TURISTICKÁ KRONIKA 2

naše turistická historie

 /  / Turistická kronika 2

V roce 1977 bylo taťkovi Pavlovi 7 let. Se svým tatínkem Svaťou začal chodit pravidelně na výlety, turistické pochody a horské přechody. Své zážitky pravidelně zaznamenávali do kroniky, kterou založili v roce 1977. Tento rok můžeme tedy považovat za historický mezník naší rodiny, kdy jsme se začali věnovat turistice. Turistická kronika zachycuje období let 1977 až 1991. Na turistickou kroniku jsme potom navázali v další generaci těmito stránkami v roce 1999. Dědeček Svaťa se věnoval turistice i v letech 2003 až 2020. Toto období je zaznamenané v Turistově záznamníku. Právě čtete druhou část turistické kroniky.

Motto: Život je krásný, život je těžký, nemilosrdné hodiny, dlouhá údolí, vysoké sněžky, jsme vlastně všichni hrdiny, my, kteří jdeme pěšky. S. K. Neumann.

Turistická kronika 1986

Turistická kronika 1986

V roce 1986 jsme zahájili akci 100 jarních kilometrů, zúčastnili jsme se tradičních turistických pochodů jako Setkání v Lesích, Slováckými vinohrady. Napříč Slovenskem jsme tentokrát zdolávali dva hřebeny Velké Fatry. Týdenní pobyty jsme absolvovali ve Vysokých Tatrách a v Jeseníkách.

Turistická kronika 1987

Turistická kronika 1987

V roce 1987 jsme ze zdravotních důvodů taťky absolvovali jen dvě vycházky. První vedla do Letonic a měřila 10 km, druhá vedlo do Chřibů, kde jsme na trase Buchlov - sv. Barbora - Čertovo sedlo - Buchlov - socha Cyrila a Metoděje - Buchlov pozorovali postupně hrad Buchlov ve všech podobách.

Turistická kronika 1988

Turistická kronika 1988

V roce 1988 jsme se opět vrátili na turistické stezky. Podnikli jsme mnoho výletů především na Jižní Moravě a označili jsme mnoho kilometrů turistických tras, absolvovali jsme kurz značkařů a seminář cvičitelů. Vrcholem sezóny byla více jak 14. denní výprava do bulharských a rumunských hor.

Turistická kronika 1989

Turistická kronika 1989

V roce 1989 jsme především značili turistické cesty. Našli jsme si ale také čas na několik turistickýh pochodů. Napříč Slovenskem jsme tentokrát zdolali Slovenské Rudohoří. Také jsme podnikli několik výletů ve Slovenském ráji a Vysokých Tatrách. Týden jsme pobyli v našem nejvyšším pohoří Krkonoše.

Turistická kronika 1990

Turistická kronika 1990

V roce 1990 jsme opět především značili turistické trasy a podnikli několik výletů. Zúčastnili jsme se aktivu značkařů na Tesáku. Díky novým možnostem v cestování jsme také podnikli zájezd do Vídně. Napříč Slovenskem jsme zdolali Strážovské vrchy a během týdenního pobytu vrcholy Krkonoš.

Turistická kronika 1991

Turistická kronika 1991

V roce 1991 veškerá naše turistická aktivita utichla. Označili jsme ještě několik kilometrů turistických cest a na několik dlouhých let jsme s turistikou skončili, abychom s ní opět začali v nové generaci a na jiné úrovni. Výsledkem jsou tyto stránky s mnoha cestovatelskými rubrikami, tipy a radami.