OÁZA POHODY NA VRCHOLU HORY

Villaggio Club Bridge

 /  / Reporáže z cest / Kalábrie 2002 / Oáza pohody na vrcholu hory

Villaggio Club Bridge je umístěn na vrcholu hory s nádherným pohledem na celý záliv Policastro, kterému dominuje ostrov Dino, na krásné městečko Praia a Mare a okolní pahorky lemující toto nádherné pobřeží. Celý komplex je složen z hotelové budovy, na jejíž střeše se nachází bazén, a z jedno až dvoupodlažních vilek rozsetých po celé hoře kolem hotelu. V areálu je umístěn Le Club, kde se nachází kromě bazénu a sportovních zařízení i bar, restaurace, pizzerie a market. Všude plno zeleně. Villaggio Club Bridge je ideální pro klienty s vlastním autem. K moři je to vzdušnou čarou sice 800 m, po silnici je to však několik kilometrů. Od června jezdí od budovy hotelu na pláž minibus, který má několik zastávek v areálu.

Po příjezdu na vrchol k hotelu serpentinami lemovanými vilkami, kde byla recepce, jsme ihned zjistili, že jediný způsob jak se domluvit je mluvit italsky. Německy Italové nemluví, anglicky velice málo. Naštěstí jsou Italové velice ochotní a trpěliví, takže jsme vždy zjistili vše, co jsme potřebovali. Ubytovali jsme se v dvoupodlažním apartmánu několik metrů pod hotelem. Velice pěkný a moderně zařízený apartmán předčil veškeré naše představy. K dispozici jsme měli v přízemí ložnici se stropním ventilátorem, pokoj , sprchový kout s WC a před apartmánem zahrádku. V prvním patře byl obývací pokoj s televizí, telefonem a jídelním stolem, nadstandardně vybavená kuchyně, WC s umyvadlem a zastíněná terasa s plastovým zahradním nábytkem. Odtud byl nádherný výhled na moře i hory. Hluboko dole se pásly krávy a kozy. Hlas jejich zvonků se rozléval široko po kraji.

Villaggio Club Bridge
Villaggio Club Bridge
Pohled na moře
Pohled na moře
Pohled na město
Pohled na město
Pohled na hory
Pohled na hory

Celých 14 dnů jsme si sami vařili z polotovarů, které jsme si přivezli s sebou. Výhodou horského prostředí bylo i to, že zde byla velice dobrá pitná voda, obsahující množství minerálů. Toto jsme si zjistili z několika nezávislých zdrojů. Kdybychom si vodu kupovali v obchodě, přišla by nás na € 1,70 za 6x1,5 litru. Chléb přišel na přibližně € 1,30 za pecen, o něco větší veka než u nás přišla na € 0,80. Těstoviny stály přibližně stejně jako u nás, stejně tak ovoce a zelenina. 125g másla stálo € 1,00, sýry byly o dost dražší než u nás. Deset deka obyčejného salámu stálo € 0,60, uheráku pak € 1,20. Kornout zmrzliny začínal na € 1,00. Obecně lze říci, že ceny základních potravin byly na přijatelné úrovni.

Fotogalerie: Kalábrie