doporučujeme však první variantu. Je to nejjednodušší a nejrychlejší. Autobus č. 909 jezdí ve všední den od 5:30 do 22:55, v sobotu do 22:42, v neděli nejezdí. Zda se Roma Pass vyplatí nebo ne záleží především na tom, jaká muzea obsažená v chcete navštívit. Cena třídenní jízdenky a cena vstupů bez Roma Pass musí být větší než cena Roma Pass a vstupů s Roma Pass. Pak se vyplatí. Ceny najdete na výše uvedených stránkách. První dva vstupy s Roma Pass jsou v ceně, další se slevou. Pokud chcete Roma Pass jen s ohledem na dopravu, nevyplatí se. Roma Pass nelze využít na dopravu z a na letiště a také neplatí na vatikánská muzea.

# 18.02.2013, 11:14.
Chystáme se v průběhu dubna na 7 dní do Říma. Ubytování máme v Laziu - adresu bohužel neznám, je to Villaggio Flaminio na cicala.cz. Mohli byste mi poradit, zda existuje nějaký rodinný lístek (děti 12 a 9 let) pro každodenní cestování do centra, po centru, a zpět? Co tam jezdí? Děkuji za pomoc. Jiří.

Dovolujeme si Vás pozvat na naše nově vznikající stránky Hotel v Římě, ve kterých je popis dopravy i do kempu Flaminio Village z obou letišť (Fiumicino a Ciampino), z nádraží (Termini, Tiburtina) a přístavu Civitavecchia. Nemáme žádné informace o tom, že by existoval nějaký rodinný lístek. Sedmidenní jízdenka CIS stojí € 24,00. Děti do 10-ti let cestují zdarma v doprovodu dospělé osoby.

# 07.02.2013, 10:25.
Obracím se na Vás s menší prosbou, netušíte náhodou, kde bychom v Římě někde kolem Via Aurelia mohli najít hlídané parkoviště i pro vlastní autobus? Děkujeme mnohokrát. Lýdia.

Parkovat můžete přímo na check-pointu Aurelia, který se nachází na Via Aurelia km 9.200. Více o vjezdu autobusů do Říma, cenách, parkování atd. najdete na romeguide.it

# 03.02.2013, 22:55.
Prosím Vás, poraďte mi, akým spojom sa najlepšie dostanem z letiska Ciampino na Laurentinu okolo 20:00 večer. Ďakujem. Mirka.

Jeďte autobusem Atral na stanici metra Anagnina, odtud metrem A na Termini a odtud metrem B na Laurentina. Bez jednoho přestupu můžete jet autobusem přímo na Termini a odtud metrem B na Anagnina.

# 29.01.2013, 09:33.
Dobrý deň, potrebovali bysme poradit, ako sa dostaneme čo najlacnejšie z letiska Fiuminico na nádražie Termini, prosim o podrobný popis spolu s cenou listku. Ďakujem. S pozdravom Tomáš.

Volte dopravu autobusem v ceně € 4,00. Jízdní řády a další drobnosti najdete na výše uvedených stránkách.

# 21.01.2013, 14:52.
Předně velké poděkování a obdiv za Vaši vstřícnost a ochotu zodpovídat takové množství otázek. Prosím o radu, bydlíme na Piazza Bologna v Římě, přílet na Fiumicino 01.03.13 ve 14:30. Pojedeme autobusem Terravision - zastávka před terminálem 3 - do stanice Termini - potud jsem vyčetla z Vaší korespondence a dále jak? Moc děkujeme za odpověď. Žaneta.

Na Termini nasedněte na metro B, jeďte směr Rebibbia a vystupte na Bologna.

# 19.01.2013, 10:40.
Navštívila jsem Vaše skvělé webové stránky a dovoluji si tímto Vás oslovit s dotazem. 1.3.2013 přiletíme odpoledne na letiště Fiumicino a potřebujeme se dostat do hotelu Sirenetta v Lido di Ostia a následně pak po tři dny budeme cestovat vlakem do Říma a zpět. Prosím o radu jak nejlépe cestovat. Děkuji. Dagmar.

Hotel zabezpečuje z letiště Fiumicino transfer. Je třeba kontaktovat přímo hotel. Veřejnou dopravou se tam dostanete se společností Cotral. Autobusy jezdí od 6:30 do 23:30, přibližně jeden za hodinu. Autobus Vás zaveze na Piazza della Stazione za přibližně půl hodiny. Odtud je to pěšky přibližně 10 minut. Musíte se uličkami dostat k moři. Do centra Říma se nejlépe dostanete z místa, kam Vás zaveze autobus z letiště. Je to stanice Lido di Ostia Centro a jedná se o městský vlak Roma - Lido. Tady platí jízdenky metrebus, takže pro Vás bude nejvýhodnější si zakoupit třídenní jízdenku BTI za € 16,50, kterou využijete jednak na tento vlak, ale i na metro, autobusy, tramvaje atd. Z vlaku můžete přestoupit na metro B na EUR Magliana a pokračovat dále do centra, popř. přestoupit na Termini na metro A.

# 19.01.2013, 09:36.
Jedeme s přítelem na víkend do Říma, chtěla bych se zeptat, v jaké čtvrti je nejlepší se ubytovat, když bychom chtěli být co nejvíce v centru a zda byste mi nedoporučil nějaký hotel, děkuji a jsem s pozdravem. Romana.

V tom případě volte čtvrt Spagna. Podívejte se booking.com, určitě si vyberete. Můžete se také podívat na volby některých našich návštěvníků v našich otázkách a odpovědích.

# 15.01.2013, 10:47.
Prosím o vaši radu, jak se dostat z letiště Fiumicino na adresu Via Carioli 61, kde se nachází náš hotel B&B Two Flowers? A zda je výhodné koupit si kartu za € 25,00 na prohlídku museí? Děkuji Vám za odpoveď. Krasimíra.

Dopravte se na Termini - těch způsobů je hodně, jsou popsané v našich otázkách a odpovědích. Doporučujeme např. za € 4,00. Z Termini jeďte metrem A směr Anagnina. Vystupte na Vittorio Emanuele. Z náměstí se vydejte po Via Conte Verde a hned první křižovatka je s Via Carioli. Vydejte se po ní doleva k Vašemu hotelu, který je po pravé straně. Kartu za € 25,00 máte na mysli zřejmě . Její cena je v současnosti € 30,00. Je třeba si vše propočítat podle toho jak budete cestovat a jaká muzea budete navštěvovat. Samotná třídenní jízdenka BTI stojí € 16,50. Ceny vstupného jsou na výše uvedených stránkách - Download / Tariffe Biglietti. S Roma Pass je platná cena Ridotto. První dva vstupy jsou zdarma.

# 13.01.2013, 21:27.
Dobrý deň, som rada, že som Vás našla. Cestujem do Ríma. Moja otázka je, ako sa dostanem najjednoduhšie z letiska Ciampino na ulicu Via Tolmino. Ďakujem pekne. Monika.

Jeďte autobusem Atral na Termini za € 3,90 a odtud autobusem č. 90 směr Labia (jednoduchá jízdenka BIT na 100 minut stojí € 1,50). Vystupte na zastávce Nomentana / Gorizia. Vraťte se kousek zpět proti směru příjezdu autobusu na křižovatku a tady odbočte doprava na Viale Gorizia (ve směru jízdy autobusu je to doleva). Hned na dlaší křižovatce (tvaru T) vpravo je Via Tolmino.

# 13.01.2013, 21:19.
Dobrý den pane Řehůřku. Prosíme o radu. Jaká je nejlevnější doprava z letiště Fiumicino do kempu Village Roma, adresa Via Aurelia 831, Aurelio. Letíme v květnu. Děkuji moc. Jiří.

Cesta vlakem je popsána v odpovědi ze dne 10.03.2011, 13:46. - Řím 2011. Levněji Vás to vyjde autobusem Cotral na Cornelia, kde nasedněte na autobus č. 246 a jeďte směr Malagrotta. Vystupte na zastávce u supermarketu Panorama a Via Aurelia přejděte nadchodem, který Vás dovede k Camping Village Roma.

# 10.01.2013, 19:27.
Chtěla jsem se zeptat, jak rezervovat vstupenky do Vatikánu, abychom se vyhli frontám. Děkuji za odpověď. Anna.

Rezervační systém najdete na adrese biglietteriamusei.vatican.va

# 07.01.2013, 23:01.
Již tento pátek odlétám do Říma - Fiumicino. Můžete mi poradit, jak se dostanu z letiště na hotel - Capannelle, Via Siderno, 37 - 00178 Roma, Italy? Přílet ve 21:20. Autobus jede ve 21:50. V případě, že to nestihnu jsem našla, že to jede ještě ve 23:00. Ale pak netuším, jak se dostat na hotel. Ráda bych využila jinou dopravu než taxi. Moc děkuji za vaší odpověď. Martina.

Pokud pojedete autobusem , pak jsou odjezdy 21:50 (příjezd 22:40) a 23:00 (příjezd 23:50). Pokud stihnete ten první, pak není problém. Na Termini nasedněte na metro A a jeďte směr Anagnina. Vystupne na Cinecitta. Odtud jede autobus č. 654 směr Lagonegro. Vystoupit musíte na zastávce Sidero a pokračovat pěšky přibližně 50 metrů ve směru jízdy autobusu k Vašemu hotelu. Problém je s tím druhým autobusem, protože jeho příjezd na Termini je 23:50 a to se na Cineccita nedá do půlnoci stihnout, kdy odjíždí poslední autobus č. 654. Pokud tedy nestihnete ten první autobus, jeďte vlakem Leonardo Express ve 22:08 (22:40), 22:38 (23:10), 23:08 (23:40). Ve všech třech případech pokračujte jako v předchozím případě. Příjezd 23:40 je už ale také limitní.

# 04.01.2013, 22:37.
Srdečně zdravím a předem moc děkuji za pomoc. Chystám se vzít svého syna na 3-denní výlet do krásného Říma. Ohledně cesty do místa ubytování váhám, jaký tarif, resp. jízdenku zvolit, tady tápu. Jsme ubytovaní v Residenci Mallia, Via Damiano Chiesa. Vzhledem k přestupu z metra na vlak si nejsem jistá, který způsob zvolit. Přiletíme na Fuimico. Děkuji. Ivana.

Z letiště nelze použít jízdenky ATAC a to jak jednorázové (BIT), tak časové (BIG, BTI, CIS). Nejjednodušší cestování z letiště do místa ubytování je vlakem. Jeďte vlakem FR1 na Trastevere a tady přesedněte na vlak FR3 a vystupte na Balduina. Bude Vás to stát € 8,00. Cestovat autobusem, metrem a potom vlakem je už složitější a ta úspora není zase tak velká. Stejná cesta zpět na letiště. Na pobyt doporučujeme zakoupit časovou jízdenku. Na jeden den BIG stojí € 6,00, na tři dny BTI stojí € 16,50. Záleží také na tom, jak Vám to vše vychází časově. Pokud budete mít více času, můžete např. zpět jet na časovou jízdenku na Termini a odtud autobusem na letiště, tedy za poloviční jízdné.

- Předchozí - Následující -
- 2017 - 2016 - 2015 - 2014 - 2013 - 2012 - 2011 - 2010 - 2009 - 2008 -