APPARTMENTHAUS HOLZKNECHT

Ubytování v Tyrolsku

 /  / Reporáže z cest / Tyrolsko 2011 / Appartmenthaus Holzknecht

Appartementhaus Holzknecht vlastní a provozují Marita a Hubert Holzknecht. Svůj dům nazívají také Honznhof. Dům se nachází v údolí Ötztal, v obci Längenfeld, konkrétně v jeho části Unterried. Nabízí příjemné bydlení uprostřed krásných hor a čisté přírody. K ubytování je možné si přikoupit snídani. V domě jsou celkem tři apartmány k pronájmu - Enzian, Edelweiß a Alpenrose. Ve zbývající části budovy, především v přízemí, bydlí tři generace rodiny Holzknecht. Ti pracují na svém hospodářství, které je hned za domem. Parkování je možné přímo před domem, nejbližší zastávka autobusu je v Unterried, kousek od domu. Kolem domu vede cyklostezka, nedaleko - u Ötztaler Ache - je běžecká stezka, v blízkosti jsou i turistické trasy a také mnoho možností pro relax a koupání.

My jsme bydleli v apartmánu Edelweiß v prvním poschodí. Hned za vchodem byla chodbička s věšáky a odkládacím prostorem na boty. Po levé straně bylo samostatné WC a vedle koupelna se sprchovým koutem. Naproti vchodu byla ložnice s manželským dvojlůžkem a samostatnou postelí. Po pravé straně se vcházelo do obývacího pokoje. Ten byl vybavený rozkládací sedačkou, jídelním koutem a kuchyňským koutem. K dispozici byla televize s bohatou nabídkou programů a s možností připojení na internet. Kuchyňský kout byl nadstandardně vybavený. Kromě čtyřplotýnkového vařiče, odsavače par, dřezu, kávovaru a lednice byl vybavený i mikrovlnnou troubou a myčkou na nádobí. Z obývacího pokoje se vcházelo na balkon s výhledem na hory.

Ložnice
Ložnice
Pracovní kout
Pracovní kout
Kuchyňský kout
Kuchyňský kout
Sprchový kout
Sprchový kout

Ubytování jsme si zakoupili od německé cestovní kanceláře ITS Reisen. Přišlo nás na € 275,00. Při odjezdu se na místě platila pobytová taxa ve výši € 1,60 na dospělou osobu a noc. V ceně ubytování jsme měli náklady na energie, závěrečný úklid, ložní prádlo, ručníky, nádobí a ubrusy. Vratná kauce nebyla vyžadovaná. To byly ale speciální podmínky ITS Reisen. Běžně je závěrečný úklid účtován ve výši € 30,00 a vratná kauce ve výši € 50,00. Stejně tak pultové ceny za ubytování jsou podstatně vyšší. V sešitku, který jsme obdrželi od ITS Reisen jsme měli kupon na desetidenní dálniční známku. Byla k vyzvednutí až na německo-rakouské hranici, proto jsme ji nevyužili. Cestovní pojištění jsme měli uzavřené se společností Allianz Direct ve variantě Gold s připojištěním Sport Plus.

Fotogalerie: Appartmenthaus Holzknecht