RADOVÁNKY V AQUAPARKU

Aquapark Ippocampo v Apulii

 /  / Reporáže z cest / Gargano 2007 / Radovánky v aquaparku

Na jih od Manfredonie je rovinatá krajina. Dominuje jí nižina Tavoliere. Oblast je známá těžbou soli. V městečku Margherita di Savoia se nachází nejstarší solná pánev v zemi. Sůl se tady těžila už ve 3. století před naším letopočtem. Pánev je dlouhá kolem 20 km, hluboká až 5 km a zabírá plochu kolem 4500 hektarů. My jsme se však do této oblasti vypravili z jiného důvodu. Solná silnice SS159 nás z Manfredonie přivedla ke kempu Ippocampo, u kterého stojí stejnojmenný aquapark. Poprvé byl otevřen v létě roku 1990 a v průběhu následujících let se jeho služby a zařízení výrazně rozšiřovaly. Zaparkovali jsme na rozlehlém parkovišti, které pojme až 1000 aut, a vydali jsme se za celodenními vodními radovánkami, které nám tento komplex sliboval.

Už dopředu jsme se vybavili slevovými kupóny na € 2,00, Buono sconto, které jsme si stáhli z webových stránek Acquaparku Ippocampo. Za dospělého a dítě nad 9 let jsme zaplatili € 11,00, za dítě do 9. let € 9,00 a za dva plážové slunečníky a čtyři lehátka 2x € 3,00. Po odečtení slevových kupónů celkem € 42,00. Dítě bylo už se slevou a slevy se nesčítaly. Aby se děvčata mohla koupat v bazénu, zakoupili jsme si ještě po € 1,50 koupací čepice. Na tobogány se mohlo bez koupacích čepic. Kluci je nemuseli mít ani do bazénu. Hned po vstupu se nás ujal zřízenec, který nás zavedl do areálu a otevřel nám slunečníky, na které jsme si ukázali. Přišli jsme už na devátou, mezi prvními. Aquapark byl však zaplněn maximálně z jedné desetiny po celý den. V polovině července.

Tobogány
Tobogány
Vícestopá skluzavka Ciambella
Vícestopá skluzavka Ciambella
Plavecký bazén a restaurace
Plavecký bazén a restaurace
Akvapark Ippocampo
Akvapark Ippocampo

Celému aquaparku dominovala soustava tří tobogánů. Většinu času jsme byli jediní, kdo na nich skotačil. Vodu pouštěli střídavě do dvou koryt, z nichž červené bylo pozvolnější, modré pak v závěru zakončeno několikametrovým sešupem. Občas pustili i 22 m vysoké kamikadze, jejíž sklon byl divokých 75 stupňů. Další atrakcí byla 150 m dlouhá skluzavka s hrboly, po které se sjížďělo v nafouknutých kruzích. Vše doplňovaly celkem tři bazény - hlavní velký bazén, dětský bazén se dvěma dětskými tobogány a brouzdaliště s fontánkou ve tvaru hřibu. Všude kolem plno slunečníků s lehátky. K dispozici byla restaurace s barem a samozřejmě veškeré příslušenství. Po poledni proběhla asi hodinová siesta, kdy byly všechny atrakce vypnuté a nesmělo se do bazénů. Její dodržování bylo přísně hlídáno.

Fotogalerie: Aquapark Ippocampo